26.2.2010 - 5.3.2010

בתאריך 28.02 הירח מלא במזל בתולה, מול כוכב יופיטר, כל ניסיון לפעולה יהיה לא שקול בגלל אופטימיות גבוהה. יש נטייה להבטיח יותר ממה שאפשר לקיים. עם זאת, השילוב הזה נותן גוונים זוהרים לכל אינטראקציה, במפגשים חברתיים ובאירועים משמחים.

השבוע הנפטון מול האסטרואיד ווסטה, מזכיר את שיטת מיידוף, כך שיש להיזהר עם השקעות, פנסיות וביטחון כלכלי. הנטייה היא לתגובות יותר אמוציונאליות בכל הנושאים האלה, מאחר ויש קושי לראות את הדברים בצורה בהירה. הוונוס רוקדת עם האורנוס, כך שהריגושים צובעים את התכנים היומיומיים ויש רצון לבלות.

התאריך 03.03.10 הוא יום שבו קופידון שולח חיצים לכל הכיוונים. "מבט אחד ו...די" כוכב מרקורי עובר למזל דגים ונמצא יחד עם כוכב פלוטו מתאריך 02.03 עד 07.02. בימים האלה המשמעת תהיה אפשרית, תוכלו לראות איך רעיונות שלכם מתורגמים למציאות ריאלית. זו תקופה בה אתם זוכים בהעצמה אישית, מחזקים את הדימוי העצמי ואלה עוזרים לממש חלומות בדרך מציאותית וגלויה.

כזכור, כוכב מארס ממשיך בנסיגה, עד לתאריך 10.03.10, עד אז נמשיך להציץ לכיוון התוכניות והדרך שבה נרצה ליישם את הרעיונות, בכדי להשיג הצלחה והכרה. התקופה הנוכחית טובה לתכנון ובכדי להבין מה היא הדרך ההגיונית הנדרשת בכדי לשלב את כל המרכיבים לתוך המטרה המבוקשת. אחרי התאריך 10.03, כל המחסומים יורדים ומאפשרים סוף סוף התחלה חדשה. בינתיים מארס מאט את הקצב, גורר רגליים לקראת עצירה, מה שמקצין את התחושות עד כעסים שמצטברים וגורמים לאנשים להתפרץ ולפעול גם ללא הגיון. המעבר של המארס במזל אריה, הגאה, גורם לו לרגישות, מאחר והוא אינו מרגיש שמכבדים אותו על מה שהוא עושה והחוויה היא של צרות עין. כדאי להיות בהירים בהתנסחויות המילוליות, כוכב מארס הוא מיליטנטי ומתקשה להתפשר עם סטאטוס קוו, על כן חישבו בגדול, הביטו על התמונה הכללית, מכמה זוויות וחפשו את הנקודות שבהן אפשר להסכים עם הזולת. בימים הקרובים, שימרו על קור רוח, בעיקר בנהיגה.

בימים האחרונים, כוכב מרקורי היה במבנה עם כוכב נפטון וכירון, שילוב המבטא בניית מיתוסים חדשה. זה כנראה חיזק את הצורך לבטא את החזון האישי והמדיני, ודחף את ההחלטה לבשר לכולם מהי מפת המורשת של מדינת ישראל. גם אם לא בטוחים על כל חלקי התוכנית, זה רק זמני, בעתיד נבין את שאר החלקים ברור יותר. עכשיו הכל יותר בפורמט מילולי, אבל כוכב סאטורן חוזר למזל בתולה בתאריך 07.04 לכמה חודשים ויעזור להבין גם ברמה המעשית.

רבות ניכתב כאן על מעבר הפלוטו במזל גדי, שמביא לחשיפה של התנהלות לא נאותה, בכל מיבנה או ממסד. לאחרונה שוב הפלוטו הכה את כולנו בגילוי האמת, ההתמודדות עם חשיפתו של רב גדול, שהוא כמעט גורו בתחומו, והתדהמה על הסוד הגדול שהוסתר כבר כשנתיים ועתה יצא לאור. רעידת אדמה. פלוטו לא מרחם, הוא מוציא את האמת מתחת לאדמה.

מבנה הכוכבים במהלך חודש מרץ, ישפיע גם על מזג האוויר בעולם, צפויות תאונות רבות (הרבה יותר), רעידות אדמה והתפרצויות הרי געש, כמו גם רוחות וסופות קשות ברחבי העולם כולו.

