14.1.2011 - 21.1.2011

כוכב מרקורי יגיע לצמידות עם כוכב פלוטו, בתאריך18.01, אבל השפעה כבר קיימת ומורגשת. שני אלה מייצגים את כוחם של המילים, כך שהמשמעות והפרשנות יכולים להיות כוחניים. היו זהירים בדרך בה אתם משתמשים במילים בימים הקרובים. אתם יכולים בהיסח הדעת לפגוע בזולת, או באדם קרוב או יקר לכם. העוצמה של המילים עלולה לחדור ולגעת בנקודות הכי רגישות החבויות בתוך הנשמה, משהו שלא התכוונתם אליו כלל.

ימים טובים לפתור בעיות בעבודה ומערכות יחסים. התבוננות, הסקת מסקנות וניתוח מצבים חיובי יותר בסביבת העבודה ובמו"מ.

אלה העוסקים בנושאי כספים, בנקאים, כספרים, חברות אשראי וגם ברוקרים, נוטים לטעויות יותר מהצפוי.

חדשות דרמאטיות במישור הפוליטי, החברתי או האישי, מגיעות לכותרות עם הצמידות זו.

כוכב מרקורי שניכנס למזל גדי, ניפגש עם ראש דרקון (גורל), בתאריך15.01, שימו לב עם מי אתם נפגשים או יוצרים תקשורת, אלה חשובים לעתידכם ולתוכניותיכם. כוכב מארס עובר למזל דלי, מה שיגרום לכם להשקיף מלמעלה ומרחוק, על המציאות העכשווית. ההמלצה היא לתכנן תוכנית ולהביט על תמונה בגדול, זה זמן טוב לתוכניות אסטרטגיות, אישיות ואחרות.

הירח המלא בתאריך 19.01,2011 במעלה 29.27 במזל סרטן, יהיה מול כוכב מארס בתחילת מזל דלי, זהו שילוב אגרסיבי והשילוב עם הליקוי חמה יוצר קושי. ניסיון לעבוד על פרויקטים בשבועיים הקרובים ידרוש מאמץ כפול, כיוון שיהיה צורך להתגבר על האיטיות שמשתלטת על הקצב הרצוי. עדיף לא להגדיר לוחות זמנים, כפי שאתם רגילים, במקום זה, הוסיפו לתוכנית המוכרת כמה ימים, על מנת שלא תתאכזבו או תתעצבנו.

הריקוד המשותף של אורנוס ויופיטר במזל דגים, הגיע לשיאו בתאריך 04.01, ביום שהיה גם ליקוי חמה, מה שמאיץ, על פי רוב, את איתני הטבע להוכיח את כוחם. בתחזית כאן במדור בתאריך 31.12 נכתב :
" השילוב של היופיטר והאורנוס במזל דגים יכול להביא גשם (משאלה או תפילה), אולם במקומות המועדים לפורענות זה בהחלט עלול לגרום לשיטפונות. יופיטר תמיד מגזים..." אנו עדים בשבועיים האחרונים לשיטפונות באוסטרליה, המוגדרים כאסון טבע ענק. גם בברזיל יש שטפונות שגרמו למפולות בוץ. שוב אנו עדים לאיתני הטבע, המוכיחים לכולנו שגם מוכנות אינה מקטינה את חוסר האונים מולם.

כוכב מרקורי ופאלאס מגיעים גם הם לצמידות בתאריך23.01. אלה יהיו על מעלת הליקוי חמה וישחררו אנרגיה, שתחדד את החשיבה ותוביל לסיעור מוחות. שימו לב לרעיונות שלכם, לכתיבה של פרויקטים, אתם מצליחים לצאת מהקופסא ויכולים להפתיע את עצמכם ואת הסביבה. זהו יום טוב לישיבות עבודה.

14.01 גם אלה בניכם שהם שלווים יותר מאבדים הבוקר את השקט הפנימי, ומתבטאים בחוסר סבלנות. נסו להתמקד בסדר היום מעשי יותר הבוקר. חוסר וודאות או ביטחון או אולי חוסר מזומנים, גורם לכם חוסר אפשרות למממש רצונות או צרכים. נסו לאמץ משמעת עצמית, כך תוכלו למתן את אי הנוחות הקיימת. המגמה היא להתגונן או להתפרץ אם אתם מרגישים מאוימים. בשעות הערב המאוחרות האווירה נוחה יותר ומאפשרת לכם ליהנות מכל מה שיש לכם או השגתם לעצמכם.

15.01 יתכן ואתם מקבלים מידע שגוי בנושאים פיננסים. גם השמרניים שביניכם לא רוצים להישאר היום בשגרה, מצב הרוח טוב, יש מפגשים משפחתיים או חברתיים סביב שולחן המלא בכל טוב. הירח הבטל יהיה בשעה 14:46 עד שעה 15:23. המחשבה יותר מציאותית ועונה לתובענות שהתנחלה בחיי היום יום. יש לכם רעיונות מגוונים, אבל קיים קושי להתמקד באלה, המחשבות "עובדות" שעות נוספות ומעוררות דאגה המעוותת את המציאות.

