1.10.2010 - 8.10.2010

הוונוס והמארס ממשיכים לרקוד טנגו במזל עקרב. המבנה של הכוכבים סביב התאריך 03.10 הוא מעורר במיוחד, לכן נסו לעדן את התנהגותכם בעיקר ב"מחלקה" החושנית. אלו ימים טובים להתפייס עם אלה שיש לכם חילוקי דעות ולהגיע איתם לפשרה או הסכמה.

מולד הירח יהיה בתאריך 07.10 בשעה 20:45. על פי רוב, לפני מולד הירח האנרגיה נמוכה יותר והאמוציות גם הן חזקות יתר. עדיף לסיים מה שלא סיימתם, לא ליזום דברים חדשים לפני המולד, אלא לחכות לעבור אותו, תופתעו איזה פיתרונות חדשים תמצאו לבעיות מתמשכות ואולי גם תיחשפו לגישה חדשה. אם אתם נמצאים במערכת יחסים שכבר אינכם יכולים "לנשום" בה יותר, אתם חשים שעבר זמנה, שמיצתה את עצמה, זה הזמן להחליט ולהמשיך הלאה, להתקדם לפרק הבא.

כוכב וונוס מתחיל בנסיגה בתאריך 08.10. והשפעתו כבר קיימת מתחילת החודש, הוא גם ישפיע ויעורר בעיות זמניות בזוגיות, כאלה שנחשפות בגלל אי התאמה. בגלל נסיגת הוונוס, המארס יותר דומיננטי במזל עקרב, לכן ביטוי האהבה עלולים להיות אסרטיביים יותר. נסו להיות מודעים לאפשרות הזו, שיכולה גם להתבטא בכעס ואגרסיביות, ולהפר את האיזון עם חוסר נעימות.

גם נושא הכסף (וונוס), עלול להיות נושא מרכזי לחילוקי דעות במערכות יחסים. רגע לפני שכוכב מרקורי עוזב את מזל בתולה, הוא מול כוכב יופיטר ואורנוס ולכן לא נכון לנהל מו"מ כלשהו, כיוון שהתוצאה יכולה להיות מביכה מאוד.

בתאריך 03.10 כוכב מרקורי עובר למזל מאזניים, יש רצון לאזן את הדברים ולהשיג שקט ושלווה מאחר וה"מאזניים" מתעב עימותים ישירים. אבל אל תשלו את עצמכם שעם המאזניים האוורירי הכל קליל. זהו אחד המזלות המשלב בתוכו את הפאסיביות והאגרסיביות לסירוגין במבנה שלו, אין אולי צעקות, כמו אצל הטלה, אבל יש הרבה תחמונים ותמרונים בדרך בה הוא מציג את עמדתו, וכל זאת כדי להיות נחמד ואדיב. אחרי ששקל ובחן לכאן ולכאן את המצב, מה שיכול להמשך לאורך זמן יחסית, הוא יביע את עמדתו, חד משמעית. המאזניים הוא גם הקטגור, גם סנגור ולבסוף הוא השופט. ההמלצה השבוע היא לחשוב לפני שאתם מתבטאים, זכרו שמילה שיצאה מהפה אי אפשר להחזירה.

לקראת סוף השבוע האחרון, המפגש בין השמש וסאטורן הגיע לדיוק. השמש והסאטורן שניהם מסמלים מנהיגים וממסד, כך שזה מחדד את הנושא של חוק וסדר בכמה מדינות. יתכנו גם הכנות לשינויים בשלטון, כמו ששמענו בצפון קוריאה, או כמו הדחתו של ראש עיריית מוסקבה, לאחר 17 שנים בתפקיד, על ידי נשיא רוסיה, מדבדב. אין ספק שזו תקופה מאתגרת ולא קלה, בעיקר בגלל כובד האחריות למנהיגים וממשלות בעולם הרחב.

