14.12.2007 - 20.12.2007
כוכב יופיטר עובר למזל גדי בתאריך 18.12.2007 וישהה שם עד לתאריך 06.01.2009 כוכב יופיטר ישפיע על תוכן השיחות החברתיות, שיתרכזו יותר סביב הביטחון הלאומי והכלכלי.

(על עלילותיו של כוכב יופיטר ופלוטו שיגיע בעקבותיו, במזל גדי, במאמר המצורף כאן בהמשך, ובאתר שלי www.tovasafra.com מאמר שיספר על השפעתם של אלה על התרבות שלנו על פני הגלובוס.)

בשבוע שעבר, הזכרתי את צמידות הכוכבים יופיטר ופלוטו בתאריך 11.12.2007. צמידות בעלת כוח, שהשפעתה תהיה לאורך כמה ימים, אבל תהיה לה השפעה גם הרבה מעבר לכך. מאחר והצמידות הזו היא מול כוכב הדס (כוכב אורני) יש לה השפעה ברמה פוליטית, ממקום לא טוב, מאחר וכוחה של צמידות זו גורמת להעלאה של כוחות פחות נחמדים של הטבע האנושי, מה שמצביע על הרס. ההמלצה היא להיות זהירים יותר בכל מו"מ ברמה החוקית, הפוליטית והעסקית. הפיתוי לחוסר יושר חזק יותר מתמיד והאינטגריטי של כל אחד מאיתנו תלוי אך ורק בנו. ועדיין הכוכבים יופיטר ופלוטו מתגברים את התקווה והתכונות החיוביות של מזל קשת. מצב הכוכבים הוא כוח חזק נגד ייאוש, נגד חתרנות, הוא עוצמתי עד כדי כך שהוא נוגד כישלון. ההיבט הזה נותן לכל אחד כוח להאמין בעצמו, ובזולת עם אפשרות חיובית להאמין בשינוי. התקווה מדליקה אש חיובית בלב, מעודדת גאווה כסמל לתעוזה בזמנים של אנדרלמוסיה אישית וקולקטיבית. יש הרבה כוח באוויר.

השבוע, תנו לתקווה לגונן עליכם, הדריכו את עצמכם והתעודדו בעשייה רוחנית. אל תתנו לביטחון העצמי תגבור גדול, זה עלול לגרום לכם לאבד את הגבול בתחום הרגשי והפיננסי. המפגש של שמש, מרקורי ופלוטו בתאריך 19.12, במזל קשת, יעורר כוחות של אנשים הנמצאים בעמדות אוטוריטה, שיתגברו על יריביהם.

כוכב אורנוס בהיבט לאסטרואיד ווסטה, מביא חוסר יציבות וחוסר ביטחון בתאריך 20.12, ולכן עדיף לדחות החלטות הקשורות בהשקעות. המפגש של השמש במזל קשת, עם כוכב פלוטו, במעלות בהן היה המפגש יופיטר פלוטו, יביאו לכמה נושאים לצאת מהמסגרת, לסחרחורת (ספין). אפשר לצפות לתנועה גדולה של התרחשויות, אירועים משמעותיים בעיקר בפוליטיקה ובעסקים. מגעים דיפלומטיים לא יזרמו ויתפתחו כמו שמצפים בין התאריכים 20-21.12.

אפרופו מגעים דיפלומטיים, במאמר מהשבוע הקודם, הזכרתי, בעקבות מפגש אנפוליס, את המפגש הצפוי בתאריך 12.12.2007, מפגש עבודה בין ציפי ליבני ועריקאת, במטרה לקדם את "התוכניות". באותו יום, במהלך היום כולו, היה הירח בלי היבטים, מה שניקרא בשפה העממית "ירח שחור"( void of course). הניסיון מלמד שעשייה כלשהי, מו"מ או עבודה, הנעשים בזמנים בהם הירח "בטל", אינם מובילים לתוצאה כלשהי. בסופה של אותה פגישה כמובן שמענו על כך שכל אחד מהצדדים דיבר על נושא אחר. והכותרות "פגישה ללא תוצאות". מאחר וזו הייתה הפגישה הראשונה, היא תשליך על כל מה שיבוא בעקבותיה, כלומר, כל פגישה תסתיים עם אותה כותרת.

שביתת המורים:

שילובי הכוכבים על ההורוסקופ של מדינת ישראל בתקופה האחרונה, נתן עוד אופטימיות כלשהי, עם כוכב יופיטר, שנימצא ליד פלוטו וכירון מצד השני. אלא שכוכב יופיטר עובר למזל גדי בשבוע הבא, ותוך כמה ימים יתרחק מכוכב פלוטו וכירון ש"יישארו" להשפיע על כל נושא יחסי העבודה, כוכב שבתאי הנמצא במזל בתולה "עוזר" ליחסי העבודה להתבלגן עוד יותר. בתוך זמן קצר יתעוררו משברים חדשים במשק העבודה, בנוסף למשבר הקיים בנושא שכר באוניברסיטה עם המרצים.