26.02 הקונפליקטים הרגשיים ממשיכים להשפיע, אל תלחצו ואל תידחפו מתוך כעס או תסכול ואל תיתנו לחששות להבעיר אש, שיקול הדעת חיוני יותר היום. נסו לקחת את ההזדמנות לתקן ולייצב מערכות יחסים בסגנון סולידי יותר. ההמלצה היום היא לבחור בשיטות פעולה שכבר הוכיחו את עצמן בעבר.

27.02 התקשורת היום זורמת אבל קיים פער בין הרעיונות והמימוש. התכנים נעים בין רגש והגיון, נסו להתחבר למציאות, מה שלא קל היום. אל תצפו שההיגיון יתייצב חד משמעית ויעגן את הדברים במציאות, בחנו את התכנים לפני שאתם זורמים כאילו אין בעיה. בעזרת ההתבטאות המילולית תוכלו להציג את החזון האישי שלכם ובעתיד תבינו את מה שהיה לוט בערפל. הירח בטל משעה 22:14 עד למחרת בשעה 02:52 לפנות בוקר.

02 28. יש חוסר מנוחה היום, קיים רצון ממקום של רצון טוב, אבל התוצאה עלולה להיות רשלנית, לכן אם מדובר היום על רכישה, או הוצאה כספית גבוהה, תעצרו ותחשבו שנית, על מנת למנוע הפסדים. האופטימיות עלולה לגלוש ולצבוע את היקום בצבעים עליזים מדי. קיים רצון לעשות דברים חדשים, אולי לצאת לטיול, אך שיקול הדעת שלכם אינו במיטבו ולכן השתדלו להישאר בסביבה הקרובה, לא להגיע למקומות לא מוכרים.

01.03 הנטייה היום היא לחפש ריגושים, החשיבה אינטלקטואלית ואיכותית יותר ויש עניין בנושאים לא קונבנציונאליים. המתח הנפשי רב ואצל חלקכם יש אולי ערגה לשקט או שלווה, אבל זה לא קורה היום. החיפוש הוא אחר התרגשות, גלישה להתנהגות שאפשר להגדירה כפראית, פזיזה ואפילו מלווה בהעזה. לאמנים שבניכם היום מתאים לעסוק בתחום שלכם, אם זה מוסיקה, ספרות או דראמה. יש קסם היום באוויר.
הרגשות חזקים ופגיעים ואולי גם שולטים על כוח הרצון. הירח בטל משעה 19:35 עד למחרת בשעה 02:31 לפנות בוקר.

02.03 יש רצון להגשים יופי במציאות שלכם. לא בטוח שהרעיונות שלכם מעשיים, אבל הרגשות מאופקים יותר ויש נטייה להשתמש במניפולציות כדי להשיג מטרה, בעיקר ביחסים בינאישיים. המגמה היא לשלב בין רגש ולוגיקה וההמלצה היא לחפש את דרך המלך ולבחור בפשרה, בלי דראמה.

03.03 אתם קמים בבוקר עם רצון לעשות משהו אחר, שתהיה לו משמעות על הסביבה. הרגשות משפיעים בעדינות על דרכי הפעולה וניתן היום להשיג מטרות הקשורות בתחומים כלכליים המאפשרים יותר נוחות בחיי היום. זהו יום נחמד גם למפגשים אינטימיים. הירח בטל משעה 22:42 עד למחרת בשעה 04:11 לפנות בוקר.

04.03 היום הגוונים יותר אינטנסיביים, יש נטייה להלחם ולהתווכח, מהמקום הרגשי, בלי להתחשב באיש. בהמשך היום חוזר השכל הישר, המחשבה יותר זהירה ומצב הרוח מתון יותר ומאפשר החלטות שקולות. כל נושא התקשורת זורם בקלות ומשפיע על כל התחומים. יש נטייה לשביעות רצון, לשלוות נפש ומצב רוח ערני לצד אופטימיות, גם ההומור צץ ומוסיף עליצות ושמחה.

05.02 יום הרמוני, כדאי לממש תוכניות רכישה שחשבתם עליהם בעת האחרונה. כל תוכנית תתבצע בדרך אידיאלית, אם כי לא תוותרו על הפרטים. ההשראה קיימת, וקשה להסביר לסובבים אתכם למה החלטתם כך ולא אחרת, מאחר ולא ההיגיון נמצא בבסיס התוכניות, אלא רק תחושות הבטן החזקות, שאומרות לכם מה נכון ומתאים בשלב הזה לעשות. גם אם אחרים יחשבו שאתם עקשנים, צפויה עזרה מהחברים הנכונים והתוצאה טובה.

