30.4.2010 - 7.5.2010

השבוע מתחיל עם היבט המסמל אנרגיה גבוהה, שיכולה מצד אחד לתדלק את כוח הרצון ולהביא ליוזמות חדשים, מאידך אותו היבט, המשתרע בין הימים 01.05-05.05, עלול להתבטא בתוקפנות ולהוביל לעימותים הנובעים מכעס. הימנעו עד כמה שאפשר מאיבוד עשתונות, מתגובות של שתלטנות ואל תופתעו, למרות שזה לא נעים, אם אתם נתקלים בהתבטאות גסה או חסרת טקט מצד אחרים, אימפולסיביות, חוסר סבלנות ואגרסיביות. נסו אם אפשר, "לבחור" בחוכמה את ה"קרבות" שאתם נקלעים אליהם, לא שאתם תהיו "קדושים", גם לשונכם עלולה להתחלק, לכן השתדלו להיות מאופקים למרות שזו משימה כמעט בלתי אפשרית. זכרו שאי אפשר להשיב מילה היוצאת מהפה.

כמו כן, היזהרו בדרכים ואל תיכנסו מתחת לגלגלי המכונית שמגיחה כך פתאום מאי שם, בעיקר בתאריך 04.05.

מהתאריך 06.05 מגיע "מטען" כבד של כוח, כוח רצון. כוכב מארס במנעד לפלוטו ובהמשך השמש עם המארס והפלוטו. האגו "עולה" קומה, החשיבות העצמית צוברת תאוצה והקשיחות אחריה.

זהו שבוע טוב לתחרויות, אבל מאוד קשה למו"מ, לא קל להגיע להסכמות והסכמים. אם אתם מקבלים את ה"ג'אננה", כך יקרה גם לאדם העומד מולכם והאורות שאתם רואים בקצה המנהרה, סביר להניח שאלה האורות של הרכבת הבאה מולכם. זה הזמן לקחת נשימה עמוקה, לאסוף את הכוח הנדרש כדי להתמודד עם המשימות שבדרך, קיימת סבירות גבוהה שלא אתם בוחרים אותן.

30.04 הירח בטל משעה 03:39 עד שעה 05:36. האווירה היום מעוננת קצת, מצב הרוח בהתאם. היתרון היום הוא קור רוח העוזר לתקן טעויות. היו ערניים, שימרו על עיניים פתוחות הקשיבו כדי שתוכלו לצאת מהפלונטר. נסו לחייך, לאמץ אופטימיות ותצאו לדרך עם רעיונות חדשים המתודלקים באנרגיה חיובית.

01.05 האנרגיה היום מתאימה לבילוי סביב שולחן האוכל, אם בארוחת בוקר מאוחרת או צהרים, או סתם סיבה למסיבה. הכרות מעניינת היום יכולה להביא למערכת יחסים בעלת משמעות גורלית, ובהמשך גם פרודוקטיבית. מצב הרוח מתובל בהומור, אווירה אופטימית ניכרת בכל. שימו לב למידע שמגיע אליכם כדרך אגב, אל תפספסו את המילים, שיתבררו כאינפורמציה חיונית בעתיד.

02.05 היום תמצאו את עצמכם מנסים לאזן בין החלום שמלווה אתכם דרך ארוכה ובין ראייה המבוססת על חזון חדש. תחשבו על זה שאולי אותו החלום אינו מתאים יותר למציאות החדשה של חייכם וזה הזמן לאסטרטגיה חדשה. הירח בטל משעה 11:07 עד שעה 13:00. נכון עכשיו להתבונן על הסביבה שלכם, מאחר והשכל הישר פועל עתה במיטבו, גם התקשורת פורייה בכל הרבדים.

