19.2.2010 - 26.2.2010

מבנה הכוכבים מאתגר השבוע את דרך החשיבה שלכם, הדמיון העשיר מוביל לפריצת דרך ולמעשה מוציא אתכם מהקופסא. החשיבה המסורתית אינה עובדת, זה הזמן להגיע לנתיבים חדשים בצורת החשיבה שלכם.

בנוסף, השמש שעברה למזל דגים ומצטרפת לכוכב יופיטר וכוכב וונוס, תביא להרבה שמחה, במהלך השבוע הקרוב. השילובים האלה יעוררו את היצירתיות (בתחפושות לפורים?) ואת הרצון לעשות דברים חדשים, או לשנות את המושגים והנושאים המוכרים בתוך השגרה. השילוב בין הכוכבים לכוכב יופיטר מביא הומור, הרצון לצחוק שובר מחסומים בכל מקום. אולם, לא נשכח שברקע נמצא הריבוע בין הסאטורן והפלוטו המשפיע לאורך זמן על כל הרבדים בחיינו, אם זה הנושא הכלכלי או בכלל, כל מיני שינויים המתרחשים בחיינו ובדרך בה אנו מכוונים את חיינו. יש כאן מצב בו נאלצים לחיות עם מגבלות ואף על פי כן לנסות לקדם, במידת האפשר, את המטרות בדרך מחושבת יותר. אין זו תקופה בה אפשר לזכות בתוצאות מהירות, אלא עת לקחת אחריות, עם תשומת לב לפרטים שבחיינו. המבנה הזה מסמל מאבקי כוח, בין הרצון לשמור על הקיים ובין הצורך להיוולד מחדש. נושא ההישרדות הוא דומיננטי יותר בתקופה הזאת, הדאגה שמתמודדים איתה, אינה תמיד אמיתית, העדיפו להתגבר על האווירה והכובד דרך נחישות ובחירת יעדים אליהם אתם מתכוונים. מצבי הרוח משפיעים על האווירה, גם אם אין לזה סיבה ממשית. השבוע אפשר לנסות להיות יותר מעורבים חברתית, להקשיב למוסיקה ליהנות מאמנות ותרבות וכך לשבור את הכובד המתמשך.

כוכב מארס עדיין בנסיגה, אולם עתה הוא החל להאט את הקצב לקראת עצירתו ושינוי המגמה, כך שיתכן והרצונות אינם מתקדמים בכיוון שבחרתם. אתם חווים יותר את מה שאתם לא רוצים ולא את מה שאתם מצפים לו. אתם עלולים להיקלע יותר למצבים שמעוררים כעסים, התפרצויות ותסכולים. ההמלצה היא להישאר ממוקדים ביעדים שהצבתם לעצמכם ולהשתמש כמה שאפשר בחוש ההומור. כמו שכבר נאמר, "הצחוק יפה לבריאות" ובעזרתו אפשר למתן את התחושות האפורות, עד שהמארס ישנה הילוך בתאריך 10.03.2010.

בתאריך 28.02 יהיה ירח מלא במזל בתולה, מול כוכב יופיטר, כל ניסיון לפעולה יהיה לא שקול בגלל אופטימיות גבוהה, או הוצאה יקרה מדי. יש נטייה להבטיח יותר ממה שאפשר לקיים. השילוב עם זאת, נותן גוונים זוהרים לכל אינטראקציה, במפגשים חברתיים, אירועים משמחים.

19.2 הירח בטל משעה 05:11 עד שעה 12:55. אתם חוזרים ונוחתים על הקרקע. עדיף להקשיב לעצמכם. מילים פשוטות עובדות היום טוב יותר.המשיכו בתוכניות שכבר התחלתם. פרויקטים שאתם מתחילים היום אחרי הירח הבטל יזכו לשיתוף פעולה שעוזר להתקדמות הרצויה. למעשה שעות הצהרים היום טובות מאוד כנקודת התחלה כמעט בכל דבר הקשור לעתיד.