כלכלה ושווקים:

ההשפעה של השמש במזל דגים, בתנועה לקראת כוכב יופיטר במהלך השבוע עד לתאריך 28.02 השפיעה על השווקים בנחמדות, אבל כל עוד ברקע יש כוכבים כמו סאטורן ופלוטו, כובדם מורגש. החל מתאריך 03.03 עד לתאריך 25.03, צפויים מבני כוכבים שיתרגמו את השווקים לכיוונים אחרים. כוכב וונוס וגם השמש יתרגמו את המולות סאטורן אורנוס, ובדרך גם את כוכב פלוטו, כך שהפוקוס אינו במושגים של נחמדות. האופי של חודש מרץ יהיה יותר מתוח וגם מדאיג, מאחר וכוכב אורנוס תמיד מביא הפתעות, צפו ללא צפוי. בתאריך 10.03 כוכב מארס משנה מגמה, מה שישפיע על שינוי המגמה בשוק המטבעות, הזהב והכסף.

ההורוסקופ של היורו, רגיש מאוד למעבר של הכוכבים סאטורן ואורנוס, יתכן שזה יבטא את המצב הכלכלי באירופה, כבר בתקופה הקרובה.

מבנה הכוכבים במהלך מרץ, עלול שוב לזעזע את המערכת הכלכלית בהרבה מקומות בעולם, כל השיטה של לקיחת סיכונים כלכליים עלולה גם להתנפץ. אפשר לחזות סכנות ואז לשלוט על מה שצפוי להיות, הבעיה היא עם משברים שלא צופים אותם. עם כוכב פלוטו במזל גדי, בעיקר כשהוא מתחיל להתרחק מכוכב סטאורן, יש צפי למשברים הקשורים לחוסר שליטה הנובעים מגירעונות. מצד אחד הכל נראה טוב ויפה באופן זמני, יש גם ניסיונות לייפות את המציאות, אלא שההוצאות והחובות אינם יורדים, כך שכל המצב המתפתח אינו עונה על הציפיות של הפוליטיקאים מחד והבנקאים מאידך. המציאות הזו תיחשף כנראה עם שינוי המגמה של כוכב מארס ושילובי הכוכבים שידליקו את המולות סאטורן ואורנוס.

ועוד על כוכב מארס בנסיגה:

כוכב מארס הוא כוכב לוחמני, לכן בנושאים צבאיים מעניין לעקוב אחריו. לפני כשבועיים, ארה"ב הנחיתה עוד חיילים באפגניסטן, לפעולה יזומה בדרום המדינה. הדיווחים היו מעודדים, אבל עם מארס בנסיגה, זה שמתחיל פעולה אגרסיבית יפגוש בהתנגדות וקשיים הרבה יותר מאלו שלהם הוא ציפה. יהיה מעניין לראות איך יתפתחו הפעולות הצבאיות באפגניסטן, כאשר השפעת יופיטר ונפטון תתפוגג והמבנה של סאטורן אורנוס וגם פלוטו, יכנסו לתמונה וכל זאת כאשר מארס נעצר בתאריך 10.03. כאן יש אפשרות לגל פעילויות צבאיות חדש ושונה שיביא הצלחה גדולה מאוד, או בדיוק ההפך והסיפור הזה יכנס לכותרת "וייטנאם החדשה".

האם אובאמה כמפקד העליון יצליח? התחלת מהלך צבאי עם כוכב מארס בנסיגה, שכבר נע באיטיות לקראת עצירה, זה לא העיתוי המוצלח לתחילת מלחמה ועל כך יעיד כל אסטרולוג מיומן. זו תקופה המתאימה יותר ליוזמות שלום, לאחד את אומות העולם בפסגה כדי לסיים איומים צבאיים או פעולות טרור. אובאמה, שקיבל את פרס נובל לשלום, היה צריך לכנס קואליציה חזקה נגד טרור ונגד אלו המממנים את פעולות הטרור. עתה כאשר הכוכבים יופיטר ואורנוס נמצאים עדיין במזל דגים, יש חלון הזדמנויות. השפעה של אלה תהיה לסירוגין לאורך השנה הקרובה, כאשר הכוכבים יעברו למזל טלה, שהוא לוחמני ולכן מביא לפוטנציאל מלחמתי, נשמע יותר על חוסר הסכמה וויכוחים בין אומות העולם, אלא אם כן תהיה הסכמה על כל הנושאים לפני כן.

