19.3.2010 - 26.3.2010

התקשורת השבוע עלולה להיתקל בקשיים, בעיקר בימים 25.03-26.03. יש נטייה לשתלטנות בעבודה, על כן היו זהירים בחתימת חוזים והסכמים, הזהירות מתבקשת גם בשיחות סודיות, או מניסיונות למניפולציות. לקראת התאריך 28.03 הכוכבים מרקורי ומארס והאסטרואיד ווסטה מתאגדים יחד, התחושה תהיה שצריך לגונן על העקרונות והאידיאות החשובים לכם ביותר ותהיו מוכנים להלחם על כך.

הירח המלא בחג הפסח, בתאריך 30.03 לפנות בוקר, במזל מאזניים הוא מבנה שיכביד.

מעבר השמש למזל טלה בתאריך 20.03 מתחיל רבעון חדש, עונת האביב. הכל רענן ויש תחושה של התחדשות ואופטימיות באוויר. השילוב בין שמש במזל טלה והמארס במזל אריה מעורר אנרגיה חיובית, יש ניצוצות של יצירתיות המתפתחים לתנועה של ממש וכמה זה מתאים לנו עתה לקראת הניקיונות והבישולים לחג הפסח.

21.03 הוא יום השוויון, בו היום והלילה שווים באורכם ומכאן הימים מתחילים להתארך, עד שיגיעו לשיא בתאריך 21.06 ואז יתחיל הקיץ.

בלילה בין התאריכים 25.03-26.03 יתחיל שעון הקיץ.

בחזית הפוליטית העולמית, התקופה שבין 17.03-25.03 היא תקופה קשה ומחוספסת לרוב מנהיגי העולם. בעיקר אלו בני מזל אריה, שנכנסים די בקלות לעימותים, בעיקר אם יש התנגדות לעמדתם. יהיה להם קשה לקבל את העובדה שיש אנשים חושבים אחרת מהם והתוצאה תשפיע על התנהגותם ולא בסגנון תרבותי. אין כאן מנצח או מנוצח, יש גם את זה וגם את זה.

הירח המלא בתאריך 30.03, "נופל" על השמש של אירן. הירח בריבוע לפלוטו על השמש של אירן והמנהיגים שם חשים מאוימים ויתכן שיהיו יותר לחוצים ומדוכאים.

19.03 התכנים היום יותר מעשיים. עם הירח במזל שור, הרגשות חמים יותר. הפרטים הקטנים והחיוביים הם שעושים את היום. כך שאל תדלגו על אלה, התמורה תבוא בהתאם. אומנם לא מדובר בדיבידנדים גדולים אבל גם הקטנים טובים כשמגיעים. מצב הרוח טוב וחיובי.

20.3 יש היום נטייה להיכנס לוויכוחים, אבל אין לאלה מקום מאחר ואי אפשר לשכנע איש בכוח, כך שאם אתם מוצאים את עצמכם בספק במקום כזה, העדיפו ללכת הלאה. זהו יום נחמד לצאת להרפתקאות קטנות, אבל בלי להקצין לשום כיוון. הירח בטל משעה 21:40 עד למחרת בשעה 02:28 לפנות בוקר.

21.03 התקשורת היום נוחה ומאפשרת הסכמות המשרתות אתכם. האירועים מתפתחים וזורמים בדרך חיובית, אך רצוי להישאר בצד השמרני בתהליך קבלת ההחלטות, או בכל תהליך שתבחרו לקדם היום. חוש העיתוי היום במיטבו וההמלצה היא להשקיע היום בתוכניות עם מחשבה עתידית.

22.03 הדדיות עוזרת היום להמשיך לקדם הסכמות, קל יותר לתת אמון, לראות עין בעין את אותם התוכניות, לתדלק את המנועים שיביאו תוצאות בהמשך. האווירה נינוחה יותר היום ואפשר גם להגיע גם להסכמות לא להסכים על חלק מהנושאים, כדי להמשיך ולהתקדם. לעיתים בתוך מו"מ, נתקעים בגלל פרטים שוליים, אל תיתנו לכאלה להפריע לכם.

23.03 הירח בטל משעה 03:47 עד שעה 08:10 בבוקר. נושאים משפחתיים מעסיקים אתכם, היום והרגשות יותר אינטנסיביים בימים הקרובים ויתכן שהם גורמים גם למצבי רוח. נסו לא להילחץ ולא להלחיץ אחרים, תחושת חוסר הוודאות משפיעה עליכם, לכן נסו להימנע ממפגשים העלולים לגלוש לעימותים, העדיפו להתפשר והתוצאות ישתפרו בהמשך. אין זה יום מתאים לבחור כיוונים חדשים, המתינו קצת, הסבלנות תעזור לכם לראות את הדברים בפרופורציות.

