4.3.2011 - 11.3.2011

מולד ירח צפוי בתאריך 04.03 במזל דגים. נושא זיהום אוויר יהיה בכותרות, או כל הקשור לאיכות הסביבה. אצלנו ידברו יותר בתקופה הקרובה על השקעה הקשורה לחינוך וספורט, לצד השקעה בתשתיות.

השבוע הקרוב יהיה תקשורתי יותר, ברבדים אישיים, תמצאו את עצמכם מדברים ללא הרף בטלפונים, או מתכתבים בדואר האלקטרוני. בתאריך 09.03 יגיעו באופן לא צפוי חדשות טובות, קבלו הזמנות והחזירו מיילים, או טלפונים למי שמתקשר וכדומה, כיוון שרעיונות יתפתחו מעבר לציפיות שלכם.

כוכב אורנוס נמצא במעלה הכי רגישה בגלגל המזלות, 29 בדגים, מעלה נפיצה, חסרת שליטה, שתשפיע על כולנו עד לתאריך 11.03. זו תקופה שלא מבטיחה יציבות בחיינו, הדאגה תלבה את המתח ותגביר את הנטייה לשבור מצבים בחיים, לסיים תהליכים, או מערכות יחסים, לעזוב וללכת הלאה. שלום ולא להתראות. גם כאשר נושאים זיכרונות נפלאים מהעבר, כעת הגיע הזמן לומר שלום, בעיקר לחלק מסוים בחיינו שאינו רלוונטי יותר, הגיע הזמן לנוע לפרק הבא, לעשות בחירה ולעלות על נתיב חדש, כזה שמתאים יותר למציאות החדשה של חיינו. קשה לחזות איך ומה יקרה תחת השפעת האורנוס במזל טלה, מאחר וזה כוכב שמילות המפתח שלו הם, שינוי, כאוס, בלתי צפוי, ניתוק, פרידה, גירושין, מרדנות וגם מהפך, אינדיבידואליות, ריגוש והתפתחות לא צפויה. על כן חוסר היציבות בהתנהגות של הסובבים אותנו יאפיין את התקופה הקרובה. אורנוס הוא הברק המופיע לפתע פתאום ביום בהיר. החוויה האישית תתבטא במהומה, רעידת אדמה פרטית, אבל זה גם יכול לגרום לדברים טובים, להתנער, לחוות מצבים שיגרמו לנו להביט על העולם בדרך חדשה. אנו צפויים לימים מעניינים ללא ספק. החוכמה של כל אחד היא לבחור בחופש ולא לשכוח את האחריות המשותפת, לדעת שהבחירה לצעוד קדימה כאינדיבידואל יכולה להיות על חשבון זוגיות או שותפות קיימת.

אורנוס שעומד לשהות במזל טלה לאורך שבע השנים הבאות, לא יהיה מוכן לשתף פעולה, בלשון המעטה והוא גם לא ישתכנע להיכנס למו"מ רגוע. אורנוס מסמל גם את ההשראה של הקולקטיב בטלוויזיה. כשכוכב אורנוס היה במזל דלי, הסדרות החזקות היו "חברים" ו"סיינפלד", קבוצות אנשים וההרפתקאות שלהם כקבוצה (מזל דלי), כאשר אורנוס עבר למזל דגים (חלום, השראה, פנטזיה), ראינו את "אבודים", חיים של שבטים על אי, תוכניות ריאליטי, כמו "כוכב נולד" שבה חלומות של אנשים מתגשמים. מה "יתפוס" עם אורנוס במזל טלה?

מפגש הכוכבים המתרחש עתה בתאריך 04.03 ימשיך "לעודד" תהליכים גאו-פוליטיים, כך שהיו מוכנים לשמוע על משברים, תאונות, שינויים פתאומיים בכיוון והתרחשויות גורליות מתפתלות ומשתנות במזרח התיכון, באירופה, בסין ובארצות הברית. המדינות במערב התיכון של אמריקה עוברות תהליכים שאופיים משמעותי ועלול להוביל לשביתות ומבוי סתום. הבלגאן צפוי בגלל שלא ניתן להגיע להסכמות שם עם האיגודים. (הרחבה על הנושא במאמר של השבוע שעבר בתאריך 25.02.11). בנוסף, ישנו גל מהומות והפגנות במזרח התיכון ומקומות אחרים, שם האזרחים מרגישים מקופחים ואלה לא יפסקו עד שהאזרחים ישיגו את המהפך הרצוי.

עם מעברו של האורנוס לטלה יתחזקו קונפליקטים אלימים לאורך ולרוחב הכפר הגלובלי בו כולנו נמצאים.