01.10 האנרגיה היום גבוהה גם מנטאלית. יש כוח להניע תוכניות שהיו תקועות, ולהשתחרר. האופטימיות הגבוהה עלולה להוציא דברים מפרופורציה, או שאתם לוקחים על עצמכם יותר ממה שיש ביכולתכם לעשות, או להבטיח הבטחות שאין ביכולתכם לקיים אחר כך. נסו לשמור על פרספקטיבה. כל כיוון שאתם בוחרים היום אינו ברור. אל תיכנסו לעימותים מאחר וכושר השיפוט היום אינו במיטבו.

02.10 העדיפו לדחות היום החלטות חשובות. יש נטייה להבטיח יותר ממה שיש ביכולתכם לקיים וגם החשיבה אינה בהירה דייה, לכן המבוכה גדולה. מאידך אתם חווים אנרגיה מנטאלית גבוהה, הרבה רעיונות זורמים, אבל מתלווה לכל המתח. יש כאן דרך פעולה או חשיבה שהם יותר אינדיבידואלים, לכן קשה לשתף פעולה. השתדלו לא להיכנס מתחת לגלגלים של נהגים עצבניים כשאתם עוברים את הכביש. אם אתם נוהגים, והאמוציות שלכם גורמות לכעסים לערפל אתכם, שתו מים והתעשתו, כדי שאתם לא תיכנסו במכונית שלפניכם. הירח בטל משעה 17:20 עד שעה 20:21.

03.10 הטנגו בין הוונוס ומארס בשיאו. האינטנסיביות של מערכות יחסים מעצימה, אבל יש נטייה גם להשקיע במערכות יחסים חשובות לחייכם, עם אנשים בוגרים, או עם אנשים הנמצאים בעמדות אוטוריטה, שכדאי לכם להגיע איתם להסכם כלשהו, בבנק למשל.

04.10 יש פער בין הרצוי והמצוי, אתם פגיעים יותר וקשה לנהל שיחה רגועה, או להגיע לפשרה כלשהיא. אם אכן זו התחושה שמלווה אתכם, הניחו לדברים ונסו שוב במועד מאוחר יותר. הירח בטל משעה 15:51 עד שעה 22:00.

05.10 האנרגיה היום חושפת דברים שהיה ניסיון להחביא אותם ובעקבותיה צצים דברי רכילות וספינים. יש רצון לשיחות עומק והיום מתאים לכך, רק אם אתם מוכנים לשמוע גם מה שלא נעים ונוח לכם לשמוע. יש נטייה לביקורתיות ותשומת לב לפרטים, לכן גם קשה להגיע לפשרה. טון הדיבור היום הוא זה שיוצר את אופי המוסיקה שאתם משמיעים או שומעים.

06.10 האופטימיות מחד וחוסר שקט מאידך, זה אופיו של היום. יש חיפוש אחר ריגושים, אבל התוצאה גורמת לכם לצחוק גם מעצמכם. העדיפו להימנע מהתחייבויות הנובעות מגחמות רגעיות. הירח בטל משעה 18:42 עד שעה 21:51

07.10 ההיגיון דוחף אתכם לכיוון אחד והרגשות בדיוק ההפך, בעיקר עד שעות הצהרים. לקראת הערב מגיעה התפכחות, אצל חלקכם זו ריאליות ואילו אחרים ביקורתיים ופסימיים. הקושי לקבל החלטה או לעשות צעד משמעותי נובע בעיקר מחששות ואפילו חוסר ביטחון, שילווה אתכם גם ביום המחרת.

08.10 כוכב וונוס נעצר ומתחיל בנסיגה, עצירה המביאה חשיבה נוספת על כמה אתם רוצים להיות מעורבים במו"מ כלכלי או רגשי. זה זמן להערכה מחדש של ערכים אישיים, אהבות אישיות, אולי לנסות "לפצח" את הבלוק הפסיכולוגי האישי, כדי לבחון את עצמכם ואת בן הזוג מזווית ראייה נוספת, במימד אחר ועמוק יותר. הירח בטל משעה 15:36 עד שעה 21:52.

כלכלה ושווקים.

