21.5.2010 - 28.5.2010

החיים עומדים לזרום בתוך נהר של שינויים מהירים.

השבוע, תוכניות הפרישה מהעבודה על הפרק. כדאי לבדוק ולבחון האם התנאים עומדים בציפיות וזה הזמן לבדוק ולתאם גם את חשבונות הפנסיה, גם אם זה לא על הפרק בטווח הקרוב. השינוי מגיע עם הכוכבים לאסטרואיד ווסטה. היופיטר במולות לסאטורן, מסמל פרק חדש בכלכלה ומביא לשינוי. זה הזמן לשבת עם היועץ הפיננסי, בו אתם בוטחים ולהבין אילו שינויים אתם נדרשים לעשות.

המולות המדויקת מתרחשת בתאריך 23.05, ושני אלה במנעד לכוכב אורני הדס. המולות בין יופיטר וסאטורן מעוררת הרבה סימני שאלה או ספקות בנושא המוסר והאתיקה הפוליטי והדתי. אצלנו, יש דין ודברים בתקשורת על תכניו ומטרתו של החינוך החרדי, דיון מתמשך בבית המשפט ובתקשורת על האפליה בין הספרדים והאשכנזים בבתי הספר החרדיים, הוצאת העצמות במתחם בי"ח "ברזילי".

שילוב כוכבים יופיטר/אורנוס במולות לסאטורן מעיד על פנאטיות דתית קיצונית, כך שיתכן שבהמשך השנה, יכול מצב הכוכבים הזה להתקשר לפעולות טרור על בסיס אמונה דתית, או מסע הפחדה המוני של ממשלה או ממסד דתי בארץ או בעולם.

בכל מקרה, עלול להתעורר עוד סקנדל או המשך סקנדל מיני במגזר הדתי, בארץ וגם בעולם. השבוע כוכב וונוס במזל סרטן מגיע למולות מדויקת עם כוכב פלוטו, המבנה הזה מתבטא בתובענות, "הכל או לא כלום". מערכות יחסים מושפעות בקיצוניות, אלה מכם שלא מסופקים יתנתקו מהמערכת ויעדיפו את ה"לא כלום" ואלה שמרגישים שמערכת היחסים בה הם גולשים היא הנכונה, ישקיעו בה "הכל".

בתאריך 28.05 כוכב יופיטר נע למפגש עם אורנוס במעלה 0 בטלה. זוהי קומבינציה ברת מזל, שתוציא לאור את הצד החיובי של האדס, היכולת לומר "לא" או לשלול נושאים שאינם מתאימים, או שאינם נכונים, או שאינם חיוביים לדעת הקהל. האדס גם שולט על ההמונים, על האיש הפשוט. השילוב של אורנוס, יופיטר והאדס יביא להתעוררות האנשים, ההמון, אלה המרגישים מקופחים, מובטלים, או פליטים. קולם ישמע בנושאים יומיומיים של מים ומחירי המזון ויתכנו גם מחאות בתחום פוליטי או מדיני (כמו אלו בתאילנד וביוון) ואת אלה ניראה בתקופה הקרובה ולאורך זמן. נמשיך לשמוע על גלי אלימות, שעלולה לגאות ומגמות של הרס פיזי, (וונדליזם), בכל העולם.

אורנוס במעלת האפס, הנוגעת לעולם כולו, יביא לשינוי הפוליטיקה העולמית. יתכן שזו תהיה התערבות, או הפרעה גדולה יותר בחיי האזרחים. אולם, אורנוס מסמל כוח רצון חזק המתנגד לפלישה של ממסד כלשהו לחיים. הדרישה לחופש תהיה דומיננטית והממשלות יחוו התנגדות המונית, שתגרום לנסיגה מהתוכניות או מהכוונות שלהם. הירח המלא בתאריך 28.05, במבנה המעורר מתח, חששות אישיים מתחזקים מאיזושהי סיבה וקיימת תחושה של איום, עם צורך להתגונן, לכן רצוי לבחור בשליטה עצמית. הירח המלא במזל קשת מתרחש כשכוכב אורנוס מגיע למזל טלה. הצורך לטיולים מתעורר, תוכניות לקראת נסיעה, או פרויקטים חדשים, שינוי הדוחף להרחיב אופקים, לצאת לעצמאות ולבטא את עצמכם.