אצלנו:

כוכב מארס ממשיך לטייל בבית הסטאטוס של מדינת ישראל לאורך החודש הקרוב. ההשפעה מצד אחד היא ניסיון לפגוע בשם של המדינה, לערער את תחושת הביטחון, מילים הנאמרות בזמן הזה יוצרות חיכוכים, אבל התגובה של כוכב מארס (בריבוע) על ציר 1-7 זה להפגין ביטחון, לעמוד על הרגליים עם מבט נחוש. למעשה, זה מה שמדינת ישראל הפגינה נוכח "הרכילות הבינלאומית". נכון שכוכב כזה אינו קונה מעמד, אבל מקדם הערכה.

יתכן גם שהמארס המעורר כעסים, ריב ומדון הוא הגורם גם להתעוררות וההתלהמות של הפלשתינאים בחברון אחרי ההצהרה על המקומות המהווים את ציוני דרך בהיסטוריה היהודית מאז אברהם אבינו.

כאן במדור נכתב ב 15.01.2010 על המצב בתקופה הנוכחית:
"האימפולסיביות גואה ומחממת את המנועים של האגרסיה והתרסה, עלולה להביא להתפתחותם של אירועים לא צפויים... השילובים השונים בין הכוכבים מצביעים על כמה חודשים בעייתיים למדינת ישראל, מה שידרוש הרבה סבלנות ומשמעת עצמית, מצפון נקי שיעזור לנווט את התקופה בדרך אפקטיבית".

נקודת ביניים כירון סאטורן על ציר 1-7 במפת המדינה בין התאריכים 31.03.2010-09.07.2010 מצביעה על אפשרות למו"מ, אבל עם ריחוק ורצון בשמירת אינטרסים. זו נקודה שאינה מאפשרת מחויבות ארוכת טווח, לכן קשה לראות פוצנציאל להסכמים או הבנות עם מי מהשכנות. כאן במדור בתאריך 20.11.2009, נכתב על הקושי להגיע בכלל לאיזשהו מו"מ עם הפלשתינאים:

"כאשר בוחנים את המפה המשולבת והמקודמת של מדינת ישראל וזמן ההצהרה הנ"ל (הצהרת ערפאת ימח שמו על עצמאות הפלשתינאים). אפשר להבין בדיוק את ה"סיפור" המדיני והניסיונות העקרים להגיע לדו שיח חדש. בימים אלה בקומפוזייט המקודם השמש במעלה 3 במאזניים, בריבוע מדויק לכוכב מארס במזל סרטן.

המשמעות היא שיש קושי לשלב אנרגיות ביחד. בזבוז זמן על פולמוסים וויכוחים, על נושאים שאינם באמת ערובה לביטחון, וכל אלה תקועים כמו עצם בגרון, ולא מאפשרים להגיע לתוצאה כלשהי, בעיקר גם שלא הייתה כוונה לכך מהרגע הראשון, מאף אחד מהצדדים... רק כאשר יפנימו הצדדים את הערך של הסבלנות והסובלנות, אז הסיכוי להפסיק ולהאשים אחד את השני וברגע שיבינו שיש לקבל אחריות ולהשתלט על ההתגוששות לפרק זמן, אפשר יהיה לעבוד ביחד להגיע להישגים משותפים. יתכן שזה יתרחש עם כוונות אמיתיות כשכוכב וונוס הנמצא בנסיגה בהורוסקופ המקודם של מדינת ישראל, ייעצר ויחזור לשורה. מה שניראה רק לקראת 2011 כנקודת פתיחה בלבד ורק לכיוון 2015-2016 התקווה הזו יכולה לקרום עור וגידים.

הקושי בהווה הוא שילוב של הכוכבים סאטורן על השמש במאזנים ובריבוע למארס במפה, הפלוטו מול המארס ובריבוע לשמש. זה מבנה כבד מאוד המקשה לקדם איזושהי הסכמה, יש יותר מאבקי כוח, ניסיונות להשתלט האחד על השני, בכוח או במוח, ניסיון לשבור את הסטאטוס קוו, על ידי הרס והתחלה חדשה."

"העתיד הוא תנאי להווה, במידה לא פחותה מהעבר" (פרידריך ניטשה)

בחזרה לארכיון