14.5.2010 - 21.5.2010

היום ה- 14.05, לפנות בוקר היה מולד הירח במזל שור. המולד בריקוד עם הכוכב האורני אדמטוס ובמנעד לנקודת ביניים מארס/ווסטה. נקודת הביניים הזו, מסמלת אנשים הלוקחים את החוק לידיים, או אנשים המגוננים על אדמתם. השילוב של כוכב מארס ואדמטוס מייצג פאניקה, כך שאפשר לצפות למצבים לא נוחים, בהם אנשים חווים, או מרגישים שחופש תנועתם מוגבל והם מוצאים שהתבטאות אגרסיבית, היא האלטרנטיבה היחידה.

לפנינו תקופה המשלבת איזון והשראה, יצירתיות ומעשיות. יש יכולת להגיע למסקנות חדשות עם יישומים חדשים המתאימים לחיינו, כאלה שאפשר לממש באופן מידי.

טווח הזמן שעד לתאריך 19.05 הוא זמן טוב לפיתרון מצבים של חוסר הסכמה. ההמלצה בזמן הזה היא לנסות לשמור את הרגליים על הקרקע. קופידון מטייל סביבכם, שולח את החיצים ואז "פגישה חצי פגישה, מבט אחד מהיר...ושוב הציף הכל ושוב הכל הסעיר..." (רחל), כן זו אהבה, המתעוררת כבר ממבט ראשון.

המרקורי חזר למסלולו, מה שמאפשר להניע תהליכים חדשים בעזרת רעיונות פוריים. במהלך הימים הבאים קיים רצון ליצור שינוי, שיביא להתחלות חדשות, כאלה המביאות רעננות לחיינו.אבל קיים סיכון שהמגמה הזאת תגרום להגזמה בעשייה, בעיקר אחרי תקופה בה הייתה תחושה של לחץ.

כוכב יופיטר יהיה במולות לכוכב סאטורן מהתאריך 23.05, אבל השפעתו כבר קיימת. כוכב יופיטר הבזבזן ניפגש עם כוכב סאטורן החסכן והעגמומי, ובאותה תקופה, כוכב יופיטר ואורנוס ממריצים וביחד מעוררים את הרצון לשבור את הסטאטוס קוו. ברמה האישית, אם יש לכם תוכניות, נסו לשמור על הצד הפרקטי המעשי, גם אם יש תחושת התלהבות ההולכת וגואה לקראת ההתחדשות.

המולות בין יופיטר וסאטורן מעוררת גם הרבה סימני שאלה, או ספקות, בנושא המוסר והאתיקה הפוליטי והדתי. אצלנו, על המדוכה, דין ודברים בתקשורת על תכניו ומטרתו של החינוך החרדי, זה החל בשאלה רטורית ששאל רון חולדאי וגרם ל"רעשים" מתמשכים... דיון בבית המשפט ובתקשורת על האפליה בין הספרדים והאשכנזים בבתי הספר החרדיים... עלול להתעורר עוד סקנדל או המשך סקנדל מיני במגזר הדתי, בארץ וגם בעולם.

14.05 מולד הירח לפנות בוקר, מסמל את אופיים של השבועיים הקרובים. יתכן שהתוכניות לא נעות בקצב הרצוי, אבל קיימת המשכיות יציבה וההתפתחות תגיע בסופו של דבר, עם דחיפה קלה מצידכם. התחושה הטובה תלווה את היום, כך שתמצאו דרך ליהנות גם מהפרטים הקטנים הבונים את התמונה הגדולה. הירח בטל משעה 15:28 עד שעה 16:18. ההתבטאות הרגשית תהיה קונסרבטיבית יותר. יש רצון לחוויות, אבל הבחירה תהיה להתנסות בדברים המוכרים.