24.03 היום כדאי להבטיח שאתם רואים נכון את הרעיון שעלה על המדוכה. יש חוסר הבנה המסתתר מאחורי הקלעים וזה עלול לגרום לטעויות עתידיות, כך שעדיף להפעיל שיקול דעת נוסף. אל תאמינו להבטחות שאתם מקבלים היום, לעיתים הרגשות משפיעים על זווית הראייה, או ההפך, זווית ראייה משפיעה רגשית. רק כאשר תירגעו, תוכלו להתרכז בתוכניות ולהתקדם יותר בקלות.

25.03 הירח בטל משעה 06:39 עד שעה 11:39 בבוקר. יוזמות מקוריות מתקבלות בברכה ומעורבות שלכם בפרויקטים אישיים מביאה לסיפוק יצירתי. היו ערניים לסביבה בה אתם נמצאים ותופתעו מההתפתחויות. הרגשות לא מצונזרים ומשפיעים על האווירה ואם אתם עוקבים אחר התהליכים, יש ביכולתכם למנוע עיכובים העלולים לצוץ בימים הקרובים. הלילה מזיזים את השעון שעה אחת קדימה.

03 26. יש נטייה לעימותים אישיים המתישים אתכם ומובילים אתכם לשום מקום. חפשו את הדרך לנקות את השטח ולא תצטערו על כך. הידיעה מה אתם רוצים תעזור לכם להשיג את ההזדמנות לה אתם מצפים היום. התחלקו במשימות, והתקדמו ביחד כשאתם משיגים את כל המטרות שקיוויתם להם, בלי קונפליקטים מיותרים.

כלכלה ושווקים:

אנו עומדים "לקנח" את התנודתיות שאפיינה את החודש האחרון, עם מעברה של השמש למזל טלה והיבטים שהיא יוצרת עם כוכב סאטורן בתאריך 21.03 ואחר כך בתאריך 25.03 בהיבט לכוכב פלוטו. לאחר המעבר הזה אפשר לצפות שהשווקים יענו, בדרך כלל, בצבעים הירוקים לציפיות המהמרים עד לחודש אוגוסט.

המגמה המסתמנת עם כניסתו של כוכב יופיטר למזל טלה, המצטרף לכוכב אורנוס בתאריך 06.06 ואחר כך עם כוכב מארס שישהה במאזניים לקראת סוף יולי, היא לספקולציות מוגזמות עם תנועת מחירים גבוהה במיוחד. סימן השאלה יהיה עם כוכב סאטורן במאזניים שדורש קונטרול והאם יצליח בכוחו לשמור על גבולות לטווח המחירים הצפוי.

הקיץ המתקרב מכיל הזדמנויות עם סיכונים ענקיים, כאן יהיה ההבדל בין הסוחרים הספקולנטים המומחים ובין אלה שתמיד היו חוסכים ועברו לאחרונה לשווקים כדי לשפר את מתח הרווחים שלהם והמומחיות שלהם בשווקים עדיין לא עמדה במבחנים כאלה. על המצב הצפוי נרחיב במדורים הבאים.

אצלנו:

כאן במדור בשבוע שעבר, הרחבתי על ה"סימפטומים" שמפתח כוכב מארס בנסיגה, עצירה ואחרי כן בגרירת הרגליים המתמשכת שלו, לפחות בשבועיים שלאחר מכן, כשהכוכב נמצא עדיין על המעלות 0-1 במזל אריה.

"אחרי העצירה, כשהמארס משנה את הכיוון ומגיח קדימה תשומת הלב תהיה לפעולה, לעשייה ואפילו לכיוון לוחמני. אנו עתה אחרי התאריך 10.03, אומנם כל המחסומים ירדו ומאפשרים סוף סוף התחלה חדשה. אבל כדאי להמשיך ולהיות זהירים בימים הקרובים, מאחר ורבים צברו תסכולים וכעסים, הדחיקו את הקשיים ועתה יש פיתוי לשחרר קיטור, להתבטא בפתיחות,לכן יתכנו התפרצויות והתבטאויות לא מסוגננות".

כל כלי התקשורת בארץ ובארצות הברית התחרו ועדיין מתחרים על הכותרות והתכנים החריפים על "המשבר הנוראי" שיצר ראש הממשלה נתניהו עם הממשל בארצות הברית. מבנה הכוכבים של המפה המשותפת של ארה"ב ומדינת ישראל, אינו מצביע על משבר!!!, כלומר מערכת היחסים נשמרת, גם אם יש חילוקי דעות, כמו שהתבטא אובאמה אולי אחרי שהתעשת.

