20.8.2010 - 27.8.2010

חוקי הטבע משפיעים עלינו היום ברמה האישית. החושניות חזקה ומשיכה חזקה מאחדת את המינים, נשים וגברים, ושמחה רבה מתעוררת מרומנים חדשים, אולם, השילוב של הכוכבים במזל מאזניים, אינו מבטיח אינטימיות, יתכן מאוד שהמערכת היחסים נבנית קודם מתקשורת מנטאלית, תרבותית וזו מביאה את הרצון להיות ביחד. מערכת היחסים שנבנתה לאחרונה או במהלך היום ומחר, צריכה לעבור קודם את מסננת המוח.

הירח המלא בתאריך 24.08, במעלה הראשונה במזל דגים, במנעד למארס ולוונוס, ידליק את האש, הוא גם עוזר לצד החושני בטבע לבטא את עצמו. החולשה של היום, היא ההיבט היצירתי בין כוכב מרקורי (תקשורת) ונפטון (השראה או אשליה). המילים צבועות בגוונים נפלאים, אך זכרו שלמחמאות יש להתייחס כמו אל בושם, רק מריחים, לא שותים. אלה שכבר מחויבים לזוגיות, ירגישו שהם "מתעוררים" ומתחדשים ביחסים, מערכות יחסים שכבר רעועות, עלולות להתפורר, בגלל דמות חדשה שנכנסת לתמונה ופותחת דלת חדשה לזוגיות אחרת.

השבוע יהיה נוח וקל יותר ביחס לשבועות האחרונים. אם יש צורך להתמודד עם רשויות, נסו לברר את הפרטים לפני שאתם מקבלים את המידע ושמרו על דיסקרטיות, כדי שהסודות לא יזלגו החוצה.

אלה ימים שהנושא הבריאותי עלול לעלות, בעיקר בגלל הצמידות של הירח המלא לכירון, המתקרב לנפטון. הקשיבו להודעות והישמרו.

מבנים נוספים המושפעים מכירון, עלולים לפתוח פצעים ישנים, לחדד את הראייה וההבנה על העולם הפרטי שלנו ולשנות את האירועים, כדי שגם המציאות תשתנה. יתכן שאתם חשים יותר עייפות אבל גם זו תתפוגג תוך יומיים שלושה. בינתיים, האטו את הקצב. אלו ימים טובים לשחרר ולרפא את הכאב והפגיעות, לצאת לחופשי למקום חדש שלא הכרנו עד כה.

כוכב מרקורי נעצר היום (20.08) ומשנה את הכיוון עד לתאריך 12.09, אז נעצר וחוזר להילוך ישיר בגרירת רגליים, כך שתוסיפו כמה ימים עד לתאריך 17.09-18.08, כדי לצאת גם מהצל.

זו תקופה של תקשורת מטעה, דיסאינפורמציה, כשברקע יש עדיין מעורבות חזקה של הריבוע במזלות היוזמה. אפשר לצפות לחדשות מפתיעות מאוד. זו תקופה בה יש השתקפות ובחינה חוזרת של השאלה לאן אנחנו הולכים, היכן נמצאות מערכות היחסים שלנו ולאן אנחנו רוצים ללכת.

במידה ויש אשליות, שניבנו בחסות כוכב נפטון, אלה יתמוססו בעזרת הכירון והתמונה מתבהרת, הערפל נמוג.

בתאריך 21.08, חוזר ההיבט המדויק בין סאטורן ופלוטו. זהו היבט שכבר חווינו כמה פעמים בשנה האחרונה. הוא מסמל משבר, מלחמה וטרור. אבל גם אסונות טבע, ולאחרונה ראינו איזה "רעיונות" הטבע יוצר, וכל פעם כשחשבנו שראינו הכל, הגיע "מכה" חדשה. הירח במזל גדי מאפשר לתהליכים אמוציונאליים מהשבוע האחרון להשתחרר.

20.08 התפתחויות על בסיס אסרטיבי עלול לגרום מבוכה, או חוסר וודאות בעיקר בגלל חוסר מידע מדויק. יום טוב להתבוננות ובחינה חוזרת של תוכניות וחלומות אישיים. הימנעו מפעולות או הוצאת אנרגיה מיותרת. הרגשות אינם מאפשרים לדעת מה נכון או לא נכון, אל תחפזו לשום מקום. אל תנדנדו, אם לא קלטו את מה שאמרתם מיד. שימו לב, אהבה וחושניות נמצאים בכל מקום. התעוררות רגשית משפיעה על היחסים הקיימים, ומביאה גם רומן חדש לרווקים ולרווקות שבניכם.

