25.6.2010 - 2.7.2010

ליקוי הלבנה מחר ה- 26.06, הוא משמעותי במיוחד הפעם, בגלל הכוכבים פלוטו, יופיטר אורנוס וסאטורן ה"תומכים" בו. זו דינאמיקה שתחזק ותגביה מנהיגים חדשים ותפיל את הישנים. צפויים מאבקים פוליטיים בכל העולם, עם תוצאות לא צפויות (אוסטרליה, בסוף השבוע האחרון), או כאלה שלא התכוונו להם. רעיונות חדשים, מוצרים שיטות וסגנון חיים יקרמו עור וגידים או יסתיימו, זמן טוב לשחרר דברים שאינם רלוונטיים יותר בחיים.

ליקויים דוחפים לפיתרונות, זה הזמן הטוב לטרנספורמציה של הרגליים הרסניים אצל כל אחד מאיתנו. כמה סמלי, שמצב של סכנה מביא עימו הזדמנות חדשה. ליקויי לבנה עלולים להשפיע לאורך זמן, קצת לפני הליקוי וכמה חודשים אחרי, התוצאה מביאה, לצערי הרב, הרבה אסונות טבע (כבר שמענו על כמה בשבוע האחרון ומן הסתם יגיעו עוד כמה, אולי גם אצלנו).

ליקוי הלבנה, מול כוכב וונוס בהורוסקופ של המדינה שלנו, מבטיח מאמצים דיפלומטיים אינטנסיביים כדי לפתור את המשבר הנוכחי. אולם, אם החלו במאמצים אלו בשבוע האחרון, שהיה השבוע שלפני הליקוי, אלה לא יענו על הציפיות, מאחר והחלטות, או הסכמים, שהיו לפני הליקוי, מתעוותים. להבדיל, אם התהליכים הדיפלומטיים יתחילו אחרי הליקוי, סביר להניח שהם יהיו בעלי משמעות גורלית.

הליקוי חושף סודות, או דברים שלא נוהגים לדבר עליהם בדרך כלל. האנרגיה שלו משחררת ומאפשרת לצמוח ברמה האישית ובגלל הקשר של הליקוי גם לראש דרקון, אפשר לצפות להתפתחויות גורליות במהלך החודש הקרוב, כמו שינויים התומכים בנתיב בו אנחנו בוחרים, כאשר יש לכך חשיבות במערכות יחסים אישיות חשובות ובמרחב האישי - חברתי. זוגות שחיים יחד הרבה שנים, הליקוי הפעם (סרטן/גדי) גורם להחלטה על נישואין, התמסדות המתרחשת כאילו בהפתעה. הבוס מעיק עליכם כבר הרבה זמן? החלטה על התפטרות יכולה להתקבל כהרף עין. ענייני בריאות שהתעלמתם מהם או לא היו ברורים, צצים עתה עם תשובות ויש דיאגנוזה. השתדלו להיות בקשר עם בני המשפחה והחברים, אלה שאתם יודעים שעוברים שינויים, או נאבקים עם בעיות בריאות או אמוציות קשות. האנרגיה הזאת מביאה התמודדות לא קלה לגוף הפיזי ועלולה לגרום לאנשים לוותר ולהיכנע למצב. הליקוי מנקה את הקוסמוס, אתם רואים את הדברים אחרת מזו שראיתם עד כה, יש ראייה חדשה.

כוכב סאטורן רוקד עם כוכב נפטון כמעט כל חודש יוני ושיא הריקוד יהיה בתאריך 27.06. הצד המעשי הרציני והממוקד, מאותגר על ידי המסרים והחזון האידיאליסטי של כוכב נפטון במזל דלי. האזרחים שומעים את הבטחות הפוליטיקאים וצריכים להבחין בין המילים, מה אמיתי וכן, ומהו חזון אחרית הימים.

ברמה האישית, רבים שואלים או מספרים על העייפות שלהם בעת האחרונה. את "האשמה" אפשר לתלות בהתמודדות (150 מעלות) בין הסאטורן ונפטון. הנפטון סוחב את האינדיבידואל למטה, לדפרסיה, המחלישה את האנרגיה ועוטפת את הגוף בעייפות. אם נותנים את הכוח לסאטורן הוא זה שעוצר ולוחץ, ובמבנה הנוכחי הכוכבים המאתגרים זה את זה גורמים לא פעם להקפאה. הוויכוח בין שני אלה אינו מאפשר תנועה. אם תבחרו כיוון בלי לוותר לחולשה ולמצבי הרוח, תוכלו לגרש את העייפות. דרך אגב אחרי התאריך 27.06 המנעד בין אלה מתחיל להתפוגג בהדרגה.

