7.1.2011 - 14.1.2011

אנו נמצאים אחרי ליקוי החמה והרבה אנרגיה חדשה זורמת אל תוך חיינו. האופי של הכוכבים המשפיעים כעת מוליך לפעולה אסרטיבית, יש צורך לעשות ולא לצפות שהדברים יגיעו מאליהם. תנו לעצמכם לנוע עם מאווי הלב, לבטא את עצמכם, לבטא את התשוקה לחיים ובתהליך הדרגתי שימשך עד האביב, תמצאו את חייכם פונים לשינוי שיש בו משהו אחר. אם אתם חשים פגועים ממישהו או שאתם מתרגזים, מתנו את עצמכם, נסו לשנות את התבניות הישנות וכך גם תאפשרו לשינוי להתרחש. אל תפספסו את ההזדמנות לעלות על הגשר כדי להביא את ההתחדשות לצד המעשי בחייכם. בחודשים הבאים תלמדו לקחת אחריות ואת חשיבותה של זו על יצירת הצלחה עתידית.

בימים 10.01-11.01, הבטחות שניתנו נעלמות ומאכזבות. כושר השיפוט מוטעה בגלל הגזמות, לכן השתדלו לא להבטיח דבר במהלך הימים האלה.

כוכב מרקורי מתקרב לריקוד עם כוכב פלוטו ויגיע לצמידות בתאריך 17.01. זו תקופה המכילה חלון הזדמנויות לפיתרון בעיות בעזרת ניתוח מצבים והתבוננות חדה על מה שקורה. החשיבה במיטבה, עוזרת לקידום בעבודה. ימים טובים לחתימה על מסמכים וחוזים עסקיים, וגם להגשת ניירות עבודה.

מבנה הכוכבים הנ"ל יהיה מול כוכב יופיטר בהורוסקופ של ארה"ב, מצביע על התפתחות חשובה בעסקים בעולם ועל השפעה הדדית על הכלכלה האמריקאית.

כוכב יופיטר יכנס למזל טלה בתאריך 22.01, תמריץ יוצא מן הכלל לאלה שנולדו עם שמש במזל טלה, או שיש להם כוכבים אישיים במזל טלה. למעשה לכל אחד מכם, המקום בו נמצא מזל טלה בהורוסקופ האישי, מקבל הזדמנות להתפתחות. כוכב יופיטר מציע ביטחון ואומץ לאלה הרוצים להיות יותר עצמאיים, או לאלה שמתחילים פרויקט או עסק חדש. מזל טלה הוא מזל של יוזמה, לכן יש רצון להגשים חלומות. מי שיש לו תוכנית פעולה ירגיש שהגיע הזמן לממש אותה והביטחון יתחזק.

שנה פורייה מובטחת לבני מזל טלה. היופיטר והאורנוס, שחידשו את המפגש ביניהם לאחרונה, מבטיחים קצת יותר שמחה וריגושים. בתאריך 08.06.2010 המפגש של אלה היה על מעלת האפס בטלה ונתן לכולנו מבט קצר לאן פנינו ופני העולם מועדות. בקרוב הרחש בחש חוזר, יופיטר יכנס לטלה, ובעקבותיו, בחודש מרץ, האורנוס, אך על כך עוד נרחיב בהמשך.

הצונאמי הרגשי שחווינו עם אורנוס במזל דגים יחלוף עוד מעט וישחרר אותנו לחוויות תכליתיות אחרות.

07.01 מצב הרוח יותר אינטנסיבי, גורם לכם להתחיל את היום מוקדם בבוקר. יהיה קשה לכם לעבוד בשיתוף פעולה עם אחרים, מה שגורם לעייפות. תעצרו, מצאו זמן לשבת עם חבר טוב ולפטפט.הצד הריאלי נשמר כל העת בתוכן של השיחות, למרות נקודות המבט האופטימיות. יש רצון ליזום לעשות ולהתחדש, והבילוי החברתי היום טוב לכם. הירח בטל משעה 22:49 בלילה עד למחרת בשעה 04:57 לפנות בוקר.

08.01 תחושה של חוסר הערכה עצמית מקשה על קבלת אחריות. אתם זקוקים לעבודה פנימית בכדי לשלב את הרגישות והפגיעות שלכם עם מציאות, שאופייה מביא להתפכחות. יש לכם כוח להתחדש לפעול ולהתחזק, למרות תחושות הבוקר המוקדמות, השאלה היא למה אתם מצפים או מה אתם רוצים להשיג בימים אלה מעצמכם, או מהסובבים אתכם.

