4.1.2008 - 10.1.2008
מולד הירח בתאריך 08.01.08 במזל גדי, מסמל סיום והתחלה חדשה וכאשר זה מתקיים במזל גדי זה תמיד חיובי לעולם העסקים.

כוכב מארס ממשיך במסעו אחורה, והנסיגה כבר מביאה אותו בחזרה למזל תאומים. אנחנו נעריך מחדש את הדרך בה אנחנו משתמשים באנרגיה שלנו בכל הקשור לצדק, מאחר והמולות לכוכב פלוטו ממשיכה. הקושי בתקשורת נובע בעיקר מחוסר הבנה, שהוא לא פעם הרסני, בגלל פספוס של מילה או פשוט דיסאינפורמציה מביכה.

המארס בנסיגה ממשיך להשפיע על אופיים של האירועים על הגלובוס וכמובן משפיע על המתח של כל אחד מאיתנו. הנטייה לביקורתיות וגם לאי הסכמות ממשיכה ומשפיעה, אם כי התרחקותו של כוכב מארס מהמעלה ה-29 עוזרת לעצימות נמוכה. ראש דרקון ממשיך את דרכו לתוך מזל דלי, שילמד אותנו לשחרר את הרצונות המבוססים על האגו שלנו, ונהיה יותר מחויבים לכלל, לקחת צעד אחד לאחור, ולהביט בנקודת מבט היקפית על הכלל, בעיקר כאשר נפגוש בהתנגדות לדעותינו.

מעברו של כוכב פלוטו למזל גדי בנוסף לכוכב יופיטר, ילמד את כולנו לקבוע גבולות, או לקבל גבולות. מיבנה הכוכבים יביא את הצד הריאלי לחיינו.

המצב הכלכלי:

בעולם הצביעו על רצח בנזיר בוטו כאחת הסיבות לירידות בשווקים, אבל אלו מכם הקוראים את הטור הזה, ידעו שהגעתו של כוכב מארס לנקודת האפס במזל סרטן יש לה השפעה גלובלית, ולכן גם השפעה שלילית על השווקים. בתאריך 25.1.2008 יכנס כוכב פלוטו לגדי, וכמובן שהוא "נוגע" מיד במעלת האפס, לאורך כמה שבועות, מה שישפיע על התערערות המוסדות הפיננסיים בעולם כולו התהליך הזה יתחזק ולא יסתיים בטווח הנראה לעין, מה שיגרור את כל העולם למשבר כלכלי ויהיה מובן יותר ברבע האחרון של השנה, אם כי יהיו סימנים קטנים מפה ומשם. אצלנו האינפלציה תרים ראש לקראת ספטמבר 2008.

ביום ראשון ושני יש היבט שלילי בין כוכב וונוס (כספים) לכוכב סאטורן, כך שזה עלול לגרום לאי יציבות, אבל היציבות תחזור לפרק זמן בזכות ההיבט בין כוכב יופיטר (במזל גדי) וכוכב סאטורן (במזל בתולה). בהווה ההיבט בין שני אלה מזכיר את "המעצור"( handbrakes) במכונית, הכול יתנהל לאט יותר, אבל הרכבת למעשה החלה לרדת מהפסים.

הזמנים שכדאי לשים לב יהיו סביב 07 למרץ, 08-11 יולי, והשבוע הראשון של נובמבר. כדאי להפנים שהזמנים בהם השווקים עלו בשנה שעברה לגבהים שלא נראו עד כה, הסתיימו. בתקופה האחרונה, חווינו שהמשברים בארה"ב של הסאב-פריים, השפיעו על השווקים בכל מקום. המחירים בארה"ב עולים, הדולר ממשיך לשקוע, האשראי שם מתייבש, המצב מעיד שיש תהליך הדרגתי לקראת מיתון, גם אם יש ניסיון של הממשל והמינהל האמריקאי לערפל את המצב, כאילו המצב הנתון הוא לא חד משמעי, מצב הכוכבים הוא חד משמעי, האמת המרה תכה את כולם לקראת סוף 2008 ובתחילת 2009.

