11.2.2011 - 18.2.2011

בתאריך 14.02 אמנם חוגגים ברחבי העולם את חג האהבה, אבל היום הזה מסמל תקופת מעבר. נשמע על הרבה זוגות הממסדים את הזוגיות שלהם, לצד כאלה היוזמים פרידה מבן/ת הזוג שלהם. יתכנו חשיפות כאלה ואחרות, ואולי נשמע על אישה בתחום הפוליטי, העולמי או הארצי, שתעשה כותרות.

הירח המלא בתאריך 18.02, במבנה עם כירון ונפטון, מסמל את המעבר ממזל דלי למזל דגים. אנשים רבים יכנסו לפאזה חדשה בחייהם, אם זה בתחום המקצועי, אם זו בשותפות, או זוגיות, או בנושא בריאות. אפשר שנשמע על תרופה טבעית חדשה שיכולה לתפוס מקום של תרופה כימית אחרת. בנוסף, הירח המלא יהיה גם מול כוכב מארס ונפטון, מצב שאינו מסייע לברר חילוקי הדעות, שהתעוררו מאז מולד הירח. לקראת התאריך 20.02 הכוכבים מרקורי, מארס ונפטון נפגשים, השפעתם תורגש כבר כמה ימים קודם, כמגמה הומאנית הם יעוררו את החזון והאידיאולוגיה, ואת הרצון להשיג שוויון זכויות. אולי נשמע על עוד ארצות התובעות שינוי ומהפך בכוונה לתקן פערים חברתיים. מאידך, השילוב הזה עלול לעורר אלימות לא הגיונית, סקנדאלים וגלישה להרפתקאות שגויות. לאלה מכם המשתמשים ונעזרים בדמיון וביצירתיות, בתחום הפרסום, או שיווק וקידום מכירות, מבנה הכוכבים הזה מועיל ומוצלח מאוד. ההשראה גבוהה ויכולה לבוא לביטוי במוסיקה ובכתיבה ייחודית. הרוחניות מתחזקת, משפיעה על הגוף, אם זה מבחינה אינטלקטואלית, או פיזית, בעזרת ריקוד או טאי-צ'י וכדומה.

היו זהירים עם חומרים דליקים, או חומרים כימיים, בעיקר אם אתם עובדים ליד מכשירים טכניים או חשמליים. כמו כן, היו זהירים מנוכלים ורמאים, כאלה המחליפים זהות בכדי להוליך שולל, אם זה בטלפון, אי-מייל, באינטרנט, פייסבוק ושאר הרשתות החברתיות.

אלה מכם שכוכב נפטון דומיננטי בהורוסקופ האישי שלהם, עלולים להתמודד עם אלרגיות, מאחר והגוף רגיש יותר עד סוף פברואר 2011.

השילוב של השמש והמארס, כירון ונפטון, ישפיע עד סוף פברואר וימשיך להשפיע אצלנו ובמקומות אחרים בעולם, גורם לנושאים סוציאליים לעניין את כולם. מפגשים חברתיים מהנים יותר צפויים בזמן הזה וראייה חדשה יוצרת מצבים המשנים את הכיוון של החיים בדרך חיובית.

11.02 אין שקט. אתם נבוכים או שמישהו מטעה אתכם בנושא פיננסים. אתם מתמודדים בין הערכים שלכם ובין המציאות הפיננסית שנקלעתם אליה, אבל יש הזדמנות חדשה או תגובה מרעננת הפותחת דלת לשינוי חיובי. הירח בטל משעה 21:26 עד שעה 00:21 אחר חצות.

12.02 יום קליל, המאפשר אינטראקציה ושמחה בין הסובבים אתכם. הרעיונות מגיעים במהירות, אבל התוכן לא משהו. התנודתיות תאפיין את היום והבטחות ששמעתם מתפוגגות. אם מתעורר עימות כלשהו, תוכלו למצוא את הדרך לפיתרון חיובי. חדשות טובות מגיעות בשעות הערב.

