10.12.2010 - 17.12.2010

היום, כוכב מרקורי נעצר ומתחיל בנסיגה עד תחילת ינואר 2011, אך כדאי לקחת טווח ביטחון עד שיתיישר ויחזור למסלולו בתאריך 05.01.2011. אחרי התאריך הזה, במהלך החודשים ינואר, פברואר ועד השבוע השלישי בחודש מרץ 2011, לא צפויות "הפרעות" לקדם תוכניות, לממש רעיונות ולעשות פעולות שהן משמעותיות לעתיד.

בינתיים עם מרקורי החוזר על עקבותיו, עלולות לצוץ בעיות במחשב, יתכנו בעיות טכנולוגיות במכשירי חשמל שונים, האם התייחסתם לרעשים במכונית, כדי למנוע תקלות במנוע? כל מה שקשור לתקשורת ותובלה עלול גם כן להיפגע, הטלפונים הניידים עלולים לאכזב במהלך החודש הקרוב, רצוי לגבות את הזיכרונות גם באלה. התקשורת הבינאישית רגישה קצת יותר בתקופת הנסיגה, נסו לוודא שאכן שמעתם או הבנתם את המידע בצורה נכונה, למילים יש משמעות, לכן הזהירות מתבקשת. העדיפו לבדוק כל דבר כמה פעמים, אפילו שלוש וארבע.

בימים האלה יש למילים עוצמה וחשיבות גדולה במיוחד, נסו להיות זהירים כדי לא לעורר אנטי בצד השני, היו זהירים במו"מ עם רשויות או בנקים, חברות האשראי או הביטוח, כיוון שיש נטייה לטעויות.

כוכב מרקורי ניכנס בשבוע שעבר למעלת האפס (מעלה עולמית) במזל גדי והצטרף לראש דרקון ופלוטו, שילוב הנותן הרבה כוח לחדשות, חושף מידע ניסתר וזה ממשיך לאורך השבוע הקרוב. בעקבותיו, בתאריך 08.12 ניכנס כוכב מארס לגדי, כך שהשילוב הזה ממשיך להשפיע ואצלנו זה בא לביטוי עם הדו"ח הקשה של מבקר המדינה, על מחדלי העבר בנושא הכבאות, נושא שהוצף בימים האחרונים. חוסר התייחסות מכובדת למוסד הכבאות, ההתנהלות הכושלת והתוצאה הנוראה. כוכב פלוטו העובר במזל גדי דורש ותובע שינוי מהפכני גם במוסד הזה.

סביב התאריך 13.12-14.12, מבנה הכוכבים המורכב במזל גדי, משפיע על מעלת ליקוי הלבנה שהייתה בתאריך 26.06.2010. בהורוסקופ של מדינת ישראל, המבנה כולו נמצא מול כוכב וונוס, מה שרומז על בעיה או סכנה. הכוכבים האלה יעוררו פעילות אגרסיבית בכמה חזיתות, עסקי, פוליטי וצבאי, הוויכוחים שנשמע יהיו על פי רוב ניסיונות להשיג שיתופי פעולה, הקשורים בתקציבים ממשלתיים.

בחזית אחרת נראה גלים גבוהים של עוינות, או אלימות קשה, בעיקר מפנאטיים דתיים. לא נתעלם מכך שהמבנה הזה הוא גם בעל עוצמה אינטלקטואלית, שיש לה כוח ייחודי. המוח פועל כמו מקדחה כדי להגיע לליבה ולהביא לפיתרון בעיות קשות. חוסר סבלנות גורר גם מילים קשות בעיקר בשיחות או דיונים שונים, נסו לעצור, לשבת ולנשום עמוק, לפני שאתם משחררים את המילים האיומות.

המלצה נוספת למצב הזה של הכוכבים, היא להיזהר בנסיעות וטיולים לטווחים קצרים, הסכנה קיימת ונסו להיזהר מאוד מתאונות.

מעברו של כוכב מארס בתאריך 08.12 למזל גדי והימצאו על מעלת האפס (מעלה עולמית), הביא להודעות בעלות משמעות עולמית. אצלנו, ההודאה של ארה"ב, שהמו"מ בנושא ההקפאה ניכשל. מאחר וראש דרקון מתקרב למארס, הימים הבאים יביאו עוד דיונים והצהרות בנושא המו"מ פלשתיני.

סביב התאריכים 16.12-18.12 יש תחושה של שחרור, שמשפיעה גם על השראה רוחנית גבוהה ומזל, שמגיע מאי שם, באופן לא צפוי.

המנעו מקבלת החלטות חשובות כשבוע לפני ליקוי הלבנה ב21.12, כך תמנעו החלטות שיהיה צורך לשנות אותן אחר כך.

