16.4.2010 - 23.4.2010

אנו נכנסים לתקופה בה קיים רצון למצוא תבנית וסדר בחיי היום יום, אבל האיזון מופר לכיוון כאוס. כך תבוא לביטוי המולות בין הכוכבים סאטורן ואורנוס עד לתאריך 26.04. אלו שבהורוסקופ האישי שלהם המולות נמצאת על המוקדים האישיים חווים זאת כמשבר, אם זה בנושא עבודה, בנושא אישי או קונפליקט הקשור לאוטוריטה. אלו מכם שהמפה האישית שלהם אינה מושפעת ישירות מהמולות, ירגישו זאת יותר באווירה המתוחה בסביבה. ההמלצה שנכונה לכולם היא לא להשקיע אנרגיה בפרטים, אין זה הזמן, אלה להתייחס לנושאים בגדול, להביט על התמונה הכוללת. זו תקופה של חוסר וודאות, בעיקר בגלל המשמעויות הקוטביות של התהליכים ולכן רצוי להשאיר את האופציות פתוחות, כך יתאפשר שינוי אם זה יידרש.

הקוטביות הזו תשפיע גם במערכות הפוליטיות בעולם כולו. קיים דחף לשנות ולשפר מצבים, בעקר כאלה שנמצאים כבר הרבה זמן בסטגנציה, או בתחושה שהגיעו לדרך ללא מוצא. כוכב אורנוס דוחף חזק לשינוי וכוכב יופיטר המתקרב אליו ממריץ אותו.

ברמה האישית כל אחד מכם יכול לבחון את עצמו, האם הוא חושש משינוי, או נלחם בו. תוכלו להתמודד עם התקופה הנוכחית בניסיון להבין האם אתם רוצים בהתחדשות או שאתם דבקים בהרגלים הקבועים, שאולי אינם רלוונטיים יותר.

העתיד אוהב להביא בכנפיו את השינוי, את המהפך. אם לא תשתפו פעולה בהווה, תתמודדו עם המבנה של סאטורן ואורנוס שוב ביולי הקרוב, אבל בלי אפשרות לבחור, המציאות תעשה זאת עבורכם. עם זאת, זכרו שאין כאן המלצה לקחת סיכונים אימפולסיביים העלולים לאיים על היציבות בחייכם, אלא ליצור תוכנית המתחשבת בכל הרבדים בחייכם, גם במקומות שאתם מחפשים ריגושים וחיוניות. התחילו עם מטרות קטנות להשיג את היעדים בדרך מעשית והגיונית.

הירח המלא בתאריך 28.04 במזל עקרב, יבטא קונפליקטים על אמונות או רעיונות דתיים (חדר המיון בבי"ח ברזילי?). צפו לשמוע זוויות ראייה שונות. כמו כן יש דגש על אתיקה ומוסר בתחומי הכלכלה.

אנחנו בצל של כוכב מרקורי בנסיגה, שכבר הורגש בשבוע שחלף, מרקורי יתחיל בנסיגה בתאריך 17.04 במזל שור, נסיגה שתימשך עד לתאריך 11.05 ועם הצל עד 17.05. תקופת הנסיגה גם היא מוסיפה מבוכה ותסכול, בעיקר בתקשורת הבינאישית. אנו חווים טעויות ושיבושים מינוריים ביום יום, שערנות מוגברת יכולה למנוע אותן, אבל המלצה הטובה ביותר היא לשמור על חוש הומור כדי להתמודד עם המציאות הזו.

מאחר וכוכב מרקורי נמצא בנסיגה במזל שור, הוא מביא להערכה מחדש של נושא הכספים, התקציב המשפחתי והמדיני, וחיפוש אחר ביטחון פיננסי. זו תקופה טובה לחשוב על דרכים חדשות לנהל את תזרים המזומנים, כך שתרגישו נוח יותר עם המצב הכלכלי במציאות האישית שלכם.

כאשר מרקורי בנסיגה רצוי לדחות חתימת חוזים, התחלות חדשות או רכישות גדולות כמו מכונית, מחשב וכל דבר שהוא על בסיס מנוע חשמל או אלקטרוניקה. רצוי שתמתינו עד אמצע חודש מאי ואל תשכחו לגבות את החומרים שיש על המחשב.

