29.10.2010 - 5.11.2010

השבוע מתאפיין במבנה כוכבים לא נוח. אל תופתעו אם אינכם יכולים להתקדם, יתכנו מיכשולים ויהיה צורך להיזהר עם מידע רגיש, מאחר והוא בקלות עלול להיחשף בגלל סיבות אנוכיות לחלוטין. סננו והימנעו מרכילות עתה. זהו זמן טוב ללמוד מתוך השגיאות שעשיתם, נסו לחפש מיסמכים ישנים המכילים סודות אישיים. לפני שאתם משליכים קלסרים ישנים.

בתאריך 06.11 מולד ירח במזל עקרב, הנמצא בריקוד עם הווסטה, כך שהביטחון שוב עולה על סדר היום אישי והציבורי. יתכן שיש עוד מידע ביטחוני שזולג החוצה, או שנחשף בגלל רמאות נוספת בתחום.

ההשפעה של המולד תהיה בשינוי מאזני הכוח הפוליטיים, שישפיעו בגלים על הנושאים החברתיים והתרבותיים. ניראה הרבה סיומים והתחלות חדשות.

כוכב מארס עבר למזל קשת. מעורר שוב את ההתרגשות, יש יותר פעימות לב, ניצוצות של תקווה, הרגשות נחשפים יותר. הקשת עוזר לשחרר את הלשון ולהתבטא בחופשיות. הוונוס בנסיגה עדיין ממשיכה בשביל האש, ועוזרת לנו להתבונן פנימה, ולשחרר את האמוציות שאינן משרתות אותנו יותר, לבחון להרגיש ולתת להן לצאת מחיינו.

הבריאות דורשת התייחסות במהלך השבוע הקרוב. סימפטומים חדשים מגיחים מאי שם, הרמז עבה, ומבקש את תשומת ליבכם. הסיבה נובעת גם בגלל עומס רגשי.

כוכב נפטון משנה מגמה ב07.11, כמה ימים לפני השינוי וכמה ימים אחריו, התחושה מעורפלת ומביכה. יתכן שתחושו קצת יותר "אפופים" או מרחפים. השינוי החיובי יגיע אחרי המחצית הראשונה של החודש.

בהמשך חודש נובמבר, צפויה צמידות בין ראש דרקון וכוכב פלוטו במזל גדי. הכתובת על הקיר. ההחלטה שתקבלו היא רק שלכם. האם לקחת אחריות אישית כדי להשיג את היעדים שהצבתם לעצמכם? כדי לזכות בהצלחה עליה אתם מפנטזים. יש אפשרות חדשה לחזור ולהתחזק כל אחד בדרכו האישית.

מעברו של כוכב מארס למזל קשת, ובהמשך למזל גדי מעורר מתחים במזרח התיכון. וארצנו הקטנה על פי רוב נמצאת באיזור המתח במיוחד. (עד 15.01.2011)

29.10 הנטייה לבטא רצון על בסיס האגו עלול לעורר רגעים מעצבנים, כאלה הגורמים לכם לשכוח שיש גם מחר. השאלה היא מה המטרה? הרגשות חזקים, אי אפשר להתעלם מהם, כך שכל מה שנותר לכם לעשות זה לעלות על הגל ולזרום איתו. היסודות אותם אתם מניחים היום, חזקים ומבטיחים יציבות. ידידות מוכיחה את עצמה, גורמת לכם שמחה, לראות את הצד החיובי שיש בזולת, אבל כדאי לזכור שיש גם צד אחר אולי פחות גלוי. יוזמות חדשות רצויות היום, היו ערניים, הקשיבו לכל דבר שנאמר לכם. הירח בטל משעה 21.48 עד למחרת לפנות בוקר בשעה 02.39.

30.10 רגשות יצירתיים בלי צנזורה יוצרים את האווירה הנעימה ביותר. אתם יכולים להיכנס לתוך התמונה הקיימת, ולזרום בתוכה בשמחה. יש אהבה לכולם. אבל יש גם צורך בתשומת לב, מה אינו תמיד משתלב עם אלה המחפשים להתבודד או פרטיות. במצבים כאלה חוסר שביעות רצון זורם גם לתמונה. נסו להימנע מהתבטאויות דרמטיות, האחריות והבגרות ישפיעו על הדרך בה תנהגו כלפי היקרים לכם.