סאטורן נעצר ומסתובב על עקביו בתאריך 30.05, משנה כיוון ומקבל אחריות, ויום אחריו כוכב נפטון מתחיל בנסיגה, האחד הולך והשני מגיע. שימו לב, ברמה היומיומית צפויה חשיפה של אינדיבידואלים שיש רבב שלילי בתפקודם במקום העבודה, או בממסד, גם פרטי וגם מדיני, כאלה הנגועים בשחיתות, מעורבים בסקנדל, או שמורחים את עבודתם. אנשים כאלה נבעטים החוצה ובמקומם יגיעו אנשים חרוצים ומעשיים. משאלות הלב מתפוגגות נוכח המציאות הריאלית, כל אחד לומד מהו מקומו בחברה.

21.05 הירח בטל משעה 02.41 עד שעה 02.58 לפנות בוקר. החודש, התקשורת זורמת יותר. כך שיתכן אומרים יותר ממה שצריך, אבל גם מדברים יותר לעניין, מאחר והמילים קולחות בקלות. קל למצוא פיתרונות אינטלקטואליים. השתדלו לשמור על אופציות פתוחות, אל תתחייבו על מה שאי אפשר. הכירו במגבלות של עצמכם. יש הרבה תמיכה הדדית, העוזרת לכם לעלות על דרך המלך. היכולת להתבטא בביטחון, לשלב בין רגש והגיון, שזה למעשה האידיאל, מביא את התוצאה הרצויה.

22.05 מצבי הרוח מתנועעים היום לכאן ולכאן ונסו לא להיסחף. הסביבה גם היא לא שקטה, אבל המגמה היא חיובית. נסו להתרכז במה שאתם רוצים לעשות היום ואפשרו לעצמכם גם לדלג מעל המשוכות, בכדי לא למצוא את עצמכם עולים על נתיב שלא התכוונתם אליו. סביר להניח שחלק מהחברים אינם רוצים לשתף פעולה, אל תופתעו מכך, הכינו לעצמכם תכנית אלטרנטיבית. יש מגמה של כובד, אנשים מסוימים חושבים שהם "חשובים" יותר, הניחו להם להתבשם מעצמם, חייכו והמשיכו הלאה, אך יתכן שאתם מסיימים את היום בתחושת עייפות.

23.05 הירח בטל משעה 05.33 עד שעה 05.50. (אין טעות). היום זה "תן וקח" שילווה את הימים הבאים. האופי הוא של אהבה ומלחמה, הכל או לא כלום, לא רק ברמה האישית אלא גם בעסקים. באיזה מגרש אתם מעדיפים לשחק, זו הבחירה שלכם. דעות קדומות מתעוררות היום, גם פרנויה, הפחד מהלא נודע. לעיתים ימים כאלה גורמים לכם לדבוק במישהו, שאולי יהיה מגונן במצב כזה. החוכמה שלכם תהיה להתעלות ולהימנע מחיכוכים, לראות מה יעזור לכם להתקדם בתוכנית שלכם, גם אם יש צורך לשנות בה כמה מרכיבים.

24.05 היום יש יכולת טובה להשיג את מטרותיכם. הביטחון האישי, מופגן גם בדרך בה אתם מציגים את עצמכם. רוח הדברים היום מושפעת מהאווירה ההחלטית, שאינה מעוררת שאלות, מצב הגורם לכם להרגיש שהאנרגיה הטובה מניעה ומסיעה אתכם. אין דחייה בתוכניות, ותנו לעצמכם לזרום עם המהלכים שנעשים בשליטה שלכם.

