12.3.2010 - 19.3.2010

אפשר כמעט לברך "הגומל", כוכב מארס שהיה בנסיגה מאז התאריך 20.12.2009 שינה מגמה בתאריך 10.03. כמו שניכתב כאן במדור בשבועיים האחרונים, "עתה מארס מאט את הקצב, גורר רגליים לקראת עצירה, מה שמקצין את התחושות עד כעסים שמצטברים וגורמים לאנשים להתפרץ ולפעול גם ללא הגיון... שימרו על קור רוח, בעיקר בנהיגה, או בכל עבודה עם מכשירים מסוכנים."

האטה של המארס, עד העצירה והשינוי חזרה למסלול הישר, הוא אחד הגורמים לתאונות קשות, לשריפות (המארס כוכב אש, במזל אריה מזל אש), תמונות שאי אפשר להישאר אדיש להן.

לאחר העצירה, כאשר המארס משנה את הכיוון ומגיח קדימה, תשומת הלב היא לפעולה, לעשייה ואפילו לכיוון לוחמני. אנו כבר אחרי התאריך 10.03, אומנם כל המחסומים ירדו ומאפשרים סוף סוף התחלה חדשה, אבל כדאי להמשיך ולהיות זהירים בימים הקרובים, מאחר ורבים צברו תסכולים וכעסים, הדחיקו את הקשיים ועתה יש פיתוי לשחרר קיטור, להתבטא בפתיחות ולכן יתכנו התפרצויות והתבטאויות לא מסוגננות.

המארס ישהה במזל אריה עד לתאריך 07.06.2010. זו תקופה בה נפתח חלון ליוזמות ופרויקטים חדשים, לשחזר פעילויות ולהשקעת מאמצים יצירתיים. זו תהיה תקופה חיובית לקידום אישי עבור בני מזל אריה או אלו שאופק (מזל השעה) שלהם באריה, אבל גם בני מזל טלה, שכוכב מארס הוא שליט המזל שלהם, או אלו שמזל האופק שלהם הוא בטלה, ירגישו בשינוי. יש יכולת להתעמת עם האתגרים בדרך חיובית, להפוך כעס לפעולה, לפתוח דלתות במקום לטרוק אותן.

בתאריך 15.03 צפוי מולד ירח ב-25 מעלות במזל דגים. מולד הירח יהיה בצמידות לכוכב מרקורי ואורנוס, כך שהאווירה תוססת, רעיונות רציונאליים משתלבים באינטואיציה וזה מחזק מאוד את הכוח שיש במחשבה ועוזר ליישומה והפצת דעות ברבים. אבל יתכנו גם שמועות שאינן מבוססות, יש מגמה של חוסר שקט, להיכנס זה לדברי זה בפתאומיות ולקטוע את רצף השיחה או המחשבה. אל תופתעו, אבל הסגנון עלול להיות מתובל במילים גסות ומעליבות. עם הצמידות הנ"ל במזל דגים, יש מקום גם לאופי הרעיוני והאידיאליסטי יותר, אבל גם אשליות ורכילות מתערבבות במציאות הזאת.

הצמידות בין השמש והאורנוס בתאריך 17.03 מביאה הפתעות ומקוריות, שיורגשו כבר בימים הקודמים לתאריך הזה. היו מוכנים לאפשרות שפגישות שנקבעו מראש, ישתנו כך פתאום, או שאנשים ישנו את דעתם במהלך שיפתיע אתכם ולכן ההמלצה היא לא להאמין לכל מה שמבטיחים לכם, או משמיעים לכם בימים אלה. ימים אלה טובים לסיעור מוחות, אבל הרעיונות לא מתממשים עד לתאריך 18.03, אז כוכב מרקורי יהיה בהיבט עם סאטורן. אפשר שנשמע על משבר פוליטי אי- שם, כזה שיגיע לכותרות. יתכן גם שתהיינה חדשות לא קלות בימים שלפני וגם בתאריך 15.03 עצמו. שוב, בבקשה היזהרו במיוחד בנהיגה, זהו היבט קלאסי לתאונות קשות מאוד.

אלו גם ימים של תגליות חדשות וגילויים בתחום הרפואה, תרופות חדשות ויתכן גם מו"מ עסקי בין חברות תרופות.