31.10 יש תחושה ראשונית שהכל וורוד, אבל זה מטעה.שיחות מהלב? אלה בניגוד למה שאתם מרגישים. קשה להרגע, יש תחושה שאתם לכודים בסוג של מאבקי כוח, וגישה פייסנית עלולה להרחיק אתכם מהמטרה. אל תשוו את עצמכם לאחרים. בשעות אחר הצהרים והערב, העדיפו להיות בחברה, שם תשתלבו באינטראקציה מנטלית מעשירה עם אנשים כלבבכם.הירח בטל משעה 23.00 עד למחרת, בשעה 05.51 בבוקר.

01.11 קל להתרגז, להעביר ביקורת קטלנית או הערות חסרות אחריות. מילים לא נחמדות, נובעות אולי משיחרור קיטור, דחייה או חשדות. מחשבות אובססיביות יכולות רק להאפיל על ההגיון, לאטום את האינטליגנציה. נסו למתן את עצמכם. בשעות אחר הצהריים אפשר לשנות את האווירה, לנסות לבנות או לשקם את היחסים, בעיקר בעסקים. הביטחון אולי חוזר, אבל האינטנסיביות הריגשית עלולה להוליך אתכם שולל, בעיקר אם אתם חושבים שיש הזדמנות חדשה. נסו לתקן את מה שניתן ביחסים, אבל חיזרו ובידקו שהמטרות שלכם זהות, עם הדדיות תוכלו להגיע להישגים חדשים.

02.11 ערנות פסיכולוגית עוזרת להבין את המוטיבציות. ערנות עוזרת לחשוף מניעים ניסתרים. יש ביכולתכם לשכנע את מי שאתם רוצים אם אתם חשים אמונה פנימית במסרים שאתם מעבירים. קשה לכם להיות רגועים. יתכן שאתם מחפשים את הדרך הנכונה לשחרר את האנרגיות הבוערות. ביקורת שתשמעו משפיעה מיד על מצב הרוח לכמה שעות. בערב, התחושות משתפרות.

03.11 הירח בטל משעה 02.36 עד שעה 07.19 בבוקר. היום יש אווירה הרמונית יותר. הכל רגוע סביב מה שמשפיע גם עליכם. בהמשך מאבקי כוח חוזרים למערכות היחסים בעבודה או בעסקים. נסו לשמור על אובייקטיביות, לשפוט את המצב עם נקודת מבט מקיפה יותר. נסו לשתף פעולה, להיות פתוחים יותר לשמוע ולהשמיע גם בגלל שאיכפת לכם ממה שקורה.

04.11 הנכונות להתחלק במטרות ובאחריות בשותפות ואו עם חברים לעבודה טובה יותר היום. המנעו ממסקנות נמהרות שעלולות לקלקל את האווירה. התנהגות ילדותית מאכזבת בסופו של דבר לא רק אתכם. חשיבה חיובית משמחת ומנצחת, וזה נחמד יותר. הפתיחות והנכונות לשמוע דיעות אחרות ולהבין אותן מעוררת הרגשה טובה יותר. אתם לומדים שיעור חכם מכל התהליך שעברתם בימים האחרונים.

05.11 הירח בטל משעה 01.32 עד שעה 08.16 בבוקר. מערכות יחסים חמות יותר ויתכן שתהיינה משולבות באינטימיות אמיתית. השמחה וההרפתקנות מאחדת אתכם עם בן הזוג שבחרתם להיות בחברתו. הבעיה היא שהלוגיקה היום בחופשה. הכל מופיע בגוונים צבעוניים ואידיאליים, מה שעלול להתברר בהמשך גם כמעשייה או כהולכת שולל. הזהרו מראש בכל הקשור להבטחות כלכליות או פיננסיות,או פשוט עדיף לדחות אותן למועד אחר.

כלכלה ושווקים

הטיול של המארס במזל קשת במהלך שישה שבועות, יביא אופטימיות חיובית בדרך כלל לשווקים. כבר ב07.11 הנפטון משנה כיוון ויאפשר שווקים יותר נינוחים, בהמשך הוונוס משנה כיוון במזל מאזנייים וגם כוכב יופיטר בדגים ב18.11.10.

