18.2.2011 - 25.2.2011

היום, 18.02 הירח המלא נמצא במבנה המסמל את המעבר ממזל דלי למזל דגים. אנשים רבים יכנסו לפאזה חדשה בחייהם, אם זה בתחום המקצועי, אם זו בשותפות, או זוגיות, או בנושא בריאות. אפשר שנשמע על תרופה טבעית חדשה שיכולה לתפוס בערמומיות את מקומה של תרופה כימית אחרת. בנוסף, המפגש עתה הוא גם מול כוכבים שאינם מסייעים לברר חילוקי הדעות שהתעוררו מאז מולד הירח האחרון. לקראת התאריך 20.02 צפוי מפגש נוסף של הכוכבים שהשפעתם מורגשת כבר כמה ימים קודם, כמגמה הומאנית המעוררת את החזון והאידיאולוגיה, ואת הרצון להשיג שוויון זכויות. עתה כצפוי אנו שומעים על עוד ארצות התובעות שינוי ומהפך בכוונה לתקן פערים חברתיים. (עיינו בטורים הקודמים שנכתבו כאן במדור, וחזו את התהליכים האלה) מאידך, זה עלול לעורר אלימות לא הגיונית, סקנדאלים וגלישה להרפתקאות שגויות. מבנה הכוכבים במהלך הימים הבאים, מחדד נושאים פוליטיים וכוחנות בעולם הגדול ובחיינו, כאן בארץ.

לאלה מכם המשתמשים ונעזרים בדמיון וביצירתיות, בתחום הפרסום, או שיווק וקידום מכירות, מבנה הכוכבים עכשיו מועיל ועוזר מאוד. ההשראה גבוהה ויכולה לבוא לביטוי במוסיקה ובכתיבה ייחודית. הרוחניות מתחזקת, משפיעה על הגוף, אם זה מבחינה אינטלקטואלית, או פיזית, בעזרת ריקוד או טאי-צ'י וכדומה.

יש להזהר עם חומרים דליקים, או חומרים כימיים, בעיקר אם אתם עובדים ליד מכשירים טכניים או חשמליים. כמו כן, היו זהירים מנוכלים ורמאים, כאלה המחליפים זהות בכדי להוליך שולל, אם זה בטלפון, אי-מייל, באינטרנט, פייסבוק ושאר הרשתות החברתיות. אלה מכם שכוכב נפטון דומיננטי בהורוסקופ האישי שלהם, עלולים להתמודד עם אלרגיות, מאחר והגוף רגיש יותר עד סוף פברואר 2011.

השילוב של מקבץ הכוכבים ישפיע עד סוף פברואר והשפעתו תהיה אצלנו ובמקומות אחרים בעולם, זה גורם לנושאים סוציאליים מגוונים לעניין את כולם. מפגשים חברתיים מהנים יותר צפויים בזמן הזה וראייה חדשה יוצרת מצבים המשנים את הכיוון של החיים בדרך חיובית. החל מ 22.02 ועד סוף החודש, הכוכבים עוברים זה אחר זה למזל דגים,אולי אלה יביאו את השקט והשלווה. זו תקופה שיש בה יותר הבנה וסליחה במערכות יחסים. לפנינו ימים טובים להתקשר עם בני משפחה שמהם התרחקתם לאחרונה, אפשר להבין יותר אחד את השני, והתיקשורת תהיה נינוחה ונעימה יותר. ב25.02, יופיטר בריבוע עם פלוטו, זה היבט של כוח. אבל הכוח הזה עלול לעצור את ההתפתחות. בימים הקרובים, לא כדאי ללכת להתמודד עם רשויות ובירוקרטיה. את התכניות לטפל בניירת ואישורים פורמליים הקשורים לגופים אלו, כדאי לדחות לעוד שבוע. ווסטה מושפעת עדיין מסאטורן ונפטון, לא הזמן לתוכניות פרישה. שינויים שאתם עושים עתה מאכזבים.

18.02 האסרטיביות דוחפת אתכם לפעילות חברתית. רעיונות אידיאולוגיים עם ניואנסים חולמניים עלולים להפריע לכם להתקדם אל תוך המציאות. ריכוזיות אינה הפיתרון, כיוון שהחופש חשוב לכם. הירח בטל משעה 10:34 עד שעה 11:39. היו זהירים במפגש עם מי שאתם אוהבים, מילה מיותרת עלולה להרוס את היום כולו. התחלות חדשות מביאות לשינויים לא צפויים, או לשינויים מרגשים, אך כל אלה דורשים מכם תגובות מהירות. המאמץ העיקרי היום הוא לשפר את הקיים, נסו לדייק במה שאתם מתכננים, או עושים, ובלי הגזמה.

