5.2.2010 - 12.2.2010

השבוע הוא זמן נוח לקדם תוכניות הנמצאות כבר בתהליך, לנהל מו"מ ואפשר גם לקדם הליכים פורמאליים. כוכב וונוס במזל דלי עד לתאריך 11.02, יהיה בצמידות לכירון ונפטון, ובימים האלה יש הרבה אהבה באוויר והחמלה צובעת את המציאות. ההומור גם הוא בסביבה, עוזר למצבים שונים להיראות אחרת, לקבל עוד זווית ראייה, כזו שעוזרת לנו לצחוק על עצמנו ועל הדרך בה אנו מגיבים למצבים לא צפויים. היה מי שאמר שהצחוק יפה לבריאות, כך השבוע, האבסורד שנוצר בחיינו, מביא איתו את החיוך ומקל על כולנו.

בסוף השבוע הבא בעיקר בשבת ה- 13.02, יש נטייה לאבד את הסבלנות , הפתיל קצר, לכן תחשבו על אופי המפגשים שתכננתם, אולי עדיף לדחות את חלקם.

מולד הירח בתאריך 13.02, במזל דלי, בריקוד קרוב לצמד כירון ונפטון ובמבנה מורכב עם האסטרואיד ווסטה. נושאים הקשורים לבריאות עולים לכותרות. יתכן שהרפואה האלטרנטיבית תקבל הכרה מסוימת, בעיקר תחומים שיש בהם אנשי מקצוע, אקופונקטורה, מתמחים בטיפול בעזרת עשבי מרפא, תרפיסטים וכד'.

גם נושאים פוליטיים הגורמים לעימותים יעלו, בעיקר בנושא ביטחון וצרכי ההגנה של המדינה שלנו,וגם בעולם גדול.

מבנה הכוכבים אחרי התאריך 07.02 ועד התאריך 17.02, מחזק את הקשר שלנו עם עצמנו ,הרצון להיות בקשר עם אחרים, חברתית, פיננסית ובמיוחד עם המשפחה הקרובה, מתוך כוונה לשפר ולתקן את היחסים. ראייה חדשה מאפשרת פיתרונות שיוליכו לעתיד טוב יותר. אנו נמצאים בתקופה מאוד יצירתית, אנרגיה ויוזמות המאפשרות השתקפות של שבילים חדשים, שונים מאלו שהכרנו, כאלה שיקדמו אותנו אל המטרה.

אבל התכלית בתקופה זו אינה מגיעה עדיין ליעדה, בעיקר בגלל שכוכב מארס עדיין בנסיגה. הכל מתנהל באיטיות יחסית, כך שאל תצפו לתוצאות מיידיות, סבלנות ואיפוק הם מוצרים חשובים בתקופה הנוכחית.

05.02 האווירה היום יותר אינטנסיבית. יש חוסר סבלנות בניסיון לשכנע את הסובבים אתכם במקוריות שלכם והמגמה לשכנע את הזולת מקבלת מאפיינים של עקשנות או כוחניות. הרגשות משפיעים יתר על המידה, מה שמקשה לראות משהו טוב אצל הזולת. אם מישהו נחמד אליכם, מותר לכם לבחון מה מסתתר מאחורי האדיבות שלו.

06.02 הצורך העיקרי היום הוא לבטא את עצמכם בכל דרך אפשרית, רגשית או מילולית. אין טעם להיכנס לעימותים, הפשרה עדיפה היום והתוצאה תוכיח שהייתה זו הבחירה הנכונה. שימרו על ערנות בכל תחום. אפשר להגיע להבנה, אך שימרו על הצד הקונסרבטיבי בהחלטותיכם והעדיפו את מה שכבר הוכיח את עצמו, בעיקר במהלך היום. הירח בטל משעה 18:10 עד למחרת בשעה 02:04 לפנות בוקר.

07.02 נכון היום להתקדם עם תוכנית קיימת. אמנם הקצב אינו עונה על הציפיות, אבל האווירה טובה, אינה אמוציונאלית מדי ויכולה לעזור לתקן אי הבנות, בעיקר עם עמיתים למקצוע. נסו למזער נזקים בגלל מילים לא צפויות שעלולות להפוך את התקווה לאכזבה ואם תוכלו להימנע מהן, זה יהיה הכי טוב. גם הומור יכול לעזור לכם לדלג מעל חוסר הטאקט שצץ במפתיע מעבר לפינה.