21.08 יום נחמד להרפתקאות קטנות. אבל לא להגזים לכיוון של קיצוניות. זהו יום נוח לבטא רגשות, מתוך ידיעה שתקבלו תגובה מתאימה. להתפתחויות כעת יש משמעות ברורה, שבה אתם מנסים להמציא את עצמכם מחדש. יש שילוב חיובי בין הרגשות והמחשבה העוזרים לכם לצעוד בדרך שבחרתם. יתכן שתחושו שיש שינוי בכיוון הרוח, ואם זה כך, המתינו לפני שאתם מתחייבים, ברמה האישית.

22.08 הירח בטל משעה 04:08 עד שעה 05:38. תחושה נוחה מלווה אתכם, מאחר ואתם חווים הערכה מהסביבה. הדברים הקטנים הם אלה שעוזרים להרגשה החיובית, כך ששווה לכם להשקיע בפרטים הקטנים, שביחד יוצרים את הדבר הגדול ובהנחת אבני הדרך, כדי להמשיך ולצמוח. הצד הקונסרבטיבי, מעניק הרגשה של ביטחון, ותמיכה הדדית מאפשרת התחלות חדשות ויציבות.

23.08 הציבו לכם את המטרה, אם תתחילו כך את היום, תופתעו כמה דלתות נפתחות בפניכם. יתכן שההזדמנות לה ציפיתם כבר לאורך זמן עומדת בפתח. זיכרו, לראות את היער כולו, בלי לבחון כל עץ בנפרד, זה יהיה האתגר של היום. כל התחלה עתה, יש לה סיכוי להגיע לקו הגמר, השתדלו לשמור על עיניים פקוחות, נסו לצמצם את כל הקונפליקטים שעלולים להתעורר בגלל חוסר תשומת לב לדרך בה אתם מתנהלים לקראת מימוש היעדים.

24.08 אולי אתם נמצאים באשליה עם עצמכם הבוקר, מה שאינו מאפשר לנעוץ את הסיכה במפת הדרכים שלכם. השראה היא דבר חיובי, אבל חשוב להיצמד לנורמות המקובלות ולהתרכז במאמצים הבסיסיים הנדרשים כדי להתקדם הלאה. הירח בטל היום משעה 11:28 עד שעה 17:11. שינוי רגשי צפוי בימים הקרובים, מה שעלול להקשות על תהליך קבלת ההחלטות, לכן נסו להשתמש באנטנות שלכם כדי למצוא את הכיוון הנכון. אתם תופתעו מתחושות הבטן המדויקות, שיעזרו לכם למצוא את הכפתור הנכון שעליו צריך ללחוץ.

25.08 העבודה מאחורי הקלעים עוזרת להשיג תמורה מהירה וטובה יותר. אין לכם עניין להיכנס לתחרויות ובדרך בה אתם פועלים, אתם נמנעים מעימותים מיותרים. להבטחות הניתנות לכם היום אין בסיס. קיים פער בין המילים הנאמרות ובין מה שאתם חשים באמת בתוככם. ההמלצה של היום להחזיק בהישג יד פנקס קטן, בו תרשמו מה שחשוב לכם, כך גם תהיו זהירים במילים היוצאות מהפה ולא תבטיחו את מה שלא ניתן לממש. יהיה נכון היום לנפנף כל מה שאינו רלוונטי יותר לסדר היום שלכם.

26.08 הביטחון העצמי חזק היום וזה יכול לאפשר לכם לשתף פעולה עם אדם שיש לכם אמון בו ולשניכם יש את אותה נכונות להשקיע כדי להגיע לקו הגמר. יש זרמים תת קרקעיים המשפיעים על כולם, יתכן שזה גורם לאיבוד עשתונות לא צפוי, בגלל מורת רוח או הפתעה אחרת שהופכת את הקערה על פיה. חוויות רגשיות חדשות צפויות, הרפתקאות נחמדות. שימו לב ותוכלו ליהנות מהתחדשות.

27.08 הירח בטל משעה 04:59 עד שעה 05:49. יום פורה צפוי לכם היום, תנו דרור לכל הרעיונות החדשים, בטאו את עצמכם גם ריגשית. יש רצון עז לצחוק ולשיר שירים, כאילו אין גבולות, רק לקחת את הכדור ולרוץ ולהתגלגל איתו קדימה, רחוק ככל שאפשר. אל תנסו לעשות את הבלתי אפשרי, כל מה שניראה לכם שיש בו ספק, הניחו לו היום, אל תבזבזו עליו אנרגיה, תנו לעצמכם מקום להנות, לשמוח ולשמח.