19.02 תחושה של באלאגן, מבוכה או מצבי רוח צובעת את האוויר הבוקר. אתם חווים חוסר סבלנות שעלול להפריע ללוח הזמנים שתיכננתם. יש לכם הזדמנות לעשות סדר ולהחזיר את החיים לשיגרה. ניסיון להציג תוכניות או רעיונות בצורה מעורפלת, ניכשל. נסו להגיע לצד המעשי בחיים,לטובתכם.

20.02 הנטייה להתפרץ לא בשליטה. נסו לחשוב על התגובות שלכם, לפני שאתם מצטערים. הירח בטל משעה 09.18 עד שעה 11.01. יש קושי לומר את מה שאתם חושבים או רוצים. אתם לחוצים בגלל תחושת הרחמים שמתעוררת כלפי אחרים. המתח האמוציונאלי בעבודה ובמערכת יחסים משפיע. איבוד שליטה כתגובה למה שאתם שומעים אינה הפיתרון. נסו לצמצם את האחריות שאתם לוקחים על עצמכם, נכון יותר לקיים מערכת יחסים של תן וקח בכל הרבדים בחיים.

21.02 חוסר שביעות רצון עם הדרך בה אתם מקדמים תוכניות על בסיס המניעים האישיים,.נסו להיות יותר מעשיים. חוסר השקט משפיעה על הדרך בה אתם מנסים לפעול. אתם משנים את הקצב, בגלל מידע חדש או נסיבות שמשתנות או אולי יוזמה חדשה. היום מתאים לפגישות הדורשות סיעור מוחות. המילים זורמות מהפה בהרמוניה, השאלה היא האם אלה מילים חמות? תבדקו האם אתם מעניקים לעצמכם את מה שמגיע לכם או מתבטלים מול השותף או בן הזוג. קחו יוזמה עצמאית, כדי לקדם מטרה אישית לא נורמטיבית, להיות חלק מקבוצה או חברה ועדיין להשאר חופשי.

22.02 הדימיון פעיל יותר הבוקר, אם כי יש כמה במפרים המופיעים על הנתיב שבחרתם להתקדם בו. הירח בטל משעה 10.39 עד שעה 11.29. בשיחות שאתם מנהלים ההתפתחויות עונות על הציפיות, העניינים משביעים את רצונכם ריגשית ואישית.אבל בהמשך לקראת הערב, עלולות לצוץ קשיים או הגבלות שאינן מאפשרות לכם לראות את התמונה הכוללת. אל תתנו מקום לייאוש, האכזבה עלולה להפוך לתבעירה, יש מקום לתקן מה שאפשר כדי לשמור על שליטה.

23.02 הרצונות שלכם לא ריאליים, המאווים התנפחו מעל ומעבר, אל תתנו מקום לדאגה להוביל אתכם לשביל הלא נכון. שימרו על אצילות. השיחות לא מושלמות או ההחלטות לא מוכרעות, אבל הדימיון יצירתי ומביא אתכם להשראה חדשה. הזהרו מנוכלויות והונאות. יש חוסר סבלנות, וסובלנות. אתם מאותגרים אבל אם אתם עומדים על שלכם כדי לנצח, אתם מפספסים את העיקר. הרגשות מציפים אתכם. אתם צריכים לחזור ולשלוט במצבים, כדי לשמור על יציבות במערכות יחסים.

24.02 יש משהו שמושך אתכם לפעול דווקא בכיוון מסויים, האם זה באמת שווה את האנרגיה שאתם משקיעים? הירח בטל משעה 13.19 עד שעה 14.46. חוסר שקט, גורר החלטות שגויות. חבר מפנה לכם כתף קרה כתוצאה מארוע שהיה לפני כמה זמן. לא משנה כמה קשה אתם עובדים, לא כל אחד יכול להיות מרוצה בעיקר בן זוג או שותף, או דמות באוטוריטה. תביעות גורמות לתחושה מרירה וקשה. הקשיים מרגיזים אתכם, השתדלו להמנע מרכילות. גם חוסר שביעות רצון אינם סיבה ללשון הרע.

25.02 הרגישות גבוהה ולכן אתם פגיעים יותר. נסו להבהיר את המטרות שהצבתם. הכינו תוכניות, דברו על מטרות, ההגיון והאינטואיציה משתלבים זה בזה ויוצרים רעיון מדהים. שמרו על פתיחות, סבלנות והסכמה כדי להגיע לתאום עמדות לקראת חתימת חוזה או הסכם. נסו להמנע מהתלהבות, אלא לשמור על איזון. זיכרו ששיתוף פעולה נבנה על בסיס פשרה, בעיקר כשלמילים יש כוח ומשמעות. מה שתחליטו היום יש לו השפעה על עתידכם.

