22.1.2010 - 29.1.2010

תחושה של שחרור תלווה את כולם בימים הבאים ונושאים סוציאליים (רווחה) יהיו יותר דומיננטיים. בעיקר כשכוכב מרקורי חזר להילוך ישיר.

אבל מבנה הכוכבים סאטורן ופלוטו, ממשיך להשפיע וחוזר בתאריך 31.01, מביא כבדות להרגשה הכללית עד לתאריך 08.02.2010. זה אחד המבנים שגורם לרעידת אדמה ולפעילות טרור על פני הגלובוס. הוא מביא לתחושה שהמקורות הפנימיים יותר מוגבלים, אבל זכרו שזה זמני. בימים אלה יש תחושה המחזקת את ההרגשה שהחלה בסוף אוקטובר 2009, המחדדת את המתחים והקונפליקטים בין המטרות שלנו, מה שאנחנו רוצים להשלים, לצד אחריות אישית, שאנו חשים כלפי אלה שיש לנו מערכת יחסים כלשהי איתם (בכל תחום בחיים). לכן עולים מאבקי כוח ותחושה שהכוח אישי שלנו מוגבל. המבנה הזה מצביע גם על קשיים כלכליים, כך שבמהלך חודשים אלה העדיפו את הגישה הקונסרבטיבית בהוצאות.

גם נסיגת המארס לא מוסיפה, האנרגיה חלשה יותר. מאידך, אופיו של מארס בנסיגה גורם לכעסים פנימיים שאנחנו צוברים ומוסיף מתח פנימי, שלא תמיד אפשר לשלוט בו, אותו אנו "רואים" בתאונות דרכים, או בתופעות של אלימות פיזית ומילולית.

הירח המלא בתאריך30.01 יהיה על מעלה 10.15 במזל אריה, בדיוק על נקודת אמצע בין הירח וסאטורן במפה של מדינת ישראל. המבנה הזה, בצמידות לכוכב מארס, שנמצא במזל אריה במולות לכוכב וונוס, יקשה על מציאת פיתרונות ויביא לחילוקי דעות וקושי לעלות על מסלול מו"מ עם הפלשתינאים. הוונוס שומרת על הרצון החזק, אך המארס בנסיגה אלים יותר ויש הרבה צרות עין בסביבה.

בתאריך 18.01 עבר כוכב יופיטר, המיטיב הגדול, למזל דגים. מעברו ממזל דלי, הקריר, לדגים האמוציונאלי, המבטא ים של חום ורגשות, ירכך את כל ההתלהמות שחווינו בשבועות האחרונים. נרגיש שיש יותר רכות וסימפטיה, והמעבר הזה יחזק שוב את הרצון בחזון ואמונה. כוכב יופיטר במזל דגים מעורר את חמלה והתמונות שאנו רואים מהאיטי, מעוררות אצל הצופים מכל רחבי העולם, אהבה האוניברסאלית, המגיעה ממקום של מודעות.

22.01 היום מלווה בהשראה גבוהה, הרעיונות יכולים למלא עמודים שלמים, אבל ישנו סימן שאלה בנוגע לצד המעשי. האינטלקט במיטבו וההתלהבות לא מתפוגגת לאורך כל היום. זהו יום נחמד לאירועים חברתיים. הירח בטל משעה 21:45 עד למחרת בשעה 06:40.

23.01 התקשורת זורמת היום יותר בקלות ומאפשרת לעבור את המתחים או את המהמורות. שימו לב לכך שבימים הקרובים ניתן יהיה להרגיש במיוחד את השפעת הוונוס במזל דלי, מול המארס בנסיגה במזל אריה, זה מצב לא הכי נחמד, בעיקר במושגים חברתיים. צפו גם אפשרות לחילוקי דעות ועימותים במערכות בינאישיות. ההשפעה של אלה עד לתאריך 28.01.