03.05 קל יותר היום להבין דברים המתרחשים מתחת לפני השטח, בלי להיכנס למתחים מיותרים. חשיבה מעמיקה יוצרת תשובות, והתוצאה חשובה לכם מאוד. היום גם תוכלו לחשוף אג'נדה נסתרת מאחורי הקלעים ולאמוד את ערכה לפעילותכם. השילוב ההרמוני בין השמש במזל שור והירח במזל גדי, חיובי להתקדמות במו"מ, או לסיכום תוכניות ומבטיח שבעתיד תוכלו להתגבר ולפתור בהצלחה כל תקלה או מכשול שיצוץ מאי שם.

04.05 היום המתח קיים באוויר. אם יש ביכולתכם לעמוד בקצב תוכלו לסיים כמה וכמה משימות, הרבה מעבר לממוצע, אבל זה לא יום שקל לשלוט בו על המתרחש ונדמה כאילו האנרגיה והאירועים שולטים בכם. נסו להימנע מעימותים כמה שאפשר, אנשים גולשים לוויכוחים ומריבות, שעלולות להתפתח לתגרת ידיים. הכעס מתעורר בקלות, נסו להיזהר בכל במגעים שיש לכם היום. תאונות אפשריות היום, בעיקר בגלל המתח והאיפוק. הירח בטל משעה 22:07 עד שעה 23:52.

05.05 ההתרגשויות מיום אתמול ממשיכות לעטוף אתכם והמגמה מעידה על עקשנות ותקיפות, אין שקט ושלווה. במקביל, המחשבה השקולה יכולה לעזור למתן את הדחפים בדרך הטובה ויש לכם יכולת טובה לבצע את הדבר הנכון בזמן הנכון. כוכב מרקורי עדיין בנסיגה, כך שיש נטייה לבחון שוב ושוב את אותה הדרך.

06.05 הניגוד ואי התאמה בין ההרגשה הפנימית מול מה שקורה כלפי החוץ, משפיע על הסגנון שעלול להיות גס ופזיז. האופי לוחמני ועדינות היא מילה שהולכת לאיבוד היום. המילים מושפעים מהרגשות יתר על המידה ומתעורר צורך בעשייה עצמאית, בחופש פעולה, "אם אין אני לי מי לי".

07.05 הירח בטל משעה 09:35 עד שעה 12:35. הירח מגיע למזל דגים וזה הזמן לצאת ולבלות. אירועים ופעילות חברתיים יביאו להנאה ויהוו מעין הפסקת אש, אחרי השבוע האחרון. הרגשות חמים, טוב לב ואדיבות מאפיינים את היום. צפויים ריגושים עשירים בין המינים, מפגש שיש בו הרפתקנות יצירתית והתפתחויות חיוביות בהמשך.

כלכלה ושווקים:

בשבוע שעבר למדנו מה הוא כוחו של ההיבט בין הסאטורן ואורנוס. היבט שהיה מדויק בתאריך 26.04 השפיע על השווקים, כשכוכב מרקורי בנסיגה עוזר לתעתע בכולם, עם הטריקים שלו. כוכב מרקורי בנסיגה ממשיך עד לתאריך 11.05, לכן זהירות הפעם זו לא רק המלצה, בעיקר בגלל דיסאינפורמציה והולכת שולל. על פי רוב יש השפעה חזקה, לפחות באמצע המהלך של הרטרו, שזה למעשה קורה סביב התאריך 30.04. זה נכון גם למידע כלכלי וגם להודעות פוליטיות, כל ההודעות המגיעות עתה לציבור יש בהן ניגודים סתירות ומשמעויות מעורבבות. להזכירכם המולות של סאטורן ואורנוס לא הסתיימה והיא חוזרת במהלך חודש יולי ואם לדייק בתאריך 26.07.10, כך שברקע יש עוד עננים אפורים. הצמידות הצפויה של כוכב יופיטר וכוכב אורנוס על מעלת האפס בטלה (ציר העולם), בתחילת יוני, תביא להודעות שיקפיצו את השווקים ויתכן שזה יורגש גם לקראת סוף מאי, אבל כדאי לעקוב, מאחר ויש עוד מבנים שאופיים מנוגד זה לזה וכך תהיה גם תגובת השווקים.