25.05 הירח בטל משעה 07.00 בבוקר עד שעה 09.17 בבוקר. יום טוב לבטא את עצמכם, אם כי אין זה יום למילים, אלא יותר ביטוי רגשי. האינטואיציה במיטבה, ועוזרת לכם להשקיף על התמונה הכוללת. האינסטינקט חזק ורצוי להקשיב "לבטן". יתכן והאינטנסיביות מעוררת כמה תחבולות, אבל החושים שלכם קולטים מיד מה קורה. התייחסו בציניות לניסיונם של אחרים להיות רציניים וכבדים. כל מה שקורה מאחורי דלתות סגורות, מתאים לכם בימים אלה, זו הדרך להימנע מעימותים מיותרים. המשיכו הלאה ואל תישארו לדשדש באותו מקום.

26.05 קיים פער בין מה שאתם מרגישים ובין מה שאפשר לומר בצורה גלויה, לכן רצוי שיהיו לכם עט ופנקס על השולחן או בתיק הצמוד היום, כך תוכלו לרשום את מה שחשוב לכם, לשימוש ביום אחר. אל תמהרו לחתום היום על כל דבר, זהירות מתבקשת, מאחר והכוונות לא משתלבות לתוך המציאות היום. "נפנפו" כל מה שחשוד בעיניכם.

27.05 מצב הרוח עגמומי, אבל זה לא שלילי בהכרח. נסו לעצור ולבחון את הטעון תיקון, בחייכם האישיים או המקצועיים. צפו לתגובות רגשיות עזות יותר. הירח בטל משעה 14.13 עד 14.16 (אין טעות). במפגשים בינאישיים יתכנו קשיים בגלל חוסר הבנה או חוסר הסכמה, זכרו שלכל מטבע יש שני צדדים, כדאי להאזין, ולצמצם את המשפטים המורכבים שלא מובנים. אל תיכנסו להתחייבויות ארוכות טווח. היום מתאים ליוזמות חדשות, כאלה שעוד לא ניסתם או העזתם. שימרו על ערנות היא תועיל במיוחד בימים הקרובים.

28.05 השמועות היום מגיעות לכל מקום ויש שמץ של אמת בדברים, הקשיבו והשתמשו במסננת המתאימה, למרות שיתכן שגם לאלה אין כל משמעות. תגליות חדשות מגיעות לכל מקום, שינויים פתאומיים נחשפים, אולי קצת מפתיעים. יש רצון לצאת לטייל, להיות באוויר החופשי. יתכן שקשה למממש את התוכניות שהיו והספונטניות תהיה דומיננטית יותר. קחו אוויר עמוק לריאות, תנשמו וחייכו. לפעמים גם הפתעות זה דבר מקסים.

כלכלה ושווקים:

מזג האוויר המשתנה בעולם, משפיע גם על היבולים. כך שמחירי הסחורות (סוכר, חיטה סויה וכד') צפויים לעלות.

השילוב של היופיטר והאורנוס המגיע לקראת סוף החודש, יביא גם לאינפלציה. המבנה הזה יהיה חשוב מאוד החל מסוף חודש מאי, הפוטנציאל שלו יקפיץ את השווקים, מאידך, באותם ימים יש כמה מבנים שאופיים דובי.

בתאריך 28.05 יכנס כוכב אורנוס למזל טלה ובתאריך 06.06 כוכב יופיטר יכנס למזל טלה, הצמידות הזו לכל הדעות היא מאוד ספקולטיבית, מאחר וטלה הוא מזל אש, כך שהאופטימיות תחזיר את הצבע ללחיים.

נוכל לעקוב אחרי התנודתיות, אלו שירדו יחזרו ויעלו, מעלה מעלה. ואלו שעלו, ירדו מטה מטה, אין הגבלה. תהיינה הרבה התנסויות חדשות, אך שימרו על ערנות, זו תקופה בה אפשר להרוויח הרבה מאוד, אבל גם להפסיד הרבה מאוד. אלו מכם השוחים כבר כמה שנים בתוך השווקים ומכירים את הניואנסים, ידעו איך להשתעשע, לשמור על ערנות וכך לעלות על הגל הרצוי.