הודעות או הצהרות של מנהיגים דתיים או רוחניים יגיעו לכותרות. אצלנו אולי בנושא הגיור וברית הזוגיות, או שאולי משהו אחר.

12.03 המתחים היום בין הרצוי והמצוי דומיננטיים יותר ויש מגמה בולטת של הכל או לא כלום. העוצמה הרגשית מתבטאת יותר במערכות יחסים רומנטיות, לכן חשבו על מה שאתם אומרים, מאחר ומכל עבר רוצים אהבה, להיות נאהבים להרגיש אהבה. יש לבחון מה המניע לפני שנעים קדימה לשלב האינטימיות.

13.02 היום תרגישו כאילו אתם מהלכים בתוך עננה, פנטזיות, או החלטות ספקולטיביות. הרגשות בתנודה כמו על גלי הים ואפשר גם שקיימת תחושת חוסר אונים, לכן בחרו לכם עשייה בתחומי יצירה, כתיבה יצירתית, מוסיקה, או לשבת ולקרוא שירה וספרות. דרך אגב, האינטואיציה במיטבה. הירח בטל משעה 14:56 עד שעה 20:44.

14.03 מצב הרוח היום במיטבו, הומור ושמחת חיים יאפיינו את סגנון הדיבור. דרך הפעולה גם היא משלבת שמחה, יש תחושת כוח המאפשרת להניע יוזמות מאחורי הקלעים. ההמלצה היא לא לנפנף בהצלחות בטרם זמנם, כך תמנעו מאבקי כוח או עימותים מיותרים. היום ובימים הקרובים, אתם מרגישים כיצד גלי המוח עובדים בלי הרף. אתם נחשפים לרעיונות יפים, אבל העדיפו לבחון כל דבר שאתם שומעים, כשתהיו רגועים יותר.

15.03 האמוציות היום חזקות יותר בגלל מולד הירח ונדרשת תשומת לב לפרטים. אם אתם מקבלים החלטות נמרצות ביום כזה חשוב לגלות אומץ ולהיות ערניים במיוחד. הוציאו את הפנקס או הדפדפת כדי לרשום את הרעיונות הצצים היום ותבחנו אותם בשיקול דעת ביום אחר.

16.03 הירח בטל משעה 01:59 עד שעה 08:30. האנרגיה במיטבה היום ומחר, יש רצון להספיק כמה שיותר, וזהו יום טוב להתחיל בו משהו חדש כדי להגיע לקו הגמר. מאידך, הירח בטלה ויש מגמה להקדים עשייה למחשבה, מה שעלול לגרום לפספוס ולדרוש מכם לחזור על הדברים שוב, כך שהפזיזות מכשילה.

17.03 הרגשות חמים ומחבקים, היום מתאים ללכת לראות תערוכות, או להעשיר את עולמכם התרבותי, לשמוע קונצרט, לראות הצגה או סרט איכותי. יש מגמה של שיתוף פעולה עם קולגות, הדדיות ותמיכה שיכולות להוביל להסכמות על דרכי פעולה משותפות. מה שתעשו היום ישפיע גם בעתיד על חייכם.

18.03 הרצון לעשות משהו בעל משמעות משפיע על דרך החשיבה שלכם. ההרגשה שליוותה אתכם בחודשים האחרונים, שיש מחסומים המקשים על אתגרים שונים, מתחילה להתפוגג. הביטחון חוזר, יש הסכמות הדדיות בתוכניות והחשיבה בהירה יותר, כך שבהדרגה תרגישו שיש אור על הדרך שבחרתם. השתדלו לבדוק את כל הפרטים לפני שאתם נכנסים להתחייבויות. למילים יש אופי קצת יותר רגשני, תנו לאינטואיציה מקום, זו תעביר לכם את המסרים הנכונים. הירח בטל משעה 13:21 עד שעה 18:29.

19.03 מצב הרוח טוב וחיובי והירח במזל שור מביא לרגשות חמים יותר. התכנים היום יותר מעשיים, הפרטים הקטנים והחיוביים הם שעושים את היום, כך שאל תדלגו על אלה, התמורה תבוא בהתאם. אומנם לא מדובר בדיבידנדים גדולים אבל גם הקטנים טובים כשהם מגיעים.

כלכלה ושווקים:

לשינוי המגמה של כוכב מארס יש השפעה היכולה להתבטא בטווח של שבעה ימים והשינוי משפיע על הפסיכולוגיה של המשקיע.