15.05 מילים עפות באוויר עם מסרים רגשיים, נסו להתבטא בדרך ישירה יותר ואם אחר כך תרגישו צורך לשנות את התוכן, עשו זאת, מאחר ועדיף להישמע ברור ונכון, ללא פרשנויות נוספות. האנרגיה חיובית, כדאי לזרום היום, קשרים חדשים נוצרים היום ויתכנו גם התפתחויות חיוביות בקשרים קיימים.

16.05 תנו לעצמכם לזרום עם המתרחש, האווירה נעימה היום, יש התפתחויות נחמדות בעיקר במפגשים חברתיים. האהבה משפיעה על המעשים שלכם ביום יום, אבל אתם פגיעים יותר, לכן צמצמו את הדברים המשניים בחייכם, כך לא תאפשרו לאכזבה לתפוס את מקומה של התקווה.
תנו לאינטואיציה להנחות אתכם. אין זה היום לבחון כיוונים חדשים בחיים, התחלות פרויקטים חדשים נכונים רק אם יש להם תאריך סיום מוגדר. הירח בטל משעה 20:06 עד שעה 20:46.

17.05 כל דבר מתקדם עתה באיטיות, או שלאחר כל שני צעדים קדימה, יש אחד אחורה. למעשה כדאי להצטייד היום בהרבה סבלנות, כך תוכלו להתגבר על כל מכשול שצץ באופן לא צפוי. הניסיון לעשות מעל ומעבר נובע מהצורך שלכם בשלמות, לעשות את הדברים הכי נכון שאפשר, אך לעיתים פחות קפדנות יכולה להביא לתוצאות טובות יותר, גם אם אינכם חושבים כך.

18.05 רצוי שתבחרו בתוכניות צנועות להיום, הן יכולות להביא להישגים המקווים. אין זה יום המתאים להחלטות על בסיס של עקשנות. עשו מה שצריך, השביעו את רצונכם, במינון הנכון, כיוון שתלונות וקיטורים לא יעזרו. הגל הרגשי חזק וכל מה שתניחו היום כבסיס למערכות יחסים, יהיה לו המשכיות. לתשומת ליבכם טיפ קטן, זכרו שלצד השני אין רק תכונות טובות ונהדרות, סביר להניח שיש לו עוד תכונות שאינכם רואים כעת. בשעות הערב יש רצון למעורבויות אישיות ועולה הרצון להזמין חברים וקרובים, או משפחה, לטריטוריה האישית שלכם. הירח בטל משעה 23:35 עד שעה 00:06 אחר חצות.

19.05 יש היום מגמה לבדוק את הרעיונות הנפלאים שעלו בשבוע האחרון, לרדת לפרטים ולבחון אם הכל גלוי, אם אין משהו לא מובן בדרך בה פרשתם את הרעיונות הייחודיים שלכם. יש חוסר בהירות היום ומבט שני בכל תחום יסייע למנוע מבוכה. הקשיבו היטב לכל הסיפורים, יתכן מאוד שלא כל הפרטים שאתם שומעים מדויקים.

20.05 הנטייה היום לפעילות פזיזה עלולה לפגוע ברגשות, או לעורר קונפליקט אמוציונאלי וכעס שמגיח מכל פינה. אין זה נכון ללחוץ ולדחוף כדי לקדם את הרצונות או את הצרכים שלכם, ביטחן עצמי מופרז עלול לגרום לכוויות אישיות. נסו לעצור, לספור עד עשר ורק אחר כך להתקדם.

21.05 הירח בטל משעה 02:41 עד שעה 02:58 לפנות בוקר. התקשורת זורמת יותר, כך שאתם עלולים לומר יותר ממה שצריך, אבל אתם גם מדברים יותר לעניין, מאחר והמילים קולחות בקלות. קל למצוא היום פיתרונות אינטלקטואליים, השתדלו לשמור על אופציות פתוחות, אל תתחייבו על מה שאי אפשר, הכירו במגבלות של עצמכם. יש הרבה תמיכה הדדית, העוזרת לכם לעלות על דרך המלך, לחזק את היכולת להתבטא בביטחון, לשלב בין רגש והגיון, שזה למעשה האידיאל, שמביא את התוצאה הרצויה.