בשבוע האחרון כוכב וונוס הדליק את ריבוע ה- Tבמזלות הקרדינאל, נתן לכולם שיעור מהי המשמעות של הריבוע אורנוס, פלוטו, סאטורן ויופיטר. המבנה הזה המתפתח מסוף חודש יולי וימשך עד חודש נובמבר. חשוב להדק את חגורות בטיחות, הנסיעה צפויה להיות אינטנסיבית.

לא הכל שלילי!!! יש כאן תהליך המעיד שהמגמה היא לאיחוד ואחדות. הכל מאוד איטי, התחדשות כמו לידה, כואב אבל מביא תקווה חדשה.

מחשבות אסטרולוגיות

כוכב פלוטו, תמיד מסמל מוות ולידה מחדש. עתה, במעברו במזל גדי, המשמעות העיקרית היא השינויים הדרמאטיים בכלכלה העולמית, קודם ארצות הברית השבעה ועכשיו אירופה היהירה. הקולקטיב דורש התחשבנות ויש חיפוש אחר מנהיגים שיוכיחו את עצמם, כאלה שיש להם יושר ואחריות כלכלית, שיביאו תוכניות מעשיות ריאליות. יש כאן כאב של לידה חדשה ולא כאב של מוות.

ב תאריך 28.05 עובר כוכב אורנוס למזל טלה. כוכב רדיקאלי במזל טלה היוזם, מאיץ ודוחף להתחדש. יש למבנה הזה אופי של התקוממות, החיים שלנו עומדים לזרום בתוך נהר של שינויים מהירים ולפרקים יצללו לתוך אשד מים סוער. האורנוס מעורר מהפכות פוליטיות, מהפכים חברתיים, מערבולות גם בכמה רבדים אישיים, בנוסף, צפויים שינויים טכנולוגיים בשנים הקרובות. עצירתו של אורנוס על מעלת האפס בטלה, זורעת מהפכים שישפיעו על העולם כולו, לצד חוסר הוודאות הכלכלי, צפויה גם התקוממות, יתכן שתאגידים ענקיים יתפצלו בעתיד, האו"ם, אולי ה - 20G ועוד אחרים.

הכוכבים אורנוס ויופיטר מתאחדים על מעלת האפס במזל טלה, מזל טלה הוא הראשון בגלגל המזלות ושני אלה קשורים למחשבה.

אורנוס מסמל אינטואיציה וממציא, כוכב יופיטר הוא הפילוסוף ובעל החזון, הצמידות הזו מחשמלת, תחשבו על ברקים המאירים את החשיכה, צפו להתעוררות של המודעות, מה שיכול לגרום גם להלם ברבדים חדשים של תודעה, כאילו המוח מקבל שבב חדש למחשב האישי, מה שיאפשר לנו לעבד במהירות הרבה מידע חדש, להבין ולפתור דברים מסובכים ומורכבים. הצמידות הזו עלולה גם להביא אירועים דרמטיים, בעיקר בתחום האמונה, דת ולימודים, וגם לרעידת אדמה, תרתי משמע.

היכולת לפתח מיומנויות מחשבתיות, להיפתח לאופקים חדשים ואחרים במלוא מובן המילה ולקבל תשובות על השאלות הכי קשות שיש. המיומנויות הטכניות ביצירת עולם חדש נובעות מחוכמה ויכולת סינון טובה, אחריות המעודדת חשיבה יצירתית ובני האנוש מקבלים מהקוסמוס את המתנה הנפלאה, יכולת מחשבה שתביא גם לסגור את הפער בין יכולת הפעילות למימוש המטרות שלנו.

" הבורות היא קללת האלהים, הדעת היא הכנפיים בה אנו ממריאים לשמים" (שקספיר)

בחזרה לארכיון