בשבוע שעבר השמש עברה למזל סרטן וכולנו נרגיש אמוציות חזקות ופתיחות אובייקטיביות. השילוב הזה לא קל, אולם התגובות הנחשפות עתה והשחרור שלהם מגיע מרבדים רוחניים יותר. התקופה האמוציונאלית משפיעה מתאריך 24.06 עד 08.07. ותהיה יותר רגשית ואינטנסיבית. הרצון לגונן על היקרים לכם מתחזק. הנטייה לתגובה צפויה להיות יותר חזקה בכל המישורים, אולם ההגזמה האמוציונאלית מחלישה, בגלל הספקות שצצות, בעיקר אודות היכולת האישית לערוך סדר בחיים. אם יש עניין בתקופה הזאת להגיע לעימות אמוציונאלי, עדיף לשכוח את זה, מאחר והאדם הניצב מולכם בעימות עלול להגיב בעוצמה רגשית הרבה מעבר לציפיות ולמוכנות שלכם. זה עלול להביא להסלמה בתגובה שלכם, לכן עדיף להמתין אחרי התאריך 08.07, לבחון את עמדתכם, מה האינטרס שלכם ולהיות מוכנים לשנות בהתאם לכך מערכות היחסים.

25.06 אתם אומרים היום מה שאתם מרגישים, כך שהשיחות תהיינה בעלות גוון יותר רציני. יתכן גם שהכוונה היא יותר רצינית ואתם גם לוקחים את עצמכם ברצינות גבוהה מדי. יש נטייה לבכות על חלב שנשפך, על כן נסו לשמור על שיקול דעת ורגישות. במהלך היום אפשר להיקלע לקטטות על שטויות, אך מהר מאוד תבינו שאתם רודפים אחרי הזנב של עצמכם, עצרו, קחו פסק זמן וחיזרו לבחון את המצב הנתון בשלב מאוחר יותר, לעיתים המכשולים הצצים ביום כזה, טמונים בתוככם, כך שרצוי שתעשו "בדק בית" פנימי.

26.06 הירח בטל משעה 02.32 עד שעה 05.21 בבוקר. האופקים היום מתרחבים. יש יכולת חשיבה העוברת את גבולות ההיגיון. מידע חדש מגיע ויתכן שהוא לא קל לעיכול. המוח משדר במהירות רבה ועלול לגרום לגמגום, בגלל שהמילים לא מספיקות לתרגם את הרעיונות החדשים. נסו לשמור על זהירות עם כל המסרים והתכנים המגיעים אליכם, כך לא תאבדו פרטים בדרך. חיזרו ובחנו את החומרים שאתם כותבים, היסח הדעת ורשלנות לא יכבדו אתכם. קשה לשמור על יציבות היום עם הופעת ליקוי הלבנה לקראת השעה 16.37 אחר הצהריים. מצבי הרוח יאפיינו את היום.

27.06 מישהו ניצב בדרככם וגורם לבלבול, דווקא באותו רגע שחשבתם שעברתם את כל המשוכות שבדרך. אל תמשיכו מאחר ואתם עומדים להתנגש בקיר. עיצרו, חישבו שוב, השתמשו בניסיונכם ואם צריך להחליף את המסלול כדי להגיע ליעד הרצוי, עשו זאת. סגנון הדיבור היום הוא יותר כוחני. אי אפשר לנהל שיחה קלילה או לרפרף במילים מעל פני השטח. הטון הוא זה שקובע, לעיתים חשוב איך אתם מדברים, יותר ממה שאתם אומרים. רוב האנשים אינם מקשיבים, אלה מגיבים לגוון של הקול, שימו לב ולא תתחלקו על תכנים פוגעניים, שלא התכוונתם להם.

28.06 האווירה יותר יציבה היום. אפשר לומר מה שמרגישים, אבל לא להגזים. היום מתאים לעודד אחד את השני, אפשר להיכנס למו"מ אם צריך, לקדם תוכניות, אך בלי ראוותנות. הירח בטל משעה 12.45 עד שעה 15.52. האנרגיה המנטאלית במיטבה. השתדלו לרקום את התוכניות תפר אחר תפר בלי לדלג על שום דבר. המילים עדיין חזקות ובעלות משמעות, שימו לב עדיין על המילים שאתם אומרים והדרך בה אתם מבטאים את עצמכם. אי אפשר לרצות את כולם.

29.06 רגשות ורצונות גוררים אי שקט ורוגז סביב. עיצרו, חיתכו, למרות שאתם חשים שיש אתגר. מה שתעשו היום יעורר מחר מהפך, מהומה, כך שלא כדאי לקפוץ לעבר משהו שאין לכם ביטחון שהוא מה שאתם רוצים באמת. הירגעו, תנו לגלי המים הסוערים לחלוף עד מחר ואז תחליטו.