גוש האירו: האיחוד האירופי:

ההתפתחויות האחרונות על הגוש האירופי היו בדיוק עם המעבר של סאטורן אורנוס על הורוסקופ של המטבע אירו. ברעידת האדמה הכלכלית, האשמים לדעת המומחים, הם יוון ספרד, פורטוגל ואירלנד. אבל קוראי המדור כאן, זוכרים שלא פעם נכתב כאן שהכלכלה בעולם עדיין גולשת על אופטימיות שאין לה כיסוי.

במפה של יוון החדשה המוקדים במעלה 4 בסרטן. הזעזוע שם עם המנעד של סאטורן ופלוטו לאורך החודשים אחרונים חנק את הכלכלה, כשכוכב וונוס הנמצא על מעלה 3 בסרטן ומסמל את הפיננסים, נמצא במשבר. הירח, המסמל את העם, את האזרחים היווניים, במעלה 4 במאזנים, חווה את הסאטורן, מצב שלא איפשר להם להרים ראש וגרם לתחושת אכזבה ודכדוך קשה.

האופק המקודם של יוון במעלה 11.59 במזל אריה. ההודעה שהביאה לקריסת השווקים הייתה בתאריך 27.04-28.04, כשכוכב מארס נמצא על 11 מעלות אריה, על הציר המקודם 1-7. יוון פגועה מחוסר התמיכה האירופי והיא במצוקה.

בהווה כוכב נפטון על ציר 1-7 מעצים את חוסר הוודאות, חוסר יכולת לתכנן תוכניות לעתיד, מאחר וקשה במצב הזה לבצע או לממש אסטרטגיה.

החל מאוגוסט המגמה תשתנה, כך שמאחדים כוחות, ומתקבלות החלטות ארוכות טווח לצד תמיכה המאפשרת אופציות כלכליות חדשות. ההתחדשות החיובית תגיע לקראת 2011.

ספרד: המפה של ספרד החדשה, 22 בנובמבר 1975. השמש המקודמת ב-4 מעלות סרטן, מרכז השמים המקודם 27 במזל קשת. גם כאן "חוגגים" סאטורן ופלוטו, לצד אורנוס וסאטורן. חוסר השקט ימשך עד ספטמבר 2010 ומאוקטובר צפוי תהליך שיאפשר קבלת החלטות לטווח ארוך, ובעקיפין ישפיע גם הוא על התפתחות הכלכלה שם.

אבל מבנה הכוכבים הכבדים מעידים שבהמשך חוסר הביטחון הכלכלי, החוב הלאומי בהרבה מהמדינות בעולם, ילך ויתחזק, ואמון הציבור במנהיגים ילך ויתמעט. הקושי יחמיר מאחר ואיש לא ידע במי להאמין או לבטוח וזה קורה עם פלוטו במזל גדי, סאטורן בריבוע לפלוטו ובהמשך המשולש (T), שיגיע לקראת 2012.

בחינה של מעגלים אסטרולוגיים בהיסטוריה, מצביעה על תהליך הבנוי מהשילוב סאטורן ופלוטו. אחרי שהמעגל הזה יסיים בצמידות שבין שני אלה במזל גדי (בסוף 2017-2020), תתחיל שוב גאות כלכלית בעולם כולו לאורך 16-20 שנים.