כלכלה ושווקים

קוראי המדור, זוכרים מאז 2008, שנכתב פה פעם אחר פעם, שלמרות שבעולם הגדול המשבר הכלכלי הוא קשה, זה לא כולל את מדינת ישראל. למרות הרמת הגבות והספקנות, העובדות בשטח וגם חזרו על עצמם ועתה בימים האחרונים, שוב פירסום על הצמיחה הכלכלית כאן במדינה, צמיחה המנפצת את כל התחזיות של רואי השחורות.

הכוכבים יופיטר ופלוטו מגיעים לריבוע מדויק בתאריך 25.02. עד אז, נשמע על תוכניות כלכליות מגוונות, תוכניות שמטרתן לתקן בעיות בקשת רחבה של נושאים. יש הרבה כסף במשחק הזה, בעיקר בשליש האחרון של חודש פברואר. יתכן שנשמע על קנייה של חברה גדולה ומובילה, או קואופרטיב גדול, על מיזוגים ותנועות גדולות בשווקים, אך הבעיה היא שיש נטייה לפנאטיות, או ארוגנטיות בסגנון, והרעיונות שיתקבלו עלולים להיות רעים מאוד למרות שמנסים להלל אותם. זה נכון בכל מקום בעולם, וכמובן שגם אצלנו. המבנה הזה של הכוכבים מסמל פשיטת רגל, לכן התחלה של עסק חדש, או תוכנית כלכלית בפרק הזמן הזה, היא גרנדיוזית מצד אחד, ומסוכנת מאוד מהצד השני. המבנה הזה משפיע גם על הכוכבים המסמלים כסף בהורוסקופ של ארה"ב, השאלה מה יעשה המימשל בזמן הזה, האם יפסיק את הביזבוז או יתן לקלאסיקה האסטרולוגית להתפתח.

בימים שעברו השווקים הושפעו מהצמידות שמש נפטון, העליות הן על בסיס שמועות וספינים, אולם בהמשך מגיע היבט בין הוונוס והסאטורן המסמל המביא התפכחות לא קלה. ואחר כך יגיעו היופיטר והפלוטו, המסמלים הגזמה, עניין פוליטי יכול להיות הנושא החם שישפיע גם על השווקים ויתמשך עד שהכוכבים יופיטר וסאטורן יגיעו בהדרגה למולות בסוף מרץ, מאחר וההיבט שהיה ב04.02 שהשפיע על כל פברואר גם הוא בתמונה, לא נופתע מיצירת מגמה מבטיחה בטווח הקרוב שמתהפכת אחר כך בחדות.

מחשבות על התקופה:

אורנוס מסמל את הדחף לחופש ועצמאות, הוא אינו קונפורמיסט, אינו עוזר להגיע להסכמות, אלא ההפך, הוא מייצג חדשנות, המצאה, מהפכה ולחסל את הישן, כדי לפנות מקום לחדש. גם למזל טלה יש חלק ניכר מתכונות אלה. הטלה מייצג חוסר תלות, ואולי גם חוסר סבלנות יותר מהאורנוס. השילוב של הטלה וכוכב אורנוס לא רק משפיע על הרצון בשינוי, אלא תובע שינוי. הטלה רוצה את השינוי עכשיו, ואם אפשר- אתמול. טלה ילחם עבור מה שמאמין בו, עם הדחפים האימפולסיביים שלו גם בלי לדעת את כל העובדות. אצלו זה מאוד ראשוני, הוא נוטה להאמין שזה נכון, שצריך להלחם, כי רק החזקים שורדים.

השילוב של אורנוס המגיע למזל טלה ב 11.03.2011 זה יהיה ביטוי של כוח לוחמני! שניהם יכולים להתמודד עם מצבים תחרותיים בבוטות גסות ובלי רחמים, העיקר להגיע ליעד שבחרו בו. לא חשוב מה נדרס בדרך, העיקר שבסופו של דבר יגיע השינוי שהם רוצים בו, זה שיביא את השיחרור המיוחל.

