31.12.2010 - 7.1.2011

אנחנו כמה ימים לפני ליקוי חמה ב04.01.2011, וההמלצה לדחות החלטות חשובות והסכמים בעלי משמעות ל05.01. אחרי הליקוי האנרגיה תהיה אינטנסיבית, המודעות עולה וכל פעולה שתעשו תהיה לה חשיבות גדולה. זיכרו שהמילים והפעולות בימים שאחרי הליקוי יש להם כוח והשפעה יותר מתמיד. אם נולדתם בשבוע שהוא אחרי הליקוי היו מוכנים לשנה משמעותית ויוצאת דופן. יתעורר צורך לבטא את הרצונות האישיים ולפעול על בסיס הדחפים המונעים מהשראה פנימית.

הליקוי מוקף בכוכבים המעוררים תחושה של תיסכול, אולי חדשות מטרידות יגיעו, אולי רעיונות שגם הם מושפעים מקוצר רוח. הגוונים סוערים יוצרים אווירה קצת צורמת, הפתיל קצר ויש נכונות גם להלחם על מה שחשוב לכם, אולי זה עוזר לנקות את השטח. מאידך ביום הליקוי מתרחשת הצמידות המדוייקת של יופיטר ואורנוס במזל דגים, זה יכול להשפיע ולגרום לחיוך בשווקים, אפשרות נוספת שנישמע על פריצת דרך טכנולוגית וכלכלית, חידוש חשוב בתחום הביוטק.

השילוב של היופיטר והאורנוס במזל דגים יכול להביא גשם (מישאלה או תפילה), אולם במקומות המועדים לפורענות זה בהחלט עלול לגרום לשטפונות. יופיטר תמיד מגזים... מרקורי חוזר במהלך השבוע הקרוב להילוך קדמי, אין ספק שהתיקשורת תהיה בהירה חד משמעית ובלי גימגומים. כוכב מרקורי במזל קשת, הוא "הטוב הרע והמכוער" האמת אצלו אינה יודעת מה פירוש המילה דיפלומטיה או פוליטיקל קורקט.

תחשבו על זה לפני ולא אחרי, כשמאוחר מדי.

אפשר לחזור לתלם אחרי ה05.01.2011. אלה מכם שרוצים לרכוש מכונית חדשה, מחשב או מכשיר דיגיטאלי אחר, טלפון נייד, מדפסת או פאקס, יש סוף סוף אור ירוק. האווירה של חודש ינואר השנה, מבטיחה רצינות ותמיכה, בעיקר אם אתם לוקחים אחריות על מהלכים עיסקיים ועובדים בשיקול דעת ואורך רוח בכוונה להשיג את היעדים שבחרתם עם תכנים משמעותיים. מבנה הכוכבים עד ה13.01, עלול ליצור תחושה של לחץ במערכות יחסים, בעיקר אם אלה מפריעים להשגת מטרות. ברגע שתבינו את הדינמיקה, אתם צועדים צעד אחד אחורה ובוחנים אם אכן אתם תלויים מדי במערכת היחסים, האם ברצונכם להגיע לאוטונומיה על ידי לקיחת אחריות, להבין שמערכת היחסים עובדת בהדדיות ובו זמנית, לא פוגעת במה שאתם רוצים להשיג.

בה בעת כוכב וונוס במזל עקרב, עם כוכבים מיטיבים עד 06.01, הנושא החברתי מפעיל אותנו, מכניס שמחה לחיינו. ב07.01, הוונוס עוברת למזל קשת, אחרי תקופה ארוכה של עומס ריגשי,היא מביאה איתה הרגשה של שיחרור, אהבה חופשית.

בשבוע שעבר נכתב כאן: " ...סביר להניח שזו תקופה בה הסקאנדלים יהיו סביב סקס, או פעולות ומניפולציות מכוערות ובעיקר חסרות טעם..." אחרי פסק הדין של הנשיא לשעבר משה קצב, המישפט הזה מובן יותר, לצערי על הסקאנדלים והמניפולציות, נשמע עוד כמה פעמים ברבעון הקרוב, כאן אצלנו או במקומות אחרים בעולם הגדול והתרבותי.