09.01 אין ספק שזה יום שאכפתיות ורגישות יאפיינו את התגובות שלכם בכל תחום. קיימת תחושת חוסר סבלנות עם צורך במרחב ופרטיות. מערכות היחסים יותר פורמאליות, עם מרכיב של אחריות, או מחויבות ולא חברות אמיתית. יש יותר ביקורתיות בתקשורת הבינאישית, מאידך, הפרטיות מכילה את הצד הרומנטי, יש רצון לתת אהבה למישהו שיקר לכם במיוחד. הרגישות שלכם מתעוררת למצבי הרוח של בן הזוג, יש מגמה של התחשבות בזולת. אין רצון להיות מוגבלים, או להרגיש שלוח הזמנים מגביל אתכם, אתם צריכים להגיע לקצה או להיות קיצוניים כדי שיגיע השינוי לו אתם ממתינים.

10.01 יש הזדמנות לקבל אחריות, אבל בלי לאבד שמץ מהרגישות והאכפתיות. בהמשך הבוקר יש נטייה לאבד שליטה על הלשון ולגלוש לפטפוט ורכילות. יש חוסר וודאות או חוסר סיפוק, אך קיימת אמונה שדברים יסתדרו בהמשך. מצב הרוח משתנה בפתאומיות, חוסר הסבלנות וחוסר השקט משתלטים עליכם. הירח בטל משעה 13:07 עד שעה 17:25 אחר הצהריים. הדמיון עשיר והאינטואיציה חזקה, היצירתיות מקדמת את התוכניות העתידיות גם אם יש בסיס אידיאליסטי לאלה. האופטימיות עוטפת הכל יש צורך לשחרר את עצמכם מחששות כדי להתקדם הלאה, יש חזון עם תוכניות גדולות המשתלבים בצד המעשי של החיים. קבלו עצה מאנשים שיש להם ידע כדי להתכוון נכון.

11.01 אחרי הלחץ שעורר בעיות אגו, אתם יותר אסרטיביים. שימו לב, חוסר הבנה בשיפוט, או דעות קיצוניות מפספסות את המטרה, לכן הימנעו מהבטחות שאין ביכולתכם לקיים. מתעוררים פערים בין הצרכים שלכם ואלה של אחרים, חשוב שתפעלו עם ביקורת בזמן שאתם מקדמים תוכניות ומטרות, שלבו אידיאליזם עם סדר יום מעשי. היצירתיות במיטבה.

12.01 ההשראה משפיעה על ההתלהבות שלכם, הימנעו מכניסה למאבקי כוח. אם אתם מבולבלים או לא ממוקדים, עצרו כמה דקות, עשו הפסקת קפה כדי לחזור למקום הנכון. שינויים פתאומיים יוצרים מצבים חדשים, או התמודדות הנובעת מחוסר סבלנות, הדוחפת אתכם לחפש משהו חדש, או פעילות מאתגרת חדשה. שימו לב לכך שקל לכם להתרגז, עדיף לשבור את השגרה ולהיפתח לכל מה שחדש. רצון טוב ונדיבות ישרתו אתכם יותר הערב.

13.01 הירח הבטל משעה 04:46 עד שעה 05:37. התפתחות מאפשרת שיפור כלכלי, צאו מהמסגרת ותנו מקום לשינוי והתחלה חדשה. היצירתיות משלבת את הראייה הפנימית ועוזרת לכם לנוע בנתיב שבחרתם. זכרו! רכושנות מגבילה את החופש לפעול. נסו לפתור בעיות בסיסיות במערכות יחסים שהסתבכו לאחרונה, העקשנות גורמת למועקה ופשרה תמיד טובה יותר. קחו הזדמנות לבנות תוכנית שיש בה חזון, אמביציה, אופטימיות ומעשיות.

14.01 גם אלה ביניכם שהם שלווים יותר מאבדים הבוקר את השקט הפנימי ומתבטאים בחוסר סבלנות. נסו להתמקד בסדר יום מעשי יותר הבוקר. חוסר וודאות או חוסר ביטחון, או אולי חוסר מזומנים, עלולים לגרום לכך שלא תוכלו לממש את הרצונות או הצרכים שלכם. נסו לאמץ משמעת עצמית, כך תוכלו למתן את אי הנוחות הקיימת, המגמה היא להתגונן או להתפרץ אם אתם מרגישים מאוימים. בשעות הערב המאוחרות האווירה נוחה יותר ומאפשרת לכם ליהנות מכל מה שיש לכם או ממה שהשגתם לעצמכם.

