24.9.2010 - 1.10.2010

הירח מלא היום 24.09, הפעם על מעלת העולם, 0.15 במזל טלה, מבנה הכוכבים בעת הזו עם פלוטו והדס מול סאטורן, מביא לשינוי, שבמילים עדינות הוא "לא מי יודע מה". אך זה לא חייב להיות כך, הכוכב האורני הדס, מסמל את הצד השפל והשלילי באופי האנושי, וכוכב פלוטו תמיד חושף ומנקה את אותה חוויה או התנסות הנובעת מהדס, לכן יש תקווה. הנתון הזה קורה הפעם על מעלת העולם, בדיוק בתקופה בה מנסים אומות העולם להכניס את מדינת ישראל והפלשתינאים לתוך "הסכם שלום" בכל מחיר.

העובדה שהמעלה הזו מופעלת, גורמת לכך שלכל דמות, שיש לה השפעה על דעת הקהל בעולם, יש מה להגיד, וכך מדינת ישראל "מונחת" על שולחנם של מנהיגים שונים והם מחליטים מה נכון או לא נכון בהתנהלות, או יותר נכון לעתידה של המדינה היהודית היחידה בעולם.

כיוון שכוכב מארס הוא שליט מזל טלה, העוינות עלולה להסלים בכמה מקומות המועדים לכך בעולם בימים שהם קרובים לירח המלא. אצלנו זה יורגש בעיקר עד לתאריך 27.09. בנוסף צריך לשים לב גם לרצועת הזמן שבין התאריכים 03.10-07.10, שהם ימים יותר אלימים ועלולים להתבטא בהפתעות לא צפויות, אצלנו ובכל מקום המועד לפורענות.

בשבוע שעבר נכתב כאן במדור: "המבנה הכולל של הכוכבים יביא ימים סוערים ואינטנסיביים באופיים, אם זה במישור הפוליטי או הכלכלי, צפויות הפתעות"

את ה"סערה" סיפק לנו ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בדבריו בכנס "יוזמת ז'נווה", ובמישור הכלכלי - התערבות הרשויות בבורסה בישראל ועצירת המסחר ב"גבעות עולם".

השבוע מומלץ להתייחס לצרכים הבסיסיים שלכם, בעיקר שימו לב לבריאות, הרגישות עתה גבוהה יותר ומערכת החיסון פגיעה יותר.

השמש נכנסה למזל מאזניים, שם היא נפגשת עם כוכב סאטורן, עד לתאריך 06.10. אלה ימים בהם יש הכרה שהקונפליקט, שחוויתם בין הרצונות שלכם לחוות ריגושים והצורך לקבל אחריות על חייכם, עולה על פני השטח. האנרגיה יותר אינטנסיבית בגלל ההתרגשות שיש לקראת שינוי, מול המגבלות הנוכחיות. בזמן הזה, מערכות יחסים חוות יותר קשיים, מה שאתם חווים עתה זה צורך לקבל יותר אחריות בבניית מערכות יחסים, מלווה בתמיכה הדדית. אם הקשרים בחייכם אינם נמצאים על קרקע יציבה ואינם נותנים לכם תחושה של ביטחון, זה הזמן לבחון מה לא עובד ולנסות לשרטט תוכנית עניינית, כדי להבריא את המערכת ולשפר אותה.

האווירה בימים הבאים מושפעת מאנרגיה ירודה, חוסר ערנות, מה שגורם לרצון לישון יותר מהרגיל. אם אתם חווים את הצורך הזה, הרשו לעצמכם לישון בלי נקיפות מצפון מיותרות. לעיתים זו הדרך לאסוף אנרגיה ולהתחדש, גם מבחינה מנטאלית. אחרי התאריך 07.10 תרגישו שוב רעננות, עם כוחות מחודשים בכל הרבדים האישיים.

הוונוס והמארס ממשיכים לנוע במזל עקרב, משפיעים על האווירה ועל החושניות, יש יותר חיזורים בכוונה לעורר אהבה בחיינו. ההמלצה לפנות זמן למערכת יחסים אישית, לבלות עם בן/בת הזוג באינטימיות. זה תמיד מביא לשמחה הדדית.

ריקוד הטנגו של כוכב יופיטר לצד כוכב אורנוס במזל דגים, מחזיר אותנו למפגש עם הפנימיות שלנו. המבנה הזה מעורר את החשיבה לרמה גבוהה במיוחד. בהמשך יגיע כוכב נפטון ויכנס למזל דגים והמוסיקה שנשמע, תעורר את הרוחניות אט אט.