08.02 תחושה של מסתוריות עוטפת את היקום, משהו שקשה לשים את האצבע עליו. חלומות, אשליות, כאילו נמצאים בסרט נהדר, משהו לא מוגדר, שאין לו קשר למציאות. תנו לדברים לזרום, ההזדמנויות מופיעות והתחלות חדשות מאפשרות שיתופי פעולה חיוביים. בכל מצב אליו אתם נוחתים, יהיה עליכם להסכים או לא להסכים ולנוע הלאה, לא להישאר במקום ללא מוצא.

09.02 הירח בטל משעה 06:58 עד שעה 12:44, קיים רצון לפעולה, למרות שברור שקשה לסיים את התוכניות בינתיים, לכן היו זהירים בהבטחות שאתם מפזרים. מצב הרוח עלול להשתנות בפתאומיות, אך אל תיפלו פנימה, שאלו את עצמכם מה קרה והמשיכו ליעד הבא. אל תעודדו את חוסר הביטחון שהגיע, סגרו בפניו את הדלת, בחנו עם עצמכם למה אתם מצפים ומה המוטיבציה שלכם בימים אלה. יתכן שתעדיפו להיכנס למשחקי כוח, רק וודאו שאתם נמצאים בצד הנכון של המשוואה. הדברים הקטנים והנחמדים הם אלה שנותנים את טעם החיים. השקיעו בהם היום.

10.02 רגשות טובים מלווים אתכם היום. הרעיונות צצים בשפע, אתם שומעים גם רעיונות מאחרים, אבל אין לכל אלה מספיק "בשר" כדי שיבשילו לפרויקט מעשי או לפעולה וקשה לכם להוציא אותם לאור, מכל הסיבות האפשריות. אל תיכנסו לתסכולים מיותרים, המשיכו הלאה, כאשר המועד הנכון יגיע תשלפו אותם מהמגירה.

11.02 קיימת תחושה של חוסר וודאות וקשה להיענות לכל הציפיות של הסובבים אתכם. נצלו את שעות הבוקר, לטפל בכל הדברים הקטנים הבונים את סדר היום לכם. יתכנו חוויות חדשות, כאלה שתימצאו אותם מעניינות ותחליטו לאמץ אותם לתוך מעגל חייכם. הירח בטל משעה 14:39 עד שעה 01:24 אחרי חצות.

12.02 חוסר סבלנות ניכר היום כמעט בכל דבר והמילים שעפות מהפה פוגעניות יותר. הרגשות משפיעים על כושר ההחלטה, יש צורך בתמיכה מאחרים אבל העדיפו חבר, או בן זוג, שעליו אתם סומכים והתמיכה שלו בכם באה ממקום אמיתי, ובעיקר לא ממקום רגשי. יש נטייה לאמוציונאליות, על כן הימנעו מהחלטות או בחירות ספונטניות. התחייבויות שתיקחו על עצמכם היום, צפויות להתמוסס, כך ששוב מילת המפתח לתקופה הנוכחית חוזרת לתמונה, סבלנות. המתינו עוד קצת לפני שאתם מחליטים לנוע הלאה.

כלכלה ושווקים:

ההשפעה של ההיבט סאטורן ופלוטו, הייתה יותר אינטנסיבית בעיקר בזמן הירח המלא לפני כשבוע, מה שהתבטא בגוונים המשתנים בשווקים. היו ימים שהשפעה השתנתה תוך כדי המסחר וסביר להניח שזה יהיה אופיו של השוק בדרך כלל, כל עוד השפעת הכוכבים הנ"ל דומיננטית. ההמלצה היא רק לבעלי לב חזק, להיכנס לטווחים קצרים, לדעת לתמרן בתוך יום המיסחר. הוונוס מתקרבת לכוכב נפטון, ובין התאריכים 07.02-08.02 עם הירח בקשת, האופטימיות נוסקת. אולי זה יביא לכמה הודעות משמחות, אך זכרו שכוכב נפטון אוהב אשליות. הוונוס עוברת למזל דגים בסוף השבוע (11.02) מתקרבת לכוכב יופיטר, יופיטר תמיד מביא את התרחבות, שפע ושמחה, מה שישפיע על השווקים.

אל תשכחו שברקע הסאטורן והפלוטו עדיין משפיעים, ובקרוב יגיע מיבנה בין סאטורן/אורנוס/יופיטר ואלה ישפיעו מחודש אפריל ועד חודש אוגוסט. זו תהיה תקופה משמעותית בהתפתחויות פוליטיות וכלכליות.