13.02 הגישה יותר ריאלית ומאפשרת לכם גם להעניק ביטחון ליקרים לכם. החשיבה מהירה, מבריקה ומביאה לשיתופי פעולה נחמדים במערכות יחסים. הצורך למצוא רגיעה משפיעה על משאלות הלב. זיכרונות מהעבר עוזרים ליצירתיות וזה יבוא לביטוי בפעילות שלכם.

14.02 הירח בטל משעה 05:19 עד שעה 07:49 בבוקר. הציפיות שהיו לכם מגיעות היום ליעדן. חבר, או שותף, מבינים את נקודת המוצא שלכם, מה שכמובן עוזר לתכנן תוכניות על בסיס לוגי. אחר הצהריים, התגובות אמוציונאליות ומעוררות מצב רוח מוזר. מצד אחד יש אופטימיות מוגזמת, מצד שני, ניסיון לשמור על איפוק. שעות הערב אינן נינוחות יחסית.

15.02 הדאגה שהתעוררתם איתה הבוקר מטשטשת את המציאות. מה שאתם מבקשים, או מצפים לו, מחבר או שותף, אינו בר השגה. קשה לבטא רגשות, מה שעלול להפריע לאנשים היקרים לכם. דרך ההתבטאות משלבת מעברים בין רגשות והגיון, האסרטיביות בתגובות שלכם מקורה בניסיון להתגונן. יש נטייה לטעויות בשיפוט מצבים, כך שההבטחות הן גדולות יותר ממה שאפשר לממש במציאות. חישבו קצת לפני שאתם מביעים ביקורת, בעיקר בבית בין בני המשפחה, זאת בכדי למנוע אי נעימות בקן המשפחתי.

16.02 פתיחות רגשית לצד דמיון עוזרות לכם לגלוש לחוויות חדשות. הירח בטל משעה 09:06 עד שעה 11:14 לפני הצהריים. הסגנון נעשה יותר בוטה ודרמאטי, יש חיפוש אחר תשומת לב. שמחה ותקווה, ביטחון ואופטימיות, מניעים אתכם לפעול, אבל גם לשמור על שליטה.

17.02 המחשבה קרירה, רציונאלית ונקייה מחליפה את מקומן של החשדנות והמניפולציות. חשיבה אובססיבית עלולה לגרום לתגובות רגשניות ואפילו דרמאטיות, שיוצרות שינויים. קשה להגיע לתחושת סיפוק, בעיקר כשהאהבה משלבת שליטה וגורמת לתחושה שמיציתם אחד את השני. הרגישות עוברת לצדדים הרוחניים והאידיאליים. קחו יוזמה, צאו לעצמאות ועשו משהו לא שיגרתי, שיברו את הרוטינה עם דברים חדשים. האובייקטיביות אינה משרתת אתכם היום.

18.02 האסרטיביות דוחפת אתכם לפעילות חברתית. רעיונות אידיאולוגיים עם ניואנסים חולמניים עלולים להפריע לכם התקדם אל תוך המציאות. ריכוזיות אינה הפיתרון, כיוון שהחופש חשוב לכם. הירח בטל משעה 10:34 עד שעה 11:39. היו זהירים במפגש עם מי שאתם אוהבים, מילה מיותרת עלולה להרוס את היום כולו. התחלות חדשות מביאות לשינויים לא צפויים, או לשינויים מרגשים, אך כל אלה דורשים מכם תגובות מהירות. המאמץ העיקרי היום הוא לשפר את הקיים, נסו לדייק במה שאתם מתכננים, או עושים, ובלי הגזמה.