20.02 האווירה היום טובה. אפשר וכדאי לפנות זמן למפגשים חברתיים או משפחתיים, יהיה גם נחמד לחלוק את המטרות והיעדים המשותפים. יש אמון הדדי, שגם הוא עוזר למצוא רצון טוב והדדיות בהתחברויות שונות היום. הירח במזל שור, מעורר רצון לארח באווירה ביתית להכין ארוחה חגיגית, אתם זורמים עם מה שאתם מרגישים, מצב שהוא נכון לכם.

21.02 המקוריות מנחה אתכם היום בתוכניות שלכם. טעמים חדשים לצד חוויות אחרות, כך שמתאים לצאת היום להרפתקאות קטנות, אבל אל תידחפו לכיוונים מוזרים. אמנם ישנה תחושה של חוסר יציבות שמאפיינת את היום, אבל אין בזה משהו מאיים. גם אם אתם מרגישים קצת בלבול רגשי, אל תנסו להבין את המתרחש בדרך ריאלית, מאחר וקיים קושי תקשורתי. אל תקבלו החלטות ארוכות טווח, העדיפו להתפשר עם מה שקורה. הירח בטל היום משעה 14:14 עד שעה 20:47.

22.02 קיים חיפוש אחר משהו לא מוגדר, לכן אם מתעוררות ציפיות גבוהות, נסו לחתוך או לצמצם אותן כדי למנוע אכזבות. יש קונפליקט בין מה שאתם רוצים להשיג ובין המצב הנתון אליו אתם נקלעים. ההרגשה היא שהדברים שאתם שומעים אינם אמת, אבל זה לא מדויק, מאחר ואתם נמצאים בסערת רגשות. הניחו לעצמכם, אל תקבלו החלטות מחייבות עתה, במקום זאת, צאו להתאוורר.

23.02 יש איזון טוב היום בין רגש ומחשבה. אתם מקבלים החלטות נכונות, בעיקר בחלק הראשון של היום, העיתוי שאתם בוחרים למימוש תוכניות נכון. גם אם אתם גולשים לוויכוחים בשיחות חשובות, אפשר להגיע להסכמה על כך שלא מסכימים על כל דבר, זה לא פוגע במטרות שהצבתם לעצמכם. אתם מבטאים את רגשותיכם בצורה מאוזנת, אם כי אתם מחפשים ריגושים. תנו לתחושות הבטן מקום של כבוד. הירח בטל משעה 19:28 עד למחרת בשעה 01:29 לפנות בוקר.

24.02 היום הוא יום אידיאלי לסכם עסקאות, לחתום על חוזים ולהתקדם למימוש פרויקטים שיוכלו להתממש אחרי התאריך 10.03.10. האווירה טובה, היסודות שאתם מניחים היום יציבים מאוד וגם אם תעלו על מהמורות בדרך, ההסכמות אליהן תגיעו היום יעזרו לכם לצאת מכל סיטואציה שלילית. מצבי הרוח בחלק השני של היום משפיעים לעיתים בדרך לא רצויה, אל תיתנו לאלה לגרום לכם ל"התקפל" מכל מה שעשיתם היום.

25.02 שימרו על ערנות, הרגשות שלכם זורמים בלי מסננת ואתם רוצים לחבק ולאהוב את כולם. עשו פסק זמן, בדקו אם המכסה, השומר על העוצמה רגשית, לא הלך לאיבוד.. הביטחון להיכנס למים החמים מגיע ממקום של ביטחון עצמי, סיפרו עד עשר, ורק אז המשיכו הלאה. הירח בטל משעה 19:48 עד למחרת בשעה 03:09 לפנות בוקר.

26.02 הקונפליקטים הרגשיים ממשיכים להשפיע. אל תלחצו ואל תידחפו מתוך כעס או תסכול ואל תיתנו לחששות להבעיר אש, שיקול הדעת חיוני יותר היום. נסו לקחת את ההזדמנות לתקן ולייצב מערכות יחסים בסגנון סולידי יותר. ההמלצה היום היא לבחור בשיטות פעולה שכבר הוכיחו את עצמן בעבר.