אפשר לסכם את החודש האחרון כאחת התקופות המתסכלות שעברנו ברמה האישית. הכל היה קשה וכבד, בעיקר בגלל קשיי תיקשורת, בעיות האופייניות לכוכב מרקורי בנסיגה, תקלות מביכות ומעצבנות במחשבים או במכונית, ועוד מכל מה שמשרת אותנו אלקטרונית או דיגטלית וכו' זה נכון עד 31.12. תקופת הליקויים חושפת מצבים לא נעימים, ליקוי הלבנה ב21.12 ואחריו ליקוי החמה הצפוי ב04.01 הקשו על התפתחויות סבירות, כל דבר הפך להיות מורכב או מעוות ולא ענה על הציפיות.

לכן יהיה מעניין עכשיו לעקוב אחרי הנושאים הבאים:

ב29.12 נחתם הסכם עם אירגון המורים, שמהווה פריצת דרך. האמנם? זה קורה כשבוע לפני ליקוי החמה בזמן מרקורי בנסיגה, והירח שהיה בטל...יהיה מעניין לראות איך ההסכם הזה הופך מתאוריה על הנייר לתכלית בעוד כחודשיים, אז אמורים הצדדים לחתום על ההסכם סופית.

עוד באותו יום עבר תקציב המדינה בקריאה שניה ושלישית, גם זה יעבור ללא ספק עוד שינויים עידכונים, התאמות ועריכה מחדש לפחות בחלק מהסעיפים... אין הגיון שהתקציב ישאר במתכונת שאושרה ברביעי האחרון בכנסת.

עם הפרקליטים נחתם ההסכם ב30.12 לפנות בוקר. גם זה בזמן מרקורי בעצירה, ובמועד שאינו אידיאלי. יש להניח שגם כאן יש עוד סעיפים שיעלו לוויכוח.

31.12 אם אתם מאלה שנוהגים להתבטא בזהירות בנושאים ריגשיים, התחושה העיקרית שתתלווה תהיה משוחררת ממיגבלות.האיפוק לעיתים הוא מלכודת, חשדנות משתלטת על האמוציות אחרי הקצנה של הרצונות שלכם, ברגשות האהבה שלכם, ואלה ביחד מביאים להסתגרות. בשעות אחה"צ, חוזרת התקווה והשימחה ומעשירה את חיי הבית והמישפחה. החוויה היא של ציפייה לעתיד טוב יותר. אולי יש כאן אלמנטים של אשלייה ודימיון, אבל מה זה רע ? הירח בטל משעה 21.56 עד למחרת בשעה 03.21 לפנות בוקר.

01.01 נטייה היום לעבור את הקווים של הנחמדות והאדיבות, לכיוון אגרסיבי יותר. זה אופייני יותר לשעות הבוקר של השבת. אבל אחרי הצהרים האווירה תהיה קצת יותר סולידית, ומצב הרוח משתפר עם תוכניות אידיאליות לעתיד לבוא.

02.01 צפוייה מגמה לרסן את עצמכם מתוך רצון לקבל אחריות או התחייבות. אתם מרגישים נוח עם השאיפות האישיות שלכם, ומקדמים את עצמכם בעוד כמה צעדים קדימה. בשעות הצהריים אתם מרגישים סנטימנטלים, נבוכים או אולי רוחניים, מה שאינו מתאים לרדיפה אחרי משאלות לב. שיחות נפש מתאימות יותר, אלה מעוררות אופטימיות משולבות ברצון טוב ונדיבות, מחזקות ומעודדות את האימון שלכם באחרים. כל זה ביחד משפיע באורח חיובי על הבחירות הנכונות אותן תעשו.

03.01 ירח בטל משעה 04.08 בשעות הבוקר עד שעה 09.39 בבוקר. תחושה של כוח משפיעה על רגשותיכם וגם על הסובבים אותכם. יש נטייה לעמוד על דעתכם, מה שידרוש בהמשך מחוייבות עצמית. אם אתם יודעים איך לשלב את הצרכים שלכם עם המטרות בתבנית העבודה הנכונה, זה מבטיח שתוכלו להשיג את היעדים שקבעתם בהמשך.