ההיסטוריה מעידה שבכל פעם שכוכב וונוס מתחיל בנסיגה, צפוייה השפעה חזקה על השווקים. גם אם אינה מיידית, היא תופיע בתוך כמה ימים (עד 12 יום מקסימום). כוכב וונוס יתחיל בנסיגה בתאריך 08.10 וימשך עד לתאריך 18.11.2010, בכל פעם שכוכב משנה מגמה יש לו השפעה, מאחר והוא משפיע על התחושות הכלליות גם בלא מודע. נזכור שכוכב וונוס מסמל כסף, שווקים וכל מה שקשור לכלכלה ורווחים.

בסוף ספטמבר כוכב סאטורן הגיע לשמש במזל מאזניים, יתכן שנישמע על יוזמות חדשות בכמה מדינות, ניסיון לחוקק חוקים שמטרתם להביא צדק חברתי-סוציאלי לאזרחים, אבל זה יכול גם להתבטא במסווה, כאילו רוצים להביא יותר ביטחון לאזרחים, כשבמציאות זה למעשה, עוזר לממשלות ולמימסד להיות יותר בשליטה על השווקים התקציב והכלכלה. אצלנו זה בא לביטוי בסאגה המתמשכת של "גבעות עולם", שהביאה את התערבות הממסד, בלי כחל וסרק.

בארה"ב, זו התערבות הממשל בניסיון לתקן את הכלכלה הקורסת ובאירופה, שינויים בחוקי הפנסיה והמיסוי.

המגמות האלה משפיעות גם על השווקים.

אנו שומעים על פגיעה ביבולים בגלל מזג האוויר, מציאות שתשפיע בהמשך על מחסור במזון ועלייה במחירים בשורה האחרונה. אצלנו, גם מחסור קטן בחלק ממוצרי חלב ומחירי העגבנייה היקרה. זה אולי נשמע כזוטות, אבל יש להניח שנחזור ונשמע על פגעי מזג האוויר והשפעתם על מחסור או על המחיר של מוצרים שונים.

אצלנו

הכותרות ותשומת הלב של כולם היא למערכת הפוליטית, המגיבה ללחצים השונים מכל הכיוונים למו"מ עם הפלשתינאים.

כאן במדור, נכתב תחזית ערב ראש השנה התשע"א:
"מצב הכוכבים של מדינת ישראל עד חודש אפריל 2011, אינו מאפשר יצירת מציאות החלטית. הכוכבים העוברים על כל הצירים בהורוסקופ של מדינת ישראל, ממליצים לבחון מחדש מצבים קיימים, להתמודד עם כל התרחשות ולטפל בכל בעיה נקודתית שמתעוררת. מבנה הכוכבים מעיד על כך שבעיות יחזרו ויציפו אותנו פעם אחר פעם. יהיה צורך לאתר כיוונים חדשים, שיאפשרו מציאת פיתרונות לאותן הבעיות הצצות בזו אחר זו. קשה במצב הנתון, לקבל החלטות אסטרטגיות שישרתו את המדינה לטווח הארוך. אמנם אין וודאות, אך למרות הכל צריך להעז ועם זאת, להקפיד להישאר כל הזמן במסגרת הנורמות המקובלות. אסור שמדינת ישראל תהיה תלויה באיזשהו גורם לטווח הארוך, מאחר והמדינה אינה יכולה לסמוך על אף ישות מדינית אחרת."

הנה עתה שומעים שיש הבטחות סודיות של הנשיא בארק חוסיין אובאמה לנתניהו וא. ברק רק כדי להמשיך את הקפאה. הכוכבים אינם ממליצים להאמין או לבטוח באף גורם חיצוני.

עוד ניכתב:
"מבנה הכוכבים על מפת מדינת ישראל, מזהיר מפני חתימה על הסכמים, בעיקר עד חודש אפריל 2011. הכוכבים אומרים שכל הסכם על כל סעיפיו לא יוכיח את עצמו לטווח הארוך. במילים ברורות, ההסכם אינו ריאלי ומדינת ישראל עלולה להיות שוב במקום של לתת בלי לקבל דבר בתמורה"

והנה עוד תזכורת מאותו המאמר, עתה אחרי הנאום של אביגדור ליברמן באו"ם, שהסעיר כמה עיתונאים ופרשנים :

"אביגדור ליברמן, שר החוץ ימשיך לתמוך בממשלה בהישארותו, אם כי הוא ומפלגתו, יהוו לא פעם אופוזיציה לממשלה, ויילחמו מתוכה בעיקר בהחלטות שלא יהיו לרוחם. אביגדור ליברמן הוא אנליסט פוליטי שהוכיח שהוא רואה את הנולד (הוא חזה מראש, את אריק שרון מפלג את הליכוד ולא רק) ובונה את עצמו על בסיס החזון שלו, והישארותו בממשלה היא גם מן הסתם כדי להוכיח שהוא צודק".