30.06 יש נטייה לישנוניות יום. קשה לכם לתקוע סיכה בלוח היעדים, ולרדת לקרקע. יש אשליות לצד ספקולציות, תקוות ותפילה. כל דבר שאתם מנסים לעשות בדרך פורמאלית, לא יישאר כך. אתם מתרגשים היום יותר מתמיד, קשה לכם להתרכז והתחושה שהרגשות גם הם בתנועה נוספת, מקשה גם היא על תהליך קבלת החלטות. תנו לתחושות הבטן להוליך אתכם. התנסויות היום אפשריות אם הן נעשות בעדינות.

01.07 הירח בטל משעה 01.07 עד שעה 04.10 בבוקר. קל היום לדבר על הדברים. גם אם צריך להתווכח, וגם אם יש חוסר הסכמה, יש ביכולתכם לשוחח ולהוציא לאור גם את הדברים הנמצאים מתחת לפני השטח. יש שפה משותפת, והדיון יהיה מלא חיוניות אבל קונסטרוקטיבי למטרות שלכם. ניתן היום לערוך סידורים, במשרד, במקום העבודה או במגירות האישיות.

02.07 היום יום תקשורתי. יש הבנה להתפתחויות של אירועים, זווית הראייה שלכם עוזרת לתכנן דברים נכון יותר. האסטרטגיה הטובה עוזרת לארגן את השפע הרעיוני ולקדם בהמשך את התוכניות שלכם בלוח זמנים בלי עיכובים. בשעות הערב מצב הרוח כבד יותר, יתכן שתרגישו רצון להיות עם עצמכם, בשקט ולבד. מותר לכל אחד לבחור לעצמו איך לבלות את שעות הפנאי שלו. לא תמיד צריך ל"שחק נחמדים" לפני אחרים.

כלכלה ושווקים:

בשבוע שעבר במהלך התאריך 21.06, כשהשמש עברה למזל סרטן, היא "הדליקה" את המבנה המורכב ויוצא הדופן הנקרא ה- T square הגדול במזלות היוזמה והשווקים הגיבו בהתאם. יש כאן נסיגה, או עצירה, בעיקר בגלל החשש מסיכונים חדשים. הקוראים כבר מכירים את כוכב אורנוס, היוצר מהפכים. למעשה אף פעם איש אינו יודע בביטחון איזה אירוע צפוי כשהוא נוכח.

התנודות שחוו השווקים עם הכוכבים יופיטר ואורנוס ממשיכות. הקוראים כאן לאורך השנה, זוכרים שנכתב כאן כמה וכמה פעמים, המשבר הכלכלי הבא בדרך. הליקוי הצפוי בשבת מצביע על פרק זמן נוסף של סחרחורות. המבנה בו נמצא הליקוי חשוב גם הוא, מאחר והוא מהווה נקודת פתיחה לריבוע החשוב הנ"ל וההתפתחויות שילוו את הליקוי הזה, הם הפרולוג למה שצפוי בסוף חודש יולי עד תחילת אוגוסט. המבנה הזה ישפיע על המצב הכלכלי בעולם והשלט "זהירות" שוב מופיע מולכם.

זה יביא לסוויץ פתאומי, חשיפה של דברים שהיו סמויים מהעין, אין שקט. אפשר לצפות לכך שהמנהיגים המשפיעים על הכלכלה, או אנשי ציבור או חברה שיש להם מה לומר בתחום הפיננסי, לא ישתקו. הניסיון שלהם יהיה לדלג מעל הבלתי אפשרי בתחום והם אלה שיפגעו!!!

הקיץ הקרוב מכיל חוסר שביעות רצון. במהלך קיץ מתייצבים הכוכבים בשמים, ויוצרים צלב גדול, שזו אחת הקונסטלציות האסטרולוגיות הקשות. מצטרפים למערכה גם הכרונוס והדס (כוכבים אורניים) המבנה הזה יופעל בחלק הראשון של חודש אוגוסט, בעזרת הצמידות וונוס מארס, והכל נדלק בין התאריכים 06.08-10.08. המבנה מזכיר לנו את השנים 1929-1931, כך שסביר להניח שבחלק הראשון של אוגוסט נחשוש שהעולם עומד להתפרק... מבנה זה יביא לאסונות טבע, הוריקנים, טורנדו, שיטפונות, רעידת אדמה וכו'. מעניין לעקוב אחרי הקורלציה שיש בין אסונות טבע המתרחשים בתקופות שבהן השווקים הם כמו נדנדה העולה ויורדת בטווחים גדולים.