הקוראים שבהורוסקופ האישי שלהם כוכב מרקורי נמצא בנסיגה, כדאי שינצלו את תקופת הנסיגה בכדי לקדם את ענייניהם, מאחר וזה הגל הנכון עבורם.

המארס יגיע ויאתגר את המרקורי, בין התאריכים 23.04-25.04. היו זהירים במה שאתם אומרים ומנעו וויכוחים קטנוניים. הערה זו באה להמליץ לאלה מכם שקובעים פגישות עבודה או עסקים חשובים, לדלג על ימים אלה במידה והמפגשים שאתם מתכוננים אליהם חשובים לכם. זה נכון גם במישור האישי והרגשי.

בשבוע האחרון, כולנו לומדים שוב מה כוחו של כוכב פלוטו במזל גדי. מזל גדי מסמל ממסד, מוסדות כלכליים וגם שלטון. מעברו של פלוטו בגדי, לא משאיר שום דבר מתחת לפני השטח, הופך כל אבן וחושף הכל בלי רחמים. כוכב פלוטו מסמל גם כספים, סכומים גבוהים וגם סודות הקשורים בכסף. כך נחשפה גם פרשת הולילנד. שחיתות כלכלית ופוליטית. מיכלול קומבינות שונות שרקמה קבוצת אנשים שדרסה בגסות כל נורמה אתית, ועתה נחשפה קבוצת האנשים לעיני כל במערומיה.

16.04 האווירה חמימה יותר היום. אהבה ורצון טוב מאפשרים לכם ליהנות מכל הדברים הקטנים המעניקים אושר. יום נחמד למפגשים חברתיים, לעבודה אמנותית ויצירתית. חברות חדשה ונפלאה מתפתחת היום. כדאי להשקיע בהכרות חדשה. אולם אם אתם חווים תחושה שמשהו אינו זורם לפי הציפיות שלכם, חיתכו מיד ונסו שוב.

17.04 הירח בטל משעה 07:46 עד שעה 09:08. יש תחושה של יציבות ואיזון, בנוסף לחיזוק הדדי, שעוזר לשיתוף פעולה ולקידום פרויקטים, שאתם עוסקים בהם כבר לאורך זמן. קשרים חדשים מתפתחים ואתם מחזקים גם את הקיימים. התקשורת משלבת גם גוונים רגשיים ויש סיפוק והנאה ממפגשים שיש בה סיעור רוחות.

18.04 הבנה שותף המבוססת על ראייה דומה, מביאה להזדמנות, כך שלא צריך להמשיך ולחלום. העניין בו אתם מתחלקים עם אחרים מביא להרמוניה והצלחה, העוזרת גם בנושאים כלכליים והאופטימיות מרחפת מעל. מאידך, הפגיעות גבוהה יותר היום, לכן לא קל להתבטא ולומר את המילים כמו שאתם רוצים. רצוי שתצמצמו את הציפיות בנושאים האישיים כדי למנוע אכזבות.

19.04 האינטואיציה במיטבה. האנטנות שלכם גבוהות והדמיון והאינסטינקטים במיטבם. תנו לתחושות הבטן להוביל אתכם. הירח בטל משעה 13:20 עד שעה 14:39. הרגשות יותר אינטנסיביים בימים הקרובים, אלא שאתם שומרים אותם ארוזים בבקבוק עם פקק. הצורך לשחרר את הפקק קיים, אבל כדאי להיות סבלניים, זה לא יפריע להתקדמות שלכם בכל תחום שתחליטו עליו.

20.04 התוכניות היום זורמות יותר בקלות ומשרתות אתכם לטווח הארוך. בכל הנוגע לתוכניות הישארו בצד הקונסרבטיבי, אל תנסו לפעול ממניעים אימפולסיביים והרפתקניים. התקשורת זורמת משוחררת, מה שמשפיע על אווירת הנינוחות בשהייה עם חברים. יש הבנה שמערכות היחסים החברתיות שניבנו לאורך שנים יוצרות מסגרות קבועות שבבסיסן יש אמוציות ונוסטלגיה של חברים שמתמשכת לאורך הרבה שנים.

