30.7.2010 - 6.8.2010

היום, 30.07, עובר כוכב מארס עובר למזל מאזניים ומכניס אותנו לשבוע שבבסיסו אנרגיה גבוהה מאוד אולי לטוב אבל בפועל האופי יותר קשה. מבנה הכוכבים אינו קל, הגענו ל- T square הקרדינאלי והמארס מפעיל אותו. מארס אינו בחור נחמד ובמזל מאזניים הוא גם אינו מרגיש נוח. דמיינו, המארס הוא אל המלחמה, המתפרץ עתה לחדר, עם המגפיים המכוסות בבוץ, בכדי להצטרף לשתות תה ולאכול עוגה? איפה יניח את נישקו? בחדר הוא ניפגש עם סאטורן ודוחף את אורנוס, איפה התרבות והנימוסים? המאפיינים את מזל מאזניים?

המבנה הגדול של הכוכבים במזלות היוזמה, יוצר פעילות. כוכב מארס מקניט את אורנוס ויופיטר, ואלה במולות לסאטורן, כך שביחד המצב נפיץ מאוד ואינו מאפשר למצוא את השקט והאיזון, לכן המלצה ברמה האישית היא להימנע מלקחת סיכונים עד לתאריך 04.08.2010.

בתאריך 03.08 הכוכבים מאוד אגרסיביים, כלומר זהו יום לא פשוט. ברמה האישית, קיימת נטייה להערכה עצמית בלי פרופורציה, אתם "אוכלים" יותר ממה שאתם מסוגלים לבלוע בכל התחומים, אלא שהשפעה היא כבר מסוף השבוע הנוכחי, צפויים מצבים של חוסר הסכמה וויכוחים היוצאים משליטה, קשה להירגע. נסו לזכור שמילה היוצאת מהפה אי אפשר להחזירה. חפשו מקום בו תוכלו להירגע והתרחקו מאלה שאתם יודעים שעלולים לעצבן אתכם, גם אם זו רק הנוכחות שלהם.

ימים אלה, סביב התאריך 03.08 הם ימים שהשפעתם תהיה בתחומים כלכליים גלובליים, פוליטיים, חברתיים וסביבתיים, הסיכונים וההימורים בימים האלה גבוהים.

04.08-06.08 חדשות לא נחמדות בתחום הכלכלי, יתכן ומדובר בעוד הונאה גדולה. רצועת הזמן השבוע, משפיעה על בני מזל אריה שתאריך לידתם חל השבוע, מאחר ומפת יום ההולדת שלהם תהיה מושפעת מהמבנה הקרדינאלי הנ"ל. האינדיבידואלים שנולדו בין 21.03-25.03, 21.6-25.06 ,21.09-25.09 21.12.25.12 ,יעברו תקופה של שינויים וטרנספורמציה בעוצמה גדולה. לאלה כדאי לשמור בתקופה זו על ענווה וצניעות, חשיבה החלטית ובהירה, ובעיקר להימנע מהחלטות אימפולסיביות.

השילוב הראשוני בין המארס והסאטורן בין התאריכים 30.7-05.08 עלול להכביד, להאט את הקצב וההתנהגות האישית גם היא אינה משהו. אפשר גם להרגיש שיש יותר רוע מסביב ולכן רצוי לבחור ולהתרחק מאנשים שנוכחותם עלולה להרגיז או להפריע לכם. תחושת המוגבלות תשפיע על מערכות יחסים ותציף גם בעיות שיש. מנקודת מבט חיובית, הקושי והאנרגיה העצומה יאפשרו לסיים משימות קשות, ליישם תבניות עבודה נכונות יותר במקום אלו שנכשלו.

הוונוס מתקרבת לסאטורן בין התאריכים 06.08-09.08, וזה משפיע על התחום החברתי, אין רצון להפגין נחמדות או לארגן מפגשים חברתיים. אין חיוך על הפנים ובנוסף גם ההערכה העצמית יורדת.