24.09 מצבי הרוח משתנים כל רגע ומפגשים, הנראים לכם אידיאליים, העלולים להפוך ברגע אחד לשליליים, כך גם עם פרויקטים שחשבתם שהם עונים על הציפיות, ברגע אחד מתבהר לכם שהם חסרים. אל תבזבזו אנרגיה על נושאים שאינם מה שחשבתם. משמעות כפולה אינה בסיס לקדם תוכניות.

25.09 המילים מקבלות משמעות יותר אמוציונאלית מתמיד, נסו להקשיב לאינטואיציה שלכם. הצד הרוחני משפיע בלי מחשבה נוספת ואתם חווים תחושה טובה לאורך היום. הירח בטל משעה 15:10 עד שעה 22:17.

26.09 עימותים צצים ועולים מכל מיני כיוונים, נסו כמיטב יכולתכם להימנע מהם. מאבקי כוח עלולים לתפוס את מקומם של כללי משחק הוגנים ועדיף לנקות את האווירה, כיוון שיש הרבה כעס באוויר. שעות הבוקר המוקדמות, מתאימות להתחלה חדשה, יש תמיכה והדדיות המאפשרת התפתחות עתידית, אנרגיות חזקות עוזרות לדחות בחירות מהוססות, או קניות אימפולסיביות. אל תכנסו להתחייבויות משעות אחר הצהרים, עדיף להמתין עוד קצת בסבלנות.

27.09 יום מתאים לבטא את רגשותיכם, לשכנע בכנות כוונותיכם ולזכות בתגובה מתאימה. למצבים המתעוררים כעת יש כוח להביא להתחדשות, בעיקר כשהחשיבה וההיגיון משתלבים עם המימדים הרגשיים. שימו לב לפרטים הקטנים, אלה מרכיבים את הפסיפס של החיים. היום ומחר יש הזדמנויות לטיולים בעלי אופי קצת הרפתקני.

28.09 הירח בטל משעה 05:03 עד שעה 08:11. המילים היום זורמות בלי חשבון, כך שקשרים חדשים מתפתחים, אך גם קשרים ישנים ישרתו אתכם טוב בעתיד. אמרו מה שאתם חושבים, אבל אל לכם לחשוש לשנות את דעתכם, או לשפר ולעדן אותה בהמשך. פרויקטים חדשים נבנים על בסיס מחשבה רצינית יותר, ללא דראמות.

29.09 לרעיונות שצצים היום יש גרעין חיובי. כדאי לבחון אותם שוב כדי להיות בטוחים שאינם מכילים גם מידע שגוי או לא מובן לזולת. יום נחמד למפגשים משפחתיים וחברתיים, לשם הנאה מהמסובין.

30.09 יום נחמד להתבטא רגשית, גם לאלה שקשה להם בדרך כלל להתבטא. האנטנות היום מורמות אל על ותנו לתחושות הבטן להוליך אתכם. הירח בטל היום משעה 12:36 עד שעה 15:46. הרגשות חזקים יותר בהמשך, שימרו על קירבה עם היקרים לכם, אבל היזהרו בדברים שאתם אומרים, מילים עלולות לבטא מתחים חבויים, או לתת תחושה של פלישה דביקה לפרטיות.

01.10 האנרגיה היום גבוהה, גם מבחינה מנטאלית ויש כוח להניע תוכניות, שהיו תקועות, ולהשתחרר. האופטימיות הגבוהה עלולה להוציא דברים מפרופורציה, יתכן שאתם לוקחים על עצמכם יותר ממה שיש ביכולתכם לעשות, או מבטיחים הבטחות שאין ביכולתכם לקיים אחר כך. נסו לשמור על פרספקטיבה. כל כיוון שאתם בוחרים היום אינו ברור, אל תיכנסו לעימותים מאחר וכושר השיפוט היום אינו במיטבו.

כלכלה ושווקים

נדמה שהכל נמצא על טרמפולינה. זו המציאות החדשה כאשר אורנוס בסביבה, כך לאחרונה נוכחנו להתערבות הרשויות בשווקים, מצב שנוצר זו גם בעקבות הפלוטו שעובר במזל גדי.