כלכלה ושווקים

בתאריך 04.01.11 היה ליקוי חמה ומפגש בין הכוכבים יופיטר ואורנוס. ההשפעה של אלה, היא לאורך כמה ימים, (עד 12-14.1), התחושה הראשונה היא של חוסר וודאות מחד, אבל גם סוג של "פיצוץ". מצב השווקים הוא הטוב ביותר ביחס לשנתיים שעברו, לכן אפשר לצפות שיגיע גם המימוש בהמשך. למעשה האווירה טובה וגם אם יש תנודתיות, היא סבירה.

הזהב שומר על הכיוון שעלה עליו ויש כאן תהליך המכונה שוורי, העליות ימשיכו. מצב הכוכבים תומך במחירי המתכות היקרות וימשיך לעלות, באופן משמעותי, אחרי 2011. במעקב אחרי מחירי הזהב מאז 2001 הנסיקה מדהימה.

מי שעוקב אחר המצב הכלכלי בעולם, מבין שהבחירה בזהב ובכסף היא הביטוי לחוסר הוודאות הפיננסי. בזמן של פחדים וחוסר אמון במוסדות הכלכליים או בממשלות, הנטייה הטבעית היא להיאחז בזהב. לכן בזמנים האלה, המחירים של מתכות יקרות לסוגיהן עולים. מעגלי הכוכבים עוזרים להעריך שהמחירים ימשיכו לנוע עד 2020.

בינואר 2020 תגיע לסופה התקופה בה אנו נמצאים מאז שנת 2000, גם אם פה ושם התנועה תיעצר או תחזור על עקבותיה, זה יהיה זמני מאוד.

מעברו של אורנוס למזל טלה, תומך במחירי המתכות. אורנוס על מעלת האפס במזל טלה החל ממרץ 2011, יביא תנודות גיאופוליטיות חזקות ואין ספק שזה ישפיע גם על השווקים בפתאומיות חדה.

אורנוס בטלה יביא לשינויי שלטון ומנהיגות בהרבה מדינות, בעיקר בגלל התקוממות אזרחים, או בשפה אחרת למהפכות. חוסר רחמים תחרותי וספקולטיבי מתרחש על פי רוב בתקופה של חיכוכים פוליטיים וכל אלה משפיעים על תנודות בשווקים הפיננסיים. תהליכים כאלה גם מבשרים על מחיר הזהב, שתמיד ניראה הכי בטוח בזמנים של חוסר וודאות. אבל צריך לזכור, זה לא תמיד קדימה ולמעלה, התנודתיות קיימת גם במחירי המתכות, אבל לטווח הארוך תמשיך המגמה החיובית.

יתכן שתתעורר עוד בעיה לכלכלת העולם, כאשר כוכב יופיטר יכנס למזל טלה ויהיה בריבוע לכוכב פלוטו במזל גדי, אז נישמע על עוד מדינות, בעיקר באירופה, שאינן יכולות לאזן את ההתחייבויות שלהן ושהחובות שלהן מערערות את קיומן הבסיסי. כמובן שגם זה ישפיע על מחיר הזהב, שימשיך לעלות.

במחצית השנייה של 2011, עם מעברו של כוכב יופיטר למזל שור, ימצאו פיתרונות לחובות בינלאומיים ואז סביר להניח שמחירו של הזהב ירד.

לטווח הארוך, הגוון האופטימי נשאר ובעשור הקרוב מחירי הזהב והכסף, ושאר המתכות היקרות, ימשיכו לעלות.

ערכו של הדולר יישאר בסימן שאלה, כך גם מעמדו של המטבע הזה בעולם. כוכב וונוס מסמל את הכסף והמטבעות. כוכב אורנוס בטלה ישפיע על התנודתיות של הדולר במהלך השנה הקרובה. אחר כך, עם המנעד הקריטי של אורנוס/פלוטו, בשנים 2012-2015, הפוטנציאל למשבר פיננסי קיים, בעיקר בגלל שהכוכבים האלה משפיעים על ההורוסקופ של ארצות הברית. המדיניות של ארה"ב מעידה עד כמה "איכפת" להם להגן על מעמד הדולר, הם מנסים לשמור על "גמישות הדולר" וזה מה שיוצר רגישות גבוהה לערכו במהלך השנתיים הקרובות.

