10.9.2010 - 17.9.2010

כוכב מרקורי, נעצר בתאריך 12.09 וזהו יום טוב לתקשורת, כזו העוזרת לפתור בעיות, ויכוחים וחוסר הסכמה. אם יש נושא הדורש בירוקרטיה זה הזמן להתמודד איתו, אנשים יותר נגישים, מוכנים להקשיב ולוותר. כוכב פלוטו מתיישר בתאריך 14.09, כך שרעיונות ויוזמות שהיו במצב של המתנה (hold), או ריחפו בין מציאות לדמיון, יתחילו לנוע קדימה. המניעים יהיו ברורים יותר והיכולות לתקשר רעיונית, לצד פיתרונות לבעיות יקבלו תנופה חדשה וכדאי ללחוץ על הגז אחרי התאריך 18.09.

בתאריך 14.09 עובר כוכב מארס למזל עקרב ומצטרף לכוכב וונוס, שכבר שוהה שם. השילוב הוא בעל אופי ארוטי, האווירה היא של תשוקה ואינטנסיביות, אווירה של רומנטיקה וחושניות. במקום העבודה ובמשרד, אתם צפויים לחוש את הארומה, כל המפגשים גם אם הם אקראיים, נושאים בחובם את ההרגשה הזאת.

וונוס במזל עקרב רעבה לקשר של איחוד נשמות, החולשה היא שחשים בדברים שאי אפשר לראות והקנאה מתעוררת. וונוס במזל עקרב חושפת מקורות לא מנוצלים, או מוטיבציות חבויות העלולות לערער מערכות יחסים, שהיו מבוססות על אמון. כוכב מארס במזל עקרב, חש בנוח והאנרגיה שלו במיטבה, הוא מביא את היכולת להתרכז במטרה בצורה ממוקדת ומדויקת, כזו השורפת כל מכשול או התנגדות עקשנית. מאחר והעוצמה של מזל עקרב מתבטאת ברמה הרגשית, השליטה העצמית חיונית בכדי למנוע הרס, צריך להשתלט על הכוחות המסתוריים המנסים להשפיע על הוצאה לפועל של רעיונות ולנסות לקלף את העור הישן העוטף את ההרגלים המיושנים, למרות שזה עלול להפוך אותנו לפגיעים יותר, זה מאפשר יצירת מעגל יצירתי חדש.

יתכן גם לצפות לדחיפה "חזקה" בעקבות אותם הכוכבים בהתפתחויות דיפלומטיות בנושאים בינלאומיים.

בנוסף, השבוע מושפע מהכוכבים יופיטר ואורנוס הנפגשים בתאריך 18.09 במזל דגים. למעשה כל החודש יהיה תחת השפעתם ושני אלה גורמים לכל אחד מאיתנו לומר "תודה לאל", מאחר והשילוב הזה עוזר לשחרר מתחים, להשתחרר ממצבים תובעניים והוא מביא הזדמנויות. מכיוון שהשילוב הזה יהיה במזל דגים, הוא מעורר את האמונה ויביא להתפתחות משמעותית במעגלים דתיים, להשראה גבוהה, חזון לעתיד טוב יותר ואולי חלקנו נהיה עדים לתופעות על טבעיות. השילוב הזה הפעם משתלב אצלנו עם חודש תשרי, חודש החגים ושיאו של המפגש ביום כיפורים. השראה רוחנית גבוהה. הצמידות הזו תביא גם לפריצת דרך טכנולוגית, בעיקר בתחום הביו-טק. יתכן גם שההתקדמות שלנו היא לתוך תקופה חדשה, שאופייה הומאני יותר המעורר יוזמה לתנועה חברתית פוליטית, שדרכה נמצא את הדרך לעתיד טוב יותר. השילוב של שני הכוכבים האלה יש לו ביטוי אינטלקטואלי מבריק, יצירתי, עצמאי, שחרור מדעות שעבר זמנן וההמלצה היא לשמור על פה סגור. אתם לא טועים בהבנה שלכם, אבל לא תמיד צריך להגיד הכל, למילים יש כוח ועוצמה, ויש כאלה שלא הבשילו עדיין להתמודד עם מחשבות כל כך חדשות, או להסיק מסקנות המנוגדות לכל מה שהאמינו בו וזה מערער אותם, לכן תנו לזמן לעשות את שלו, נאמר כבר שיש עת לכל דבר.