מחשבה אסטרולוגית נוספת: עד שיגיעו הכוכבים אורנוס ופלוטו לריבוע (T) מדויק, ביוני 2012 , יש נטייה לשווקים לצמוח יפה, בעיקר כאשר כוכב יופיטר יגיע למזל טלה במחצית הראשונה של 2011. כאשר אורנוס מצטרף לאותה חגיגה, ניראה את הבועה מתפתחת ובהגזמה. לידיעתכם, ההיסטוריה מספרת שבפעם אחרונה כשיופיטר ואורנוס היו בריקוד צמוד במזל טלה, זה היה בתאריך 15.07.1927 עד ינואר 1928, והבועה אז התקיימה עד ספטמבר 1929...המשבר הגדול החל אז ביום חמישי 24.10.1929 והשפעת הריבוע אורנוס ופלוטו היו עד שנת 1934, תקופת השפל הכלכלי הגדול.

אצלנו:

הדחף והרצון להגיע למו"מ עם הפלשתינאים היה תקוע עד לאחרונה, בעזרתם האדיבה של הצמד סאטורן ופלוטו, ש"ישבו" בנקודות חמות בהורוסקופ המשותף של מדינת ישראל עם הפלשתינאים ( הורוסקופ על בסיס הצהרת ערפאת, ימח שמו, באלג'יר 15.11.1988). בהווה, כוכב סאטורן חזר למזל בתולה ושיחרר את הלחץ, אבל כוכב פלוטו עדיין נמצא באזור רגיש של ההורוסקופ המשותף ואינו מעניק את היציבות המתבקשת. נקודת הביניים ראש דרקון/יופיטר במהלך החודש הקרוב, מעניקה אופטימיות ותחושת אופוריה עד סוף מאי. אז מגיע נקודת הביניים ראש דרקון/סאטורן ומחזירה את הצדדים למחלוקת מתמשכת.

פשרה הנראית באופק תגיע עם חזרתו של הסאטורן למאזנים על הציר 4-10 מסוף חודש אוגוסט 2010. אחר כך במהלך שנת 2011, יש מצב לבנות הסכם שיכיל פתרונות למצבים.

כוכב וונוס המקודם בהורוסקופ של מדינת ישראל, נמצא בנסיגה מאז חודש נובמבר 1967. כוכב וונוס מסמל הדדיות, בריתות הסכמות ודיפלומטיה, וכל עוד הוא בנסיגה, הוא אינו מממש את הפוטנציאל שלו ולכן היה בלתי אפשרי לחתום הסכם שלום אמיתי. (הסכמי אוסלו שנחתמו עם אופוריה, הסתיימו במחיר דמים גבוה, ההסכם עם החיזבאללה 1701 ידוע כבר שהוא ריק מתוכן).

במהלך דצמבר 2010 ולקראת ינואר 2011, כוכב וונוס המקודם, מסיים את הנסיגה ומשנה מגמה, להילוך קדמי, מה שמאפשר איזשהו תהליך לקראת הסכמה. אומנם בינתיים הוא גורר רגליים ורק בשנת 2016 הוא יתקדם בקצב הראוי, אולם שינוי מגמה מאפשר תהליך ראשוני, אולם הפרי הזה אינו בשל כלל, למעשה הוונוס בעצירה עדיין לא במיטבה. מצב הכוכבים על מפת המדינה, מרמז שאם אכן ייחתם הסכם עם הפלשתינאים, בין השנים 2010-2011, יהיה זה הסכם שלא שווה את הנייר עליו הוא כתוב, עוד הסכם ריק מתוכן, אשליות והתנפצות. התוצאה תהיה שאזור יתחיל לבעור שוב בשנת 2012. זה נכון לכל הסכם שהכוונה שלו להביא שלום, זה יהיה רק "כאילו".

המפה המשותפת של ממשלת ישראל והמדינה, מקבלים את כוכב פלוטו על ציר 4-10. זה מבנה המחזק את הממשלה, יתכן שינוי כלשהו שמחזק אותה. רה-אירגון של מבנה הממשלה? צמצום לקראת הרחבה? האפשרות הזו נראית במהלך חודש יוני, או בחודש ספטמבר 2010.

" התקווה תמיד דוחפת הלאה ומבטיחה לנו שהמחר יהיה טוב יותר" (טיבולוס)

בחזרה לארכיון