27.8.2010 - 3.9.2010

השבוע נוח יחסית לתקופה האחרונה. קל יותר לנהל מו"מ עם דמויות סמכותיות, אך אם יש לכם מידע שהוא חשוב לכם, אולי סודי, היו זהירים שלא יזלוג החוצה.

לקראת סוף השבוע הבא, תחושו יותר ביטחון במערכות היחסים הקרובות לכם, לצד יותר הענות מהסביבה, קל יותר יהיה לדבר על רגשותיכם העמוקים ביותר ועל התחושות שלכם. ניתן יהיה לדבר על הדרך בה חוויתם את ההתרחשויות האחרונות בחייכם וזה יבהיר לכם שלא דייקתם בדרך ההתבוננות שלכם על התמונה הכוללת ואולי זו הסיבה שהובילה אתכם להחלטות שגויות. יש מקום לבחון את עצמכם עוד כמה פעמים, זה תמיד נכון כשכוכב מרקורי נמצא בנסיגה.

זו תקופה של תקשורת מטעה, דיסאינפורמציה, כשברקע יש עדיין מעורבות חזקה של הריבוע במזלות היוזמה. אפשר להמשיך ולשמוע חדשות מפתיעות מאוד. יש השתקפות ובחינה חוזרת של השאלה לאן אנחנו הולכים, איפה נמצאות מערכות היחסים שלנו, לאן אנחנו רוצים להגיע. המארס והוונוס עדיין רוקדים ביחד במזל מאזניים, משפיעים על מערכות יחסים אהבות חדשות, אבל האופי של מזל מאזניים משפיע, כך שהאווירה היא לא רק חושנית היא גם תרבותית ומערכות יחסים שניבנו בתקופה האחרונה מתבססות על הדדיות, חברות ותקשורת.

במידה ויש אשליות שניבנו, בחסות כוכב נפטון, אלה יתמוססו בעזרת הכירון, הערפל נמוג והתמונה תתבהר.

עם כוכב מרקורי בנסיגה, אפשר שתשמעו מאנשים שצצים מהעבר, לטוב או לרע. המטרה היא לנקות את השולחן במערכות יחסים, כדי להתקדם הלאה.

שנת הלימודים השנה מתחילה עם כוכב מרקורי בנסיגה ואפשר לצפות לתקלות ושיבושים לאורך שנת הלימודים.

השילוב בין הכוכבים יופיטר וסאטורן ממשיך עד לתאריך 31.09 והפלוטו גם הוא בשטח. אלה גורמים לתחושה של הזדמנויות באות והולכות, אחריות ומעשיות, מול ראוותנות ובזבוז. פלוטו המעורר מתחים באינטנסיביות הוא זה שגם מביא לפתרונם. אלה ימים שהנושא הבריאותי עלול לקבל כותרות בעיקר בגלל שהכירון נמצא בצמידות לנפטון. הקשיבו להודעות בנושא והישמרו.

בתאריך 03.09, תלמדו מחדש את חוקי מרפי. הימנעו מעבודה הדורשת דיוק בפרטים.

27.08 הירח בטל משעה 04:59 עד שעה 05:49. יום פורה צפוי לכם היום. תנו דרור לכל הרעיונות החדשים, בטאו את עצמכם גם ברמה הרגשית. יש רצון עז לצחוק ולשיר שירים, כאילו אין גבולות, רק לקחת את הכדור ולרוץ ולהתגלגל איתו קדימה, רחוק עד כמה שאפשר. אל תנסו לעשות את הבלתי אפשרי, כל מה שניראה לכם שיש בו ספק, הניחו לו היום, אל תבזבזו עליו אנרגיה, תנו לעצמכם מקום ליהנות, לשמוח ולשמח.

28.08 הרגשות היום משתלבים באנרגיה, שעלולה ליצור בחירות אימפולסיביות. מאחר ואנו ערב ראש השנה, נסו להימנע מקניות המושפעות מהתלהבות רגעית, חסכו לעצמכם ולאחרים את הקושי. התחייבויות שאתם לוקחים על עצמכם מושפעות עכשיו מהאווירה, כך שכדאי לאמץ סבלנות, להמתין לפני שאתם "דוחפים" בכוח קדימה. הרגשות הרצונות משולבים זה בזה, מה שמקשה על האיזון, שהופך להיות אתגר. אל תמהרו לתוך מצב שאינכם בטוחים בו, ותצטערו עליו אחר כך.