בחודשיים האחרונים מעברו של כוכב אורנוס גרם זעזוע והפתעה ליציבות הכלכלית בארה"ב. המבנה של אורנוס במולות סאטורן, ימשיך ויעמיק את המשבר שכבר קיים בעקבות הסאב פריים, למרות התעמולה שם שהכול מסתדר בנושא. בשלב הזה יש "טפטוף" של הנזקים, המבול עוד לא הגיע והכלכלה שם עדיין לא נקלעה לסופת ההוריקן. האמת תגיע אחרי הבחירות בנובמבר 2008. כוכב יופיטר שניכנס למזל גדי, עוזר בשלב הזה לגונן לאורך כמה חודשים. בעיקר בזמן בו כוכב יופיטר נעצר מול השמש במזל סרטן בהורוסקופ האמריקאי, במהלך חודש אוגוסט עד ספטמבר 2008. אין זה מבטיח שלא יהיו "בלגאנים" בשווקים לאורך הדרך, עם היבטים שונים כמו מעברו של כוכב מארס מול פלוטו בהווה, או מעברו של כוכב אורנוס בריבוע למארס בין אפריל לאוגוסט 2008, אבל אכתוב לכם את הדיוק בזמן אמת, בטורים השבועיים. מה שברור שהניידות בשווקים קיימת, חוסר יציבות יבליח מפעם לפעם והשפעתם תהיה חזקה על כול העולם.

אחרי שכוכב יופיטר יעזוב בחודש אוקטובר לכיוון נובמבר, התהליך הכלכלי יהיה ברור יותר וישפיע על כל הגלובוס. עם כוכב אורנוס שישנה מגמה בסוף נובמבר 2008 (אכתוב על כך, אי"הש, בהרחבה באותה תקופה), האכזבה והפתאומיות בה המצב יתבהר, יוליכו את אזרחי ארה"ב למיתון כואב ומדאיג שיתמשך לתוך 2010. למעשה מצב הכוכבים העתידי מזכיר את שנת 1930. (Depression).יש מיבנה כוכבים מורכב מאוד שארחיב עליו בטורים הבאים.

לצורך התחזית הזו אפשר לראות את ההורוסקופ של בן ברננקי, הנרי פאולסון (יו"ר הפדראל רזרב), הנושאים משא כבד לקראת סוף 2008. כוכב סאטורן מניח כובד ומתח לצד אפשרויות מוגבלות לפעולה.

הזהב הוכיח את עצמו בשנה האחרונה, וימשיך להגיע לשיאים חדשים במהלך חודש מרץ 2008. הנפט ממשיך לנוע בחוסר יציבות אבל בסופו של דבר מחירי הנפט ימשיכו לעלות. הדולר ממשיך להיות בשפל ובעולם הגדול מדינות מעדיפות לסחור ביורו, מה שמייצב אותו כאחד המטבעות החזקים בשנים הקרובות. כוכב פלוטו שיכנס למזל גדי "יעזור" למעמדו של היורו. גם היופיטר המתקדם במזל גדי יוסיף כמה נקודות טובות. יהיה מעניין לעקוב ולראות מה קורה לבנקים בארה"ב, שחלקים גדולים מהם נרכשים במחירי סוף עונה, על ידי מיליארדרים מאבו דאבי. בנוסף, הסינים האוחזים באגרות חוב רבות של האמריקאים עלולים לנצל את כוחם ולגרום גם הם לרעידת אדמה שם, מספיק שיאיימו...

אצלנו...

כאשר פורסם הדו"ח של ועדת חוץ וביטחון, הירח שהיה ב-10 מעלות מאזניים, היה באותו יום בדיוק על כוכב נפטון של המדינה. אלו מכם המבינים באסטרולוגיה לא צריכים הסברים, ולאלו מכם שפחות בקיאים אזכיר, שכוכב נפטון העיד שהדו"ח נועד לטשטש את האמת!!! הוא מערפל את המשמעויות של המילים שנאמרו באותו הדו"ח. כוכב מרקורי, המקודם בהורוסקופ של מדינת ישראל, נימצא עתה במעלת האפס במזל סרטן. המארס שעבר בימים האחרונים, מדגיש את הוויכוחים על דו"חות המגיעים אלינו "מטעם"... ובקרוב כוכב פלוטו ידגיש את אותם ויכוחים, וכוכב מארס שממשיך עתה במזל תאומים, יחזור לאותה נקודה בתחילת חודש מרץ.

מרקורי, בהורוסקופ של מדינת ישראל הוא שליט "מאחורי הקלעים" ונימצא בבית החוק והמשפט, מה עומד להיחשף ולעורר וויכוחים מרים כאן? יתכן שזה גם "הפרשיה" האחרונה עם מצרים. המתח שיתעורר עם מובראק בעקבות דבריה של ציפי ליבני, ובימים האחרונים פתיחת הגבול לאנשי החמאס שחזרו ממכה, בניגוד להסכמות שהיו עם מצרים.

ההורוסקופ של הסכם השלום עם מצרים, שנחתם בתאריך 26.3.1979 בוושינגטון, אינו הכי מלבב. בעיקר השמש שיש לה רק היבט אחד לא נוח עם אורנוס. כירון גרם בהווה לחריקות, אבל הכוכבים במעברים עתה, מעידים על סוג של פשרה בהתנהלות ההדדית. כל אחד מהצדדים ממשיך לעצום עין אחת...

