28.1.2011 - 4.2.2011

מולד הירח בתאריך 03.02 נמצא במבנה כוכבים מורכב מאוד, שעלול לעורר וויכוחים ומריבות, או חוסר הסכמה וחילוקי דעות, על נושאים אידיאולוגיים גם ברמה הבינאישית. המבנה הזה מביא בכנפיו אנרגיה חלשה יותר ואם אתם רגשניים, עבורכם זוהי תקופה מתישה יותר. אלה מכם שרגישים במיוחד, הם אנשים המגיבים למחזור הירח, ובהורוסקופ האישי שלכם הירח דומיננטי, או שהירח/האופק, במזל סרטן.

תחושת האחריות מתעצמת ועומס העבודה עלול להכביד. אל תיקחו על עצמכם יותר ממה שאתם יכולים לעשות, העדיפו להאריך את לוח הזמנים שאתם מחויבים לו, בכדי לסיים את הפרויקט הנוכחי בו אתם מעורבים, מאחר ותרגישו שהאנרגיה שאפיינה את תחילתו חסרה לכם. התמורה תגיע בהמשך. ניסיון לסיים בלחץ כל דבר שהוא פגום, יהיה בזבוז זמן. הניסיון ליזום פרויקט חדש, או לפתור בעיה קיימת, גם הוא לא זורם. מי מכם שנמצא בתוך מערכת יחסים שמיצתה את עצמה, מבין שזה הזמן לנוע הלאה. האסטרואיד יונו נעצר לאחרונה והתחיל לשוב על עקבותיו עד חודש מאי 2011. יונו במיטבה היא הבטחה טובה לזוגיות, היא אחראית על איחוד, שותפויות, מערכות יחסים ונישואין, כך שכל אלה יאותגרו במהלך החודשים הקרובים ובעיקר עם כוכב אורנוס, הנע עתה במזל דגים, והוא זה ש"יעזור" להגיע להחלטה סופית. סביר להניח שנשמע על כמה פרידות בחדשות. בתאריך 04.02 השמש והמארס בצמידות במעלה 15 במזל דלי. זהו מיבנה כוכבים המעורר להט בהיקף גדול. ברמה האישית, נסו לשמור בסודיות על העניינים האישיים החשובים לכם. המבנה הזה נמצא על נקודות העולם, מיד אחרי מולד הירח, לכן, האנרגיה הזו תשפיע על כל החודש הקרוב ברחבי העולם. מבנה הכוכבים הזה יתדלק סדר יום דינמי. נשמע גילויי דעת "מעניינים" בנושאים פוליטיים, דתיים וצבאיים. מנהיגים ומעצבי דעת קהל ינסו "לדחוף" בכוח ובאגרסיביות את ה"אני מאמין" שלהם, או של מפלגות, או קבוצות חברתיות, אם זה בנושאים כלכליים, חברתיים, או דתיים. עשרת הימים הראשונים של פברואר, יעוררו קונפליקטים ואלימות במקומות שונים ברחבי העולם. מבנה כוכבים כזה משפיע כמה ימים לפני הדיוק וממשיך גם כמה ימים אחריו.

בשבוע שעבר נכתב כאן באתר "השמש במזל דלי, עומדת לרקוד עם כוכב מארס במזל דלי בין התאריכים 29.01-01.02, המתחים בעולם מתעוררים, ההתקוממות תהיה בעיקר נגד משטרים פוליטיים שזכויות האדם (מזל דלי) שם נרמסות".

זה קורה בתוניסיה, שבהורוסקופ שלה, כוכב אורנוס, המביא מהפכים וגורם להתקוממות נגד המצב הקיים, עבר על הירח, המסמל את העם ועורר את ההמונים לצאת נגד השלטון. זה קורה גם במצרים, ראה הרחבה בהמשך המאמר, וגם לבנון נעה באי שקט גדול.

עצירת סאטורן בתאריך 26.01 משפיעה על מזג האוויר, ויהיה קרררר כמה ימים.

בימים 02.02-04.02, הפתיל יהיה קצר. הקפידו להיות זהירים, גם מילולית וגם פיזית, בכל מקום אליו אתם מגיעים.

28.01 הירח בטל משעה 05:01 עד שעה 08:55 בבוקר. התלהבות ואופטימיות מציפות אתכם וההשראה עוטפת את הדרך בה אתם מנסים להוציא לפועל פרויקטים. יש לכם הסברים אידיאולוגים על למה וכמה, ואתם מוכנים להשקיע מאמץ אינסופי כדי להוכיח את ערכם של הדברים. שימרו על לשונכם. מילה אחת עלולה להתחלק החוצה ולגרום לסביבה אי נוחות רבה. יום טוב לתקן את מה שהשתבש ולזרוע זרעים חדשים. התחושה החיובית מגיעה לשיאה בשעות הערב ומשפיעה על קבלת השבת עם המשפחה או חברים, ועל הביחד.

29.01 המגמה היום מעידה על בגרות. אתם מקשיבים יותר בסבלנות, משוחחים ומחפשים עניין חדש, שיאפשר לחזק מערכות יחסים אישיות וחברתיות. כמו כן יש רצון לצאת ולבלות.