ולסיכום המצב מאותו מאמר שנכתב בערב ראש השנה:
"החתירה להסכם קיימת, אבל המטרה נראית יותר כהסכם ביניים שיהיה בסיס לסטאטוס קוו. בשנה הקרובה ניראה את ראש הממשלה נתניהו כנציג מדינת ישראל עומד מול העולם, 2011 לא תהיה לו שנה קלה. אבל עם כל הרצון הטוב, אין אפשרות שיגיעו לפיתרונות יסוד. עם הכוכבים על ציר 1-7 על הורוסקופ של מדינת ישראל, דוחים מצבים הדורשים החלטה גורלית. מנסים לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה."

מחשבה אסטרולוגית:

מעברו של כוכב פלוטו במזל גדי השמרן והקונסרבטיבי, הנמצא במתח עם כוכב אורנוס במזל טלה הלוחמני. זה שילוב המעורר "ריח" של גזענות. הסובלנות שהייתה מוכרת כל כך בשנים האחרונות, כשכוכב פלוטו טייל במזל קשת והסיר את הגבולות, מסתיימת. יש התפוגגות הדרגתית ואנחנו שומעים יותר על חוסר סבלנות לאחר, הצד הקונסרבטיבי מתחזק. "אנחנו והם". תזכורת לא נוחה לאיש מאיתנו, אחרי המשבר הכלכלי בשנים 1929-1930, היה האורנוס במזל טלה, הפלוטו במזל סרטן (בדיוק מול הגדי). היטלר, ימח שמו, תפס את השלטון בגרמניה בתאריך 30.1.1932 ומשם הכל כבר היסטוריה.

בצרפת, רוצים לגרש את הצוענים, וחוקקו שם חוק האוסר לחבוש בורקה במקומות ציבוריים. עוד מדינות מתעוררות נגד מהגרים, עם מפלגות שהמצע שלהם מבוסס על "אנטי" זרים. בהולנד, התחזקה מאוד מפלגה שהיא אנטי מוסלמית, בבלגיה, התקבל לאחרונה, חוק נגד לבישת בורקה וניקאב (מלבושי שחורים העוטפים את כל הגוף), בכוונה להרחיק מוסלמים משטחה. ג'ון האוורד, ראש הממשלה הקודם של אוסטרליה, דרש שהמוסלמים יעזבו את המדינה אם הם רוצים לחיות לפי חוקי השריעה, בהונגריה, גם התחזקה מפלגה גזענית שהיא גם נגד היהודים והצוענים, בארה"ב, ההתעוררות נגד בניית מסגד באזור אסון התאומים מה שנקרא גראונד זירו, הביא גם הפגנות נגד המוסלמים. באריזונה, אחת המדינות שבארה"ב, נחקק לאחרונה חוק נגד מהגרים לא חוקיים, אפליה שלמעשה בעיקרה היא נגד המקסיקנים שמחפשים שם עבודה, אצלנו גם רוצים לגרש את העובדים הזרים, במסגרת החוק ועם עין אחת צוחקת והשנייה בוכה, אירופה כמעט כולה נגד מדינת היהודים...

עם חזרתו של האורנוס למזל טלה, לאורך השנים הבאות, לצד טיולו האיטי של כוכב פלוטו במזל השמרן גדי, צפויה התחזקות המגמה שבעיקרה היא חיזוק הלאומניות של כל מדינה.

" היהודים נבדלים מכל העמים עלי אדמות בכך שמולדתם היא ההיסטוריה עצמה" (סלוואדור דה מאדריאנה)

בחזרה לארכיון