19.11.2010 - 26.11.2010

הירח מלא בתאריך 21.11 בסוף מזל שור. שמרו על ערנות, יש סכנה לשריפות ומכיוון שהנפטון משתתף, אז גז או כל נוזל מסוכן אחר שיש לו פוטנציאל להתלהט, יכול להיות הסיבה לכך, כך שתדאגו להישמר ולהרחיק סכנות מסוג זה.

הירח המלא מכיל עומס רגשי, המעורר את הרצון לעשות דברים שאופיים רגשני ומאפשר לנו לראות את מה שלא ראינו קודם. נסו להיזכר, ההתרחשות ממולד הירח במאי 2009 היא הבסיס למה שמתרחש עכשיו. ההחלטות שעשיתם אז, עברו מאז את המבחנים ובהווה אתם רואים את המציאות בצורה נקייה, בהירה וחדשה. תנו לעצמכם לחוות את החוויות לעומק, הרגישו והתנסו באמת ללא חשש.

זה יהיה שבוע מלא פעילות, המטלות שנוחתות עליכם, אם מבחירה או אם מאילוץ, יעצימו את התחושה שהיום קצר והמלאכה מרובה, אולי כדאי לתכנן את סדר היום, כדי לא לפספס את לוח הזמנים. היוזמות החדשות שהיו תקועות בגלל נסיגתם של הוונוס והיופיטר, משתחררות. היצירתיות במיטבה אבל ניתן גם לצפות שאתם מאבדים שליטה על התיאבון שלכם, חוסר גבולות עלול להביא אתכם להתפרע עם הנאות החיים השונות ללא בקרה ובנוסף, הניסיון לרסן את ההוצאות עלול להיות משימה לא פשוטה ולא קלה בימים אלה.

הוונוס שסיימה את מסעה בדרך האש, מתנערת עתה, משתחרת רעבה, רוצה להתחדש ובאופן טבעי, יחד עם כוכב יופיטר, תיקח אתכם למסע בחנויות, כדי לחדש את ארון הבגדים. הוונוס חוזרת לצעוד קדימה מוציאה את רגשותיה מהמקרר בו שהתה לאורך זמן, והנה אתם שוב מתאהבים ומתרגשים.

לתשומת ליבכם בימים אלה, אחרי שבוע לא רגוע בהם המרקורי רדף אחר המארס, הם נפגשים בשישי ושבת והאלימות המילולית עלולה להגיע למקומות קשים. הקשת, ידוע בלשונו המשוחררת חסרת הטקט, לטענתו הוא אומר רק את האמת ובכנות רבה. הבעיה שבמציאות הזו, עלולה הצמידות של כוכב מרקורי עם מארס במזל קשת, להפוך את הלשון לחרב חדה. אנא חישבו פעמיים לפני שאתם יוצאים באמירה שלא ניתן לתקן אותה, מילה היוצאת מהפה לא יכולה לחזור לכור מחצבתה...

בהמשך, מגיעים ימים נחמדים למפגשים חברתיים. מי מכם שאוהב עיצוב, ימצא את עצמו עכשיו יותר בתוך העניין, מלבישים מחדש את הבית, מעצבים בנוחות וחדשנות את הטריטוריה האישית. גם אתלטיקה אמנותית תמשוך יותר את העין ויש כאלה שאוהבים להתבונן באתלטים היצירתיים, ויש כאלה שירגישו שהגיע הזמן להשתלב באמנות הזו, הבעיה היא שהרצון העז דוחף אתכם להיכנס לעשייה אגרסיבית מדי, או להשקיע אנרגיה גבוהה מדי. תנו לעצמכם להתנסות אחרי תקופה ארוכה כל כך של שעמום ונסו לשמור גם על שיקול הדעת.

בתאריך 25 לחודש, ווסטה במנעד עם נפטון, כך ששוב נשמע על פנסיות והשקעות. יתכן שנשמע על עוד הונאה שנחשפת בחברה ציבורית פיננסית.

19.11 הירח בטל משעה 07:32 עד שעה 12:04. נצלו את הזמן למפגש סתמי עם חברים, לשתות קפה או תה ומי שמעדיף יכול לשתות קולה או ספרייט. האופקים רחבים יותר, אבל אין לכם עושר לשוני היום לבטא את מה שאתם רואים ומבינים. נצלו את הזדמנויות בשעות אחר הצהריים והערב, למפגשים אישיים, רגשיים. תחושה נינוחה משפיעה על מצב הרוח.