10.12 אתם נדחפים לתוך משחקי קריירה באיכות גבוהה. מתאים לתכנון אסטרטגיה, אבל עשו זאת הכל עם משמעת עצמית, רוגע נטול אגרסיביות. מצב הרוח מתנדנד. הכל קורה בפתאומיות. יתכן שעצירת המרקורי גורמת לאי הבנות. לפני שאתם מאבדים שליטה ומתעצבנים כדאי לחזור ולברר אם הבינו אתכם או לחילופין אתם הבנתם את האדם שמולכם. מהיום אתם בשלב של בדיקת נתונים, איסוף מידע. קבלת החלטות וביצוען רק בתחילת ינואר.

11.12 הרצון הטוב מתחיל להשפיע משולב עם תקווה ונדיבות, יש אווירה רומנטית, רצון להתפנק מתחת לשמיכה. נסו לפתוח דלת להתפתחויות חדשות, מה שירענן את השגרה. הירח בטל משעה 13:07 עד שעה 20:41 בערב. אל תקלקלו את מצב הרוח בהתבטאויות של מסכנות.

12.11 הראייה הפנימית מושפעת מהשראה. הימנעו מחשיפה של הרגשות שלכם, המגמה היא לגונן אחד על השני, ממקום של הערכה אישית ורגשית. הגוון היום הוא של שימחה וזה משפיע על הסביבה הביתית. לקראת הערב, יש יותר ריגושים ותגובות מפתיעות.

13.12 חוסר שקט דוחף אתכם לחפש אחר הפיתרון האידיאלי, שאינו מביא לסיפוק המיוחל. העולם הרגשי עולה על גדותיו, אל תתמכרו לשיחות נפש במהלך היום, אם תתחילו לא תסיימו, ראו הוזהרתם. בשעות אחר הצהרים, מצב הרוח משתנה מקצה לקצה בפתאומיות ובלי הגיון, אל תחפשו שוקולד כדי להירגע, מאחר וגם זה עלול להיות בהגזמה, ולגרום לאי נוחות בלילה. המחשבה יורדת לפרטים ומשפיעה על אופי השיחה והדיון, והופכת לעימות גלוי המתפתח למאבקי כוח מיותרים, אתם סוערים מאוד, נסו לדבר בצורה גלויה וכנה, אולי זה יוציא אתכם מהקונפליקט.

14.12 הירח בטל 02:35 בשעות הבוקר עד שעה 09:15 בבוקר. העימותים מאמש לא נרגעים והמילים הן אגרסיביות מאוד, הכעס מציף אתכם. הניסיון להפעיל אינטואיציה אינו אפשרי בגלל הכוחניות הגורמת לתחושה של מלכודת. אתם חווים את הניגודים בדרך ההתבטאות בסגנון מרושע והמצב עלול להתיש אתכם.

15.12 חוסר שקט ודאגה גורמים לכם להיות בערפל והעצבנות גוררת התנגדות מרירה. אתם מצמצמים את הצרכים שלכם בתוך מערכת היחסים. היום מתאים לשקם את התיאום בין חלקים שונים במערכת העסקית והמקצועית, נכון היום לקדם ולממש תוכניות לעתיד, אך השתדלו שהדברים יהיו בהירים ושההסכמות החדשות הובנו היטב.

16.12 נושאים חברתיים ורומנטיים מתפתחים על בסיס רגשני. קיימת נטייה לחוסר דיסקרטיות, נסו להוריד פרופיל אמוציונאלי. אמנם יש התלהבות, האנרגיה והחיוניות עוזרת לכם היום, אך יש מקום לשלב אינטואיציה ורגישות יחד בדרך בה אתם מושיטים יד לזולת, תיווכחו שהשחרור משפיע בדרך לא רגילה. הירח בטל משעה 13:39 עד שעה 20:49. יתכנו מפגשים עם בסיס רעיוני ומעשי, ואם יש חלום אל תהפכו אותו לאידיאל בלתי אפשרי.

כלכלה ושווקים

אנו נמצאים ברצועת זמן שבה יש גם "לא צפוי", יש תגובות להצהרות ולהודעות ברחבי העולם, כך היורו, שהגיב לחששות ולמשבר האשראי באיחוד האירופי, אחר כך הפחדים האלה הוסטו הצידה, כשגרמניה ושאר המדינות קיבלו החלטות לסיים את הפאניקה, לפחות בנתיים. הנדנדה הזאת משפיעה על הדולר, כאשר היורו ירד, הדולר כמובן עלה למעלה, אחרי שהאיחוד האירופי נתן חבל הצלה לאירלנד, היורו החל לעלות והדולר שוב ירד, אבל מצבו האמיתי של הדולר הוא ביחס למדיניות הפיננסית של ארה"ב, הממשל לצד הבנק המרכזי שם.