בפרק הזמן בין 14.03-30.03 איתני הטבע מתעוררים, לקראת 27.03-28.03 הרגישות רבה יותר. הטבע רוצה גם להתבטא בדרך שהוא מכיר, עם אירועים טקטוניים, אדמה שרועדת, שיטפונות קשים וכל אלה ישפיעו גם הם על הכלכלה בעולם.

04.03 אתם משקיעים מאמץ לשפר את המצב הנתון. האנרגיה זורמת לפעילות יצרנית ואינכם נותנים מקום לעגמומיות, שעלולה לפגוע בצד הרגשי. נושא המשפחה רגיש יותר, תנו מקום לצד היצירתי וגם לרוחני. שיתוף פעולה עם חברים, אהובים וקולגות, מביא לקשרים מועצמים ועמוקים, המביאים להדדיות ולתחושה שכל צד מקבל משהו מהיחסים.

05.03 נסו לשמור על קור רוח, כדי להרגיע מערכת יחסים מתוחה. הרגשות שלכם מתנדנדים לכאן ולכאן, התגובות לא צפויות. שיחת הבהרה תעזור להרגיע את הלב ואת מצב הרוח הרגשני. יש אופציה להביט על הצד השמח שיש בו תקווה. התחייבויות או תביעות מושכות אתכם למטה, אלא אם כן אתם יכולים להתמודד איתם בדרך יעילה. אל תשקעו לתוך הדפרסיה. רגישות ואמפתיה חסרים בתוך הלוגיקה השוטפת אתכם בשעות הערב המאוחרות.

06.03 הירח בטל משעה 06:34 עד שעה 07:14. האנרגיה מתפזרת ויוזמות נתקלות בקיר או חומה וקשה למצוא שלווה. אל תתנו לחוסר החלטיות וחוסר המנוחה להכניע אתכם. אמצו לעצמכם סדר יום משולב בהתלהבות וביטחון. העצמאות והיוזמה שלכם יביאו את השינוי המיוחל. תוכלו ליהנות אם תפעלו כחלק מקבוצה או צוות, זה גם יעזור לכם להתמודד עם אחריות, או עם קשיים, או מוגבלויות, הדורשות עבודה יותר מאומצת. בשעות הערב תרגישו שביעות רצון מהתוצאות.

07.03 אל תתנו למצב הרוח שלכם להשתלט על סדר היום. אל תבטיחו יותר ממה שאתם יכולים לקיים והימנעו מלספר סיפורים במטרה לשכנע. אופטימיות אינה במקום, דאגה וחוסר שקט מערפלים את החשיבה ומעצבנים את כולם. חישבו על משהו חדש, שיכול להרגיע את הכל. מה שמביך אתכם במיוחד זו התחושה שאינכם מצליחים להתייעל.

08.03 הנושא הרומנטי מקבל משמעות מיוחדת היום. איחוד ושיתוף פעולה נעשים בדרכי נועם. כדאי להיות קצת יותר אסרטיביים בתחום התקוות והחלומות, אותם אתם רוצים לממש. יש מצבים שהם הזדמנויות קטנות ולא צפויות, שהערנות שלכם תאפשר לצוד אותם. הירח בטל משעה 18:02 עד שעה 19:52. יש רצון להרפות, להשתרע על הכורסא ולא לעשות כלום.

09.03 רגישות, חמלה, התחשבות ומחשבה מחלחלים לתוך השיחות של היום. יש עניין יותר באמנות ושירה, רוחניות והשראה. יתכן שלפתע פתאום יהיה שינוי לא צפוי בשיחות וברעיונות, ריגוש חדש ומשחרר, משתלב בין המילים הנאמרות. הכוח יהיה ביכולת להתמקד בדרך מעשית כדי להשיג תוצאות מכל אלה. מפגשי חברה, או משפחה, יעניקו לכם תחושה נוחה יותר לצד שביעות רצון. הדחף להשתחרר מביא לתפנית ופותח דלתות חדשות.

10.11 מצבים לא צפויים עוזרים לשבור את השגרה. התוכניות משתנות בגלל חוסר רגישות הזוחלת לתוך מו"מ. סיפוק גדול משתלט על סגנון החיים, חיי האהבה וחיי החברה שלכם, תחושה של סיפוק, המאפשרת ליהנות מחברה מגוונת. נסו לא ליפול למלכודת רגשנית שאפיינה אתכם בעבר. האימפולסיביות גורמת לכם להגיב בצורה לא צפויה, ואתם מוצאים את עצמכם לא מוכנים לתגובות המגיעות בחזרה.

