17.9.2010 - 24.9.2010

תחושת שחרור מלווה אותנו כמה ימים והיא תתחזק לקראת התאריך 21.09, השחרור יתבטא גם במילים כמו "תודה לאל", כמו שחרור מכבלים. נרגיש שיש הזדמנויות שמהוות שער יציאה מתקופה שהכבידה יותר באופייה. בתאריך 21.09 יתכן שמתעוררים שוב וויכוחים וחוסר הסכמה בין קבוצות דת שונות, או בין פלגים שונים.

לאורך השבועיים האחרונים הורגשה השפעת הצמידות יופיטר אורנוס במזל דגים, שתגיע לשיאה בתאריך 18.09. השפעתם של שני אלה הביאה, ועוד תביא, לכותרות בנושאים פוליטיים ודתיים, כמו האיום של הכומר בארה"ב לשרוף ספרי קוראן, כתגובה על אירועי 11.09, זאת מבלי להבין את ההשפעה והמשמעות של המילים עוד לפני המעשים, על יותר מביליון מוסלמים. בצרפת התקבלה החלטה על איסור הבורקה ובתורכיה משאל עם שמשמעותו התחזקות האיסלם.

בתאריך 23.09 תיכנס השמש למזל מאזניים וזהו יום השוויון, המסמל רשמית את תחילת הסתיו. המבנה באותו יום "מדליק" את כל הכוכבים במזלות היוזמה והמתח חוזר ועולה מתחת לפני השטח, הקונפליקט יורגש בין הפעולה של האינדיבידואל כעצמאי, מול הצורך בשיתוף פעולה והדדיות. הרצון לשינוי מול המיכשולים שאינם מאפשרים לממש את הדחפים להתחדש. במישור הפוליטי, יתכנו הפגנות על רקע חברתי או אידיאולוגי קיצוני, המבנה הזה נכון לכל מקום בעולם, ישנם כעסים שעלולים לפרוץ ואלה עלולים להביא למאבקי כוח במישורים שונים, גם ברבדים אישיים וגם בינלאומיים בהמשך.

הירח מלא בתאריך 24.09, הפעם על מעלת העולם, 0.15 במזל טלה, מבנה הכוכבים בעת הזו עם פלוטו והדס מול סאטורן, מביא לשינוי שהוא במילים עדינות "לא מי יודע מה". אלא שזה לא חייב להיות כך, הכוכב האורני הדס, מסמל את הצד השפל והשלילי באופי האנושי, כוכב פלוטו תמיד חושף ומנקה את אותה חוויה או התנסות הנובעת מהדס ולכן יש תקווה. הנתון הזה שהפעם זה קורה על מעלת העולם, בדיוק בתקופה בה מנסים אומות העולם להכניס את מדינת ישראל והפלשתינאים לתוך "הסכם שלום" בכל מחיר. המבנה הכולל של הכוכבים יביא ימים סוערים ואינטנסיביים באופיים, אם זה במישור הפוליטי או הכלכלי, צפויות הפתעות.

הבריאות תהייה רגישה יותר בימים הבאים, השגיחו על עצמכם, כדי לא להיפגע, לחלות וכד'. שימו לב לצרכים האישיים שלכם, זה למעשה המפתח לבריאות.

האם שמתם לב שעם שינוי המגמה של כוכב מרקורי החלו להופיע "תיקונים" להצהרות שהיו בחודש האחרון? לדוגמא, בנושא הגיורים בצה"ל, אחרי שצצו ספקות בכשרות הגיורים בחודש האחרון, השבוע הגיעה צפירת ארגעה ואחריה אישור סופי של הרב עמר. בתחום זיכיונות הנפט והגז, הגיע התיקון של שר התשתיות ד"ר עוזי לנדאו. נושא שניזון משמועות בחודש האחרון.

17.09 היום קצר, ואתם עושים רק דברים שמתאימים לכם. הכינו ספר אחד או שניים, והכינו את עצמכם למנוחה ארוכה. לאלה מכם הצמים, שיהיה צום קל. גמר חתימה טובה

18.09 הירח בטל משעה 07:08 עד שעה 09:35. היום רגוע באלמנטים המרכיבים אותו. אפשר לשוחח על כל נושא יש הבנה הדדית. אחרי סיומו של יום הכיפורים האווירה טובה ואפשר לקבוע מפגשים חברתיים.