חודש מרץ אינו מבטיח יציבות בגלל מבנה הכוכבים ועד לתאריך 25.03 אפשר לצפות ללא צפוי. מבנה הכוכבים בשבוע הקרוב מצביע על הפתעות, בעיקר סביב התאריך 15.03. מולד הירח בצמידות לאורנוס, מרמז על סקנדל שיפרוץ בסקטורים פיננסיים. כוכב אורנוס מטבעו מביא כאוס ואירועים לא צפויים, שני דברים שהשווקים לא אוהבים, יתכן שמדובר במניפולציות מאחורי הקלעים שיפריעו להתנהלות הנורמטיבית.

במעקב אחר השווקים, אי אפשר להתעלם גם מהשפעתו של כוכב סאטורן במזל מאזניים, האוהב את האיזון, הגינות והצדק. כוכב סאטורן אינו אוהב שינויים ובמזל מאזנים הוא מחפש אחר האיזון הנכון והמושלם, אך התוצאה היא ששום דבר לא זז בצורה משמעותית בגלל הפחד מחוסר איזון, או התמודדות עם מצב של חוסר צדק, או חוסר הגינות. בשווקים, המשמעות יכולה להיות בטווח המחירים, הגורם לחוסר התלהבות, להיסוס להתחייבויות שעלול לגרום לאיבוד שליטה והמאזנים הוא עבד לשליטה עצמית, כך שעד שלא נבחרת דרך אחת ברורה ומסוימת, הסיטואציה נשארת במבוי סתום.

המעקב אחרי השווקים מצביע שהתנודות קיימות, אבל בגלים קטנים. המשוואה תשתנה כאשר כוכב יופיטר ואורנוס ינועו למזל טלה, לקראת סוף חודש מאי ובמהלך יוני 2010. המשמעות של השילוב הדינמי הזה יהיה "אני רוצה הרבה יותר ורוצה את זה עכשיו".

אצלנו:

סגן הנשיא, ביידן, הגיע לישראל ביום שני אחר הצהרים, בזמן ירח בטל, מכאן גם אפשר להבין מה יהיו בסופו של דבר ה"הישגים" מהביקור הזה, התוצאה תהיה חסרת משמעות במובן העדין של המילה. ההסברים שיגיעו בהמשך אינם רלוונטיים. כל תהליך המתחיל בזמן ירח בטל מגיע למבוי סתום. ביש מזל.

לאורך התקופה האחרונה, קראתם כאן במדור לא פעם, שקידום מהלכים עם כוכב מארס בנסיגה אינו מביא את התוצאות המבוקשות וכך קרה, שפעם אחר פעם הצהרה או פעולה שנעשתה מטעם הממשלה, או ראש הממשלה, התפספסה, כך גם עתה עם ביקורו של ביידן. ההצהרה על הבנייה בירושלים, איזה עיתוי לפי הכותרות... אבל גם זו, הגיעה בזמן שכוכב מארס היה עדיין בנסיגה, לכן גם ההודעה הזאת תעבור מכבסת מילים ותצא הודעה עם עדכונים.

החוקים החשובים על ברית הזוגיות והגיור, גם אלה לא יענו על הציפיות בהמשך ויהיה צורך לבנות אותם מחדש, על מנת שיהפכו להיות מעשיים ותכליתיים.

ומה נאמר על ההצהרות וההסכמות על חידוש השיחות העקיפות, שהושמעו בעת האחרונה בזמן המארס בנסיגה, גם אלה מן הסתם עוד ישתנו וגם יאכזבו.

בזמן כתיבת שורות אלו (יום חמישי בבוקר), יש קריאות מכנס החירום של הליגה הערבית, על נסיגה מהגיבוי שנתנו לאבו מאזן למו"מ עקיף עם ישראל ואבו מאזן עצמו אמר, שהחליט לא להיכנס לשיחות האלה. שוב, החלטה שהתקבלה בזמן המארס בנסיגה, עוברת טלטלה, הסיבה כביכול, ההכרזה על הבניה בירושלים.