מחשבות אסטרולוגיות

השנה אנו צפויים לארבעה ליקויי חמה, שזה כפליים ממה שקורה במהלך שנה רגילה. הליקוי הראשון היה בשבוע שעבר ב04.01.11, על המעלה 14 במזל גדי. הליקוי היה בעל משמעות ועבר מעל אירופה, כך שאנו נשמע על אירועים ברוב המדינות באירופה, אך גם ברוסיה ואפריקה.

המשמעות הנפיצה של הליקוי שהיה, מתחברת, בין שאר הדברים, לנושא הגרעין בעולם. ליקוי החמה עבר על כוכב מארס בהורוסקופ של הניסוי הגרעיני הראשון בארה"ב, שהיה בתאריך 01.11.1952 ושם הקוד שלו היה "IVY MIKE".

גם במפה האסטרולוגית של התקלה הזכורה לנו בצ'רנוביל, בתאריך 26.4.1986, כוכב מארס היה ב-14 מעלות גדי.

בנוסף, בזמן הפלישה של ארה"ב לאפגניסטן, השמש הייתה ב-13 מעלות במאזניים, מארס ב- 16 מעלות בגדי, ויופיטר ב- 14 מעלות בסרטן, כך שהציר הזה גם מתעורר. השריפה הגדולה בלונדון שהתרחשה בעקבות פיצוץ הגז והתפשטה על חלקי העיר, הייתה בין 2.09.1666-5.9.1666 וכוכב סאטורן היה ב-14 מעלות גדי.

הליקויים הם לוהטים, בוערים ויוקדים, אלה נלווים לאירועים שונים הגורמים לפיצוצים ושריפות, גם אם הם מתוכננים או מקריים. כך שנושא הגרעין ימשיך להיות בכותרות, אבל גם ארועים אחרים שאופיים נפיץ ורגיש.

מולד הירח בתאריך 03.02.2011 "תומך" באירועים כאלה. המולד צמוד למבנה כולל עם מארס הלוחמני. המולד הזה יהיה צמוד לשמש בהורוסקופ של אירן ה"מודרנית".

אייטולה חומייני הגיע בתאריך 1.2.1979 לאירן, בעקבות הגעתו ובראשותו, הפכה אירן להיות מדינה הנשלטת על ידי הדת. תוך זמן קצר נחשפה תדמיתה החדשה של אירן, שהתבטאה מיד בשינוי בינלאומי ביחסים של אירן עם ארה"ב, כאשר אלה לכדו ואסרו את אנשי השגרירות האמריקאית והפכו אותם לבני ערובה לתקופה שלמעלה משנה וחצי. ההורוסקופ האירני מושפע השנה מכוכב אורנוס, המייצג מהפכה וכוכב יופיטר, שדוחף ומרחיב את כוחו. השמש המקודמת של אחמדניג'אד נכנסת למזל גדי במהלך 2011, כך שגם הוא יושפע ממעברו של כוכב אורנוס והניסיונות לערער את מעמדו יתחזקו. בדיקת מפות נוספות של אירן, מראה שדברים קורים שם ואלו יעזרו לממש את המהפך הצפוי שם, מאמצע 2011 עד 2012.

מדינות שהליקוי השפיע על ההורוסקופ שלהן, צפויות לשינויים ו/או אירועים דרמטיים, שיביאו את השינוי.

ליקוי החמה בתאריך 04.01 היה במולות לשמש במפת ארה"ב ולכן הוא מחליש אותה. גם ליקוי החמה ביוני 2011, שיהיה בבית 7, המסמל מערכות יחסים עם חברים או אויבים גלויים ישפיע, כך שמערכת היחסים הבינלאומית של ארה"ב תוסיף שמן למדורה ויש לצפות להערכות מחדש בתחום במהלך 2011. ההורוסקופ של סין נותן רמזים על כך שזוהי שנה קריטית בין שתי המעצמות האלה, שתשפיע על המו"מ המסחרי ביניהן. את הכיוון של הרבה התפתחויות בעולם, נתחיל להבין לקראת סוף חודש מרץ הקרוב ולאורך החודשים שיגיעו.

" דברי אדם תמיד נועזים יותר ממעשיו" (סמואל טיילור קולרידג')

בחזרה לארכיון