כלכלה ושווקים:

אחרי ה"צניחה החופשית" אפשר לסכם שכוכב מרקורי בנסיגה, היה אחראי על תקלות בתקשורת, מה שגם הוסיף לחוסר הבנה בקריאת המסרים ולחלק מכם, טעויות בפקודות קניה ומכירה. כוכב סאטורן היה קרוב למולות עם כוכב אורנוס, שאחראי על מחשבים וטכנולוגיה חדישה. סאטורן קשור להפסדים ושני אלה ביחד גרמו לקשיים. למעשה במעקב אחרי כל הפעמים שהתרחשה המולות בין השניים, מאז שנת 2008, היה אפשר לראות שהשווקים מגיעים לשיא חדש ותוך זמן קצר השווקים הצבועים בירוק הופכים לדוביים- אדומים. המולות הזו לא נעלמה והיא תשוב, בפעם האחרונה, לקראת סוף חודש יולי 2010. השפעתה עוד לא התפוגגה.

גם כשהחלה התקווה, בתאריך 11.05, היה זה היום בו המרקורי שינה כיוון וכצפוי, זה גם שינה את הכיוון של השווקים ואלה חזרו ונחתו.

הזהב מאיר פנים, כוכב מרקורי, ההליוצנטרי, נימצא במזל קשת בין התאריכים 06.05-17.05 וזה בהחלט תומך בזהב.

הימים האחרונים, מרמזים לנו מה יקרה לקראת סוף החודש ובמהלך חודש יוני, כאשר כוכב יופיטר וכוכב אורנוס יכנסו למזל טלה. סביר להניח שנשמע הודעות כלכליות ופוליטיות שישפיעו גם הם על התנודה של השווקים, אך יש עוד כמה מבנים קוסמיים שעומדים להשפיע. כוכב וונוס יכנס למזל סרטן בתאריך 19.05, ידליק את הריבוע במזלות הקרדינאל ואת המולות בין אורנוס וסאטורן, כבר בין התאריכים 17.05-19.05. אחר כך נרגיש את המולות בין הסאטורן והיופיטר, כך שלפנינו תקופה בה אפשר מחד, להרוויח המון כסף, אבל גם להפסיד לא מעט. זה היבט של מצב רוח עולה ויורד, גם ביום יום, כך שאין ספק שמצב הרוח של השחקנים יעלה וירד גם הוא בהלימה למבנה הכוכבים הזה.

כוכב יופיטר לצד האורנוס במזל טלה מעיד על מיבנה מאוד ספקולטיבי, זו סיבה לבועות חדשות בשוק הפיננסים, אולם אלה במולות לסאטורן יכולים לעורר גם פאניקה שתביא להפסד. יש כאן משחק עם משמעויות מנוגדות של כוכבים, אלה יכולים להשפיע בכיוון אופטימי ואחר כך לשנות כיוון ולעורר היסטריה, והם בהחלט יכולים "לשוחח" ביניהם ולהחליט לתת לכם גם מזה וגם מזה סימולטנית.

ברקע, לא נשכח את כוכב פלוטו במזל גדי עד שנת 2024. פלוטו המסמל חוב, בריקוד עם כמה כוכבים אחרים, מספר לכולנו, שיש חוב, חוב שהוא עולמי ומתרחב, ולמעשה הממשלות מוציאות הרבה יותר ממה שיש להן. ראינו את יוון, אבל אם נביט בעיניים פקוחות נראה שזה עלול להגיע גם לפורטוגל, ספרד, בלגיה ומן הסתם נשמע על עוד מדינות.