הכוכבים אורנוס ויופיטר חוזרים למזל דגים, כוכב נפטון גם הוא בנסיגה במזל דלי, אפשר לצפות שנושאים ישנים יחזרו ל"ביקור" אצלנו. השילוב בין הכוכבים יופיטר וסאטורן ממשיך עד התאריך 31.09 והפלוטו גם הוא בשטח. אלה גורמים לתחושה של הזדמנויות באות והולכות, אחריות ומעשיות מול ראוותנות ובזבוז. פלוטו, המעורר מתחים באינטנסיביות, הוא זה שגם מביא לפתרונם

10.09 אידיאלים שאותם אתם מקדמים מול כאלה מהם אתם חומקים עוזרים להצגה המשעשעת, ומאפשרים לכם עניין בלי להיות משועממים. להיכנס עם אנרגיה לבנות את החלום, מביאה לכם את התמיכה אחרי שהוכחתם שיש לכם יכולת לשכנע אחרים ללכת בעקבותיכם. אמונה ומעשים מביאים את התכלית. אין קושי בעיקר בשעות הערב, לבטא רגשות, בלי מילים. האנטנות האינטואיטיביות מורמות אל על, ואתם מקבלים את התגובות להן אתם מצפים.יום טוב לשלב דמיון ביצירתיות, ולהתקדם לפי תחושות הבטן.

11.09 הירח בטל משעה 08:14 עד שעה 12:21. ההמלצה היום היא לא להתעצבן, אלא לתת לאירועים להתרחש מעצמם, אל תלחצו או תידחפו חזק מדי, סיפרו עד עשר ואז המשיכו הלאה. יש יותר אינטנסיביות המשתלבת במציאות שלכם, מתעורר רצון לאהבה ובילויים. יתכן שאתם מרגישים שיש דברים המתרחשים מאחורי הקלעים, אולי מישהו מנסה להרשים אתכם עם דראמות, קחו את ההצגות האלה עם חיוך. אפשר להגיע להבנות על בסיס חיובי שישרת אתכם בהמשך, העדיפו את הצד הקונסרבטיבי, והעדיפו את התבניות המוכרות שיש להן פוטנציאל חיובי, יותר מהשתפכויות אמוציונאליות. הלילה מזיזים את השעון, שעה אחורה. יש לכם עוד שעה לישון.

12.09 מטרות מושגות ועוזרות לביטחון ושיתוף פעולה, לצד הדדיות. נסו להיות יותר קלילים, תנו הזדמנויות להתפתחות חדשה. מה שאתם מתחילים עכשיו יעזור לכם להשיג את הקידום שאותו אתם רוצים. כוכב מרקורי נעצר היום ויאפשר לכם לחזור ולראות את התמונה הכללית , ולעשות את הבחירה הנכונה.

13.09 אל תתנו לתככים מקום, מאחר ואלה עלולים להפוך לכדור שלג שאין לכם שליטה עליו. היו מוכנים לחתוך מצבים כדי לא לאפשר לדברים לאבד כיוון ונסו שוב פעם אחרת. הימנעו עתה מהתחייבויות ארוכות טווח. הירח בטל משעה 13:48 עד שעה 14:52. עתה זמן טוב לבחון אירועים שהזנחתם בעת האחרונה. יוזמות חדשות ורעיונות יותר ייחודיים הופכים חיוביים, אך הישארו ערניים, הקשיבו ופיקחו עיניים. האמוציות גם הן חזקות מאוד ואם אתם בוחרים לגלוש עליהן זה נפלא. כל מה שתתחילו היום יהיה יציב ובטוח. להומור היום הוא חלק חיובי בתוך השיחות הכנות שמפתיעות את הזולת, אל תחששו לומר מה שאתם חושבים שהוא אמיתי וצודק.

14.09 האווירה היום קצת עגמומית, אבל לא סוף העולם. זו ההזדמנות להיות בחברתם של הקרובים, אלה שמערכות היחסים שלכם איתם הוכיחו את עצמן לאורך זמן, זהו יום טוב גם לתקן מערכות יחסים. תוכניות שכבר קיימות ואתם ממשיכים ומקדמים היום, מצליחות, מאידך, בנוגע לתוכניות שנמצאות עדיין בחיתולים, כדאי לבחון אם יש לכם את המקורות הכלכליים הנדרשים כדי להמשיך ולהוציא אותן אל הפועל. נאמנויות נמצאות במבחן וחשדנות תשרת את המטרות שלכם היום.