כלכלה ושווקים:

הכוכבים יופיטר ופלוטו מגיעים לריבוע מדויק בתאריך 25.02. עד אז, נשמע על תוכניות כלכליות מגוונות, תוכניות שמטרתן לתקן בעיות בקשת רחבה של נושאים. יש הרבה כסף במשחק הזה, בעיקר בשליש האחרון של חודש פברואר. יתכן שנשמע על קנייה של חברה גדולה ומובילה, או קואופרטיב גדול, על מיזוגים ותנועות גדולות בשווקים, אך הבעיה היא שיש נטייה לפנאטיות, או ארוגנטיות בסגנון, והרעיונות שיתקבלו עלולים להיות רעים מאוד למרות שמנסים להלל אותם. זה נכון בכל מקום בעולם, וכמובן שגם אצלנו. המבנה הזה של הכוכבים מסמל פשיטת רגל, לכן התחלה של עסק חדש, או תוכנית כלכלית בפרק הזמן הזה, היא גרנדיוזית מצד אחד, ומסוכנת מאוד מהצד השני. הכוכבים מזהירים את כולנו שהתוכנית הכלכלית שנועדה להיטיב ולשפר כעת את המצב הכלכלי, גם אם נעשית בהסכמה, זו פשרה שהתוצאה שלה בעתיד, תהיה רעה עבור כולנו. אולי כדאי לזכור את דבריו של הנגיד, פרופסור סטנלי פישר, בכנס הרצליה, שאמר "ששר האוצר נוהג נכון כאשר מתעקש לשמור על מסגרת התקציב...ויש להימנע מצעדים פופוליסטיים" ההמלצה היא להתייחס אל הדברים שאמר כאל כתמרור אזהרה. בשווקים, שילובי הכוכבים מעידים על נטייה לבחון את האווירה הפוליטית והכלכלית, מה שגורם לפעולות זהירות יותר, אבל אין זה משנה את המגמה הכללית. השילוב של השמש ומארס הוא אגרסיבי ולכן אנו רואים את הנדנדה, שתלווה אותנו בטווח הקרוב.

בחודש מרץ 2011 יגיע כוכב אורנוס למזל טלה, מזל אש, ויצטרף לכוכב יופיטר הנמצא שם, כך שההשפעה שלהם לכיוון השוורי תימשך.

עוד נקודת מבט על מצרים:

עומר סולימיני, בן מזל סרטן, הוא אדם חם, עם יכולת חשיבה אסטרטגית ושקולה מאוד, ובעל נכס חשוב של חוש הומור. אלא שהכוכבים לא עושים לו את החיים קלים. בסוף חודש אפריל 2011, כוכב סאטורן ינוע לכיוון הכוכבים האישיים, מצב שימשך עד אמצע חודש יולי 2011, ויעורר התנגדויות ותסכול. לאחר תקופה מתמשכת של קשיים, מעברו של כוכב אורנוס לכוכב מארס בהורוסקופ שלו, מסוף חודש יוני עד אמצע אוגוסט 2011, מצביע על אימוץ טקטיקות אגרסיביות, גישה של התנגדות כהגנה, כולל מאבקי כוח רציניים.

בתוך ההפגנות והמחאות, שעדיין ממשיכות בווליום כזה או אחר, מעניין להביט גם על מפת האינגרס של אביב 2011 לקהיר, שם מופיע, מיולי עד תחילת אוקטובר 2011, כוכב פלוטו על האופק, זאת בנוסף למעבר של אורנוס על כוכב וונוס, במפה של מצרים (על בסיס התאריך 15.03.1922), מצב שמופיע מסוף ספטמבר 2011 ועד תחילת פברואר 2012. השילוב של אלה מאפשר לדמיין שהבחירות יביאו לכמה רפורמות דמוקרטיות, אבל הדרך אליהן תהיה סלולה בעימותים, מאבקי כוח ודיכוי, כלומר, המשטר במצרים, שיתאפיין בסגנון של אגרוף הברזל, לא ישבר במהרה.

מחשבות אסטרולוגיות:

כירון עובר למזל דגים מתאריך 18 בפברואר עד חודש אפריל 2018. כירון מסמל את הפצע שקשה לרפא ומזל דגים זה האוקיינוס, השילוב בין שני אלו הוא הרגיש ביותר שיש. לכל אחד מאיתנו יש אוקיינוס רגשי אישי, מיקומו של כירון בהורוסקופ האישי, מייצג פגיעה רגשית אישית, כזו שאין ביכולתנו לרפא, גם אם מאוד נרצה, אך המאמץ והרצון יכולים למתן קצת את הכאב, אבל לא לתקנו. לדוגמה, השילוב עם הירח, מציג כאב גדול הקשור באמא ובילדות.

