15.1.2010 - 22.1.2010

ליקוי חמה הבוקר, יום שישי ה-15.01, העצה שנכתבה כאן במדור היא להימנע מהתחלות חדשות או מקבלת החלטות לפני הליקויים, מאחר ואחר כך הדברים יראו באור שונה, או יתפתחו באורח שונה משציפיתם. ההמלצה הייתה לפרק הזמן שבין התאריך 31.12.2009 ועד לתאריך 16.01.2010 וקשורה לליקוי הלבנה שהתקיים בתאריך 31.12.09 ולליקוי החמה שמתרחש היום. זכרו שהאירועים שמתרחשים ביום הליקוי הם גורליים יותר, לכן שימו לב לתוכניות שלכם. בתאריך 15.01 גם כוכב מרקורי נעצר היום וחוזר למסלולו, כך שאפשר לצפות לחדשות מפתיעות.

למעשה, כל דבר שהחל כשבוע לפני התאריך 31.12.2009 עד אחרי התאריך 15.01, עלול שלא לענות על הציפיות ובמקרים מסוימים, עלול גם לחזור אליכם כבומרנג. ליקוי החמה במעלה ה- 25 במזל גדי, שתי מעלות מהציר המרכזי של מפת המדינה שלנו, ישפיע על אופי האירועים בתוך המדינה. הליקוי צמוד לנקודת אמצע בין מארס וסאטורן, ונקודת אמצע בין מארס וכרונוס (כוכב אורני), הראשון מסמל קשיחות ורוע ואילו השני, מייצג כוח משטרתי. הליקוי גם מושפע מכוכבים הנעים במסלול הליוצנטרי, כך שהליקוי הפעם אינו קל. יתכן ונהיה עדים למצבים בהם ממשלות בעולם לא יוותרו ולא יתפשרו כאשר ידרשו להשתמש בכוח. המבוכה הדיפלומטית שלנו עם התורכים, יכולה גם להיכנס לקטגוריה הזאת.

הירח המלא שיתרחש בתאריך30.01 יהיה על מעלה 10.15 במזל אריה, בדיוק על נקודת אמצע בין הירח וסאטורן במפה של מדינת ישראל. המבנה הזה בצמידות לכוכב מארס, שנמצא במזל אריה, במולות לכוכב וונוס, יקשה על מציאת פיתרונות ויביא לחילוקי דעות, וקושי לעלות על המסלול מו"מ עם הפלשתינאים. הוונוס שומרת על הרצון החזק, אך המארס בנסיגה אלים יותר ויש הרבה צרות עין בסביבה.

כוכב וונוס צמוד גם לליקוי החמה היום, מחזק אותו ויביא לכותרות הקשורות לוונוס, כגון המשבר הכלכלי, או להבדיל, כותרות על פרידות או גירושין של ידוענים ויתכן גם שנשמע סיפורים פיקנטיים על סקנדלים מיניים.

כל מה שמסתיים עתה בהשפעת הליקוי, יהיה רק לטובה. זה יעזור לנוע קדימה לעבר היעד שאותו בחרתם בחייכם.

מרקורי שמתיישר היום, יחשוף כמה סודות, כשכוכב מארס עוזר לו ודוחף את המידע, כדי שיגיע לכל אחד. יתכן גם שכל כך הרבה פרטים יגרמו להרגשה שיש יותר מדי אינפורמציה. המעבר במזל גדי מרענן את המושג "בושה" שנעלם לאחרונה מחיינו.

כוכב מרקורי מסיים תקופה של נסיגה ומתחיל בהילוך ישיר, המתינו עוד כמה ימים ותרגישו את השינוי, אז גם תוכלו לאפשר לעצמכם להתחיל תוכניות חדשות, כיוון שתרגישו שהיקום מדבר בשפה ברורה יותר.

והבשורה היא שבתאריך 18.01 עובר כוכב יופיטר, המיטיב הגדול, למזל דגים. מעברו ממזל דלי, הקריר, לדגים האמוציונאלי, המבטא ים של חום ורגשות, ירכך את כל ההתלהמות שחווינו בשבועות האחרונים. נרגיש שיש יותר רכות וסימפטיה, והמעבר הזה יחזק שוב את הרצון בחזון ואמונה.

15.01 הקסם שופע היום, אווירה של אהבה ורצון טוב מאפשרת ליהנות מהכל. נסו להימנע היום מהתחלה חדשה, מאחר וכוכב מרקורי נעצר ומשנה מגמה, והמשמעות היא שיהיו קצת שיבושים. האנרגיה חזקה היום במיוחד, העדיפו מפגשים עם קרובים וחברים, כך שבלבול או אי נוחות לא יקלקלו את החגיגה. הירח בטל היום משעה 11:01 עד לשעה 19:12, ההבנות הערב במפגשים המשפחתיים או החברתיים יהיו על בסיס ראייה הדדית ומשותפת, המאפשרת אווירה הרמונית.