בנושא הישראלי - פלשתינאי, קוראי המדור לא מופתעים, כאן בתאריך 20.11.2009 ניכתב על המפה המורכבת "כאשר בוחנים את המפה המשולבת והמקודמת של מדינת ישראל וזמן ההצהרה של ערפאת יימח שמו על פלשתין באלג'יר בנובמבר 1988. אפשר להבין בדיוק את ה"סיפור" המדיני והניסיונות העקרים להגיע לדו שיח חדש. בימים אלה בקומפוזייט המקודם השמש במעלה 3 במאזניים, בריבוע מדויק לכוכב מארס במזל סרטן.

המשמעות היא שיש קושי לשלב אנרגיות ביחד. בזבוז זמן על פולמוסים וויכוחים, על נושאים שאינם באמת ערובה לביטחון, וכל אלה תקועים כמו עצם בגרון, ולא מאפשרים להגיע לתוצאה כלשהי... רק כאשר יפנימו הצדדים את הערך של הסבלנות והסובלנות, אז הסיכוי להפסיק ולהאשים אחד את השני יתאפשר. ברגע שיבינו שיש לקבל אחריות ולהשתלט על ההתגוששות לפרק זמן, אפשר יהיה לעבוד ביחד להגיע להישגים משותפים..."

הקושי בהווה הוא שילוב של הכוכבים סאטורן על השמש במאזנים ובריבוע למארס במפה, הפלוטו מול המארס ובריבוע לשמש. זה מבנה כבד מאוד המקשה לקדם איזושהי הסכמה, יש יותר מאבקי כוח, ניסיונות להשתלט האחד על השני, בכוח או במוח, ניסיון לשבור את הסטאטוס קוו, על ידי הרס והתחלה חדשה. מצב כוכבים זה יחזור לקראת המחצית השנייה של יולי ובמהלך אוגוסט 2010. כך שהסאגה היא מתמשכת.

הכוכבים העוברים על המפה של הרשות מחזקים את תחושת חוסר הוודאות, יש שם בעיות שניסו לטאטא מתחת לשטיח, כמו למשל פרשיות השחיתות שנחשפו שם לאחרונה ואי אפשר יותר להתעלם מהן ועליהם לטפל בהן. כמו כן, כל ניסיון לקדם תוכנית ארוכת טווח אין בו ממש, כל הסכם שיחתם יתברר שאין להם יכולת לממש אותו, הם מחפשים מרחב ועצמאות, אבל הכל טוב ויפה כשזה על הנייר.

אבו מאזן, יליד סוף מרץ, 1935, בן מזל טלה, חווה בחודשים האלה גם את השילוב של הסאטורן והפלוטו על השמש במפתו, בנוסף האורנוס פעיל מאוד וגורר אותו "לשבור את הכלים". ממבנה ההורוסקופ שלו ניתן להבין שהוא שייך לאלה שמאשימים את כולם בכישלונות שלו, לכן הוא מאיים ומנסה בדרכים שונות לקבל תמיכה ועידוד, למרות שלא ידע להיות מנהיג אמיתי ולקבל החלטות על דעת עצמו. הוא שקול מאוד, אבל "יצירתי" באותה מידה, בעיקר בדרך בה הוא מציג את ה"עובדות", בעזרתו של כוכב נפטון, שהוא מאד דומיננטי בהורוסקופ האישי. בעזרתו הוא צובע את המציאות בטשטוש ומערפל אותה במילים חסרות שחר.

לסיכום המצב העכשווי:

כעת כשכוכב מארס נע במסלול הישיר, הוא עובר את כל הדרך חזרה עד המעלה ה- 19 במזל אריה, שם החל את התפנית בתאריך 20.12.2009. המארס יגיע לנקודת הפתיחה ( 19 מעלות ) באמצע מאי, ויש להניח שכל התקלות שהורגשו בתחומים הפוליטיים, יקבלו את הצבע, הגוון והמשמעות הנכונים יותר. זה נכון גם לכל אחד ברמה האישית.

כאשר יגיע המפגש בין יופיטר ואורנוס למזל טלה, אולי תתעורר השראה ותביא ליוזמות מוצלחות שיהוו פריצת דרך, חידוש היכול להביא פיתרון בעיות מדיניות ופוליטיות. אולם בינתיים אנחנו קצת אחרי המארס ששינה כיוון מה שיביא לשינוי אסטרטגיה פוליטי או צבאי שישפיע גם על הכלכלה והשווקים כתגובה.

"מה שיעשה הזמן לא יעשה השכל" (ר"י בכרך).

בחזרה לארכיון