04.01 האמביציה או הביטחון מתמוססים במבוכה, אתם רוצים אהבה, להיות חזקים כדי לעשות את השינוי, אבל מערכות היחסים מסביבכם מאכזבות אתכם, הריחוק גורם לתחושה הזו גם. התחלה חדשה אחרי שעות הצהריים, משפיעים על שינוי מגמה בחיים, סוג של פריצת דרך. אפשר גם לברך, אולי יש הפתעות לא צפויות, ריגושים חדשים, אלה עושים את השינוי. מיפגש רומנטי או חברתי גם הוא מביא את טלטלה נעימה לחייכם. תנו לעצמכם להנות מכל מיפגש חדש.

05.01 נסו לשמור על שיחרור, אומנם הדאגה זוחלת וקשה לכם לעצור אותה. פאטליות או רגישות נובעים גם משעמום. תנו לעצמכם מקום לדברים חדשים, ואלה יפתחו בפניכם דלתות חדשות. רוגע מאפשר לכם להנות מהתקשרויות חדשות, כאלה שיועילו לכם בהמשך. הירח בטל משעה 14.14 עד שעה 18.08 בערב. קירבה ואינטימיות בשעות הערב,תלוייה בכמה תהיו פתוחים ומשוחררים.

06.01 שיחות מתנהלות עם חוסר רגישות או סימפטיה, חוסר סבלנות גורמים לעיוות במה שאתם רואים באופן פתאומי ומיד מעורר את הצורך לשנות את המצב. חוסר הסבלנות שלכם מביא אתכם לקצה, אין לכם רצון להיות כבולים למצב מסויים. נקודת ראייה עתידית עליה מצביע חבר קרוב, מחזיר אתכם לדרך אופטימית. זהו שיעור נוסף בחיים ללמוד להקשיב בפתיחות כדי להשיג מטרות חשובות, זה גם מחזיר אתכם ליציבות מבורכת.

07.01 מצב הרוח יותר אינטנסיבי, גורם לכם להתחיל את היום מוקדם בבוקר. יהיה קשה לכם לעבוד בשיתוף פעולה עם אחרים, מה שגורם לעייפות. תעצרו, מיצאו זמן לשבת עם חבר טוב ולפטפט.הצד הריאלי נשמר כל העת בתוכן של השיחות, למרות נקודות המבט האופטימיות. יש רצון ליזום לעשות ולהתחדש, והבילוי החברתי היום טוב לכם. הירח בטל משעה 22.49 בלילה עד למחרת בשעה 04.57 לפנות בוקר.

כלכלה ושווקים

כבר בעבר כאן במדור נכתב שעם כוכב נפטון על נקודות רגישות בהורוסקופ המדינה שלנו, הסבירות למציאת נפט וגאז גבוהה. הבעיה היא שאנחנו עתה בתקופה של ספינים. עם מרקורי בנסיגה, יש להניח שאנחנו עוד נחשף לפער בין ההבטחות וההצהרות ובין המציאות בפועל. אבל אין זה סותר את העובדה, שהאוצר הטבעי קיים!

השווקים יחזרו לתפקד יותר נורמלי אחרי ה04.01.2011. השילוב של היופיטר אורנוס, באותו תאריך, ישפיע על שוק ער יותר מהרגיל.

השנה החדשה, 2011 למניינם, תהיה זורמת ונוחה יותר בנושאי הכלכלה והשווקים. חוסר הוודאות שהשפיע ברחבי העולם בשנתיים האחרונות בא לידי ביטוי בשווקים, אבל זה יתמתן בצורה משמעותית ביחס לשנה שעברה. עתה צפוי שיפור יחסי בכמה מקומות בעולם. אין ספק שהכלכלה בעולם עוברת שינויים משמעותיים.

אבל, אין כאן עדיין תרועות שמחה, המשבר הכלכלי עוד לא הסתיים. התהליך שהשפיע והחל את המשבר הכלכלי ב2008 ממשיך להשפיע עד 2015, ולכן זה ידרוש הרבה פעמים חשיבה מחוץ לקופסא.