29.08 למילים הבוקר, יש השפעה קצת יותר אמוציונאלית והתקשורת היא יותר אינטואיטיבית, עם תגובות למסרים שאופיים רגשי יותר. נסו להימנע מפזיזות, לכן נסו לפשט יותר את הדברים והתוצאה תהיה נכונה יותר. הירח בטל היום משעה 11:46 עד שעה 17:36. הביטחון חוזר והאמון בעקבותיו, וזה משפיע על מעשיכם ומעשיהם של אחרים בהדדיות.

30.08 תחושת הביטחון משלימה את העשייה והתוצאות תואמות את הציפיות. קשרים והתקשרויות אותם תיצרו היום יוכיחו את עצמם בהמשך. יש לכם יכולת לבטא את עצמכם בצורה משכנעת, אפילו "להמציא את עצמכם מחדש" והצד הרגשי והרציונאלי משתלבים זה בזה לאורך היום.

31.08 אתם חווים היום קצת בלגן ריגשי. נסו לחבר אל חוסר התקשורת הרגשית את הראייה הפנימית, זה יסייע לכם וימנע גלישה להסתבכויות. עצרו לרגע, חיתכו את הפינות ואל תתחייבו לטווח ארוך.

01.09 הירח בטל משעה 02:13 לפנות בוקר ועד שעה 03:19. נחמד היום לצאת להתחלות חדשות, להרפתקאות קטנות, רק אל תמתחו את החבל. יש רצון להתנסויות בטעמים חדשים וחוויות שישאירו לכם טעם של עוד, לאורך זמן. קל להתבטא ולהעביר מסרים בימים קרובים, אמרו מה שאתם חושבים, אבל אם אתם רואים שעליכם לשנות את דעתכם, חייכו ושפרו אותה, תאמינו לי שהעולם לא יתמוטט. שימו לב, יש נטייה לרכל ולקטר בשעות הערב, תחשבו על זה, חבל להרוס את ארוחת הערב.

02.09 הרגשות טובים היום, אתם מרגישים שכל הדברים הקטנים מסתדרים ומשתלבים זה בזה ולמעשה, אלה עושים את היום. תגובות מהירות יוכלו לתקן מערכות יחסים, האהבה באוויר, אתם נמשכים ליופי, רוצים לממש חלומות והיצירתיות במיטבה.

03.09 הירח בטל משעה 08:40 עד שעה 09:51. אתם מאוהבים באהבה, יש לכם מערכת יחסים נפלאה בה אתם חווים את ה"ביחד" המושלם. יש נטייה לראות כל אחד באופן אידיאלי, האמוציות יותר דרמאטיות ומתעוררת כמיהה לבלות בחיק המשפחה. נסו לאזן ולהחזיר את ההרמוניה לשטח.

כלכלה ושווקים:

ביום חמישי האחרון, בעיתון "גלובס", הבטיחו כמה כלכלנים שארה"ב לא תחזור למיתון. חייכתי, לו הם היו לומדים את תורת הכוכבים, לא היו מעיזים לומר את המשפט הזה. הם גם לא צפו את המשבר הנוכחי. במהלך 2007, התראתי על המשבר שיגיע, בתוכנית הרדיו "לילה חי מאוד" ברשת ב', כתבתי כאן באתר לקראת סוף ספטמבר 2007 את התמונה האמיתית שעומדת להתרחש בארה"ב וכלכלנים מסוימים, הביטו עלי בזלזול או ברחמים של "מה היא מבינה", עכשיו אותם כלכלנים מנכסים לעצמם את התחזית.

הבטחתי לקוראים כאן, שהמצב הכלכלי של מדינת ישראל, חזק ואיתן וכך עדיין, אלא שהשווקים כאן פועלים בתגובה לשווקים בעולם, באירופה וארה"ב. המציאות היא שונה, הבעיה והמשבר שחוו כאן כמה טייקונים היו רק בגלל ההשקעות שלהם בחו"ל, על אחד מהם אפשר לומר "משנה מקום משנה מזל". המצב הכלכלי אצלנו ממשיך להיות חיובי.

ארה"ב לא במצב אידיאלי בלשון המעטה, מאחר והתוכנית של אובאמה לא הייתה על בסיס צניעות, אלא ההפך הגמור, שם החליטו לשפוך כספים ויצרו גרעון ענק, שממשיך לצמוח בכל יום. המשבר שנוצר בשנת 2008, נבע מבועות נדל"ן, גלש לבנקים, שחלקם (עד היום 110 בנקים) נסגרו. עתה המיתון קיים ומתמשך, כל משחקי המספרים הם לא יותר ממצגות ווירטואליות. הניסיון של הפדראל למתוח את הסדין לכל הכיוונים, כדי להשיג את האיזון המיוחל, עלול להביא בעתיד את הכותרות החדשות, על הבועות החדשות. מבנה הכוכבים במהלך שנת 2012 "מבטיח", לצערי הרב, את המשבר הגדול הבא, מאחר ובועות טיבען להתנפץ.