24.01 רצון טוב עוזר היום לבנות מערכות יחסים, לחזק מערכות עם אנשים מבוגרים או סמכותיים. יום נחמד להתבטא, בעיקר עבור אלו האוהבים לכתוב שירה, או לדבר בסגנון פואטי. רעיונות יצירתיים צומחים היום, אבל לא בטוח שנכון לממש אותם בלי לבדוק שוב את הפרטים. השראה זה דבר נפלא, אבל לא פעם זו רק אשליה, העלולה לגרום לאכזבה.

25.01 הירח בטל משעה 05:01 עד שעה 13:12. רבע שעה לאחר מכן מתחיל חלון הזדמנויות נהדר לכמה שעות, זמן טוב לקדם תוכניות אישיות, להתחיל התחלות חדשות, בתנאי שאתם שומרים על הצד השמרני יותר ולא מחפשים פריצות דרך. גם היום ההמלצה היא להשקיע במערכות יחסים עם אנשים מבוגרים, עם ההורים שלכם, עם הסבתא והסבא, וגם במקום העבודה, עם הבוס או עם אלה שיכולים לתרום לכם מניסיונם.

26.01 לא קל היום ומחר בכל הרבדים החברתיים. השילוב בין המארס בנסיגה והוונוס בדלי, שמטבעם אוהבים להתמזג, מעורר עימות ומאתגר מאותו מקום. יש צורך להתמודד עם חוסר הסכמה לאורך הדרך. עם הירח במזל תאומים היום תרצו לטייל ולאסוף מידע מכל מקום.

27.01 הירח בטל משעה 08:31 עד שעה 16:02, אחר כך מצבי הרוח ינועו לכאן ולכאן. כוכב יופיטר עוזר להתקדם ושומר על רוח טובה בשעות אחר הצהרים המוקדמות. לקראת הערב קיימת נטייה לחוסר שביעות רצון מהמתרחש וכמו שכבר חוויתם בימים האחרונים, אתם נקלעים לעימותים שאופיים יותר רגשי. יהיה ניסיון ל"סדר" ולשקם את היחסים האישיים, אבל קונפליקטים מלווים את הניסיונות האלה. פנו זמן לאתגרים חדשים.

28.01 אתם "נדלקים" היום בקלי קלות וכל ניסיון לאזן בין הגיון ורגשות יוצא נפסד. התגובות הן רגשיות, המתחים מעיבים ולכן כל ניסיון לעבודת צוות נועד לכישלון. יש צורך לאתגר את הזולת, אבל המארס בנסיגה מעורר כעסים והתוצאה, על פי רוב, מאכזבת. נסו לחפש דרך להיות עם עצמכם, לעניין את עצמכם עם ספר או סרט, כך תוכלו למנוע אי נעימות ועוגמת נפש ממפגשים בינאישיים.

29.01 הירח בטל משעה 06:48 עד שעה 16:10. אם חשבתם לצאת היום למסע קניות בקניון, שנו את תוכניותיכם, רכישות שתעשו היום, יישארו בארון. העדיפו מפגש בבית קפה עם חבר/ה קרובים ודברו על נושאים סתמיים, כדי לא להיכנס לוויכוחים. הצורך במפגשים חברתיים קיים, לכן אל תוותרו עליו, אבל זכרו שאתם רוצים סתם לכייף ואל תיכנסו לפינות מטלטלות בשיחות האישיות.

כלכלה ושווקים:

מעבר הכוכבים וונוס ושמש ממזל גדי למזל דלי ובנוסף מעברו של היופיטר למזל דגים, התחיל פרק חדש, המכין לקראת הריבוע של סאטורן ופלוטו שיגיע בתאריך 30-31.01. קצת קודם בתאריכים 27.01-30.01 המולות בין שמש וונוס, במולות למארס נסיגה, תביא השפעה פתאומית על השווקים, כזו שתשפיע על העולם הפיננסי, אולי גם מדובר באירוע מדיני משמעותי בעולם. עם מעורבותו הכבדה של כוכב מארס, זה יכול גם להיות קונפליקט גדול. השילוב ברקע של הכוכבים סאטורן ופלוטו, עלול לעורר סכנות, כמו איומי טרור או סכנות של איתני הטבע.