כלכלה ושווקים:

המבנים של הכוכבים נוחים עד חודש מרץ, יש תקווה ואופטימיות. יתכן שהודעות חיוביות תשפענה על השווקים, אך אלו הן הודעות המבוססות על תקווה ולא על המציאות. במציאות שלנו במדינה, המצב ממשיך להיות טוב יותר מכל מקום אחר בעולם, אלא שהשווקים אצלנו נוטים להביט למערב ולהגיב בהתאם.

אירופה מתמוטטת, וסין סוערת. אין אשליות, הקיץ הקרוב יביא לעוד קריסה בשווקים. העולם עובר שינוי, ההיבט שהחל את המפולת בשנת 2008 היה המולות בין הסאטורן לאורנוס וההיבט הזה חוזר בתאריך 26.07.2010, אז זה יהיה על מעלת האפס במזלות היוזמה, אותה אנו כבר מכירים כמעלת העולם, כך שיש השפעה גלובלית. כוכב פלוטו במזל גדי בסביבה הקרובה, למעשה ההיבט המשמעותי הוא משולשT לאותה מולות. אנחנו מגיעים למצב כוכבים דומה לזה שהשפיע על העולם בשנים1929-1931, מבנה המסמל מאבקי כוח המביאים לשינוי משמעותי.

בהיסטוריה המבנה בין סאטורן ופלוטו, משפיע בדרך שלילית על השווקים. זהו מבנה אינטנסיבי היוצר מתח ומכביד על ההתנהלות בכל הרבדים ואת כוחו מרגישים בשווקים כבר כמה זמן.

דוגמא אקטואלית לכך היא יוון. יוון החדשה החלה את דרכה בתאריך 24.07.1974. ההורוסקופ מציג שמש במזל אריה עם אופק במזל סרטן, כוכב וונוס במעלה 3.28 במזל סרטן, הירח בצמידות לפלוטו ב-4 מעלות מאזניים.

על הציר 4-10 נימצא כוכב סאטורן שמנסה לשמור על יציבותה של יוון, אבל הפלוטו, שנמצא על הציר 1-7, מעמיד במבחן את קיומה של יוון במתכונת הנוכחית. הריבוע סאטורן פלוטו עובד בלי רחמים, זהו מבנה המסמל את התכווצות השווקים הכלכליים בכל העולם והוא לוחץ, או מוחץ, את המערכת הפוליטית החלשה ביוון.

הכוכבים עומדים על הכוכבים וונוס, ירח ופלוטו. כאשר פאפנדראו הודיע בשבוע האחרון על תוכנית צנע, העובדים יצאו למחות ברחובות, בדיוק כאשר כוכב אורנוס עבר על מרכז בית 10. הבעיות יחזרו ויגרמו לרעידת אדמה שם כאשר כוכב אורנוס יגיע למעלה 3 במזל טלה, אז תגיע ההבנה שכל תוכנית שהתקבלה, בזמן שהמארס היה בנסיגה, אינה רלוונטית ויש צורך למצוא פיתרון אחר.

מחשבות אסטרולוגיות על ההתפתחויות בשנה שלפנינו

מבנה הכוכבים במהלך השנה הקרובה מעיד על דינאמיקה גבוהה שתביא לשינויים דרמאטיים בכל המישורים בחיינו. אנחנו בתוך שנה מעניינת עם אירועים מאתגרים, במיוחד בקיץ.

העולם נאבק עם המיתון הכלכלי מצד אחד וקיצוניות פוליטית מאידך. זוהי שנה של מאבקים אידיאולוגיים, קיצוניות דתית וחוסר וודאות, בעיקר כשהכוכבים שהיו במזלות המשתנים מפנים מקום למזלות יוזמה וכך החשיבה הפילוסופית מפנה מקום לפעילות דומיננטית. כבר עכשיו אנו עדים למאבקי כוח ותהליכי טרנספורמציה, שימשיכו גם בשנים הבאות.