בשבוע שעבר נכתב כאן " מצב הכוכבים הנ"ל כבר עלול להשפיע מתאריך 28.07 על מדינת ישראל, עד לתאריך 30.07 (עם השפעה עד 04.08). אלה ימים שבהם יש אפשרות להתרחשות מפתיעה ואפילו דרמטית, האופי עלול להיות אלים והשפעתו בשינוי מתמשך. המנעד בין המארס ופלוטו שיהיה בין 02.08-04.08 יכול להשפיע גם בהתחלה של מאבק דיפלומטי אסרטיבי מאוד, המשפיע על הסטאטוס של המדינה שלנו". (המו"מ עם הפלשתינאים?) התאונה הקשה של היסעור ברומניה התרחשה בתאריך 26.07, ביום שבו היה ירח מלא, יומיים קודם למבנה הנ"ל. ליקוי החמה שהיה בתאריך 11.07 היה במעלה 19 במזל סרטן, בדיוק על ציר 1-7 של ההורוסקופ של צה"ל (האופק).

אסון נוסף שחוותה מדינת ישראל בעקבות ליקוי חמה, היה רצח רבין בשנת 1995, שהיה כשבוע אחרי ליקוי החמה שהיה בדיוק על ציר 1-7 של מפת מדינת ישראל. ליקוי חמה או לבנה משפיע לאורך זמן, על ההורוסקופ.

מצב הכוכבים הנ"ל (המארס, אורנוס,פלוטו וסאטורן), משפיע על כמה מקומות על פני הגלובוס (פקיסטאן, אפגניסטן, צפון קוריאה), עם אותם המאפיינים, דראמות המשלבות עוינות, איומים, אלימות חוסר שביעות רצון וביקורתיות. המתחים יצופו וישפיעו לאורך זמן, נקווה שהמנהיגים יהיו בשליטה ולא יגיבו באימפולסיביות למרות כל ההיבטים וייעזרו בכוכב פלוטו במזל גדי, ש"מבקש" להיות יותר מחושבים.

30.7 הירח בטל היום משעה 06.42 עד שעה 23.43. כן אין טעות. נצלו יום כזה למפגשים חברתיים לא מחייבים. אבל קחו בחשבון, שיש עתה סידרה של מנעדים לא פשוטים, עד 05.08, שהפוטנציאל שלהם אלים ויצירת מהפכים.אנא שימרו על פרופיל נמוך.

31.07 זה יום של הוצאת קיטור, הסובבים כל מאבדים שליטה בקלי קלות. אם אתם רוצים לייצב את התהליכים שאתם עושים, אל תרימו ידיים. שמרו על אנרגיה, עשו רק מה שצריכים לעשות, כלומר עדיף פעילות בפרופיל נמוך. פעולה או תוכנית שאתם מתחילים היום, יש לה עתיד לטווח הארוך, יש שילוב חיובי בין מה שאתם חושבים ומרגישים. קשרים חדשים ישרתו אתכם בעתיד, אתם לא תצטערו על כל מה שתעשו היום.

01.08 הנטייה האסרטיבית מתרככת קמעה, אולי מתעוררת סימפטיה, אולי קצת מבוכה. היום הצד הרציונאלי אינו במיטבו, חוסר סבלנות מאפיין יותר את הבוקר, מה שעלול להתפתח לכעסים או ביקורתיות. אחר הצהריים,יש ניסיון לנחמדות ותיקון מערכות יחסים. יש התנהגות וכללי נימוס הנדרשים מכם במפגשים חברתיים או עסקיים, אבל כדאי להתחשב, למתן את הנטייה לתן וקח וכמו כן, שימרו על מוצא פיכם.