הארועים שאנו עדים להם בחודש האחרון זה גל מהפכות בעולם כולו. הסימנים הגאו- קוסמיים המגיעים, מעידים על תנועה חזקה שתהרוס הרבה מישטרים, והאוכלוסיה באותם מדינות תדרוש יותר חופש ושוויון זכויות. ההתפתחויות אינן מפתיעות כשבוחנים מפות רבעוניות, כמו למשל תחילת הרבעון הקרוב, אביב 2011. ההשפעה של הכוכבים מעידה על אי שקט חברתי, סוציאלי גם בארה"ב, גרמניה, צרפת ואיטליה. השיאים מגיעים במחצית השנייה של התקופה 2008-2015. עיקרם אפריל 2014. אולם הניסיון מעיד שהרבה ארועים אוניברסאלים, פוליטיים חברתיים משמעותיים יכולים להתרחש גם במהלך החודשים כשנה וחצי לפני הדיוק האסטרולוגי וגם חודשים אחדים אחרי.

האפשרות שבזמנים הנ"ל יתרחש עוד צונמי כלכלי הוא שריר וקיים. אבל על כך עוד יסופר בהמשך.

בהווה עם מעברו של כוכב יופיטר למזל טלה, עד תחילת חודש יוני, יש הזדמנות למנהיגים פוליטיים, לעשות משהו פופולרי ולחשוב מחוץ לקופסא. ניתן להגיע להסכמות על בסיס שכל הישר. לשלב ריאליות עם תקווה. לחוות את השינוי במובן החיובי עם אורנוס במזל טלה, מומלץ להיות זהירים למה ולמי שאתם מאמינים בעיקר ברצועת הזמן הנוכחית עד סוף פברואר, הכל נשמע טוב ונהדר, אבל ניקח את המילים וההבטחות מהעבר בזהירות ונבחן עתה את העובדות המוכחות בשטח וכך נוכל לפעול באחריות. אנו התחלנו להיות עדים למאבק בין השכל הישר ובין אידיאולוגיה ראדיקאלית. מה המשמעות של חופש ואחריות בהדדיות. אנחנו על סף פריצת דרך כללית בחשיבה ובהבנה שיש משמעות למילים "מגוון דיעות" או סדר יום חדש חברתי וכלכלי. עם אורנוס במזל טלה, זה יכול להתבטא מחד בפריצת דרך או מאידך, לא עלינו, בהתרסקות וההבדל ימצא בחשיבות שניתן לכבוד ההדדי בין בני האדם.

ועוד על השכנים ה"תוססים" במזרח התיכון:

בחריין: בחריין היתה חלק מהאימפריה הבריטית עד אוגוסט 1971. הכרזת העצמאות היתה ברדיו כווית, לקראת שעות הצהרים. השמש המקודמת בהורוסקופ של בחריין מגיעה לכוכב פלוטו המקודם. בדיוק כמו שראינו בהורוסקופ המקודם של מצרים!!! השלטון מתחלף. בנוסף האורנוס יגיע למולות עם השמש המקודמת. המהפכה צוברת תאוצה. בתוך השנה הקרובה השמש המקודמת עוברת למזל מאזניים, ושוב יגיע מיפגש עם האורנוס שעובר למזל טלה.המהפך בפתח.

לוב: לוב זכתה בעצמאות בדצמבר 1951 והשלטון עבר לידי המלך אידריס. הרפובליקה הנוכחית בהנהגת קאדפי החלה בספטמבר 1969. ההפגנות בלוב נראות לפי ההורוסקופ של לוב, מ1951. השמש במעלת הראשונה של מזל גדי, והירח המקודם הגיע גם למעלה הראשונה במזל גדי. ההשפעה של אורנוס מופיעה ותתחזק מאמצע מרץ. כוכב אורנוס מסמל מהפכה זעזוע בסטאטוס קוו. השינוי יגיע בתוך השנתיים הקרובות.

סעודיה: העיצוב של סעודיה כממלכה החל בינואר 1902, אבל התהליך היה הדרגתי והושלם בספטמבר 1932. בהורוסקופ של ינואר 1902, יש את האלמנטים האסטרולוגיים המושפעים מכוכב אורנוס. הירח במפת הלידה במעלה 2 במזל טלה, והירח המקודם נמצא עתה ב28 במזל דגים. כך שיש כאן תהליך בו העם מתעורר ובתוך השנתיים הקרובות יגיע השינוי. גם בהורוסקופ של ספטמבר 1932, השמש במעלה ראשונה במאזניים,והירח בתחילת סרטן. כך שגם כאן השפעת האורנוס תהיה בלי הנחות, ותביא לשינויים במבנה הממלכה.

" המדינה נוצרה למען האדם, לא האדם למען המדינה" (אלברט איינשטיין)

בחזרה לארכיון