20.11 חוסר סבלנות משפיעה על הפעולות שלכם, אולי גם קצת אגואיזם ויש נטייה להתנגד לכל דבר, או סתם לעצור. משהו מתרחש מתחת לפני השטח, יוצר את המתיחות, ומפריע למימוש התוכניות שלכם. דחו מה שאפשר, וחכו לזמן הנכון כדי להמשיך. הצורך במפגש חברתי, הוא בכדי לאתגר את עצמכם מנטאלית בחברת הזולת, הרצון להגיב מיד, להתחרות בחידונים הדורשים מחשבה מהירה במיוחד. עם זאת שימו לב לא להתבטא באימפולסיביות ולא לפגוע מילולית בגלל חוסר מחשבה.

21.11 אם לא תמלאו התחייבויות שלקחתם מיוזמתכם, הנסיבות עלולות להכריח אתכם לעשות זאת וזה פחות נחמד. מאידך, אל תקבלו החלטות מעשיות לפני הזמן. יש צורך לצאת משיגרה ולהתאוורר. נימוסים זה עניין נחמד מאוד,אבל שימו לב קודם לאיזון מערכת היחסים. הנושאים הכלכליים, המשאבים המשותפים מעסיקים אתכם, נסו להימנע מתגובות רגשיות בתחומים אלה, גם אם אינכם מרוצים מהמצב הקיים. הירח בטל משעה 19:26 עד שעה 20:46.

22.11 הרגשות באים לידי ביטוי, בעיקר בגלל חוסר שקט. יש רצון למפגשי חברה, אבל יש קושי במפגשים הרמוניים. נסו לאזן את עצמכם לפני שאתם ממשיכים בשגרת יומכם. ההתמודדות הופכת להיות יותר ריאלית, אל תתקעו ברעיון עקשני, זה לא משפר את מצבכם וגם לא מעניק לכם כוח כמו שאתם חושבים.

23.11 אתם מרגישים על הקצה, מחפשים איך לשחרר קיטור. אין מגבלות. אתם מאבדים את הלוגיקה וממשיכים על גלגלי האדרנלין שהתעורר בגופכם. הארוגנטיות לא מועילה לכם, אתם מגזימים! יש מקום לפנות לאמנות, שירה, השראה. יש הרבה יופי בסביבה ואם אתם נרגעים בהדרגה, ונותנים למילות של אהבה לחלחל, זה עושה את השינוי הטוב. אולי כדאי להזמין את היקרים לכם לארוחת ערב לפנק אותם. מחוות קטנות מעלות חיוך של שמחה אצל כולם. הירח בטל משעה 23:56 עד למחרת בשעה 03:14 לפנות בוקר.

24.11 קשה למצוא שקט וביטחון, הלחץ לשמור על משמעת עצמית, מופעל עכשיו, הכפתורים כולם לחוצים. מתעורר הספק מיהו החבר שלכם ובמי לא לתת אמון. התחושה לא נוחה, מאחר ואתם מרגישים תלויים במשפחה או בחברים. יחסי דבק לא עובדים.

25.11 דאגה מקשה עליכם להתיישב בניחותא, ענייני המשפחה גורמים לכם להיות בעמדת התגוננות. הכעסים מתעוררים בקלות, כל מה שבא לידי ביטוי הוא בהגזמה, הציפיות אינן ריאליות. נסו לבלות בחיק המישפחה, הסיפוק יבוא מהם, בעזרתם תוכלו לפתור בעיות שצצו לאחרונה ולהרחיק מועקות שהתיישבו בחזה. לעת ערב יש משהו מרענן הפורץ לחייכם ומשחרר את הרגשות במובן החיובי.

26.11 הירח בטל משעה 06:40 עד שעה 08:01. קיימת תחושה של כוח באוויר, היום נפלא לקדם תוכניות, כל צעד שתתחילו בו היום ישרת אתכם לטווח הארוך. גם אם יצוצו קשיים תתגברו עליהם. הביטחון העצמי במיטבו, אתם מתבטאים באופטימיות תקווה ושימחה. האינטואיציה גם נושאת אתכם קדימה. נסו לא להשתולל. מילים מחממות את הלב נשמעות היום ויש לכם גם יכולת טובה להעניק תשומת לב לאחרים.

כלכלה ושווקים

בתאריך 18.11 הכוכבים וונוס ויופיטר חזרו לדרך המלך, אלה המיטיבים הגדולים, מבשרים אופטימיות והתחושה היא שהנה ההזדמנויות חוזרות.