19.09 היום יום של רעיונות גדולים וחדשים. יש נטייה לקחת סיכונים ואולי אלה ישתלמו בטווח הארוך. בשעות הבוקר, יהיה נכון לייצב בסיס חזק להתחלות חדשות. שימו לב לבסיס, האם מדובר בדמיון או מציאות ריאלית. אפשר שאתם נפגשים בדברים שלא ידעתם על קיומם, אולי מתחילים מערכות יחסים חדשות שלא חשבתם שתשתלבו בהן.

20.09 קיימת תחושה שאי אפשר להתמקד במטרות ענייניות שקבעתם לעצמכם, אל תתעקשו. הצד היצירתי חזק יותר מהצד המעשי, רשמו את הרעיונות והמחשבות, כדי לבחון אותם במועד אחר. הירח בטל משעה 15:07 עד שעה 22:15.

21.09 היום יש נטייה ל"דווקא" בכל נושא, רצון להשתחרר בכל תחום בו אתם חשים כבולים. האופטימיות או אופוריה משפיעות על הדרך בה אתם מתנהלים היום, האנרגיה חזקה יותר ואם יש לכם כבר תוכניות עסקיות, יש צורך לשפץ אותן קלות. אתם אוספים סביבכם קבוצה של אנשים שהכרתם כבר בעבר, כדי לממש תוכניות ואם אתם יודעים מה אתם רוצים, אתם בדרך הנכונה.

22.09 יש נטייה לנפנף את כל מה שלא רלוונטי, חבל לדחוף קדימה נושא שאינו חשוב כל כך. רשמו לפניכם את הנתונים, לפני שאתם חותמים על איזשהו הסכם. יתכן מאוד שהכוונות והמציאות אינן שזורות זה בזה

23.09 הירח בטל משעה 07:52 עד שעה 10:47. הרעיונות והרגשות הם חיוביים, השמחה בולטת יותר, מה שגורם לצחוק ולספר סיפורים משמחים ומצחיקים. יש הפתעות נחמדות לצד חוויות רגשיות, וכל אלה מתאימים לטיולים או להרפתקאות. אתגרים בפניהם אתם עומדים מגיעים מהר מדי, שימו לב אם הבשילו התנאים לממש אותם.

24.09 מצבי הרוח משתנים כל רגע ומפגשים, הנראים לכם אידיאליים, העלולים להפוך ברגע אחד לשליליים, כך גם עם פרויקטים שחשבתם שהם עונים על הציפיות, ברגע אחד מתבהר לכם שהם חסרים. אל תבזבזו אנרגיה על נושאים שאינם מה שחשבתם. משמעות כפולה אינה בסיס לקדם תוכניות.

כלכלה ושווקים:

כוכב מרקורי סיים את הנסיגה. תחת הלוגו של מרקורי יש מילים ותקשורת. כשהוא היה בנסיגה, מרקורי הוא מלך הספינים והשמועות, ואלה כמובן השפיעו על השווקים, בעיקר אלה הקשורים לקידוחים של נפט וגז. ההודעה של שר התשתיות, ניפצה את הבועות האחרונות והשווקים בתחום הגיבו מיד. בימים האחרונים, החלו להופיע כותרות על עסקאות חדשות בארץ ובחו"ל, ויש גם בחינה מחדש של אותן עסקאות שהחליטו ליישם בחודש האחרון.

אפשר לצפות בתקופה הקרובה לכמה חשיפות חדשות בתחום הכלכלי, סודות או החלטות שיעלו בעיות חדשות, אולי תוכניות חדשות, שיש להן השפעה גם על המדינה ואזרחיה. יתכן שכמה איומים של שביתות יתממשו בעת הקרובה. בכל מיקרה כדאי לבחון כל מידע שמגיע, בעיקר כשהוא נשען על החודש האחרון, הזמן בו כוכב מרקורי היה בנסיגה.