מעבר הכוכבים למזל מאזניים, מתאריך 21.09 עד 08.10, יעורר שוב את המבנה של הכוכבים במזלות היוזמה, כלומר שוב השווקים "נזכרים" בתקופה שהייתה ביולי ובחלק הראשון של אוגוסט. תמונת הכוכבים מעידה על החולשה הכלכלית של ארה"ב ואירופה במהלך השנים 2008-2015. אמנם יש כמעט בכל יום ספינים חדשים, המעלים את השווקים לגבהים במהירות, אבל באותה מידה קיימת האפשרות שזה קורה באותה מהירות ההפך.

לתכנן קדימה, זה אחד המפתחות להצלחה כלכלית, אבל זה כמעט בלתי אפשרי "במפת הדרכים" הנוכחית, עם כל כך הרבה עצירות והמבוכה הגורמת לחפש כיוונים חדשים. בהרבה מדינות באירופה וגם בארה"ב, מחפשים את הדרך האינטליגנטית לנהל את הכלכלה, מטילים מיסים חדשים, מדפיסים עוד כסף, ולא עוצרים.

וונוס (כסף) תיכנס לנסיגה בתאריך 08.10 ותשפיע בכל הקשור לשווקים וערכים של מטבע, תקופה שלא תהיה פשוטה.

אולי ההתנפצות של השווקים בספטמבר 2008 הייתה בכדי להחזיר את השפיות, לחזור למציאות. האם מישהו למד משהו? אולי יש כאלה שלמדו. מבנה הכוכבים בהמשך הדרך לא יאפשר לאיש להתעלם מהתהליכים שכוכב פלוטו במזל גדי חושף, (האם שמתם לב כמה חקירות יש לאחרונה כדי להבין את "תבניות העבודה" בבתי השקעות) ובהמשך במנעד שלו עם האורנוס, יביא לעוד זעזועים שישפיעו על כולם.

כאן במדור נכתב לא פעם על כוחו העולה של הזהב, ולאחרונה שוב כאן במדור בתאריך 03.09.10 "התאריכים 09.09 עד 19.09 עוזרים למחירי המתכות ובעיקר לאלו היקרות יותר, מתכות שמשתמשים בהן למחשבים, לצ'יפים, טלפונים סלולארים, סוללות, וגם מתכות נדירות כמו אורניום, זהב וכסף. אלה מתכות שכדאי להשקיע בהן לטווח ארוך, כשרוכשים את אלה, קחו נשימה ארוכה, לצד סבלנות (אני יודעת שזה מיצרך יקר גם)". מי שעוקב אחרי הזהב, רואה איך מחירו נסק. היו סבלניים, גם אם יהיה שינוי במגמה, מחירו של הזהב לטווח ארוך יאמיר.

אצלנו:

והפעם אהוד א. נגד אהוד ב.

במפת הלידה של אהוד א. כוכב מארס נמצא במזל סרטן, בדיוק מול הירח במזל גדי במפה של אהוד ב. כוכב מארס נוטה לפגוע ולהעליב את הירח. כלומר אהוד ב במצב שהוא צריך להתגונן וזה יכול לגרום לו להיות יותר אגרסיבי. אין כאן התחשבות הדדית, ועל פי רוב האווירה מתוחה בין השניים. אהוד א. אינו סובלני ונוטה להרגיז ולעצבן את אהוד ב. במפה המקודמת, הירח של אהוד ב מגיע להיבט מדויק עם המארס במפה של אהוד א, כך שחוסר ההתחשבות של בעל המארס מגיע לשיאים חדשים, במערכת יחסים שהייתה תמיד מתוחה (גם כשעבדו יחד באותה ממשלה, סביר להניח שהייתה זו מערכת יחסים לא פשוטה). בנוסף גם כוכב מארס המקודם במפה של אהוד א, במנעד קשה לכוכב מרקורי במפה המקודמת של אהוד ב, היבט המביא לוויכוחים המשולבים בביקורת. בעל המארס הוא פרובוקטיבי יותר ומעורר אצל בעל המרקורי סגנון אגרסיבי יותר. כוכב פלוטו במפה המקודמת של אהוד ב, בצמידות למארס המקודם של אהוד א. והיריבות שמתפתחת עלולה לאבד שליטה, המארס עשוי להיות אגרסיבי ללא מחסומים.

היינו עדים עד כה לפרק הראשון, המשך יבוא.