כלכלה ושווקים:

כוכב מרקורי משנה היום מגמה ובנוסף גם השמש במולות לנפטון, כך ששני אלה משפיעים חזק על השווקים. אצלנו אין מסחר ביום שישי, אבל תנועת השווקים היום יכולה להשפיע על השבוע הקרוב, כשברקע מגיע המבנה של סאטורן ופלוטו לדיוק, בתאריך 21.08. כל אלה יביאו חוסר שקט לשווקים ורק אחר כך ניתן יהיה לעשות הערכה של המצב. יתכן שנסיגת המרקורי, "תעזור" לכמה ספינים מטעים, זו גם הסיבה שאולי יהיה נכון יותר להמתין עד אחרי שהמרקורי יחזור למסלול, אחרי התאריך 12.09.

המבנה הכבד של הכוכבים במזלות הקרדינאל ממשיך וכל כותרת שתרמוז על קשיים כלכליים בחברות תשפיע די מהר על הכיוון. ההחלטות המתקבלות במדינות המשפיעות, הן אלה הגורמים לקשיים, לכן צפויים גם שווקים דוביים בהמשך והלא נודע יביא איתו את התיקונים בתחומי הכלכלה והפוליטיקה. היתרון של הכוכבים במזלות היוזמה זה השינוי המעשי, שינוי שיביא לתזוזה באיזון הפיננסי והפוליטי בעולם.

מבנה הכוכבים ישפיע עד שנת 2015 והכלכלה בחלק מעולם תמשיך לדשדש, בעיקר בארצות הברית! כאשר הסיבה היא כמובן המדיניות הפיננסית שלה.

לאחרונה שמענו שגרמניה מתאוששת, השמש המקודמת שלה נעה לכיוון כוכב השפע יופיטר, זה יבלוט יותר ברבע הראשון של שנת 2011 וימשיך ויתפתח לאורך שנת 2012. גם בריטניה מתחילה להתאושש, וזה "מצליח להם" מאחר והם בחרו במדיניות כלכלית שיש בה צמצום הוצאות. בארה"ב, החליטו לשפוך כסף והרבה, לבנקים ולתעשיות הגדולות, בכוונה להניע שם את הכלכלה, אבל הבנקים לא ענו על הציפיות ושמרו את הכספים לעצמם. גם אם חברות גדולות באמריקה הציגו רווחים גדולים לאחרונה, זה בגלל שהם צמצמו (בפיטורין) את כוח האדם בחברות וכך צמצמו את ההוצאות, וזה עזר כמובן להפוך את התמונה ולהצביע על רווחים, אבל בפועל, מספר המובטלים בארצות הברית עלה, הרבה מעבר למה שמציגים שם לקהל הרחב. לארה"ב יש גרעון ההולך ומתרחב והדרך בה הפדראל רזרב פועל, אינה משפרת את המצב, אלא ההפך. הכוכבים יופיטר ואורנוס במזל טלה במנעד לשמש של הפדראל בנק, גרמו להערכה מוטעית הנובעת מאופטימיות מוגזמת המשפיעה על מקבלי ההחלטות, לכן, סביר להניח שנשמע איך החוב שלהם ממשיך לצמוח.

כל אסטרולוג העוסק בפיננסים יודע ומבין שיש כנראה מניפולציות של בעלי ההון, במצבי הכוכבים האלה וכל מה שאנו רואים על פני השטח זה משחק על פני השטח, תמונה של אנשים שמוכנים להשפיע על המצב בהימור גדול. לכן ה"תיקון" יגיע בלי סימני שאלה כי אין פטנט להכין חביתה בלי לשבור את הביצים. האם ארה"ב תמציא את הגלגל מחדש? בינתיים המיתון שם ימשיך, הכלכלה תגלוש במדרון עד שיתעוררו שם.

אצלנו:

לאחרונה ציינתי שההורוסקופ של צה"ל, הושפע מהליקוי חמה האחרון, שהתקיים בתאריך 11.07.10.
ליקוי חמה מציין התפתחויות גורליות וההשפעה הייתה מיידית, עם אסון המסוק בעת האימון ברומניה, אחר כך ההתגרות בגבול הלבנון, שגבתה אף היא מחיר ועתה הרפש והרכילות שנחשפו עם מסמך גלנט, המהווה נקודת ציון לא קלה לצה"ל.