21.04 יום טוב לשיתופי פעולה, הסכמים והסכמות, השקעות כלכליות ואמון הדדי, תחושה של התפתחות צובעת את האווירה. יזמות מקוריות מכוונות למעורבויות אישיות המאפשרות התנסות חדשה. הקשיבו לעצמכם, שימרו על ערנות, הקשיבו לניואנסים סביב. הירח בטל משעה 16:57 עד שעה 18:42. ליצירתיות ולרגשות ללא צנזורה יש השפעה שיכולה להתממש בימים הבאים והאופטימיות עוזרת לפריצת דרך.

22.04 התנועה מהירה וישנן התפתחויות אמוציונאליות שגורמות לאיבוד שליטה. הימנעו מהתפרצויות הנובעות מכעס מצטבר. אין זה הזמן לדחוף בכוח מה שעומד ולא זז, סיפרו עד עשר, ואז תנסו שוב בצעדים מדודים. עדיף היום לבחון שוב את הרעיונות הגדולים, לפני שאתם מנסים להוציא אותם לאור. אפשר שיש חוסר הבנה, או הטעייה שמקורה בצד המעשי שאינו מוכיח את עצמו. אל תאמינו למה שמספרים לכם.

23.04. אתם צפויים להתמודד עם קונפליקטים בגלל מטרות מנוגדות. צמצמו את האנרגיה המושקעת בוויכוחים עקרים. האמוציות המתעוררות היום מטעות והחשדות גורמות לכם לחשוב שמרמים אתכם. הירגעו והביטו על הפרטים בפרופורציות, כך תחזירו לעצמכם את הביטחון ותהיה לכם האפשרות להתרכז באותה מטרה בדרך קלה יותר. הירח בטל משעה 18:53 עד שעה 21:24. הימנעו מהתבטאויות חסרות מעצורים העלולות לפגוע באלה שאתם אוהבים.

כלכלה ושווקים:

כוכב מרקורי נעצר בתאריך 17.04, משנה מגמה ומתחיל בנסיגה שתימשך שלושה שבועות במזל שור. זו תהיה תקופה בה ענייני כספים יעברו בחינה מחדש וחשיבה נוספת. רכישה שתעשו בזמן הזה לא תעמוד בציפיות, או שיהיה צריך להחזירה לחנות או לחברה. מצב כוכבים נוסף שראוי לתשומת לב הוא המולות המדויקת בין סאטורן לאורנוס שתתרחש בתאריך 26.04.10. השפעת המולות כבר בטווח לוח הזמנים מאז התאריך 08.04. וההשפעה תזכיר את שנת 2008, ובהמשך את שנת 2009. כלומר ירידות ואחר כך עליות. בתוך התקופה הזו יש גם היבטים נחמדים לכוכב וונוס, שיכולים לתת את הגוון הירוק מול העיניים.

המסקנות לתקופה הקרובה היא שהכל אפשרי, מאחר והמגמות הן דו משמעיות. צפו לשינויים, לפעמים גם בתוך יום המסחר עצמו.

בהמשך, בחינה של מעגלים אסטרולוגיים בהיסטוריה מצביעה על תהליך הבנוי מהשילוב סאטורן ופלוטו. אחרי שהמעגל הזה יסיים בצמידות שבין שני אלה במזל גדי (בסוף 2017-2020), תתחיל שוב גאות כלכלית בעולם כולו לאורך 16-20 שנים. בינתיים, עד שיגיעו הכוכבים אורנוס ופלוטו לריבוע מדויק ביוני 2012 , יש נטייה לשווקים לצמוח יפה בעיקר כאשר כוכב יופיטר יגיע למזל טלה במחצית הראשונה של שנת 2011. כאשר אורנוס מצטרף לאותה חגיגה, ניראה את הבועה מתפתחת ובהגזמה. החולשה היא של אנשים שאינם מצויים ב"רזי" השווקים, השומעים ורואים כיצד הבורסה גואה ובוחרים ללכת ולהוציא את חסכונותיהם, שאינם מניבים בזמנים אלה פירות כמו שאפשר להרוויח בבורסה. הם פונים להשקיע עם התקווה להתעשר ומהר. כדאי לחשוב שנית, כדי לא לאבד את מה שהשיגו לאורך זמן, המציאות פחות נחמדה, הגיליוטינה יורדת כך פתאום, ואלו שלא "ברחו" מהשווקים בזמן, נהרסים. שוב נישמע שהממשלות מתערבות, שוב ידברו על וויסות, על הגבלות ועונשים לחברות האשראי. לידיעתכם, ההיסטוריה מספרת שבפעם אחרונה כשיופיטר ואורנוס היו בריקוד צמוד במזל טלה, זה היה בתאריך 15.07.1927 עד ינואר 1928, הבועה אז התקיימה עד ספטמבר 1929...המשבר הגדול החל ביום חמישי 24.10.1929 והשפעת הריבוע בין אורנוס ופלוטו היתה עד שנת 1934.