בהורוסקופ של אובאמה, כוכב מרקורי נמצא במעלה שתיים במזל אריה, כך שכוכב מארס "חוגג" עליו כבר תקופה לא קצרה, אם זה בתחילת העצירה מסוף חודש פברואר 2010 ומאז ולאורך החודש הקרוב. השילוב של שני אלה משחרר קיטור ונאמרים דברים או מילים ללא מחשבה. גם אם אובאמה נשמע מסוגנן בתקשורת, אין ספק שבחדרי חדרים הוא מתבטא בשפה חריפה והוא מתוסכל מאוד. לא נשכח שהוא במסע שכנוע גם אצלו בבית, בנושא רפורמת בריאות, אותה רוצה להעביר בכל מחיר, כך שהתוקפנות אצלו מן הסתם מופנית גם למישורים נוספים. במפה המשותפת של נתניהו ואובאמה, כוכב אורנוס נמצא על מעלת האפס באריה, כוכב מארס הנמצא שם מאז סוף פברואר עד תחילת השבוע הקרוב ואלו מביאים לאי השקט. אלא שהמתח ביניהם לא מסתיים, בהמשך הירח המקודם יגיע לריבוע עם השמש המקודמת. המפה המשותפת שלהם לא אידיאלית בלשון המעטה.

לעומת אובאמה, הקשר בין סגן הנשיא ביידן ונתניהו הוא חברי, חם וחזק. כוכב יופיטר המקודם של ביבי, מחבק את השמש והמרקורי המקודמים של ביידן, שילוב המעיד על הנינוחות שחשים שניהם כאשר הם יחד. גם המפה המשולבת שלהם מעידה על כך שהתקשורת זורמת ביניהם, כך שכאשר ג'ו ביידן אמר בנאומו באוניברסיטת תל אביב שהוא מכיר את נתניהו הרבה שנים והוא חבר שלו, הוא באמת מרגיש כך.

אצל הילרי קלינטון במפה המקודמת נמצאת הוונוס ב-4 מעלות דלי, מקום בו נמצא היופיטר המקודם של נתניהו. זהו שילוב נוח מאוד. כוכב המרקורי המקודם של שניהם נמצא במזל גדי, כך שהתקשורת ביניהם אפשרית, בגלל ששניהם כעת חושבים באותה דרך מעשית ותכליתית.

יתכן שהמעורבות של ג'ו ביידן והילרי קלינטון יביאו להבנות ומציאת דרך משותפת ולשיתוף פעולה ידידותי ופורה ואולי לרכך את חוסר ההבנה עם הניא אובאמה. בשעה הזאת, כאשר יש לחץ על מדינת ישראל לוותר שוב, כדי להגיע למו"מ עם הפלשתינאים, אפשר רק להרים גבה, מאחר ו"הכוכבים נלחמו בסיסרא". לא פעם נכתב כאן שאין סיכוי לשיחות אמיתיות, מבנה המפה המקודמת המשותפת של ישראל והפלשתינאים, אומרת חד משמעית "קושי לשלב אנרגיות ביחד. בזבוז זמן על פולמוסים וויכוחים, על נושאים שאינם באמת ערובה לביטחון, וכל אלה תקועים כמו עצם בגרון, ולא מאפשרים להגיע לתוצאה כלשהי... רק כאשר יפנימו הצדדים את הערך של הסבלנות והסובלנות, אז הסיכוי להפסיק ולהאשים אחד את השני יתאפשר. ברגע שיבינו שיש לקבל אחריות ולהשתלט על ההתגוששות לפרק זמן, אפשר יהיה לעבוד ביחד להגיע להישגים משותפים..." (אלה משפטים שנכתבו כאן במדור בתאריך 20.11.2009).

בתאריך 25.09.2009 נכתבה כאן התחזית הבאה שעתה קורמת עור וגידים:
"מאפריל 2010, הממשלה תצטרך לתמרן במציאות מורכבת יותר, תמרון שיהיה לא פשוט, הדורש החלטות קשות וסדר עדיפויות משתנה, איך לתמרן בין אינטרסים חיוניים ומנוגדים. זה יכול להתבטא בלחצים פוליטיים מבפנים, או לחצים חיצוניים ואלה יוצרים סדר יום חדש.

ההורוסקופ המקודם של נתניהו עם מדינת ישראל מעיד על התנהלות הרמונית, לצד התמיכה שהוא מקבל."

"אם תסגרו את דלת בפני טעויות, גם האמת לא תוכל להכנס" (רבינדראנאת טאגור)

בחזרה לארכיון