15.09 חוסר וודאות ושינוי יכולים לסמן את אופיו של היום, הביטחון שלכם מאותגר ולא כדאי להיכנס לעימותים. שימרו על שיקול דעת, אם נדרשת החלטה שאופייה פשרה קבלו אותה והמצב רק ישתפר. המילים מעבירות מסרים רגשיים יותר ויש מסרים אינטואיטיביים, המעבירים את המסרים המדויקים. אם יש חוסר הסכמה, קבלו גם אותה כנתון והמשיכו בדרככם, חבל להיתקע במקום ללא מוצא. אם אתם בוחרים לא לוותר, אל תהיו כפייתיים, עצרו, המתינו ליום אחר שיעניק לכם מבט שני על המתרחש. הירח בטל משעה 20:47 עד שעה 22:30.

16.09 זהו יום חיובי להגיע בו להבנות והסכמות, עם תמיכה הדדית וטפיחה על הכתף. קל לכם לראות עין בעין את אותן המטרות להתכוונן לאותן ההשקעות עם אמון הדדי. אם יש פרויקטים שאינם עונים על הציפיות שלכם, יש לכם מספיק ביטחון עצמי להניח להם ובכל מקרה, אל תיבחרו כיוונים חדשים היום, מאחר ואלה לא יענו בטווח הארוך על הציפיות שלכם. עדיף להמתין. מפגשים רגשיים מאפשרים לכם להתבטא בביטחון, היום ניתן לשלב את הרגש וההיגיון בבחירות שתעשו.

17.09 היום קצר, ואתם עושים רק דברים שמתאימים לכם. הכינו ספר אחד או שניים, והכינו את עצמכם למנוחה ארוכה. לאלה מכם ההולכים לבית הכנסת וצמים, שיהיה צום קל. גמר חתימה טובה

כלכלה ושווקים

עם כוכב מרקורי בנסיגה, הכל צפוי והשמועות הן אלה שמשפיעות. כאשר הוא יתיישר, בתאריך 12.09, שוב תשתנה המגמה מול מה שהיה בימים שלפני. אופיו של המרקורי המשפיע על דרך החשיבה והוא מאלץ לשנות את המחשבה מהר, כך שחוסר היציבות עדיין ברקע.

בתאריך 14.09 עובר כוכב מארס למזל עקרב, גם מעבר זה ישפיע על המגמות. התאריכים 09.09 עד 19.09 עוזרים למחירי המתכות ובעיקר ליקרות יותר, מתכות שמשתמשים בהם למחשבים, לצ'יפים, טלפונים סלולאריים, בטריות, וגם מתכות נדירות כמו אורניום, זהב וכסף, אלה מתכות שכדאי להשקיע לטווח ארוך, אך כשרוכשים את אלה, קחו נשימה ארוכה, לצד סבלנות (אני יודעת שגם זה מיצרך יקר).

הכוכבים יופיטר ואורנוס חוזרים ונפגשים במזל דגים בתאריך 18.09 והתנודות ההיסטריות יחזרו לשווקים.

כוכב וונוס יתחיל בנסיגה בתאריך 08.10 עד 18.11 ויביא עוד שאלות על כושר הפירעון של הבטחות מצידן של ממשלות בעולם ואפשרויות פירעון של טייקונים שונים. החדשות המגיעות מוול סטריט ישפיעו על הכיוון הדובי של השווקים, האמת בכלכלה אמריקאית נחשפת במערומיה משבוע לשבוע.

המציאות הכלכלית של ארצות הברית

כמה ביטחון צריך משקיע באווירה כלכלית ופוליטית, כמו זו הנוכחית כאשר יו"ר של הבנק הכי משפיע בעולם, מתאר את העתיד הכלכלי בחוסר ביטחון לא רגיל.