02.08 הירח בטל משעה 06.53 בבוקר עד שעה 11.13. הצד הקונסרבטיבי משתלט על העשייה והמחשבה, יש מגמה למצבי רוח, גם לעצור הוצאת כספים והתחושה היא די מוזרה ואולי הפעילות שלכם מקבלת אופי מוזר, שיש בו תנודות פאסיביות/אגרסיביות. נסו לשנות את נקודת המוצא, כדי להשיג את המטרות שלכם. השתדלו לאמץ אופטימיות, חפשו נקודות לאזן את התנודות החדות ואל תיכנעו. הרצון לעצמאות, להרגיש שאינכם תלויים, עוזר לכם להעיז ולפעול באומץ, אך שימרו על ערנות כדי למנוע תקלות או תאונות.

03.08 האווירה קרירה יותר ומשפיעה על מערכות יחסים. יתכן שיש אחריות שקיבלתם עליכם, שקושרת אתכם למציאות שאינה משמחת. כדאי להשקיע בהתקשרות עסקית הבוקר, ההתפתחות דורשת מרפקים, אך אם תדחפו קדימה בכוחנות, זה עלול לשבור את חוקי המשחק ולהזמין לחץ חיצוני. הרוטינה אינה אפשרית בגלל זעזועים לא צפויים, קיים רצון לשמור על ריאליות, בעיקר בתחומי האהבה וכספים. שיקול הדעת חשוב היום, נסו לשמור על איפוק, גם שזה לא קל.

04.08 אתם מנסים להביא את האופטימיות שלכם לכל מי שנמצא בסביבה באסרטיביות גבוהה, אי אפשר לעצור אתכם. אם אתם נוטים לאגרסיביות כחלק מאופייכם, אתם עלולים להיקלע למאבקי כוח, שאתם הגורם להתפתחותם. נסו להשתלט על עצמכם, נסו למצוא דרך להתפשר, אל תבחרו בהתנהגות כוחנית. מערכת יחסים אינטימית, תהיה יותר סוערת, גם כאן נסו למצוא את האיזון והשלווה. הירח בטל היום משעה 15.42 עד שעה 19.54. המחשבה משוחררת יותר, יש יוזמות חדשות, על בסיס לוגי.

05.08 יתכן שאתם חווים התפכחות מבן זוג. אין שלמות, אבל זו לא סיבה להתאבל. האשליה שיש זוגיות אידיאלית או מושלמת נמצאת רק בשירים ובספרים. תיהנו מהמשפחה, מחברות, הביטו על העולם מפוכחים ואספו את החוויות והרגעים היפים במינון הנכון. נכון שאתם מעדיפים שלא להיות מחויבים, אבל אפשר להיות גם וגם. לקראת הערב, האווירה תהיה יותר שמחה, משולבת ביצירתיות ורצון לכייף.

06.08 נסו לא לחצות את הגבולות עם הסבלנות האינסופית, נסו גם לא לאבד את הטעם הטוב, במערכת יחסים. הישארו מחושבים יותר ב"תן וקח". שמרו על חוקי המשחק, כדי להשיג את המטרות שלכם. מפגשים חברתיים נוחים יותר היום. מצב הרוח חיובי, ויש לכם יכולת להעניק תשומת לב לבן משפחה או ידיד קרוב, הזקוק לשיחה בונה.

כלכלה ושווקים:

התנודות לכאן או לכאן כאילו לא יודעים להחליט. מבנה הכוכבים שונה מכל מה שהכרנו עד כה. אין שליטה לאף אחד. גם בן ברננקי, שהעיד לפני הקונגרס, אמר שהכלכלה אינה יציבה. '"Unusually uncertain"

השילוב של האורנוס והיופיטר במזל טלה, אשר רוצים לפרוץ קדימה, אולם מולם הסאטורן, אומר לא!