המבנה של הכוכבים האלה מצביע גם על גירעונות ובעיות הנובעות מאלה. יתכן שנשמע על ניסיונות חדשים לפתור את משבר האשראי במדינת שונות בעולם, אבל קשה להאמין שהניסיונות הללו הם אמינים. עם כוכב יופיטר (הגזמה) במזל דגים (פנטזיה), סביר להניח שיש יותר דיבורים קשים שילוו במעשים שהם בדיוק ההפך מההבטחות והדיבור הקשוח. במילים אחרות, הבזבוז נמשך, ההוצאות עולות וכתוצאה מכך גם לקיחת סיכונים והימורים ספקולטיביים, מה שיביא לנטייה להאשים אחרים בתוצאה. זו תקופה בה יהיה רצוי לבחון מחדש את התקציבים בכל המוסדות והממשלות בדרך ריאלית.

כוכב יופיטר במזל דגים, ישפיע על שיפור והתפתחות בנושאים הקשורים בקולנוע, מוסיקה ושעשועים, סמים, תרופות וביטוחי בריאות, כך שאלה מכם המחפשים מהי המגמה שיכולה לתת תוצאות חיוביות ומעניינות בשווקים, שיפנו מבט לתחומים האלה שיצמחו בחודשים הקרובים.

כוכב יופיטר במזל דגים, יביא למלאי נפט, מה שישפיע בעתיד הקרוב על נסיגה במחירי הנפט.

מחשבות אסטרולוגיות על כהונת אובאמה

בשבוע האחרון התפרסמו כתבות שונות על כהונתו של הנשיא אובאמה בשנה האחרונה כנשיא ארצות הברית. הסיפור האמיתי סביב אובאמה הוא כוכב נפטון.

נפטון בהיבט החיובי מסמל אידיאליזם, השראה, חזון, רוחניות וגם רומנטיקה, אבל בהיבט השלילי, הוא מסמל, הונאה, אשליה, ערפילים, נוכלות ורמייה. את ההבדל בין ההיבט החיובי לשלילי אפשר להבין לפי שעת הלידה של האירוע או האינדיבידואל, האם זה היה במהלך שעות היום או הלילה.

יום בחירות בארה"ב היה 04.11.2008, יום יומיים אחרי שכוכב נפטון נעצר והעצירה השפיעה כמעט לאורך אותו שבוע. הנפטון הביא עננים וערפל שהסתירו את המציאות.

באותו היום היה מבנה הכוכבים סאטורן במולות לאורנוס, מדויק, היבט שמשמעותו לשבור את מה שמסמל שמרנות ולפרוץ כדי לבחור בחדש, מה שגורם להפתעה בתוצאה. לא תמיד, התהליך מתרחש מיד, אך לקראת האביב הקרוב, נבנה היבט בין כוכב אורנוס לפלוטו שידרוס את השינוי שהתרחש בארה"ב בדרמטיות.

ההשבעה הייתה בזמן מרקורי בנסיגה, עם מעברים של סאטורן לנפטון בהורוסקופ של ארה"ב, היבט שמסמל אכזבה. ההשבעה גם הייתה בזמן ירח בטל, מה שמקשה מאוד להגיע לתוצאות במסגרת תפקידו כנשיא בקדנציה הנוכחית.

הירח בהורוסקופ של מדינה מסמל את העם, האומה, בהורוסקופ של ארה"ב הוא נמצא ב-27 מעלות במזל דלי. לאורך השנה האחרונה נפטון יחד עם יופיטר וכירון "טיילו" במזל דלי על הירח, כלומר מה שהביא לציפיות ותקווה מחד, אבל אשליה ובריחה מהמציאות מאידך.