תחילת השנה האזרחית, הייתה בהשפעת כוכב פלוטו ובהמשך תגיע השפעת האורנוס, אחר כך, כאשר שני הכוכבים האלה יעבדו במגביל, התחושה הכללית תהיה שהמציאות מתודלקת על ידי סטרואידים.

הכוכבים סאטורן ופלוטו מסמלים קרבות, בניסיון לכפות צדק ויושר. המאבק הזה משלב את הרצון להתגבר על דאגה בעזרת נחישות וכושר התמדה, אלא שהרצון לשרוד, לא צריך להיות על חשבון התנהגות לא מכובדת ולא לעורר מצבים של חולשה.

אנו עדים לכך שמדינות, ממשלות ומנהיגים חברו יחד ללחוץ על אירן, לעצור את הניסיונות שלה לפתח כורים גרעיניים, כך גם הלחץ על צפון קוריאה וזה יגיע גם להפעלת סנקציות, כאשר המניע הוא לשמור על ביטחון העולם.

מעניין גם לעקוב אחר ההורוסקופ של רוסיה, אחרי נפילת החומות בשנת 1991. השמש בתחילת מזל גדי, רומזת על כך שמעברו של כוכב פלוטו ישפיע על איזון הכוחות בין פוטין ומדבדב, היחסים לא יישארו הרמוניים, אלא יתחילו שם מאבקי כוח. כבר עתה יש רחש בחש מתחת לפני השטח ומהמאבקים הללו רק אחד מהם ישרוד. מדבדב יותר מתון בסגנון התנהגותו, אבל השמש שלו בהורוסקופ האישי היא בצמידות לכוכבים חזקים, אורנוס ופלוטו, כוכב מארס במזל עקרב, כך שהוא בעל כוח שצריך להתחשב בו. המפה המקודמת שלו מעידה גם על מאבק ארוך וחזק לשרוד.

דוגמא נוספת להשפעתו הכבדה של ההיבט סאטורן ופלוטו הוא הנשיא לשעבר ביל קלינטון, שחזר בשבוע שעבר לכותרות בגלל "כאבי" הלב שתקפו אותו. קלינטון הוא בן מזל אריה עם אופק במזל מאזניים. הציר 1-7 מושפע מכוכב פלוטו והציר 4-10 מושפע מהכוכב סאטורן. ההיבט שמשפיע עד השבוע השלישי של פברואר 2010. מצב כוכבים מעניין נוסף צפוי במהלך 2010, הכוכבים יופיטר ואורנוס יגיעו לתחילת מזל טלה במהלך מאי ויוני 2010, ואחר כך כוכב יופיטר, שמגיע להיבט עם פלוטו ביולי ואוגוסט, ומביא את הקיצוניות והאידיאולוגיות הקיצוניות. אפשר לצפות לאיומים מסוכנים ועל התמרמרות רבה בנוגע לדרך בה הממשלות מנצלות את כוחן. כוכב יופיטר חוזר למזל דגים השלו, יוצר גם צמידות עם אורנוס, שחוזר גם הוא למזל דגים במהלך ספטמבר 2010 ואחר כך בינואר 2011. המעבר הזה יביא לאווירה אידיאלית, יוזמות והמצאות טכנולוגיות שיעזרו לכדור הארץ.

הצמידות יופיטר אורנוס במזל טלה שמתחילה בסוף מאי 2010 עד אמצע אוגוסט, היא נפיצה מאוד. ההשפעה הזאת יכולה לעורר חוסר וודאות בהורוסקופ שבו המעלות 0-1 במזלות היוזמה, הם הציר המרכזי, לדוגמה, מפת ארה"ב עם אופק במזל קשת. זהו מבנה שעלול לעורר אי שקט עם התפתחויות לא צפויות.

"אהבה תתור אחרי השושנים, והקנאה תעמול למצוא את חוחיהם" (יהושע שטיינברג)

בחזרה לארכיון