Unusually uncertain"", חישוב סיכונים? ניתן להיעזר בתבניות הכוכבים בשמים. מחשבה פתוחה אותה אפשר לקבל בעזרת האסטרולוגיה מעידה שאפשר להתמודד עם סימני השאלה למרות ההצהרה הנ"ל, מאחר וקודם לכן הבטיח ברננקי שהם, קובעי המדיניות הכלכלית, ישתמשו בכל האפשרויות וכל אחד למד מהר מאוד, שדרך המוצא היא להמשיך להדפיס דולרים בכמויות. התוצאה הייתה ותהיה שערך הנכסים שיש לציבור האמריקאי מושפע מהאווירה שנוצרה, המתח האישי הוא זה שמכוון את המשקיע האישי, זה שרוצה לשמוע דברים ברורים. אולם מה ששומעים האזרחים אלה מניפולציות של קובעי המדיניות הכלכלית בארה"ב. בימים האחרונים כוכב מרקורי בנסיגה עוזר מאוד לפרסומים שיש בהם מספרים קצת יותר יפים, למעשה הרושם האמיתי הוא שהבנק הפדראלי איבד את השליטה על הגרעון שם. מיבנה הכוכבים על ההורוסקופ של ארה"ב עם כוכב פלוטו בבית 8, מול בית הכספים בית 2, מעיד שהלחץ על הדולר חזק, ערכו יורד ואפשר שהשילובים בין מעברו של כוכב פלוטו, על הכוכבים וונוס ויופיטר, מצביע על פשיטת רגל. גם מעברו של כוכב אורנוס בהמשך שנת 2011, היוצר גם הוא היבטים לאותם הכוכבים, לא מקל על הכלכלה שם. הפיתוי להוציא יותר ממה שאפשר מתחזק וכוכב סאטורן גם הוא לא מקל על החיים שם.

הכלכלן נוריאל רוביני, השבוע "עודד" כדרכו ולצד הדברים הקשים אמר "האמריקאים חיים בהכחשה". אני לא חושבת שהאזרחים האמריקאים חיים בהכחשה, אלא המימשל וקובעי המדיניות הכלכלית שם.

אולם התופעה הזאת עוברת גם על אירופה, כך שאפשר לומר שכמעט כל העולם צועד על הקצה הכלכלי. למעשה, הרבה מלחמות ומהפכות נובעות ממתח כלכלי, אזרחים החיים עם קצבת אבטלה ואין להם עבודה, מתחילים ל"אכול" את החסכונות. הם לא חיים בהכחשה.

חוסר האונים של ארצות המערב מול הצמיחה של אסיה, המזרח הרחוק יהפוך להיות אחד הכוחות הכלכליים המשפיעים, מול היחלשותה של ארצות הברית.

הדינאמיקה היא לחפש את השינוי, זו מגמה שכבר קיימת ברחבי העולם והחלה עוד בשנת 2008 ותימשך עד שנת 2015, כך שאחרי הצונאמי הכלכלי ואי הסדר, מגיע הזמן שצריך לנקות את הבלגאן, וזו ההבטחה של כוכב פלוטו העובר במזל גדי עד 2023. על המשקיעים יהיה לקבל החלטה אם הם מוכנים להמשיך ולנווט את עצמם בים הסוער, או לשבת ולהמתין על החוף עד שיחזור הביטחון לשווקים.

מפתו האישית של הנשיא בארק חוסיין אובאמה עוברת אי נוחות רבה לאורך זמן, אבל בתקופה שבין תחילת ספטמבר עד אמצע אוקטובר, כוכב אורנוס משפיע על מדיניות יותר אסרטיבית, במטרה לחוקק חוקים שאופיים יותר יביא יזמות ותוכניות מתקדמות, והכוונה כמובן ליצור מקומות עבודה.

זה בולט יותר במפת ההשבעה של אובאמה, המסמלת את הכהונה שלו. יתכן שמצב הכוכבים בין סוף ספטמבר לאמצע אוקטובר, יביא גם שיפור קצרצר במצבו בסקרים.

אולם בין התאריכים 20.10.2010-עד 03.12.2010 הסאטורן ישפיע, הירח המקודם במפת ההשבעה יגיע להיבט עם סאטורן, ויעלה שוב את התסכול והקושי, תקופה מאתגרת מאוד לממשל ויש להניח ששוב הנתונים הכלכליים יפגעו במעמדו של אובאמה, ויתגברו הכוחות הדורשים יותר משמעת וריסון. צצות שוב בעיות הקשורות לכוחה הפיננסי של ארצות הברית, שמצמצמות את המוניטין שלה כמעצמת על.

השפעת כוכב סאטורן על ההורוסקופ של ארצות הברית תהיה עד אוגוסט 2011, ותדחוף אותם לתקופה שבה תידרש משמעת ויותר צניעות כדי להוציא לפועל ולממש מטרות יותר ריאליות.

" החברה תמיד נכונה להעריך הצלחה, אבל רק לעיתים נדירות היא מוכנה לסלוח לכישלון" (מאדם רולאן)

בחזרה לארכיון