16.01 יש לכם צורך להשתמש בדמיון כדי לקדם קשרים. ישנה תחושה של חוסר יציבות בנושא המשפחה, או בנושאים מקצועיים. הסבלנות יכולה לעזור ובהמשך היום יחזרו תחושת היציבות והביטחון, שיסייעו לכם להגיע להסכמות הדדיות.

17.01 ישנם מאמצים למצוא את האיזון בחייכם, אך האמביציות עלולות לגרום לכם לאבד כיוון. המציאות משתנה והופכת לאידיאליסטית, עם צבעים יפים, אבל בהמשך, חוסר שקט שוב משפיע על מצב הרוח וקשה להתמקד בנושא אחד. הנטייה היא להיות יותר רוחניים. הרגישות בעיקר סביב מטרות ותקוות שהתפתחו לאחרונה. הירח בטל משעה 19:53 עד שעה 21:29. מערכות יחסים משתנות ואתם מגיעים להסכמות, העוזרות לממש את משאלות הלב שלכם.

18.01 הניסיון להתגונן רגשית מערערת את ההיגיון והלוגיקה בשיחות שלכם, ישנם מאבקי כוח מנטאליים ואתם מרגישים שכל אחד חושב בדרך שונה מכם. חילוקי דעות לא נפתרים והחשדנות מתלווה לכל וויכוח, מה שגורע מהתוכן ומקשה להגיע ליעדים. סוד אותו אתם שומרים, יביא את ההזדמנות לה אתם מצפים לאורך זמן. הרגשות ממשיכים להשפיע על התכנים והתקשורת הופכת להיות מעורפלת. נסו לשמור על העקרונות שלכם, אל תוותרו על מה שאתם מאמינים בו.

19.01 האמוציות ממשיכות לנדנד אתכם בצורה מוזרה. מערכות היחסים שלכם גם הן מושפעות מהמבוכה הכללית ואתם מחפשים מקום להירגע. הלחצים והחשדנות ממשיכים, אתם מרגישים צורך להשתלט על עצמכם. ניסיון להעריך מצבים בעזרת אינטואיציה, עלול להטעות, השתחררו, תנו לעצמכם לבטא את מה שאתם מרגישים יותר בקלילות, השתלבו במקום בו אתם יכולים להיות אתם בלי הצגות ומניפולציות. הירח בטל משעה 23:22 עד שעה 00:16 אחרי חצות.

20.01 שחררו והיו פתוחים לקבל היום בחזרה הרבה דברים שמגיעים לכם. הביטחון חוזר אליכם ומחזק את ההשראה האישית, יש כאלה שיבטאו כמה משפטים בדרמאטיות כדי לקבל תשומת לב, אחרים יתנהגו בצורה משונה כדי להיות באור הזרקורים. האהבה חוזרת לחייכם, רגועה ויציבה, ובן הזוג מעניק ביטחון. מתנו את עצמכם לא צריך להגזים בדרישות או בציפיות.

21.01 הדרך בה אתם מתבטאים, עלולה להיות קצת מגושמת, הדאגה מרגשות שליליים משפיעה על התנהגותכם ומצב הרוח משתנה תוך רגעים אחדים. נסו לשחרר את עצמכם, בחרו בחופש לעשות מה שבא לכם, קחו מה שאתם חושבים שאתם רוצים, או את מה שמגיע לכם. הירח בטל משעה 20:54 עד שעה 01:10 בלילה אחרי חצות.

כלכלה ושווקים

כוכב יופיטר ניכנס השבוע למזל טלה ואורנוס, יגיע בעקבותיו אל מזל טלה בחודש מרץ. הניסיונות לשפר את הכלכלה בעולם יודגשו בתקופה הבאה. מזל טלה מסמל התחלה חדשה וזה יביא לתקופה טובה, השווקים יגיבו בשמחה גדולה, בעיקר עם היופיטר עכשיו, אלא שעדיין לא יצאנו מהמעגל, המבחן יחזור בשנת 2012, אך בינתיים, "אכול ושתה", יהיה מרגש מעניין מאתגר.

באפריל 1927, כשהצמידות בין יופיטר ואורנוס הייתה בטלה, הדגש היה על תרבות הבילויים, בידור והנאה. אז הייתה קפיצה אדירה בכל נושא התיקשורת, טלוויזיה וסרטים עם דיבור, קולות ומוסיקה, כך שמדובר בהתפתחויות טכנולוגיות מתקדמות שהיו אז ויש להניח, שגם בעתיד הקרוב, נתבשר על תגליות טכנולוגיות חדשות, התפתחויות ברפואה, בתקשורת, או משחקי מחשב חדשים. הקידמה מגיעה לכל תחום, זה דבר שאי אפשר לעצור וכדאי לחפש השקעות תואמות, לאלה מכם שיש חשיבה יצירתית לטווח ארוך. המיתוס שהשווקים תוססים ומשתפרים, מעיד גם שהכלכלה משתפרת, יתפוגג בתוך שנה, לכן כדאי להיות זהירים. מחירי הנפט ימשיכו לעלות וישפיעו על המחירים של מוצרי הקיום, כלומר מצב של אינפלציה. מחירי המזון האנרגיה והתעבורה יעלו, ויתכן מאוד גם מחסור במוצרי מזון בעתיד הלא רחוק.