בשבוע שעבר נכתב כאן: "הזהב ממשיך להגיע גבהים היסטוריים. יש האומרים שגם זו בועה. הזהב נסחר מול הדולר. כל עוד הדולר חלש מחיר הזהב והכסף ימשיך להמריא..." ואלה העוקבים בעניין אחרי הדולר והזהב, ראו השבוע את הקורלציה ביניהם, הזהב ממשיך לטפס למעלה, והדולר שוב חווה את כוח המשיכה ויורד למטה. מעברו של ראש דרקון ממזל גדי למזל קשת (הוא נע לאחור). בחודש מרץ 2011, מה שיעזור ל"החלמה" כלכלית, מאחר ומזל קשת מסמל הרחבה. אבל זו תהיה אשלייה מוגבלת, אלא אם כן יגיע שינוי מדיניות יסודי בחוק, שיוביל לשינוי בר קיימא יסודי בכל העולם, אם לא כך כאשר כוכב סאטורן יעבור למזל עקרב, וההיבט בין אורנוס ופלוטו יבוא לידי ביטוי, ניכנס למשבר כלכלי וחברתי שיחזור ויקרום עור וגידים ברחבי העולם.

אצלנו הנפטון על ציר 5-11 ממשיך להשפיע, כך שהכלכלה של מדינת ישראל, תמשיך לצמוח ולהיות דוגמא חיובית למדינות אחרות בעולם.

עמרם מצנע:

לאחרונה נשמעה קריאה מאחד המנהיגים הבכירים במיפלגת העבודה, פואד בן אליעזר, לעמרם מיצנע, לחזור ולהיות יו"ר מיפלגת העבודה, התקווה החדשה.

עמרם מיצנע הוא בן מזל דגים עם אופק במזל סרטן. כשנבחר להיות יו"ר המיפלגה לפני כמה שנים, כוכב אורנוס היה בתמונה, מה שגרם לו לוותר מהר מאוד על מקומו ולעזוב את הפוליטיקה.

בקרוב במהלך 2011 מגיע כוכב אורנוס למקום שמסמל סטאטוס בהורוסקופ האישי שלו, כך שההתלהבות הראשונה, וההצעות שנשמעות מבטיחות, יעלמו גם הן בהמשך. המפה המשותפת (קומפוזייט) של עמרם מיצנע ומיפלגת העבודה מזהירה מפני יציאה למציאות חדשה או לא מוכרת. אין הבטחה של התפתחות, במצב הכוכבים הקיים. כלומר, אם יש ציפייה שעמרם מצנע יחזיר את ההילה שהיתה למיפלגת העבודה או יחזק אותה, זו אשלייה.

תיזכורת, בעיקבות פסק הדין של הנשיא לשעבר משה קצב, כאן במדור ב18.07.2008 ניכתב : "...יש לנו את נקודת האור באופק, בתחילת שנת 2009 מתקרבת נקודת הביניים אורנוס פלוטו על ציר המשתנים (3-9), מגמה שהופכת את המציאות וגורמת לנו להרים את קולנו, להניף שוב את הדגל עליו מתנוססות המילים יושר, צדק, אמת ושקיפות, תוך קבלת אחריות. אז נדע כולנו, שבית המשפט אצלנו חוזר לעשות דין צדק, שהשלטון מתנהל בהגינות ויושרה. הדרך בה כל אדם המגיע לעמדה משפיעה תהיה שקופה. הקוד התרבותי, המצפון והאמת אלה הם הגורמים המאחדים או מפרידים, אנחנו צריכים לזכור אין לנו ארץ אחרת...מציאות בה החוקים אינם רק המלצות אלא התשתית למדינה יציבה, שכולנו נהיה גאים להיות אזרחיה"

נכון שבעקבות פסק הדין של הנשיא ה-8 ההרגשה שלנו והדימוי של מדינת ישראל בעולם לא נוחה בלשון המעטה ,אבל עם הכוכבים על הצירים, 1-7, 2-8, 3-9, יש אמירה ברורה של אמינות מערכת המשפט במדינת ישראל. הצדק יראה ובלי הנחות. יש שיוויון של כולם מול החוק. ועל כך יכולים להיות כולנו כאומה במדינת ישראל גאה מול אומות העולם האחרות.

" צריך להגביר את האור תחת להילחם בחושך" (א.ד. גורדון)

בחזרה לארכיון