מבנה הכוכבים הראשי על ההורוסקופ של צה"ל, מציג בסיס עם מסגרת יציבה בה מתמקדים במטרות לטווח הארוך. המבנה הכולל של הכוכבים, על הצירים, 4-10, 2-8 ו-6-12, מעיד שהמסגרת עוסקת בשימור וחיזוק מה שכבר הושג, עם שמירה על גבולות ברורים, הן בתפקוד והן בהתנהגות בין האנשים. יש ציפיות מוגדרות לתפקוד בהיררכיה ואחריות, של כל אחד, במשבצת התפקודית המיועדת לו, תפקוד הנובע מגישה מקצועית במסגרת ערכית שיש לה כללים משלה.

מבנה הכוכבים המשני, שצובע את המציאות הנוכחית ומשפיע על המתרחש, מכיל את כוכב סאטורן המשפיע על "יחסי הציבור" של צה"ל. ויופיע לסירוגין על ציר 2-8 בחודשים הבאים. המשמעות היא התמודדות עם מאבקי כוח ושליטה, מצב בו ההמלצה היא לתמרן ולדחות קיבוע מצבים. זה הזמן בו לומדים משגיאות, גם בתוך הצבא עצמו וגם של אלה הנמצאים במעגל שמחוץ לארגון. המעבר של סאטורן על ציר זה, מאפשר עצירה, כדי לבחון את מערכות היחסים בתוך הלחץ היומיומי. המצב שהשתלט על הצבא מכתיב את ההתרחשויות ודורש קבלת עזרה או ייעוץ חיצוני, זאת על מנת להתמודד עם הקושי הקיים וללמוד מהם הצרכים הבסיסיים, כדי לגבש זהות בסיסית וגבולות. אין ספק שהתהליך הזה משפיע על הדימוי העצמי של הצבא ופרופיל נמוך מומלץ בזמנים אלה במיוחד.

הכירון מצטרף בימים אלה לציר 3-9 וגם הוא ישפיע לסירוגין לאורך השנה הקרובה בעזרת רעיונות לא שיגרתים. הוא יסייע לפתרון בעיות עבודה, יאפשר פתיחות ויציאה מתוך תבניות חשיבה קיימות ובעיקר, יכולת להציג רעיונות באופן שונה מהמקובל, מה שיסייע להוציא לאור את האמת, אם זה בהליכים פורמאליים או בעימותים, וויכוחים וחוסר הסכמה. מידע המגיע כאילו במקרה, יכול לשפוך אור על נושא מסוים ולהצביע על כיוון של פיתרון לבעיה קיימת במערכת התפקודית.

סביר להניח שהמסגרת תמשיך לתפקד בדרכה, כאשר יש אמונה בכוחו של הרמטכ"ל, ולו צריך לציית ללא עוררין, אם זה רב אלוף גבי אשכנזי, ואם מי שיבוא במהלך 2011 במקומו.

הרמטכ"ל גבי אשכנזי הוא אדם נמרץ, מאלה שלא יושב על הכורסא. הוא יודע להתמקד במטרות, בעל חשיבה מקורית, יכולת הבנה ייחודית העוזרת לו לראות תמונה כוללת, וכך בונה ביסודיות אסטרטגיה ארוכת טווח. המנעד בין הירח לפלוטו מעיד על אדם מאופק שאינו ממהר לצאת בהצהרות לפני שבחן אם יש בהן צורך - וזאת ראינו לאחרונה.

בהצלבת מפות של רב אלוף גבי אשכנזי וצה"ל, השילוב הבסיסי מעיד על הקשר הכן והאמיתי של הרמטכ"ל, בן מזל דגים, עם צה"ל, שבהורוסקופ שלו הירח נמצא במזל דגים. דרך אגב, רבים מהמנהיגים הצבאיים אצלנו, היו בני מזל דגים, כך למשל, אריק שרון, יצחק רבין, אמנון ליפקין שחק וגם יו"ר ועדת הביטחון, צחי הנגבי, הוא בן מזל דגים...ויסלחו לי אלה שלא זכרתי...ולא, לאהוד ברק אין שמש או ירח או אופק במזל דגים.

" הזמן יקר, אבל האמת יקרה מן הזמן" (בנימין ד' ישראלי)

בחזרה לארכיון