זכרו שהמארס במזל קשת אינו פושר בהתנהלותו, הוא דומה יותר לסוס שפורץ את הגדר ורומס כל מה שנמצא בדרכו. אין מעצור. הוא בזבזן יותר, ואוהב להלחם, כך שגם ההוצאות עולות. היו ערניים ועקבו אחרי מחירי הנפט....

שוב מגיעות השמועות הזוכות לכותרות גדולות וספינים ש"יעופו", לכל כיוון, האשלייה שהמיתון יסתיים בארה"ב ובעוד מקומות בעולם הגדול. זה כמובן יחזק זמנית את ערך הדולר.

ב18 בנובמבר, כשכוכב וונוס יחזור להילוך הקידמי, יתכן שמחיר הזהב ירד, והדולר יעלה. אבל בדצמבר, התחושה תהיה שוב שהגיעה "מכה", כאשר יבינו שהכלכלה למעשה ממשיכה לשקוע, והדולר שוב ירד, והזהב והמתכות היקרות שוב יעלו.

צרפת בחדשות:

בשבועות האחרונים שמענו וקראנו, איך מקדם הנשיא סרקוזי את הרפורמות הכלכליות המתבקשות בצרפת, למרות מחאות הזעם של ההמונים.

הרפובליקה הראשונה של צרפת קמה ב 21.9.1792. מעברו של כוכב סאטורן הקפדן בבית הכספים המשותפים ( 8 ), מתאר את המצב אליה נקלעה צרפת, והביא את הצורך לממש יותר צניעות, לארגן מחדש את התקציב הלאומי. לחשוב על עתיד האומה. כוכב סאטורן הגיע למזל מאזניים ועתה הוא פוגש בכוכב וונוס (8), המסמלת כסף, עושר, הנאות וסיפוקים, ושופך על כל אלה מים קרים. בו זמנית כוכב אורנוס, עובר בבית 2, המסמל טריטוריה וביטחון כלכלי גם, בהתנגשות מול השמש המסמלת את ראש המדינה(הנשיא סרקוזי), ומתריס מולו, וכמו תמיד האורנוס מתנהג בדרכו המרדנית, ומעורר את האזרחים הכועסים והמוחים בדרכם. בנוסף כוכב מארס עבר על המארס במפת הלידה, ומעורר את רוח הלחימה של האזרחים. אבל גם ההתרעות חוזרות ונישנות מפני התקפות טרור מתקבלות ממעברו של כוכב מארס הלוחמני בעקרב, מה שאינו מאפשר שקט בצרפת.

המבנה של הכוכבים על הצירים, 4-10, 2-8, 6-12, מצביע על תיכנון, יציבות ובנייה המתבססת על מטרות ארוכות טווח. כל אלה בהתייחסות למציאות כלכלית מיידית ותובענית, בקביעת מסגרת ברורה של התקציב של המדינה שם. מסגרת ברורה של תוכנית כלכלית ולוח זמנים מותאם.

ברור שנדרשת יציאה של הממשל שם מכללי המשחק המקובלים, ולייצר פעולות שגם הן על בסיס ייחודי, כדי לאפשר מקומות עבודה וביטחון כלכלי. במטרה להדק את היציבות. האינטרס צריך להיות של כולם.

ההורוסקופ של הרפובליקה החמישית של צרפת, 06.10.1958, גם מושפע מכוכב סאטורן העובר במאזניים לסירוגין עד אוגוסט 2011.

אולם כאן בהורוסקופ, השמש במעלה 13 במאזניים, האורנוס יחזור להתבטא בדרכו המפתיעה ב2013. עוד מהפך?

הנשיא סרקוזי ניכנס לתפקידו ב16.05.2007. מפה זו מעידה גם היא על המצוקה הכלכלית בחודשים אלה, וגם על המצוקה האישית שלו, המתבטאת בחוסר פופולריות שלו, כשהוא מתפקד ממקום של אין ברירה, מחוייב לנוסחאות קיימות במגוון פעולות פיננסיות ועיסקיות, סדר עדיפויות במציאות הקיימת. הסאטורן על ציר 2-8.