המעבר למזל דגים, מעורר את התינוקות שנולדו בין אפריל 1960 עד אפריל 1968, אלו שנולדו עם כירון במזל דגים, והם, על פי רוב, חשים בדידות או נטישה, גם אם זו לא התרחשה בפועל, אך היא קיימת בהרגשה ובחוויה האישית שלהם. אלו אנשים יצירתיים מאוד, יש להם עניין לשרת, לרפא ולטפל, ואולי גם לשנות את החשיבה של הציבור בעזרת רעיון משותף. כקבוצת גיל, אלו הם האנשים שיתחילו לשנות את העולם, ויעזרו לכולנו לנוע קדימה בהומאניות וחמלה.

עוד מהלך חשוב התרחש בשבוע האחרון, וזה עצירת אדמטוס (כוכב אורני), שהתחיל לנוע קדימה במזל שור. אדמטוס מסמל את החומרים הבסיסיים, כאלה שאינם מעובדים. האדמטוס קשור למחזוריות ביקום, סיומים וויתורים, לצד תחושה של קביעות, או תקיעות. עתה נתחיל להבין שכל מה שחשבנו שהוא קבוע בחיינו משתנה ואנו נלמד להבין ששום דבר במציאות חיינו אינו קבוע. השינויים אינם קלים, או סולידיים, אולם זה הוא חלק ממסלול חיינו, וגם אם ההתפכחות שלנו בשנים הקרובות לא תהיה נינוחה, אנחנו נעבור אותה עם התעוררות משולבת בנשימה עמוקה, כאתגר מעניין וחדש.

תזכורת:

בעקבות "הבגידה" של הנשיא באראק חוסיין אובאמה, בנשיא המיצרי מובראק, תזכורת ממאמר שנכתב על אובמה, כאן באתר בתאריך 06.08.2010 "...אם מתייחסים למפת ההשבעה, המארס בבית תשע, מושפע גם הוא במולות מהליקוי חמה במזל סרטן, מה שמצביע על בעיות וקונפליקטים שיהיו לו בכל הקשור למדיניות החוץ שלו. הוא לא יודע איך לטפל במצבים המתפתחים בתחום החוץ ועל השגיאות האלה הוא עלול לשלם. עדיף שישאיר זאת למזכירת המדינה הילרי קלינטון, שמבנה ההורוסקופ שלה בהווה מעיד על כישוריה להתמודד עם משברים הצצים חדשות לבקרים ברחבי העולם. בעיקר כשיש כאלה המצפים שארה"ב תהיה "השוטר" של העולם. במצב הכוכבים המתפתח עתה צריך לשלב איכויות נוספות שיש לקלינטון, מעבר לחיוכים ומילים יפות." ועוד מאותו מאמר: "אבל השנה, למרות יכולת הרטוריקה המופלאה שלו, הוא יתקשה להעביר את המסרים ואת החזון שהוא מאמין בו, בדרך מעשית וריאלית. יתכן שיתעורר אצלו קושי להמשיך לקדם את מה שכבר הבטיח בעבר, עוד טרם שנבחר וגם אחרי. יהיה עליו לחזור ולהסביר את עצמו פעם אחר פעם, מאחר ואנשים יקלטו ויבינו שיש סתירות בהבטחותיו ואלו יהיו מצבים מביכים מאוד עבורו... זו שנה בה אובאמה יהיה רגיש יותר מתמיד לביקורת, אולי הנאומים שלו יהיו מבריקים יותר, אבל הוא יידרש להיות רהוט יותר..."

" הרבה טעויות היינו מונעים מבני אדם, אילו לימדנו אותם כיצד לחשוב ולא מה עליהם לחשוב " (גיאורג כריסטוף ליכטנברג)

בחזרה לארכיון