30.01 קיים דחף להגן על חבר, או על עניין מסויים, שיוצר קונפליקט ומנוגד לאינטרסים של אחרים. נסו לא לדרוך על האצבעות של מישהו אחר. הבסיס העיקרי לכל בחירה שתעשו הוא האמונה במה שאתם עושים.
הירח בטל משעה 12:10 עד שעה 16:04 אחר הצהריים. יוזמות חדשות, המתבססות על האגו שלכם, עלולות להפוך אגרסיביות יותר ולהביא למאבקי כוח בהמשך. נסו להתמקד בעיקר, בלי להתפזר לכמה כיוונים.

31.01 השקט מכם והלאה. שבו לתכנן סדר יום אסטרטגי שיעזור לכם לממש תוכניות עתידיות. תדרשו למשמעת עצמית כדי למצוא את הכיוון הנכון, ממנו תוכלו להתחיל לפעול. נסו להיות יותר מעשיים, גם אם אינכם זוכים לסיפוק מיידי. דחו את ההנאות של היום למען מחר טוב יותר.

01.02 חוסר הסבלנות להוכיח את עצמאותכם בכל מחיר, עלול לגרום לתוצאה הפוכה. נאמר ש"החיפזון מהשטן", לכן שימרו על אורך רוח והימנעו מתאונות. גם הטיפול במכשירי חשמל חייב להיות לפי כל כללי הזהירות. האינטנסיביות יוצרת מתחים בעיקר כשיש רצון לשלוט בתהליכים. נסו להיות מעשיים, למרות שהתקשורת אינה קולחת. יוזמות חדשות מרעננות את מצב הרוח.שלבו משמעת עצמית ואסרטיביות, על מנת לקדם את התוכניות האישיות. הירח בטל משעה 21:31 עד 01:21 אחר חצות.

02.02 עבודות צוות ומפגשים חברתיים, עונים על הציפיות שלכם. הרצון לחופש ועצמאות חזק יותר מכל דבר וגורם לשחרור ממצבים מעיקים. אמונה ותקווה עוטפות אתכם היום, מחזקות את הרוחניות ועוזרות להתפתחות טובה במערכות יחסים שונות. האינטואיציה במיטבה והדמיון עשיר, ואלו מוסיפים גם לצד היצירתי. האמינו במה שאתם מרגישים וחווים.

03.02 אל תמהרו לשום מקום, עדיף לבחון כל מהלך מראש, כדי שלא יכשל. הצד הרגשי נתמך על ידי חבר/ה, או במקום העבודה. קיים רצון לפעול למען נושא יותר סוציאלי, אבל החלטות כאלה דורשות שיקול דעת זהיר יותר.

04.02 הירח בטל משעה 08:10 עד שעה 12:24 בצהריים. האינטואיציה במיטבה, היו ערניים לאיתותים שאתם מקבלים מהאנטנות האישיות. שימרו על סגנון דיבור אדיב, עזרו בעצה טובה לאלה שיקרים לכם. גישה אופטימית יוצרת מבט חיובי על מה שעתיד לבוא. יש מגמה להגיב מהר כדי להשיג את המטרות, אבל רצוי להישאר שמרנים, כדי לא לפספס את הרעיון העיקרי בתוכנית שרקמתם.

כלכלה ושווקים:

כוכב יופיטר ניכנס למזל טלה וישהה בו עד לתאריך 04.06. כוכב יופיטר אינו במיטבו במזל טלה, לפי ההיסטוריה של השווקים, אבל בשבועיים סמוך למעברו למזל חדש, צפויים שיאים חדשים. כוכב סאטורן נעצר בשבוע שעבר (25.01-26.01), לפני ששב והחל לחזור על עקבותיו, כך שגם לשינוי הזה תהיה השפעה בתוך כמה ימים.

התנודות יהיו פעם למעלה ופעם למטה, אבל אין מדובר בסופה של התקופה השוורית, ההפך, עד תחילת יוני 2011, כשכוכב יופיטר יעזוב את מזל טלה, השווקים יענו בשמחה. כוכב וונוס במזל קשת עד לתאריך 04.02. וונוס מסמלת ערך נטו של נכסים, כספים וניירות ערך. מאחר ומזל קשת הוא פזרן ועושה הכל ברוחב יד ולב, הדינאמיקה הזו יכולה להביא למחירי שווקים גבוהים, ושוב אין זה אומר שאין תיקונים פה ושם, הגורמים לירידות בשווקים.

הצמידות בין כוכב מארס והשמש בתאריך 04.02, תביא גם היא לתנועות חזקות בשווקים, במשך כמה ימים. אם השווקים יגיבו בעליות חזקות היו ערוכים לתגובה הפוכה בחדות, לפני שהם חוזרים להתנהלות המוכרת.

מצרים:

כדי להבין מה קרה, כאילו פתאום, בחינה של ההיסטוריה תעזור להבין איך מחזור כוכבים לא "מפספס הזדמנויות".

למצרים יש כמה תאריכים שהם נקודות ציון בהיסטוריה שלה.