החשיפה האישית בימים אלה אינה נוחה, לעומת הרעיונות שהוא מנסה לחשוף.נכון שאינו זוכה למחיאות כפיים בימים אלה, אבל במהלך החודשים הבאים, במהלך 2011-2012 תשתנה התמונה, ורצף הפעולות שימשיך לעשות יביא לסירוגין משובים חיוביים לתיפקודו כראש המדינה.

מחשבות אסטרולוגיות

הבחירות עתה במהלך השבוע הבא, מעלות תהיות על המשך אופיו של מימשל אובאמה. לא פעם כאן במדור הוזכרה העובדה שבראק חוסיין אובאמה הושבע ב-20.01.2009 בזמן ירח בטל. לא משנה כמה פעמים נשבע הנשיא אחר כך כדי לשנות את גורלו. הוא ניכנס לתפקיד בצהרי אותו יום, כמו שקובעת החוקה בארצות הברית.

כל דבר שמתחיל בזמן ירח בטל חסר כיוון, סוטה מהמסלול, ואינו מתקשר לאנרגיה כלשהי או לאנרגיה של מישהו או משהו אחר. כמו שהגורל הכריע, הדמוקרטים קיבלו את כוחם כשהעולם כולו הסתחרר ויצא משליטה, כך שהאשמה על המשבר הכלכלי נפלה עליהם, גם אם זה לא מדוייק. אבל זו התגובה האופיינית לפרוייקטים המתחילים בזמן בו הירח בטל.

בהיסטוריה של ארצות הברית, יש חמש נשיאים שהושבעו בזמן שהירח היה בטל:
פ.ד. רוזוולט, ב20.01.1945 נפטר אחרי כ100 ימים מתחילת תקופת הכהונה האחרונה שלו.

ג.פ.קנדי. ב20.01.1961, סיים (נרצח) לפני שסיים את תקופת כהונתו.

ר. ניקסון. 20.01 1973, הנשיא הראשון שנאלץ להתפטר בביזיון ובושה ולא סיים את תקופת כהונתו השנייה.

ו.ג.קלינטון, 20.01.1997, תקופת כהונתו השנייה היתה אסון. זו היה הפעם הראשונה בהיסטוריה האמריקאית שניסו להדיח נשיא מתפקידו. פרשת לוינסקי העיבה על תיפקודו.

ב.ח. אובאמה 20.01.2009. ???

למרות שכל הסקרים מעידים שהרפובליקנים זוכים בבחירות ב02.11.2010, לא תהיה זו מפולת לדמוקרטים כמו שחוזים. אבל גם אם הזכיה תהיה מתונה, היא תיפגע בדמוקרטים ובסדר היום שלהם, ולמעשה תקפיא את המימשל בשנתיים הקרובות.

תיזכורת:

אנגלה מרקל, אמרה ב16.10.10 "הניסיון ליצור גרמניה רב תרבותית נכשל"

במדור כאן ב01.10.10 נכתב:
"מעברו של כוכב פלוטו במזל גדי השמרן והקונסרבטיבי, במתח עם כוכב אורנוס במזל טלה הלוחמני. שילוב המעורר "ריח" של גזענות. הסובלנות שהיתה מוכרת כל כך בשנים האחרונות כשכוכב פלוטו טייל במזל קשת, והסיר את הגבולות, מסתיימת. יש התפוגגות הדרגתית ואנחנו שומעים יותר על חוסר סבלנות לאחר. הצד הקונסרבטיבי מתחזק. "אנחנו והם"... עם חזרתו של האורנוס למזל טלה, לאורך השנים הבאות, לצד טיולו האיטי של כוכב פלוטו במזל השמרן, גדי, צפוייה התחזקות המגמה שבעיקרה היא חיזוק הלאומניות של כל מדינה".

בשנים הקרובות, האמירות והפעולות הללו יהיו תדיר יותר ויותר ברחבי העולם. עם דגש על פעולות שאולי יעוגנו בחוקים.

גם אצלנו, ממשלת ישראל, אישרה ב10.10 את חוק הנאמנות, שעוררה מיד תגובות זועמות על האפשרות שלא יהודים יחוייבו להצהיר נאמנות למדינה יהודית ודמוקרטית. הדגש על מדינה יהודית, התקבל בכותרות מגופים שונים כ"גזענות".

" מרובות הדתות בעולם, אבל אין אלא חוק מוסרי אחד" (ז'אן פול ריכטר)

בחזרה לארכיון