מעברו של כוכב נפטון למזל דגים:

באפריל 2011, יכנס כוכב נפטון הענק למזל דגים.
למעשה בהווה כוכב נפטון נמצא במעלה 26 במזל דלי, המקום שבו התגלה בספטמבר 1846. מאז עבר הנפטון ממזל למזל ולמדנו בכל תקופה את השפעתו על חיינו. התגלותו של נפטון מתקשרת למהפכה חברתית בעולם כולו. בשנת 1848 התפרסם המניפסט הקומוניסטי, שהיה תגובה לתנאים אכזריים בהם הועסקו אנשים בתעשיות השונות. זו התקופה בה צ'ארלס דיקנס כתב את הרומנים שלו על המציאות החברתית, אז יצאה לאור התיאוריה של דארוין שערערה את יסודות האמונה הדתית, אודות בריאת העולם. באותה העת החלו לצלם, מה שהביא אחר כך להתפתחות עולם הקולנוע ובתי החולים החלו להשתמש בסם ההרדמה לניתוחים.

כוחו של נפטון הוא בהרחבת ההתנסויות הרוחניות שלנו, הכרות עם רבדים חדשים של ההכרה והמודעות. יש כאן איחוד כוחות הגורם לכולנו להיות ערים לכך שכולנו גולשים בתוך תהליך המביא להתפתחות ובמקום שאנחנו לומדים אמת אחת, מגיע נפטון בשמחה וממוסס אותה.

צפויה התעוררות של חמלה לסבל האנושי, לצד העשרה רוחנית, שכוכב נפטון מסמל. הקולקטיב של כוכב נפטון, משפיע גם על התרבות שהתבטאה גם דרך המדיה. כשכוכב נפטון עבר במאזנים הדגישו את הרומנטיקה האידיאלית בסרטים של הוליווד. נפטון במזל עקרב, הביא לנו את האהבה החופשית והסמים. נפטון במזל קשת, מלחמת הכוכבים, נפטון במזל גדי, הביא את עולם הוול-סטריט והעושר עם האידיאליזציה של החמדנות. לאחרונה עבר הנפטון במזל דלי מינואר 1988 עד אפריל 2011, קיבלנו באהבה או הכנעה את האיסור על העישון במקומות ציבוריים, התפתחות האינטרנט, קבוצות החברים בפייסבוק, הסרטים ביוטיוב ועוד.

עתה הטון משתנה, המעבר למזל דגים, יביא לאי שקט חברתי בעקבות התהליכים הכלכליים שכל העולם עובר. מחסור באוכל יכול להיות אחת הסיבות, מהגרים ממקום למקום מאותה סיבה. אפשר לשכוח מהמיליונרים שניבנו בעזרת הסטארט-אפ ואתרים חברתיים, היקום יעסוק יותר באנשים שיחששו לאבד את מקום עבודתם, בקשיים כלכליים ובחמלה, בעזרה לזולת. נושא אקולוגיה, איכות הסביבה יעסיק את העולם יותר באינטנסיביות. כאשר כירון רק ניכנס למזל דגים, התרחש אסון האסדה במפרץ מקסיקו, שגרם לכתם הנפט באוקיינוס שהיה לאסון איכות הסביבה הגדול ביותר שידע היקום והשפיע גם על תנאי החיים שם.

נפטון ישפיע בהדרגה, לא כמו אורנוס או פלוטו בדרמטיות. הוא חודר בעדינות ובעקביות וישנה כל דבר בחיינו. כשכוכב נפטון עבר למזל גדי, מסך הברזל נעלם, חומת ברלין נפלה, וסדר יום פוליטי חדש הגיע לרוסיה, שהשפיע על כל העולם. נפטון עבר לדלי בשנת 1998, העולם הוקסם מהעולם המחשבים ומהמיליונרים שבנו את הונם מהדוט קום. הסביבה החברתית שלנו השתנתה והתמקמה במרחב ממוחשב וירטואלי ואנשים מממשים את נוכחותם בפייסבוק, טוויטר וכו', איחוד של כל העולם לכפר אחד קטן נוצר בכל התחומים.

המעבר של נפטון לדגים, יביא את הצורך לתכנים יותר רוחניים, לא וירטואליים. אנשים יתנתקו מהפייסבוק האוניברסאלי הנוח כל כך, ויחפשו את האינטימיות וההתבודדות. הסולידריות תתבטא בעזרה לאנשים, בהתנדבות וצדקה. עוד על ההשפעה של המעבר על חיינו, בכתבות כאן בעתיד.

"כשאנשים רעים מתחברים, הטובים צריכים להתאחד" (אדמונד ביקר)

בחזרה לארכיון