איך נעבור את התקופה? זה תלוי כמובן בהחלטות הממשלות ברחבי אירופה, החלטות שיהיה עליהן לקבל במהלך ששת החודשים הבאים ואלה יקבעו כמה זמן ימשך המשבר. כל אחד מאיתנו יודע שעליו לטפל בתקציב הביתי שלו עם אחריות ואם אינו עומד בו, מנהל הבנק מתקשר ואז נכנסים לצמצומים וחיסכון או שהבנק גורם לחשבון מוגבל וכן הלאה. כך אפשר לצפות גם ממדינות לבחון עד איפה מותר לבזבז בלי להתייחס למצב האמיתי ולמנוע מתחים מיותרים. עוד מעט יגיע המבנה של אורנוס ופלוטו, בין השנים 2012-2015 וזו לא חייבת להיות קטסטרופה. אם ידעו הממשלות השונות לרתום את הסוסים לפני העגלה, יוכלו להרים את המחסום המתבקש כדי למנוע משבר עולמי. האם הם יעלו על דרך המלך בחצי שנה הקרובה? כאן טמונה התשובה.

אצלנו: בשנת 2003, שר האוצר נתניהו, קיבל החלטות כלכליות קשות, האזרחים זעמו וכעסו מאוד, אבל היום, כמעט כולם מבינים שאותו ה"ניתוח", שהיה ללא הרדמה, הוא הגורם לכך שהכלכלה כאן במדינת ישראל חזקה ויציבה ומהווה פלא מול המשבר הפיננסי בעולם הגדול. עכשיו המדינות ברחבי אירופה חייבות גם הן ב"ניתוח".

ובכל זאת אופטימיות, מקריאת הורוסקופ של האיחוד האירופי, ומפות נילוות כמו היורו, צפוייה התאוששות ממרץ 2011. עד אז תעברו את מעבר החצייה עם זהירות גדולה, להביט ימינה ושמאלה בעיניים פקוחות.

הכוכב החדש דויד קאמרון ראש הממשלה החדש של בריטניה:

לתפקיד ראש הממשלה החדש של בריטניה, נבחר דויד קאמרון, אחרי שהמלכה הטילה עליו את התפקיד הנכסף. קאמרון בן מזל מאזניים, עם האופק במזל מאזניים על מעלת העולם, צפוי להיות גורם חזק ומשפיע בפוליטיקה העולמית.

הירח שלו במזל אריה צמוד לכוכב יופיטר, מעיד על אופיו הנוח, האופטימי, לצד נדיבות לב גדולה. בהורוסקופ שלו כוכב וונוס נמצא על מעלת האופק של בריטניה, ומובטחת לו אהבה ופופולאריות. גם השילוב של הירח והיופיטר שלו על השמש המקודמת של בריטניה, במזל אריה, כך שהוא מודע מאוד לתדמיתה של ארצו ויעשה מה שאפשר כדי לשפר את כבודה של בריטניה בעולם הגדול.

במפה המשותפת של קאמרון ובריטניה, הדגש הוא על בית הכספים, ויש להניח, שאחת המטרות העיקריות שלו תהיה לטפל בכלכלה החלשה שם.

כוכב פלוטו עובר על ציר 4-10 בקומפוזייט המשותף, מבטיח שאכן יגיע שינוי חיובי ומייצב בראשותו של ראש הממשלה החדש שם.

נקודת המבחן הראשונה צפויה במהלך ספטמבר- אוקטובר 2010, יתכן שזו תהיה רפורמה כלכלית שלא תתקבל באהבה על ידי הציבור הרחב.

בחינה של ההורוסקופ האישי שלו עם מדינת ישראל, נותנת תקווה שיגיע שינוי בהבנת צרכיה של מדינת ישראל מצד האנגלים בזמן כהונתו. כוכב מארס של דויד קאמרון נמצא ב-28 מעלות אריה, כמו המארס של מדינת ישראל ושל נתניהו. על פי רוב יש זהות בהשגת המטרות. בנוסף הירח של דויד קאמרון נמצא במזל אריה ונמצא בצמידות לירח בהורוסקופ של מדינת ישראל ובהורוסקופ המשותף, כוכב יופיטר נמצא על האופק.

" האמת כל שתרבינה העיניים המסתכלות בה, כן תראינה דברים שונים" (ג'ורג' מרדית)

בחזרה לארכיון