אצלנו:

"הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב" (במדבר, פרשת השבוע, פרשת בלק). זה הפסוק שחוזר ועולה, בכל פעם בתקופה האחרונה כשאני, כאסטרולוגית, בוחנת את הכוכבים על המפה של המדינה ומבינה שאלה ממשיכים להשפיע. למעשה כל אסטרולוג העוסק בניתוח מדיני ועולמי, רואה את אותה התמונה. חוקי הקוסמוס חזקים יותר מכל הפרשנים הפוליטיים, לא משנה מיהו ראש הממשלה בתקופה הזאת, לא מיהם השרים או המפלגות בקואליציה, הכוכבים לא משקרים. מבנה הכוכבים על כל הצירים של ההורוסקופ של המדינה, ממליץ למעשה לבחון מחדש מצבים קיימים, התקופה מאוד דינמית ולא ניתן לייצר בה מציאות החלטית.

הדרך היחידה להתמודד בדרך נכונה עם התקופה הנוכחית, זה לטפל כל פעם בבעיה שמתעוררת, לנסות כיוונים אחרים כדי למצוא פתרונות לאותן בעיות הצצות זו אחר זו. (כמו שהחליטו בשבוע האחרון להקל את "המצור" על עזה) כל החלטה או בחירה שתתקבל עכשיו, משרתת את המדינה לטווח מוגבל ולאחריה יהיה צורך למצוא נתיב חדש. יהיה קשה לבנות כעת תהליך קבלת החלטות אסטרטגי שישרת את המדינה לטווח הארוך. אפשר ורצוי לבנות את התדמית של המדינה בעזרת יחסי ציבור מול העולם הגדול, יש יכולת להוכיח את הצדק של מדינת ישראל והכל במסגרות פורמאליות, שיתקבלו בכל מקום, למרות שזה גם מערך שיצטרך להשתנות בכל פעם לפי הנסיבות.

אנו עדים איך הבעיות מציפות אותנו, כל דבר שחשבנו שהוא בשליטה, אינו כך למעשה. אורנוס נפטון על ציר 1-7, נפטון על ציר 5-11 ואורנוס על ציר 3-9. בתוך המדינה,עולים וצפים קשיים חברתיים, אם זו החברה הדתית והמנהגים הייחודיים שלה המהווים בסיס לאורח חייהם, עם כל הדקויות, מול החברה החילונית, שיש לה מושגי תרבות וערכים אחרים. שוב יצא השד העדתי בתוך החברה הדתית עצמה וגלש אל תוך החברה הישראלית כולה ועם מצב הכוכבים הנוכחי, אין פיתרון.

יש כאן ניסיון לפעול וליזום בכיוונים חדשים עם מצבי מבחן שעוברים אותם בדרך, אין וודאות ולמרות הכל, יש צורך להעיז, אבל אך ורק במסגרת הנורמות המקובלות. כל ניסיון להיעזר בגורמים חיצוניים, הוא זמני בלבד. אסור להיות תלויים באיזשהו גורם לטווח ארוך, מאחר והמדינה אינה יכולה עתה לסמוך על אף ישות מדינית אחרת. למעשה עם הכוכבים הקיימים, יש תחושת אכזבה מ"חברים" ואפילו תחושת בגידה מבני ברית (טורקיה). במהלך חודש אוקטובר 2010 יש התחלה של שינוי, שיתפתח לאט ובהדרגה, גם אם זה יראה נגד כל הסיכויים, נפעל כאומה מאוחדת. כוכב סאטורן על ציר 4-10, מדצמבר 2011 מביא לתחושה של כולם למען כולם והחל מפברואר 2012 הכוכבים נפטון פלוטו על ציר 4-10, כך שיש אור בקצה המנהרה.

בעקבות הידיעות והכותרות על הניסיון החוזר להרכיב ממשלה עם מפלגת קדימה, הצצה על המפה המשותפת של ציפי לבני ובנימין נתניהו, אינה מאירה פנים לאיש מהם. המארס והנפטון מתנגשים, המשמעות היא שהכוונות של כל אחד מהצדדים מחלישות זה את זה. השילוב הזה מעיד גם על כוונות מעורפלות, יש הרבה מתח בתוך המפה המשותפת ורוב הכוכבים מעידים על חוסר שיתוף פעולה, על הונאה וחוסר אמון הדדיים, כך שצודק נתניהו ששם סימן שאלה בנוגע לכוונותיה של ציפי לבני.

המפה המשותפת של ציפי לבני עם מדינת ישראל, גם היא לא נוחה בלשון המעטה, בעוד כ-4-5 חודשים.כוכב אורנוס בפעולה. האם יתכן שהיא עושה שינוי בדרכה?

" לדעת כיצד לחכות הוא סוד ההצלחה " (יוסף דה מייסטר)

בחזרה לארכיון