השמש עברה למזל בתולה והמיקוד הוא על שוק העבודה (אחד הסמלים של מזל בתולה זו עבודה), זה מה שהשפיע מיד על האווירה בארה"ב והדוחות על המצב הפתיעו את הכלכלנים והאנליסטים, אבל לא את קוראי המדור. לאחרונה נכתב כאן, שהמספרים שם מייפים את האמת על האבטלה, הניסיון כעת להוכיח רווחים בחברות הגדולות, היה על ידי צמצום מספר העובדים, וכך אלה צמצמו את הוצאות והתוצאה לכך היא עקומה עולה בצד המציג רווחים.

מצב הכוכבים בעקבות הריבוע החזק במזלות הקרדינאל, ממשיך להשפיע על התנודתיות של השווקים, מעלה ומטה, קדימה ואחורה, כשלמעשה מחפשים כיוון ברור, מוגדר בתוך חוסר הוודאות הנוכחי.

כוכב מרקורי בנסיגה, יסיים את המגמה וכולל הצל בסביבות התאריך 18.09, אז תחזור הצמידות של הכוכבים אורנוס ויופיטר במזל דגים, ושוב השווקים ינועו מעלה ומטה בטווח מחירים גדול. חוסר הוודאות ימשיך להיות נוכח בשווקים.

אצלנו:

כוכב מרקורי נעצר והחל בנסיגה בתאריך 20.08.2010, באותו היום מבנה הכוכבים היה מושפע מאופיו של כוכב נפטון, כלומר תמונת מצב לא ברורה, או מעורפלת, השפעה שהייתה לאורך כמה ימים. מה שמטריד הוא שבעת הזו, מנהיגים פוליטיים ניסו ללחוץ לקבל החלטות, עוד לפני שהעניין הגיע לקו הנכון, בלי ללמוד אותו ולקיים סיעור מוחות. הילרי קלינטון, הכריזה על המפגש בוושינגטון בין ראש הממשלה נתניהו לבין אבו מאזן, בניצוחו של הנשיא בארק חוסיין אובאמה. כך שהפסגה הזאת תתקיים בזמן מרקורי בנסיגה וכל אחד מהמשתתפים יפרש את התכנים בדרך שלו. הניסיונות לרצות אחד את השני יאפיינו את אותו היום, אבל זה מפגש שמתקיים מתוך צורך או כפייה והתוצאה תהיה לסמן וי, עשינו זאת.

גם שר הביטחון אהוד ברק, החליט בזמן הכוכבים הנ"ל "לבחור" את הרמטכ"ל החדש וסימני השאלה עלו ועדיין עולים על אופי הבחירה. לא הזמן האידיאלי לקבל החלטה כל כך חשובה.

מבנה הכוכבים על ההורוסקופ של מדינת ישראל, מזהיר מפני חתימה על הסכמים. השילוב של אורנוס נפטון על ציר 1-7, מרמז שכל הסכם על כל סעיפיו, לא יוכיח את עצמו לטווח הארוך. כלומר במילים ברורות ובלי פרשנויות, מצב הכוכבים מעיד על הסכם שאין לו בסיס ריאלי, שמדינת ישראל עלולה שוב "לתת בלי לקבל".

עם הכוכבים כירון על 5-11, ואורנוס על 3-9, הפוטנציאל לקדם הסברה ביצירתיות וחוכמה, להוכיח את הצדק של מדינת ישראל, שכל הליך נעשה לפי הנורמות המקובלות בעולם הגדול, וכך לקבל דעת קהל חיובית, יותר מאפשרי. צריך רק לבקש שאלה העוסקים בכך יעשו את המלאכה בדרך ראויה.

אנו נמצאים בתקופה דינמית, עם אפשרויות חדשות, אבל כל ניסיון לבסס הסכמה עם הפלשתינאים, יהיה עם הרבה רעש וצלצולים, אבל בלי תוצאה חיובית.

" הנמר והגדי עשויים לרבוץ יחדיו, אך הגדי לא יזכה לשעות שינה רבות" (וודי אלן)

בחזרה לארכיון