בארצות הברית, שוב יעלה נושא הגרעון ההולך וגדל, והפחד מהתמוטטות כלכלית יחזור , בעיקר בגלל שכוכב מארס מטייל עתה במזל עקרב, המסמל חובות. מעבר הכוכבים למזל מאזניים, מתאריך 21.09 עד 08.10, יעורר שוב את המבנה של הכוכבים במזלות היוזמה, כלומר שוב השווקים "נזכרים" בתקופה שהייתה ביולי ובחלק הראשון של אוגוסט, אז וונוס, מארס, יופיטר, סאטורן, אורנוס ופלוטו, וגם ראש דרקון, היו במזלות קרדינאל, והביאו את הדיוק של ה T square . תמונת הכוכבים מעידה על החולשה הכלכלית של ארה"ב ואירופה במהלך השנים 2008-2015.

עתה בתאריך 18.09 לכוכבים יופיטר ואורנוס יש מה לומר, אבל בדרך שונה, מאחר והם שוב במזל דגים, המסמל חמלה, מתעורר הרצון לעזור לאלה הנמצאים במשבר. יתכן שחוקים כלכליים שהתקבלו בתקופה הקודמת, בה הכוכבים היו עדיין במזל דגים, יעברו הערכה מחדש ותיקונים קלים. הצמד הזה לא יביא שקט לשווקים.

הבחירות בנובמבר בארה"ב

אחד הנושאים המסקרנים הוא הבחירות הצפויות בחודש נובמבר הקרוב בארה"ב. המפות של המפלגות שם, נותנות את הרמז הראשון ואכן, גם יופיטר וגם סאטורן עוברים על ציר 4-10 של המפלגה הרפובליקאנית, מה שמעיד על שמחה, אבל לא כמו זו שמצפים לה. הנפטון עוד בסביבת כוכב מרקורי, במפת הדמוקרטים, נפטון גורם למילים לא חכמות ולסקנדלים לאורך השנה האחרונה שם. בחינה של המפות מעידה שמצב הרפובליקנים, טוב יותר.

בנוסף, מפת ההשבעה של בארק חוסיין אובאמה, המסמלת את תקופת הנשיאות הנוכחית שלו, מקבלת "מכות" מכמה היבטים המחזקים את המתחים בממשל ובמדינה שם, מסוף אוקטובר עד תחילת דצמבר. הירח המקודם בהיבט לא קל לכוכב סאטורן, מסמל תסכול ואכזבה, זה קורה באותה רצועת זמן של הבחירות, האפשרות היא שצפוי הפסד לדמוקרטים. גם ההורוסקופ האישי של אובאמה מראה שהוא לא נינוח מסוף ספטמבר עד סוף אוקטובר. ב"עזרת" האורנוס, יהיו כמה הפתעות לא צפויות, שיהיה עליו להתמודד איתן, או עצב בגלל פרידה ממישהו הקרוב אליו בעבודה.

מחשבות אסטרולוגיות על מצב הכוכבים

כוכב פלוטו העובר במזל גדי, משפיע על הצד השמרני בחיים. מזל גדי, הקונסרבטיבי, מחזק את נושא המסורת, הערכים וההיסטוריה. עתה עם החזרה של שילוב הכוכבים יופיטר ואורנוס במזל דגים, מזל המסמל גם את הצד הדתי, שמענו על ההתעוררות במתחים הקשורים לדת ואמונה, ברחבי העולם, אם זה דרך בית מחוקקים בכמה מקומות, או מתח פוליטי או חברתי. האופי הוא מרדני או מהפכני ומהווה מבחן לשינוי בדרך החשיבה. החזרה של אורנוס למזל טלה בשנת 2011 והתהוות מיבנה מתח עם הפלוטו בגדי במהלך שנת 2012, יחדד את המתחים שאנו רואים היום, בניסיון לשנות את הסדר הישן. זהו מבנה שאינו סובלני. יש בו קיצוניות ופנאטיות, חשיבה חד צדדית. אבל אנחנו נבחר את הצד האופטימי, מאחר והמזלות הקרדינאליים הם היוצרים פעילות ועשייה, יוזמה, התחלה של דברים חדשים ויש להניח שאנחנו נחווה תקופה מיוחדת, שבה יהיה שינוי בדרך החשיבה, סוג של מהפכה חברתית חדשה ויצירת תנאי חיים חדשים. העזה תהיה המוטו, השינוי והכמיהה לחדש יביאו כוחות חדשים בכל תחום לבמה המרכזית.

"אתה יודע רזי עולם ותעלומות סתרי כל חי" (מתפילת יום הכיפורים)

בחזרה לארכיון