מחשבות אסטרולוגיות:

כוכב מארס המקודם בהורוסקופ של מדינת ישראל נמצא עכשיו במעלה 29 במזל בתולה. לשם מגיע כעת כוכב סאטורן, שחזר לאחרונה למזל בתולה, כשמולו נמצא כוכב אורנוס. זהו מבנה של מאבק בין הרצון לשרוד ולשמור על מה שכבר מוכר ובין השינוי, או המהפך. השילוב בין המארס והסאטורן מדליק אש ובנוסף כוכב אורנוס יהיה במנעד לא קל לכוכב מארס במפת המדינה, ואותו כוכב אורנוס יהיה גם במולות לכוכב מארס המקודם. זהו שילוב שאופיו אלימות, קיימת סבירות גבוהה למתחים ביטחוניים ונקווה שאלו יישארו רק תחושות ולא מעבר לכך.

החודשים מאי-אוגוסט 2010, מושפעים גם מעצירת אורנוס על מעלת האפס במזל טלה, הנחשבת מעלה המשפיעה על העולם כולו. אין ספק שאנו נכנסים לתוך תקופה שתביא למהומה, ולתהפוכות בעולם כולו.

אורנוס יישאר על מעלה ראשונה במזל טלה, למשך חודשיים וחצי, בהם יהיו תקופות שהפגיעות תהיה רבה. בין התאריכים 02.05-04.05 השמש והמארס בריבוע, במנעד לאורנוס, ב-29 מעלות דגים, ואלה מדליקים את המארס המקודם במפת המדינה. אחר כך כוכב יופיטר מצטרף לכוכב אורנוס מתאריך 29.05 ועד לתאריך 08.06, באפס מעלות טלה ומתדלק את המולות בין האורנוס והסאטורן שתהיה בין התאריכים 13.07-27.07, מצב שידגיש מצד אחד את הקרב המתוח בין שינוי והניסיון למוטט ולשבור את הסטאטוס קוו ומצד שני, ריסון או התנגדות לטרנספורמציה. אלה חודשים דרמאטיים מאחר והכוחניות של המעלות במזל טלה משמעותיות ומעוררות תסיסה על ידי אורנוס במזל טלה הסוער.

ולבסוף הירח המקודם במפת המדינה נמצא על כירון המקודם כבר עתה, בהמשך יגיע לכירון מלידה בהורוסקופ של המדינה. הפגיעות קיימת, הירח המקודם נימצא בריבוע לסאטורן המקודם, מצביע על מצבי רוח של האוכלוסייה כתוצאה מהמתרחש כאן במדינה בכל התחומים.

כוכב סאטורן שעבר את מעלת האפס במזל מאזנים (מול אפס טלה), עבר בשבועיים האחרונים, בשעה שכוכב מארס ופלוטו רקדו ביחד, וראינו איך העולם רועד בדרמאטיות, מקסיקו, סומטרה, אינדונזיה, סין, טיבט. אסון המכרות בסין ובווירג'יניה, המרד בקירגיסטאן, המטוס שהתרסק בפולין, הטרור בפקיסטאן ובעירק, אפגניסטן ושיטפונות ומפולות הבוץ בברזיל.

"ברגע שאדם שולח עיניים חומדות במשרות פוליטיות, ריקבון מתחיל לחדור להתנהגותו" (תומאס ג'פרסון)

בחזרה לארכיון