הנדנדה היא בעיקר כשיש הבנה שהתהליכים הכלכליים אינם עונים על הציפיות. יש הורדת דירוג באירלנד וגם הונגריה נאבקת שלא לאבד שליטה על החובות שלה. הכניסה לתקציבים מרוסנים והדוקים יוצרת גם סיכונים. במהלך השנים הקרובות ריקוד הטנגו בין האורנוס והפלוטו ימשיך להשפיע על חוסר הוודאות הכלכלית, עד שנת 2015. הבנקים באירופה עברו את מבחני הלחץ. האומנם? במציאות שבה כוכב אורנוס במזל טלה, הכל משתנה, כניראה מישהו שם באירופה רקם את החוטים בקלילות. השליטה היא רק כביכול.

אנחנו בפרק זמן שבו יש כמה מבנים שישפיעו לאורך זמן. כוכב יופיטר במנעד לכוכב פלוטו בתאריך 03.08, עוד פוטנציאל להפסדים רחבים, אם זה בגלל מה שהאדם עצמו גורם או אירועים שאין לאדם שליטה עליהם.

בשבועיים הקרובים יש מבנה בשמים שיראה כמו צלב גדול, אחת הקונסטלציות הקשות שיש, המבנה משלב את ראש הדרקון וגם כוכבים אורניים, כרונוס והדס, והצלב הזה יופעל במחצית הראשונה של חודש אוגוסט, בעזרתם של הכוכבים המהירים וונוס ומארס, לצד הסאטורן ואלה יוצרים מבנה כוכבים עם פלוטו, אורנוס ויופיטר. בנוסף, ראשי הדרקון והאורניות מרוכזים על המעלות 1-5 במזלות היוזמה, טלה, סרטן, מאזניים וגדי.

כוכב אורנוס לימד אותנו לצפות ללא צפוי. מי שחושב שהוא יודע, למעשה לא יודע. אנחנו עכשיו נכנסים לרצועת הזמן שהיא אחת החזקות מבחינה קוסמית. לא ראינו כמותה עד כה. אם אתם רוצים להישאר עתה בתוך המשחק ההמלצה היא רק אם אתם זריזים מאוד, כדי לברוח בזמן, או בעלי לב חזק. השינוי מתרחש בתוך יום אפילו בתוך תהליך המסחר היומי. הימים המשמעותיים הם טווח התאריכים שבין 03.08-10.08.

שיחות הקרבה או שיחות ישירות עם הפלשתינאים וגם אבו מאזן:

זה הנושא שמלווה אותנו כבר לאורך זמן.הסגנון והתכנים שאינם חד משמעיים עתה גם של הליגה הערבית המקבלת החלטה, אבל משאירה לאבו מאזן להחליט. כל זה תשקיף של התמונה הקוסמית המתמשכת וכבר כאן במדור נכתב בתאריך 12.03.2010 :
"בנושא הישראלי-פלשתיני, קוראי המדור לא מופתעים. כאן, בתאריך 20.11.2009, נכתב על המפה המורכבת "כאשר בוחנים את המפה המשולבת והמקודמת של מדינת ישראל וזמן ההצהרה של ערפאת יימח שמו על פלשתין באלג'יר בנובמבר 1988. אפשר להבין בדיוק את ה"סיפור" המדיני והניסיונות העקרים להגיע לדו-שיח חדש. בימים אלה, בקומפוזייט המקודם, השמש במעלה 3 במאזניים, בריבוע מדויק לכוכב מארס במזל סרטן. המשמעות היא שיש קושי לשלב אנרגיות ביחד. בזבוז זמן על ויכוחים, על נושאים שאינם באמת ערובה לביטחון, וכל אלה תקועים כמו עצם בגרון, ולא מאפשרים להגיע לתוצאה כלשהי... רק כאשר יפנימו הצדדים את הערך של הסבלנות והסובלנות, אז הסיכוי להפסיק ולהאשים אחד את השני יתאפשר. ברגע שיבינו שיש לקבל אחריות ולהשתלט על ההתגוששות לפרק זמן, אפשר יהיה לעבוד ביחד להגיע להישגים משותפים...".