11.03 הירח בטל משעה 07:25 עד שעה 07:31. (אין טעות), אופציות חדשות לא צפויות מאתגרות ומרגשות אתכם. התחייבויות מושכות אתכם, דאגה ודחייה גורמות למתחים. עליכם להגיב מהר, כלומר לקלוט מהר מה שאומרים לכם והתהליכים יסייעו להגיע להסכמות מהירות ונוחות. עליכם לעמוד על שלכם, תחת לחץ, הפגינו ביטחון זה חשוב עכשיו. שעות הערב מביאות לשביעות רצון בבית ובחיק המשפחה.

כלכלה ושווקים:

מעברו של כוכב מארס למזל דגים, מחזק את האינפלציה ומשפיע גם על מחיר הנפט והגז, עם דגש יהיה גם על מחסור במזון.

במהלך השבוע של ה-13.03, צפויות מסקנות כלכליות חמורות וקשות בארה"ב, שלא יעזרו לשווקים. עם מעברו של אורנוס למזל טלה, שמשפיע מיד על ההורוסקופ של הבנק המרכזי (הפדראל רזרב ), צפויה אולי הודעה חשובה של הבנק המרכזי בארה"ב על שינוי במדיניותו, הודעה שיכולה לגרום זעזוע ותדהמה בהשפעה שלה על מחזור הכספים בשווקים. מה אפשר לעשות? כשכוכב אורנוס בתמונה לא נוכל לדעת מראש, וכמו תמיד נאמר: צפו לבלתי צפוי.

עוד התפתחות שכבר מתחילה להשפיע היא המולות בין הכוכבים יופיטר וסאטורן שתגיע לשיאה בתאריך 28.03. ההשפעה כלכלית ותתבטא בירידה בפעילות העסקית, הרעה של מעגל העסקים ברחבי העולם.

יש התפתחויות משמעותיות נוספות ברחבי העולם, לקראת 27.03-28.03, שישפיעו על השווקים והאתגרים יהיו לא רק במישור הכלכלי, אלא גם במישור הפוליטי. ערכו של מטבע הדולר ימשיך להתנדנד או להיחלש, בזמן שמטבעות מתחזקים באוסטרליה, גרמניה, שוויץ וקנדה. הזהב והכסף גם הם בטוחים מול הדולר, מאחר וזו ההשקעה הבטוחה בזמנים של חוסר וודאות.

עוד מגמה שמתפתחת במדינות רבות זו השקעה במכרות אורניום, כדי לבנות תחנות כוח גרעיניות, זאת על מנת להימנע מתלות "בשיגעונות" של מדינות ערב, השולטות על מצבורי הנפט הגדולים ומשפיעות על מחירו הנוסק אל על, ובכך משפיעות גם על השווקים ועל מחירו של הדולר.

צפויה הודעה על התפתחות טכנולוגית חדשה שנשמע עליה בין התאריכים 24.03-27.03. מעברו של כוכב מארס במזל דגים, יחשוף עוד כמה סקנדלים פיננסיים בעולם. הערה חשובה: גל המהפכות העובר במזרח התיכון, יגיע לעוד מדינות, ביניהן סין. יתכן מאוד שהשלטון שם יאבד שליטה במהלך 2012, וכוח העבודה שהתפתח מאז 1989 (ניסיון המהפכה ) ירצה גם הוא דמוקרטיה, בכוונה לשפר את התנאים ואיכות הסביבה. לכן אלה החושבים שסין זו ההבטחה הכלכלית הבאה, לא טועים, אבל עדיף לדחותה בנקודת הזמן הזו, ברצועת הזמן הקרובה יש סיכון בהשקעות שם. המתינו בסבלנות.

אצלנו:

תזכורת ממאמר שפורסם כאן ב 14.01.2011 :
"האלימות והטרור יסלימו בהדרגה על בסיס עולמי. כוכב אורנוס, הבלתי צפוי, מגיע למזל טלה הלוחמני, בחודש מרס 2011 ובתאריך 3 באפריל, יגיע כוכב מארס למעלה אפס טלה, מעלה המשפיעה על העולם כולו. מארס יצטרף לאורנוס, מרקורי ויופיטר - כוכבים הנמצאים במזל טלה - והאש תוצת, תרתי משמע".

מבנה הכוכבים הנ"ל, משפיע גם על מפת מדינת ישראל, המארס המקודם במעלה 29 בבתולה, ראש הדרקון שעובר לציר המשתנים, כוכב מארס במעבר שיגיע למעלות אלה במשתנים, ליקוי הלבנה שהיה על המעלות האלה ב 21.12.2010. בקיצור המתח הביטחוני עולה, ונמשיך לקוות שזה רק יישאר מתח. הרגישות כאן עולה מהשבוע של 13.03 עד 04.04. שימרו על עצמכם.