במפה האישית של אובאמה כוכב נפטון דומיננטי, אובאמה נולד אחרי השקיעה, כלומר הוא יליד לילה, מה שמעיד שהתפיסה שלו לגבי גבולות יכולתו ויכולות מנהיגותו אינם בנמצא. אובאמה, עם הורוסקופ של אידיאליסט, אבל גם בעל החלומות שאינם ריאלים. האגו שלו נבנה ממה שהוא מספר לעצמו ולכולם, אבל עם הנפטון אין אלה מעידים על יכולותיו, אלא על סודות ואמונות שלו. הוא באמת הומניטארי, בעל חזון והשראה אבל אלו מבוססים על חלום בלתי אפשרי. גם המניפולציות נראות בהורוסקופ האישי עם כוכב פלוטו וכוכב מארס, הוא אדם חריף המנסה לתת נפח לרעיונותיו, אבל כל רעיון מגיע מנקודת החולשה שלו, האגו והצורך בהאדרה עצמית, מה שמעורר תקווה עיוורת.

עם האופק במזל דלי, הוא מתנהל בביטחון שרק לו יש את הפיתרונות הכי חכמים, שכולם נמצאים בחושך ורק הוא מבין היכן נמצא האור, והוא גם יראה זאת לכולם. אבל מבנה ההורוסקופ מספר גם על הרבה תסבוכות שצצות מאחורי הקלעים.

התחום הכלכלי בארה"ב אינו עונה לציפיות למרות שנשפכו סכומי עתק לכל הבנקים, השווקים ותעשיות הרכב, פעולות שאובאמה עשה, בכדי לתמוך באג'נדה שלו ולמרות שהבטיח שקיפות, זה לא מתרחש עם הנפטון. אבל גם כאן יש פגיעות הנובעת ממיקום הנפטון, מקום המעיד על מגבלות התפיסה של היכולות הכלכליות של המדינה. לכן הוא יחזור וינסה למצוא פיתרונות נוספים שמשמעותם לשפוך עוד סכומי עתק, כדי לסתום פרצות. עם כוכב סאטורן בבית 12 במפה האישית, זו פנאטיות, הוא נעול על המשנה שלו, גם אם המציאות טופחת על פניו.

כעת, ליקוי החמה עבר על כוכב סאטורן וזה יחשוף אותו לאומה שלו, לדרך בה הוא מכין תבשילים לארוחה המורכבת מסודות, אמת מעוותת ומידע לא מדויק. כוכב נפטון ישפיע על ההורוסקופ שלו כמעט לכל אורך 2010 וזה יחליש אותו. הוא יחווה הרבה מבוכות וספקות.

כוכב מארס שלו בריבוע לכוכב מארס של ארה"ב, מצב שמתאר שהמניעים שלו אינם מתאימים לאינטרסים של ארה"ב. מאחר והמארס שלו בבית האויבים הגלויים, סביר להניח שהמדיניות שבחר בה כדי לטפל בטרור בעולם, תגרום, או כבר גורמת לצחוק או חלילה לבכי. ניראה שצפויים לו עימותים רבים בתוך המדינה, צפויים חיכוכים שיתחילו מתחת לפני הקרקע ויבשילו למרד. הכעסים קיימים ומתחזקים מול הגרעון, שרק ממשיך לעלות. כמו כן, כוכב נפטון "מכשיל" אותו בתחום יחסי החוץ, שוב חוסר הבנה למגבלות כוחו. הצעותיו להסכמי שלום עם מדינות שונות נדחו ולא תמיד בעדינות.

הניצחון הרפובליקאני במדינת מסצ'וסטס, הוא האות הראשון לחוסר שביעות רצון שמערער את האפשרויות שלו לקדם את הביטוח הבריאותי, מאחר וזה יגרום לכדרר את הכדור לא תמיד לכיוון המבוקש.

בהווה כוכב מארס במזל אריה משפיע עליו, גורר ביקורת נוקבת מול החלטות הססניות שהוא עושה. בהמשך צפוי אובאמה להמשיך לקבל החלטות שאינן תואמות את הבטחותיו, גם במישור הצבאי, מאחר והיועצים אולי יעזרו לו להבין את האיומים הצפויים ממדיניותו המוטעה.

למעשה רק הרצון או היכולת לצאת מהקופסא בה בחר לכלוא את משנתו, ובעזרת כירון יש סיכוי שיוכל להביא לשינוי כלשהו במודעות העצמית.

"הטעות הגדולה שאדם מסוגל לבצע, היא לחשוש מלבצע טעות" (אלברט הוברט)

בחזרה לארכיון