ההשקעות הטובות הן בסחורות (commodities), זהב וכסף, למרות שגם באלה ניראה תנודות מחירים. בינתיים עד התאריך17.01השווקים נחמדים יותר.

אצלנו:

כוכב יופיטר "מדליק" השבוע את ליקוי לבנה, שהיה בתאריך 21.12, ו"משחרר" אנרגיה. אצלנו, מאז אותו שבוע בו התקיים ליקוי הלבנה, ש"סגר" על המארס המקודם של המדינה, זרם הטילים לסוגיהם "שעף" מרצועת עזה הלך וגבר. יתכן שהיופיטר שבדרכו מגזים או מנפח מצבים, לטוב או לרע, עלול להגביר בהמשך את המטחים, מצב שעלול להחזיר אותנו אחורה, כמו אל האירועים שבעקבותיהם יצאה מדינת ישראל למבצע הצבאי "עופרת יצוקה".

מארס מסמל אנרגיה לוחמנית וההתפתחות יכולה להיות גם בדרך צבאית אחרת, או באזור אחר, באחת הרצועות לאורך גבולות המדינה (אולי בצפון?). כאן במדור כבר ניכתב לא פעם שהירח המקודם מגיע להיבט מדויק עם כוכב מארס בהורוסקופ של המדינה, לקראת סוף חודש ינואר - פברואר הקרובים, היבט המעורר תחושה של אי נוחות רבה. נקווה שזה יסתיים רק במתח ולא מעבר.

האלימות והטרור יסלימו בהדרגה על בסיס עולמי. כוכב אורנוס, הבלתי צפוי, מגיע למזל טלה הלוחמני, בחודש מרץ2011 ובתאריך 3 אפריל, יגיע כוכב מארס למעלה אפס טלה, מעלה המשפיעה על העולם כולו. מארס יצטרף לאורנוס, מרקורי ויופיטר, כוכבים הנמצאים במזל טלה, והאש תוצת, תרתי משמע.

אירן, סעודיה ותימן, שהם מרכז לארגוני הטרור, יהפכו למקומות "חמים", מאחר ולא מעט מדינות בעולם יהוו יעד לאותם ארגונים.

לא פעם כאן במדור, הזכרתי שמבנה הכוכבים מגביר את המגמה הלאומנית, נושא שקיבל ויקבל כותרות בכל מקום ברחבי העולם, זו מגמה שרק החלה ותלווה אותנו לאורך כמה שנים. לפני שבוע, באריזונה בארה"ב, הרצח בכנס פוליטי והניסיון לרצוח את הסנטורית גילפורדס הדמוקרטית, ואצלנו, אין צורך להרחיב, הנושא הלאומני, בשם הנאמנות מקבל כותרות לא פשוטות, בכל שבוע כותרות חדשות.

לבנון:

לבנון, השכנה של מדינת ישראל בצפון, שוב נכנסה למערבולת, בעזרת הכוכבים נפטון על ציר 1-7, אורנוס 5-11 ואורנוס/נפטון על ציר 6-12.

אלה מעידים על חוסר וודאות, התרופפות של מסגרות, דינאמיקה שאינה מאפשרת מציאות ברורה והחלטית. הניסיון ללכת נגד הזרם ונגד מה שנחשב נורמטיבי, יוצר חוסר ביטחון.

למעשה הניסיון ליצור יציבות בלבנון במהלך השנה הקרובה ניראה בלתי אפשרי. מצב כוכבים זה מאפשר הסכמות זמניות בלבד, פשרות ואילוצים, לכן הבלגן המתמשך, בעיקר עם הכוכבים על הציר-6-12, המעיד שהחלק הבעייתי הוא ההבדלים המנטאליים בתרבויות שמאפיינים את אזרחי לבנון, מצב שאינו מאפשר אינטגרציה. כוכבים על ציר 6-12 מצביעים על דיסאינפורמציה, פעילות מאחורי הקלעים שנועדה ליצור סיטואציות מכשילות בכוונה.

הערה אסטרולוגית למחשבה: משרד החוץ הודיע על סיכסוך עבודה ב23.02.2010, היה זה בזמן שכוכב מארס היה בנסיגה. לאחרונה הם הסלימו את הסיכסוך, היה זה בזמן שכוכב מרקורי בנסיגה. האם זו הסיבה שאותו סיכסוך תקוע ואינו זוכה לאנרגיה שתניע את הבעיה להגיע לפיתרון?

" המדע בלא דת דומה לפיסח, הדת בלי המדע דומה לסומא" (אלברט איינשטיין)

בחזרה לארכיון