כוכב מארס בקשת עד לתאריך 07.12 והשלושה האלה ביחד יוצרים שיאים חדשים. התנודות חזקות, סביר שהשילוב בין אלה מביא לריגושים. השאלה איזו רגל תלחץ על דוושת הגז? האם דוושת הברקסים תפעל בזמן? האם אורות הדרך ידלקו בזמן? מאחר והכל קורה כשהרצון שלכם להאיץ הוא יותר חזק מהמהירות מותרת. בנוסף, כוכב יופיטר ואורנוס עדיין במזל דגים, הם מהמרים ועוזרים לאינפלציה.

כדאי לזכור שהצמידות בין ראש דרקון ופלוטו במזל גדי יש לה כוח עגמומי גדול וזו תשפיע ותביא לעוד חשיפה של התנהלות הבנקים, כזו שתגיע לכותרות, בין התאריכים 21.12 עד 07.12.

אצלנו

כשבוחנים את מצב הכוכבים של מדינת ישראל, שהוא בעייתי מאוד, לצד מבנה הכוכבים הצולע של הממשלה, אפשר להבין שהמציאות הבינלאומית היא הבעיה המרכזית של ממשלת ישראל. הציר 4-10 בהורוסקופ של הממשלה, הוא הציר 3-9 בהורוסקופ המדינה. המציאות הבינלאומית? אירן, היחסים עם ארצות הברית וגם אירופה שיש לה תמיד מה לומר. כל אחד מבין שראש הממשלה מתמרן כדי למנוע קרע עם האמריקאים, זהו המכנה המשותף החזק שעוזר לו בממשלה ובדעת הקהל כאן. למעשה המטרה להגיע לשיתוף פעולה עם ארה"ב, מה שיעזור לנתניהו וממשלתו לא להיות הגורם בדעת הקהל הבינלאומית למשבר עם הפלשתינאים. בקומפוזייט של הממשלה עם המדינה נמצא כוכב פלוטו על ציר 4-10. שעוזר להחזיק מעמד.

חודש פברואר הקרוב ממקד את תקופת המבחן של הממשלה. האם תשרוד או תיפול? אחרי כן, הכוכבים המקשים, עוברים להציק לאחרים ואז יש את המבנה החיובי התומך של הכוכבים 4-10 ו-3-9 והממשלה ממשיכה עד להודעה חדשה.

מחשבות אסטרולוגיות:

ארצות הברית בת מזל סרטן, אומה שאינה יכולה להתמודד עם שינויים רדיקאליים בקלות, נדיר שבני מזל סרטן יוותרו על הנכסים ההיסטוריים או הרוחניים, אך בעיקר החומריים, כדי לשנות את כיוון חייהם. אצלם יש פחדים מהלא נודע, כאלה המתרוצצים מתחת לפני השטח.

הצורך לשמר את העבר מקשה על התפתחויות חדשות, לכן התוכניות החדשות צולעות. הזעזוע בשנת 2008 של הסטאטוס קוו, כמו שקרה עם הבחירות האחרונות, יצר קונפליקט (אורנוס במולות לסאטורן), שהביא לנסיגה בכוחה של אמריקה. זה הציף וחידד את חוסר היציבות שקיים כבר לאורך מאות שנים במדיניות של ארה"ב. הראשון שהציע שינוי בכל מחיר היה אברהם לינקולן והשינוי שלו למעשה זרע את הזרעים למלחמת האזרחים שם, זו הגיעה בעקבות הוויכוח שהתעורר בין הממשל הפדראלי המרכזי, לבין זכויותיהן של המדינות ואין ספק שהסיבות היו הבעיות הכלכליות (ולא כמו שחושבים שהסיבה הייתה שחרור העבדים). הצפוניים תמכו בפירוש הרחב לחוקה, שהעניק סמכויות לממשל המרכזי מעל. הדרומיים, ראו עצמם מגנים על הפירוש לחוקה האמריקאית, שבה יש דגש על מרכזיות המדינות והשלטון המקומי.