הניסיונות להגיע להסכמים פיננסיים אינם זורמים, אם זה כאן בארץ, עם הפרקליטים השובתים, או בארה"ב, ההסכמה אליה הגיעו על התקציב, כשכוכב מרקורי נעצר ומתחיל בנסיגה. אם וכאשר יגיעו להסכמות בכל נושא מעתה ועד לתאריך 30.12, סביר להניח שיהיו עוד כמה וכמה תיקונים והתאמות במהלך החודשים הבאים, ברור שעם מרקורי בנסיגה, יש חוסר הבנה על מה כן מסכימים.

כוכב ונוס עובר במזל עקרב עד לתאריך 07.01.2011, עם היבטים נחמדים בהמשך, שמשפיעים באופן חיובי על ערכו של הזהב והכסף.

זהו חודש שהכל בו נע בהקצנה, למטה ומיד למעלה וחוזר חלילה. השילוב בין המארס והפלוטו סביב התאריכים 13.12-14.12 ישפיע והתאריכים 18.12-20.12 הם גם ימים לא נוחים, עם חזרתו של מרקורי למעלות רגישות, ובסוף החודש גם התאריכים 28.12-30.12.

דצמבר נחשב על פי רוב כחודש שמח, הקשת מסמל את האור והאופטימיות, אולם השנה המתחים מורגשים ולא יניחו לנו עד סוף החודש.

אצלנו

כבתה האש על הכרמל והעיתונאים מדליקים את האש הפוליטית ומשתדלים לחמם את האווירה. התמונה המצטיירת מהכוכבים מצביעה על אי נוחות.

אצל אלי ישי במפת הקומפוזייט עם הממשלה, הכוכבים הם על הצירים, 1-7, 2-8, 3-9, הוא חשב שהוא עצמאי, שאינו תלוי באיש, למעשה עתה חווה שהוא מוגבל וכל מה שעשה, או עושה, אינו מעניק לו תמיכה. הוא נמצא בסיטואציה שעליו לשנות את אופי פעילותו על פי מה שמתרחש סביבו, בלי לאבד את הראייה האסטרטגית. הביטחון והיציבות שהוא חווה מוגבלים והוא נוטה להשקיע בשלב הזה, (וזה מה שנכון לו לעשות), מהיכולת המוכרת שלו במה שקיים, לשמור על קשר עם מה שמתרחש בערנות מקסימאלית.

אין ספק שהמתח הרב משפיע עליו, בעיקר בגלל חוסר הוודאות הגורמת לו לשחיקה נפשית. הוא מתלבט בין מה נכון לו לעשות או לא נכון והאיזון הוא עדין מאוד.

הממשלה? בשלב זה נשארת על כנה. עם הכוכבים על ציר 4-10, למרות שיש מי שילבה את המדורה או מי שמחפש להדליק חדשה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו? במפת קומפוזייט עם מדינת ישראל, יש כוכבים על הצירים 4-10, 2-8, 6-12 והמשמעות היא שהוא פועל עם תכנון ומתמקד במטרות לטווח ארוך. נתניהו מחזק ומבסס את היש (הממשלה וניהול המדינה), עם חשיבות שהוא נותן לטיפוח מערכת היחסים של הממשלה עם האזרחים, ברור לו שהוא נדרש לעמוד בציפיות, בדרך בה הוא מבטא את מנהיגותו בתנאים המגבילים. התמיכה בו קיימת, גם אם לסירוגין מופיעה ביקורת ובכל זאת,לא פעם במצבים שנראים כקושי, מגיע כוכב יופיטר העוזר לעבור את המהמורות הצצות על הדרך. נזכור שראש הממשלה הוא בן מזל מאזניים, וכוכב סאטורן העובר במאזניים משפיע מעת לעת על ההורוסקופ האישי שלו, אינו מקל עליו כלל וכלל. כוכב סאטורן מסמל אחריות כבדה, התמודדות עם מצבים שאין להם פיתרון מיידי, הקצב איטי לטעמו, הנטייה היא לבחון מחדש כל מערכת הבנות או הסכמות, אבל אין ספק שעם הסאטורן על 1-7 הוא שם גבולות, לא מרשה שילחצו אותו (למרות הרכילות של עיתונאים ופרשנים מסוימים), גם אם הוא מרגיש לבד במערכה, או חווה מצבים של אי וודאות, הוא ממשיך עם עמדתו בהחלטות זהירות ומתונות.

ליקוי הלבנה בתאריך 21.12.2010 (מרחק כמה שניות ממעלת האפס המשפיעה על ארועים בעולם) משפיע על המפה המקודמת של נתניהו, על המארס המקודם של המדינה. יש לאלה משמעויות שיתבטאו בהתפתחויות ביטחוניות וצבאיות במהלך החודשים הבאים ועל זה כבר במאמר אחר.

" מי היה יכול לחיות עלי אדמות אם היו כולם נשפטים בצדק? " (לורד ביירון)

בחזרה לארכיון