מחשבות אסטרולוגיות נוספות על מעבר האורנוס למזל טלה ותחילת עידן הדלי:

ההמלצה הראשונה היא להירגע, להרפות ולעלות על הגלים המביאים את השינוי כתהליכים של שחרור. השמש תעבור למזל טלה בתאריך 20.03, ותצטרף אל האורנוס שיגיע לשם בתאריך 11.03. המארס האסרטיבי מגיע למזל טלה בתאריך 01.04, ומוסיף עוד "קיסם" למדורה. התחושה היא שאנחנו נכנסים ללוח זמנים שהכל בו משתנה, קצב ומהירות שאינם מוכרים לנו. חלק מאיתנו ירגיש שימחה, כשהוא רוכב על הגל החדש, אחרים ירגישו מאוימים, כשהמהירות מביאה לנסיבות משתנות, בקצב אחר, שמקשה להטמיע את האירועים בחיינו. יהיה בלתי אפשרי להאט את גלי הקצב והניסיון לכוון את השעון הפנימי בגוף לקצב החדש, עלול רק להוסיף לכאוס. המפתח הוא לתפקד ביעילות, להבין שגמישות עתה נחוצה לכל אחד, ההבנה הזו תביא לפריצת דרך אישית המשחררת מהגבלות, הרגלים וציפיות. הראי הישן בו ראינו את המציאות עד עתה, מתנפץ. זו חוויה שהיא אכן כואבת, בעיקר שהשברים מתפזרים לכיוונים לא מוכרים. אנא אמצו גמישות לפרספקטיבה האישית, כך גם תמצאו את האמת, אמנם במקומות לא צפויים, אבל לשם אנחנו מתקדמים.

היכולת להגמיש את הגוף, המחשבה והרוח, תאפשר לכולנו להתכופף ולהתפתל, כדי לעבור את הפינות הנוקשות של המציאות הישנה.

אנחנו בתוך גלגל חדש של יצירתיות המשתתפת בהתפתחות האנושית, המכניסה אותנו לפאזה חדשה, זאת במקום להישאר קורבנות של שינויים חבויים. העולם השתגע? רק מי שלא מבין את "התוכנית האלוהית הגדולה" כמו שכתב איבן עזרא, חושב כך. מי שאינו מבין את הפרינציפ של תוכנית האב של העולם, יכול לחיות באמונה, או סקפטיות, משלו. אבל למעשה אלה המכירים את האסטרולוגיה, מבינים שיש עתה תהליכים מתפתחים הרומזים שאכן אנחנו לקראת סוף עידן הדגים והתחלת עידן הדלי. מסתיים עידן של אמוציות סוערות, אמונות והקרבה עצמית, בריחה (אסקפיזם), אשליה ופגיעות כתוצאה ממניפולציות של פחד, או רמאות. הדתות השונות בנויות על אמונה, על רגשות ולא עובדות שניתן לאמת אותם, או שיש בהן וויתור על ה"אני" בשם של אמת רוחנית, שקיימת בכל דת לפי דרכה.

אנו נעים לתוך עידן הדלי, בו הטכנולוגיה שולטת על המהות, כולל יכולת לסחוף קהל גדול למען מטרה אחת. זה קורה בעזרת הרשתות החברתיות, כמו פייסבוק, טוויטר, כאלה שקושרות בין חברים, השואפים לנווט את אותו זרם פוליטי, אינטלקטואלי, או חברתי, על ידי שימוש במדיה החדשה, וזו תמצית המושג של מזל דלי. יש כאן תהליכים שבהם מתגבש הקולקטיב כדי להשתחרר מהכבלים של הממסד, כדי להגיע לשוויוניות. מזל דלי נשלט על ידי כוכב אורנוס, כוכב של מהפכות ופריצת דרך. אנו נשמע על התחזקות לימודי המדע, יותר יוזמה, הערכה של עובדות כתוצאה ממחקרים. למעשה אנחנו עוד לא יודעים איך כל אלה יבואו לביטוי, אנו רק בתחילת עידן המשתנה תרבותית במהירות, האיזונים שיביאו להתפתחות האנושית עדיין לא ידועים.

אבל זה עוד לא הכל, מאחר ובשנים הקרובות כל מה נכתב עד כאן יתקל בכוכב פלוטו במזל גדי. המשמעות היא שנהיה עדים גם להתנגדות חזקה של כוחות כלכליים ופוליטיים לכל שינוי, כולל מאבקי כוח שיהיו חזקים מאוד בין השנים 2012-2015, אבל יורגשו כבר בקיץ 2011.

בכל אופן, נזרע הזרע שיעורר אפשרויות חדשות ומציאות חדשה. הלחישות של עידן הדלי מופשטות בניסיון לרקום סיפור מאולץ, אבל הלחישות האלה הופכות בהדרגה לקולניות יותר מיום ליום.

"רבים יותר האנשים המעריצים את השמש העולה מאשר את השמש השוקעת" (סולה)

בחזרה לארכיון