עד כה נשארו הוויכוחים על התנאים...

עוד נכתב באותו מאמר: "הקושי בהווה הוא שילוב של הכוכבים סאטורן על השמש במאזניים ובריבוע למארס במפה, הפלוטו מול המארס ובריבוע לשמש. זה מבנה כבד מאוד המקשה לקדם איזושהי הסכמה. יש יותר מאבקי כוח, ניסיונות להשתלט האחד על השני, בכוח או במוח, ניסיון לשבור את הסטאטוס-קוו, על-ידי הרס והתחלה חדשה. מצב כוכבים זה יחזור לקראת המחצית השנייה של יולי ובמהלך אוגוסט 2010, כך שהסאגה היא מתמשכת."

אנו עדים לניסיונות המתמשכים. נתניהו נוסע למובראק ולעבדאללה, מלך ירדן, הכל בתקווה לשנות את הכיוון, לנסות לפרוץ שער, אבל כל עוד כוכב פלוטו נמצא מול המארס במזל גדי עד סוף נובמבר ויהיה קשה להגיע לשולחן העגול. גם הסאטורן אינו עוזר לפתור חילוקי דעות, והוא משפיע בתקופה הקרובה.

עוד באותו מאמר (12.03.2010) נכתב על אבו מאזן ועתה, כשחלפו כמה חודשים, אפשר לראות את התנהלות...והדרך בה הוא מתבטא בפורומים שונים:

"אבו מאזן, יליד סוף מרס 1935, בן מזל טלה, חווה בחודשים האלה גם את השילוב של הסאטורן והפלוטו על השמש במפתו. בנוסף, האורנוס פעיל מאוד וגורר אותו "לשבור את הכלים". ממבנה ההורוסקופ שלו ניתן להבין שהוא שייך לאלה שמאשימים את כולם בכישלונות שלו, לכן הוא מאיים ומנסה בדרכים שונות לקבל תמיכה ועידוד, למרות שלא ידע להיות מנהיג אמיתי ולקבל החלטות על דעת עצמו. הוא שקול מאוד, אבל "יצירתי" באותה מידה, בעיקר בדרך בה הוא מציג את ה"עובדות", בעזרתו של כוכב נפטון, שהוא מאוד דומיננטי בהורוסקופ האישי שלו, הוא צובע את המציאות בטשטוש ומערפל אותה במילים חסרות שחר".

במפה המקודמת לעכשיו של אבו מאזן, המרקורי המקודם נמצא בנסיגה במעלה 4 סרטן, כמעט נוגע ( בהפרש של שניות) בכוכב מארס המקודם של הקומפוזיט המקודם של מדינת ישראל והפלשתינאים. מכאן ניתן להבין את התביעות החד משמעיות שלו לפני שניכנסים למו"מ. השילוב בין מרקורי ומארס הוא פוטנציאל למריבות קשות.

מיד אחרי האישור ל הליגה ביום חמישי, נישמע בכיר הפת"ח, מוחמד דאחלאן אומר שלא יתקדמו למו"מ ישיר בלי שיענו התנאים שהציבו. חזרנו לנקודת ההתחלה?

אסון האקולוגיה, כתם הנפט המתפשט במפרץ מקסיקו:

למרות שיש כמה ספינים בנושא, שהנה הבעיה נפתרה, הירח המקודם של ארה"ב מגיע לכוכב נפטון בהורוסקופ האמריקאי בתוך כחודשיים, כלומר האמת מטושטשת. הנפטון קשור גם לאוקיינוס, וגם לנפט. בחודשים הקרובים יגיעו עוד כמה כותרות בנושא. לא חשוב מה מספרים לכם, הכוכבים חושפים אמת אחת, בינתיים אין להם פיתרון.

" אם יש גרם המעלות לייסורים הרי הגיע בו ישראל לשלב בעליון" (י.ל. צונץ)

בחזרה לארכיון