הראשון 17.05.1805, מוחמד עלי באשא עלה לשלטון כנציג האימפריה העותמנית, שהיה עצמאי בפועל. אז כוכב סאטורן היה במזל מאזניים.
בתאריך 15.03.1922 מצרים הפכה לממלכה. גם אז הסאטורן היה במזל מאזניים.
בתאריך 18.06.1953 הוכרזה מצריים כרפובליקה, הסאטורן היה במזל מאזניים.
אנואר סאדאת נרצח כשכוכב סאטורן היה במאזניים וחוסני מובראק היה לנשיא מצריים.

כך שהמסקנה, למרות שהמאזניים נחשב למזל של הרמוניה והדדיות, במצרים מעברו של כוכב סאטורן למאזניים מסמל שינוי מנהיגות ואולי גם במשטר. עתה בהווה, (2010-2012)כוכב סאטורן במל מאזניים.

בנוסף, בהורוסקופ המקודם של מצרים, השמש,המסמלת את המנהיג, נמצאת במזל אריה ונצמדת לכוכב פלוטו, המסמל מוות ולידה מחדש, דבר המעיד על שינוי של מנהיגות במדינה.

בהורוסקופ הראשון, משנת 1805 השמש ב-25.58 במזל שור, אורנוס המקודם נמצא במנעד משמעותי ב-25.02 מאזניים וגם זה מסמל שינוי של מנהיגות. המזרח התיכון במבוכה וחוסר וודאות, אין ספק באלגאן. מצפון לבנון, בדרום מצרים, תוניסיה ותימן גם הן רוגשות, והאש כמו בשדה קוצים תמשיך ותדליק עוד מהפכות שבבסיסן זכויות האדם, במדינות נוספות, על כך במאמרים הבאים.

אבו מאזן:

בעקבות ההדלפות של אל-ג'זירה, על השיחות שניהל אבו מאזן בשם הרשות הפלשתינאית עם אולמרט, חזרתי לבחון את ההורוסקופ האישי של האיש. אבו מאזן, בן מזל טלה, יליד 1935, בעל כישרון, שניתן לו על ידי היקום, לספר סיפורים ופנטזיות בדרך משכנעת. הוא מגיש את רעיונותיו על מגש יפה כל כך שאיש לא יודע באמת מה הוא חושב ואין ספק שהוא אסטרטג מתוחכם מאוד. במפה המקודמת של אבו מאזן, כוכב מארס המקודם פוגש בכוכב מרקורי, שגורם ללשונו להיות חריפה יותר, אולם כוכב סאטורן המקודם נמצא על המרקורי שלו, פוגע במצב רוחו. הוא גם עייף מאד. מאחר והוא שחקן, הפער בין מה שהוא מציג כלפי חוץ ומה שהוא מרגיש, או חושב, קיים בלי סימני שאלה, כך שגם אלה שמבינים את נאומיו, אינם יודעים מה האמת שלו.

בפברואר 2011 הוא ירגיש שמחה אישית מסוימת, אבל פלוטו, יחד עם כוכב אורנוס, יתחילו להשפיע עליו, השילוב הזה יביא למהפך, או משבר אישי לא קל.

אצלנו:

בהמשך לקטע הנ"ל, במפה המשותפת של מדינת ישראל ופלשתין, רואים תהליך שבו יגיעו לאיזשהו בסיס הדברות ואפילו הסכמה. הכוכבים משפיעים החל ממרץ 2011 ועד פברואר 2012. המבנה של הכוכבים מעיד על תוכניות ארוכות טווח, אבל מציאות שאינה מאפשרת התפתחות. זו שותפות שתישמר על ידי גבולות והגדרות ברורות, עם מחויבות ליחסים, ממקום של תלות והכרות הדדית. זה הסכם שיחזק הישגים שכבר הושגו עד כה, על בסיס אינטרס הדדי של תן וקח והוא יאפשר להמשיך ולשמור על יציבות. ניתן להבין ממבנה הכוכבים שהתוצאה תביא להסכם ביניים.

ממעקב אחרי תהליכים של כוכבים מאז מלחמת ששת הימים, דרך הוויתורים בהסכמי אוסלו, בשנת 1993, או בזמן ההינתקות בשנת 2005, אפשר להניח שיגיע שינוי מסוים בהערכות בשטחים בין 2011-2012, אבל לא כמו שהיה בהסכמי אוסלו או בהינתקות. כמובן שזמן חתימת ההסכם יהיה חשוב מאוד, כדי להבין את התוצאה של המהלך הזה.

תיקון טעות:

בשבוע שעבר בפרק על "סימן המזל שלכם לא השתנה", , נכתב בטעות "...בתאריך 09.07.2007 כאן באתר ניוז 1 הופיע מאמר על התפתחות ביטחונית לא צפויה בחזית הצפונית שהתפתחה תוך כמה ימים למלחמת לבנון השנייה..." והיה צריך להיות כתוב בתאריך 09.07.2006 כמובן. איתכם הסליחה.

"הקיבה היא המחוללת מהפכות בעולם" (נפוליאון בונפרטה)

בחזרה לארכיון