עם המעבר של הכוכבים למזלות הקרדינאל בחודש יוני, כדאי להיות יותר קונסרבטיביים בהשקעות. המעבר של אורנוס ויופיטר למזל טלה, מעורר אסוציאציה של אש, התלהבות ואימפולסיביות. ההתרחקות של כוכב נפטון מכירון, משאירה אנשים יותר מפוכחים ביחס לאופטימיות שליוותה את כולם לפני כן. העדיפו את ההשקעות הסולידיות שיבטיחו את ערכם של הנכסים שלכם.

אצלנו:

אם רוצים להבין את השפעתו של המארס בנסיגה במזל אריה, שעובר באזור דומיננטי במפת מדינת ישראל ניתן היה אפשר לשמוע זאת השבוע ב"קולות המלחמה", כשברקע, נמצא הריבוע בין הסאטורן והפלוטו, שנחשב היבט קשה ומשפיע גם הוא על האווירה הכוללת.

נקווה שכל אלה יישארו רק כתיאוריה אסטרולוגית, למרות העובדות ההיסטוריות. תחילה דבריו של שר ביטחון אהוד ברק, אחר כך תגובתו של אסד וביום חמישי האחרון הופיע שר החוץ אביגדור ליברמן באוניברסיטת "בר אילן", ויצא בהצהרה/ תשובה לאסד וסוריה.

במפת הקומפוזייט של שר החוץ ומדינת ישראל, השמש המקודמת נמצאת במזל אריה, וכוכב מרקורי, המסמל את התקשורת, נמצא על מעלה אפס במזל אריה.

כוכב מארס בנסיגה במזל אריה, עובר על הכוכבים ומעורר אותם לפעולה. כוכב מארס יגיע בנסיגה למעלת האפס במזל אריה, יעצור בחודש מרץ 2010 על מעלה זו לאורך זמן ואז יעלה על כוכב מרקורי במפה המשותפת שלו עם המדינה, וגם על כוכב מרקורי בהורוסקופ האישי שלו. מצב כוכבים כזה משפיע על סגנון הדיבור, כך שבמהלך חודש מרץ 2010, אנו עלולים לשמוע כיצד חרצובות לשונו משתחררות.

על המפה המשותפת, נמצא גם כוכב נפטון, המעיד על חוסר וודאות. על קושי לראות את המהלכים העתידיים, וזה מקשה עליו לבנות סדר עדיפויות, ואסטרטגיה ברורה. כוכב סאטורן גם הוא משפיע על ההורוסקופ המשותף של ליברמן עם המדינה, זה הזמן בו אדם לומד משגיאות שעשה. הוא מרגיש שבכל מו"מ בו הוא מייצג את המדינה, הוא צריך להיות זהיר יותר, מאחר והתנאים בהם פועל קשים יותר, מגבילים יותר אובייקטיבית, ומשמעת עצמית מתבקשת.

איך כל אלה ישתלבו עם כוכב מארס? ימים יגידו.

בשבוע שעבר נכתב כאן במדור, שהחל מחודש אפריל 2010, תצטרך הממשלה בראשות נתניהו לתמרן במציאות מורכבת יותר. לאחרונה נשמע נתניהו בטוח בכך שחוזרים לשולחן המו"מ עם הפלשתינאים, אך מבנה הכוכבים שעל ההורוסקופ של מדינת ישראל אינו מבטיח כל כך ובשנה הנוכחית, בכל מו"מ הקשור לביטחונה של המדינה, תצטרך המדינה לקבל הסכמים בגלל לחץ בינלאומי. ההסכמים יראו כהבטחה לעתיד, אבל לאורך זמן יאכזבו וכך שוב עלולה המדינה להיות במקום בו היא נותנת, מתוך מחשבה או תקווה שעולים על דרך חדשה, ואחר כך תגיע התפכחות ששוב חתמנו על אשליה שמתנפצת (זוכרים את האופוריה בעקבות הסכמי אוסלו?), עוד מעטפה יפה שאחר כך מתרוקנת מתוכנה. (ההסכם 1701 עם החיזבאללה).

"החלשים הם האכזרים, לעדינות ניתן לצפות רק אצל החזקים" (ליאו רוסטאן)

בחזרה לארכיון