סימן השאלה לאחדות האומה חוזר ועולה כל פעם מחדש, בגלל השוני הטוטאלי בזוית הראייה של כל צד בחברה, שבה יש כלכלה משותפת וצבא הדואג לביטחון ארצות הברית, אבל במדינה אחת אפשר לבצע הפלה בדרך בטוחה ובאחרת זה אסור. מריחואנה יכולה להעשיר את קליפורניה, עם פוטנציאל להיות למדינה הכי עשירה בארה"ב, בזמן שבטנסי, מגדלי הסם יכנסו לבית הסוהר לשנים רבות ויש עוד כמה נושאים הגורמים לקיומם של שני מחנות, ואת אלה מחדדים הכוכבים. סאטורן המייצג מבנה של יציבות מול אורנוס המסמל רעיונות לא מקובלים ומביא לשינויים לא צפויים. אפשר לעקוב ולראות איך הקוטביות בין הדמוקרטים והרפובליקנים מפעילה את המדינה הגדולה כמו בנדנדה קדימה ואחורה, מה שהביא לשחיקה בכוחה. האיזון של העולם נמצא לקראת נקודת רתיחה, עם המבנה הכוכבים אורנוס בטלה, ברבוע לפלוטו בגדי, זהו מבנה הרסני. עתה כשהעולם כולו הוא עולם אחד, התלוי זה בכלכלת זה, ההשפעה שיש בחולשה של מדינה כמו אמריקה עלולה לגרום לעולם להיות נטוי על צידו. האם אפשר להמר על עתידה של אמריקה? זו המדינה הנחשבת לאימפריה הדמוקרטית, אולם בהווה, ארה"ב מושפעת מקטטות בבית ותפקוד לקוי של המימשל, המביא את השבר הכלכלי לראש סדר היום בתוך המדינה. הצרכנים שם אינם נותנים אמון במדיניות וזו אינה מבינה את החשיבות של הנושאים הקיומיים היומיומיים, המטרידים את האזרחים שם.

ארה"ב, זו מדינה בה אבות המייסדים שמרו על חופש דת ובחוקה, שם הקפידו למסד את החופש הזה, אבל תראו איך על כל שטרות הכסף בארה"ב, עליהם נכתב באותיות קידוש לבנה IN GOD WE TRUST ""

צביעות? אולי עניין לפסיכולוגים? אולי גם וגם, הפסיכולוגיה האמריקאית תמיד בבעיה. השמש במזל סרטן, המגמה שמרנית, הירח במזל דלי, אינו מכיר את המילה הזאת. הדואליות הזו תמיד קשה להבנה, אבל השילוב הזה הביא להתפתחות של ארה"ב, להתנסות עם פתיחות לחדש, אבל בזהירות בלי לגלוש רחוק מדי מהמרכז. וזה העניין למעשה, נקודת האמצע, כשכוכב סאטורן יושב בהורוסקופ של ארה"ב במקום המסמל סטאטוס, בריבוע לשמש הנמצאת בבית הכספים המשותפים.

עתה, קיימת המחשבה שהגיעה הזמן לשנות כיוון, אבל הם לא מסוגלים לברר מהו השינוי הרצוי והאם כולם מסכימים עם הדרך הזאת. כוכב פלוטו יהיה במולות לכוכב יופיטר (שילוב המסמל פשיטת רגל, הדפסת הדולרים בקנה מידה לא ניתפס), במפה של ארה"ב, האורנוס בריבוע לפלוטו לאורך כמה שנים, אלה יביאו את השינוי, איזה שינוי ואיך יתקבל נדע כולם אחרי שנת 2015.

אורנוס במזל טלה הוא מבריק ויוזם, אבל גם מהפכן ומרדן, חסר סבלנות, אנטי לכל דבר. פלוטו במזל גדי השמרן, רוצה הצלחה בכל מחיר, בוחן ביסודיות כל תוכנית ארוכת טווח. היסטורית בנושא הכלכלה, לשני הכוכבים האלה יש קשר "מעניין" למשבר פיננסי בכלל ובשווקים במיוחד. 1965-1966, המסלול שלהם הביא למיתון. אז היה ניסיון לתוכניות סוציאליות, עם דגש על זכויות האזרח, אבל ההוצאות היו בזבזניות. 1931-1932, פאניקה פיננסית, 1901-1902, ולפניכן 1876-1877. כל אלה יצרו תקופות של היסטריה ופאניקה שהביאה למיתון כבד. בהווה החוב הלאומי שם צומח, האינפלציה צוברת שם תאוצה, מה שלא עוזר לשפר את המצב.

נראה שיש כאן פספוס הזדמנויות של הפוליטיקה המוליכה אותם לדרך ללא מוצא, אלא אם כן המנהיגים משני הצדדים (המפלגות) יחליטו שיש כבוד הדדי והאסטרטגיה שהכריזו עליה אינה העיקר, אלא המדינה עצמה ועליהם לעשות בחירה שהיא בונה ולא הורסת. אם לא, ימשך המצב שראינו עד עכשיו וכוכב פלוטו ואורנוס ישפיעו בשנים 2012-2015, וניראה עוד כמה רעידות אדמה אלימות בשווקים. על התקופה הזאת עוד נרחיב בעתיד.

" לעיתים קרובות עליך להעמיד פנים כמצטרף לתהלוכה, אשר אינך מעוניין בה, כדי להגיע למחוז חפצך" (כריסטופר מורלי).

בחזרה לארכיון