הנסתר רב מהגלוי, למעשה השביתה של המורים לא השיגה את רוב המטרות, גם אם יש ניסיון להציג תמונה אחרת. תוך פרק זמן הנושא יעלה שוב לכותרות ויבעיר את הלהבות. לא אהיה מופתעת אם המורים יחזרו לשבות.

המו"מ האינטנסיבי התרחש בתאריך 12.12.07, כפי שציינתי בנושא השיחות הדיפלומטיות, עם ירח "בטל". רק בשעה 07:45 למחרת בתאריך 13.12 חתמו על ההסכם.(כ-35 דקות אחרי שהירח ניכנס לשורה בחזרה). כוכב מארס עדיין בנסיגה, וגם השבתאי שיכנס למצב נסיגה, יגיע שוב אל הנקודות הרגישות. זה מותיר אותנו עם השאלה - מה נשמע כאשר הכוכבים האלה יתיישרו ויחזרו למהלך קדימה, ויעלו על אותן הנקודות?

אהוד ברק:

לאחרונה, ההורוסקופ האישי של אהוד ברק, עובר תהליכים המעידים על טעויות בשיפוט מצבים. הוא בוחן מצבים מחדש, מה שמביא לניתוקים, אבל עם הסאטורן, אלה מצבי מחלוקת לא פתירים בתקופה הקרובה. כלומר הניתוקים לא פותרים את הבעיות אליהן נקלע. טעויות בהבנה גורמים לאדם לשלם על כך, וזה מופיע ככישלון, וחזרה לנקודת ההתחלה.("אהוד החדש"? "אהוד הישן"? )

מצב הכוכבים ממליץ לו על סבלנות ולא לחשוב על הרווח המיידי. כל עזרה חדשה אותה ברק לוקח עכשיו (שינוי יועצים), תהיה זמנית בלבד. הרצון שלו הוא לפעול באופן עצמאי. למעשה, המצב בו הוא נימצא מכיל בתוכו אפשרות של הונאה (מישהו שפועל נגדו), כך שכל הסכם שייחתם בתקופה הקרובה, סביר שיופר. אל לו לעשות עתה תוכניות לטווח ארוך,אלא לקחת החלטות שיאפשרו לו לבחון אותן כעבור פרק זמן מחדש.

בדרכו ברק עובר כמה מכשולים, מגיע לצומת שתביא אותו לבחון שוב את הכיוון בעתיד הקרוב. במפה המשותפת שלו עם מפלגת העבודה, יש תהליך המעיד על "קצר" שעלול להשפיע על אופי דרכם המשותפת בעוד כמה חודשים.

כלכלה:

בתקופה שבין התאריכים 18.12-31.12, יופיטר עובר למעלת האפס במזל גדי, והשמש בעקבותיו, וכוכב מארס בנסיגה מגיע לאותה מעלה במזל סרטן ממול. בתיאוריה, השמש של הפדרל רזרב באותה מעלה (בגדי),תניע את הוועד המנהל (דירקטוריון) לפעולה משמעותית הקשורה לשווקים, לבנקים ותאום שערי מטבע, מתוך ניסיון לתקן את השווקים הנעים באי נוחות, מלמטה למעלה וההפך. האם תיקון הריבית יחזיר את השווקים לעליות?

ההיסטוריה מלמדת שמעברו של כוכב יופיטר למזל גדי בשנת 1984 ובשנת 1996 השפיעו על ההחלטות להורדת הריבית, אבל כמה חודשים לאחר מכן, היו ירידות דרמאטיות, מאחר וכל הורדת הריבית הייתה זמנית.

אפשר לצפות שנכון לעכשיו הריבית היורדת תביא לעליות, אבל בטווח של כמה חודשים, יבוא השינוי, והשווקים ירדו באופן תלול. בכל מיקרה כדאי להיות ערניים סביב התאריך 21.12 (סוף שבוע הבא). ווארן באפט התראיין בתאריך 11.12 לרשת CNBCואמר, שהכלכלה האמריקאית עלולה להיקלע למיתון ויש סיכון משמעותי בהשקעות. (קוראי השבועיים שמעו ממני על המיתון הצפוי כבר בספטמבר האחרון). מאחר והכותרות החוזרות בנושא, משפיעות על המשקיעים, כדאי לחזור ולהזכיר לקוראים, שהמיתון צפוי ויעברו כמה שנים עד שארה"ב תתאושש מהמשברים האחרונים. הדברים יתבהרו יותר לאחר הבחירות בנובמבר 2008 משיקולים פנימיים (אותם מניתי בטור הקודם).

בינתיים דבר אחד בטוח, עם היכנסו של כוכב יופיטר למזל גדי, הסולידיות תהיה דומיננטית יותר בכל הקשור לספקולציות. האנשים יעדיפו את הצד הבטוח יותר, אם החליטו להמשיך להשתתף במחול השווקים. השנה הריקוד יהיה איטי יותר, מדוד ומחושב בכל צעד.

בחזרה לארכיון