הנשיא בוש מגיע בשבוע הקרוב לביקור בישראל:

מצב הכוכבים בהורוסקופ שלו, מעיד על קושי להוציא לפועל את האג'נדה שלו, כאשר הוא מבקר כאן. "האופק" שלו לא ריאלי ביחס להתרחשויות במקומותינו. מצב רוחו יהיה טוב, אבל כוכב אורנוס וגם כוכב נפטון, מחדדים את הפער בין המטרה שהציב לעצמו ולממשל האמריקאי, לבין המציאות כאן. בעיות צפויות אצלו בדיונים עם אנשי המנהל בנושאים פנימיים ובינלאומיים.

בוש חסר סבלנות במהלך החודש (כוכב אורנוס מאוד דומיננטי במפה האישית שלו), בעיקר בכמה החלטות החשובות לפוליטיקה הפנימית והבינלאומית, מצב שאחר כך יצטער עליו. כוכב מארס בהיבט לכוכב נפטון בארה"ב, "ישחרר" עוד סקנדאל הקשור לממשל שם במהלך החודש.

פקיסטאן: הקוטביות ברמה הפוליטית מתגברת החודש. הרצח של בנזיר בוטו "זרק" את פקיסטאן לכאוס. בטור השבועי שכתבתי כאן בשבוע של 09.11.2007 הצבעתי על כך ששיתוף פעולה בין מושראף לבנזיר בוטו הוא דליל, והגעתו של כוכב מארס למעלת האפס גורם פגיעות גדולה לבנזיר בוטו. המעבר של כוכב פלוטו מול מארס, פגע בבנזיר בוטו ילידת 21.6 עם השמש שלה במעלה האחרונה במזל תאומים.

כוכב מארס במעלת האפס בהורוסקופ של פקיסטאן "נדלק" והכניס את פקיסטאן למערבולת. עדיין לא ברור מתי יתקיימו הבחירות שם, בכל מיקרה, מושראף לא יצליח לאחד את האומה וסביר להניח שיפרצו שם מהומות ואפילו מלחמת אזרחים.

המעבר של כוכב מארס בתאריך 04.03.2008 יהיה לנקודת המפנה במשבר המנהיגות שם. החודשים הקרובים מעידים בעיקר על עימותים ופעולות איבה. כוכב נפטון מגביר את המבוכה, השפעתו היא גם במעבר מול השמש של פקיסטאן (14.8.1947),כמעט כל השנה. הפלוטו שגרם לרצח בוטו, מסמל את תחילת נפילתו של מושראף. בנוסף הירח המקודם מגיע אל כוכב נפטון, זה משאיר ספקות רבים לכוחו של מושראף וממשלתו. הליקוי הצפוי בתאריך 07.02.2008 יהיה בדיוק מול השמש בהורוסקופ של מושראף, היבט שאינו מותיר סימני שאלה לסיום תפקידו עד סוף השנה, אם בהדחה צבאית או אחרת.

וונצואלה:

הניסיון של צ'אבז לזכות בשלטון לכל חייו ניכשל בינתיים. עתה כוחו מתחיל להתפוגג, והמעבר של כוכב מארס במולות לכוכב פלוטו מעיד, שגם בין אנשיו הוא כבר לא משפיע וצפוי אי שקט שעלול להתפתח לקונפליקט בתוך וונצואלה. אולם, הוא עושה מה שביכולתו לדכא כל התנגדות לשלטונו.

כוכב אורנוס שיגיע למעלות 19-20 במזל דגים, יעורר שוב את גחמותיו של הוגו שאבז. מעברו של כוכב מארס לכוכב סאטורן, ונפטון המקודם בהמשך לא יאפשרו הפוגה מהלחצים. הסגנון המעורפל שלו ושל המנהיגות שם אינו "מסתדר" עם החוק והנורמה, כדי להתקיים כמדינה ככל המדינות בעולם המערבי. מעניין יהיה לעקוב אחרי ההתפתחויות בעיקר ממרץ והלאה, כאשר המחצית השנייה של 2008 מתוחה במיוחד.

ואנו חוזרים לנקודת ההתחלה, חוסר האימון שילך ויתחזק בין ראש הממשלה (עם כוכב מארס בבית הערכים שלו, המרשה לעצמו לומר כל מה שעולה על לשונו, בלי לחשוב איך משפיע הזלזול שלו על רוב הציבור במדינה), הממשלה עצמה החיה על כוכב אחר (בדרך ההתנהלות המושחתת שלה), ובינינו אזרחי המדינה, האוכלוסייה המבינה שאין לה על מי לסמוך כי אין מנהיגות ראויה.

בחזרה לארכיון