16.01 אי שקט וקוצר רוח מעוררים מלחמות, בלי סיבה של ממש, לכן העדיפו להתרחק ולהימנע ממפגשים שעלולים לעורר מהומה. אפשר למצוא אלמנטים חיוביים היום בדברים הקטנים המצטברים לסך הכל. הרגשות טובים יותר, המילים יכולות להיות יותר אמוציונאליות. אפשר גם שהמסרים עוברים באופן לא מילולי, אלא בעזרת אנטנות אינטואטיביות. עשייה על בסיס השראה רוחנית מתפתחת ספונטנית, ללא מחשבה נוספת, ונותנת תחושה נפלאה משולבת בשימחה.

17.01 יש תחושה של חוסר וודאות ורצון למצוא כיונים חדשים. תוך כמה ימים אפשר יהיה לנסות לקדם תוכניות, אם כי פרויקטים חדשים, רצוי ועדיף להמתין עד אמצע חודש מרץ 2010. האופטימיות מחזירה את הצבע ללחיים, יש רצון להתקדם, לעשות מה שאפשר, בעיקר אחרי החודש האחרון. הירח בטל משעה 22:21 עד למחרת בבוקר, בשעה 08:17.

18.01 החשיבה יותר קונסרבטיבית, אבל ישנם כמה מימדים נוספים, המאפשרים מו"מ עם מחשבה לימים הבאים. קל להתבטא בסגנון סולידי, עם רצון לתרגם רגשות למילים, אך הסגנון "רזה" יותר. ניתן לבנות מערכות יחסים עם ערוצי תקשורת חדשים, שיועילו להתגבר על מהמורות בדרך. כוכב יופיטר הגיע למזל דגים והירח הנמצא שם, נותן הזדמנות לשמחה ואושר במפגשים חברתיים. אפשר לספר סיפורים מצחיקים, והאווירה במהלך היום משתפרת מאוד.

19.01 כוכב ונוס עבר למזל דלי, בשבועות הקרובים קיים צורך במפגשים מאתגרים מנטאלית. גם קשרי אהבה, יתחילו ממקום של מילים ומחשבה לפני שיגלשו לרגשות ואיבוד שליטה. ישנו רצון להיענות לכל אחד בכל תחום והנושא ההומאני תופס בכל מקום. גם השמש עוברת למזל דלי, והאווירה מושפעת מיד, כאילו יש יותר קלילות באוויר. מאחר ומחר הירח בטל כמעט רוב שעות היום, השתדלו להכין ולהתחיל כל דבר שצריך לעבוד עליו, כדי שמחר לא יהיו קלקולים ותוכלו להמשיך ברוטינה.

20.01 הירח בטל היום משעה 08:05 עד שעה 20:37. ההרגשה העיקרית היא שנעים כמו בתוך ערפל ואולי גם מצב הרוח אינו במיטבו. נסו להמשיך את השגרה, בלי לנסות ולשנות דבר, המתינו למחר.

21.01 זהו יום של מלחמות בין מחשבה ורגש, המאזניים נעים לכאן ולכאן עד שמתקבלת ההחלטה, שעל פי רוב תהיה זו שהבטן אומרת לקבל. אל תהיו פזיזים, העדיפו לחשוב פעם שנייה ולהתקדם בדרך שכבר הוכיחה את עצמה.

22.01 היום מלווה בהשראה גבוהה, הרעיונות יכולים למלא עמודים שלימים, אבל ישנו סימן שאלה בנוגע לצד המעשי. האינטלקט במיטבו וההתלהבות לא מתפוגגת לאורך כל היום. הירח בטל משעה 21:45 עד למחרת בשעה 06:40.

כלכלה ושווקים:

התקופה האחרונה הייתה בהשפעת הטריקים של כוכב מרקורי בנסיגה. מהשבוע הקרוב, כוכב מרקורי מסיים את הנסיגה, כך שהרבה מצבים שהיו לא ברורים והשפיעו על אופי ההחלטות במסחר ייעלמו.

כל שינוי מגמה של כוכבים יש לו השפעה, גם מיידית וגם בטווח של כשבועיים מיום השינוי. על פי רוב כ-4 ימים סביב שינוי המגמה צפוי שינוי בודד של עליות או ירידות חזקות. לאחרונה הסאטורן שינה מגמה בתאריך13.01, המרקורי בתאריך 15.01 וגם הליקוי צפוי להשפיע. אבל אי אפשר לדבר על יציבות. המשיכו להיות עם יד על הדופק. כאן המקום להזכיר את ההחלטה על מכירה של חלק מהמניות של בנק דיסקונט בשבוע האחרון, לפני הליקוי, בזמן מרקורי ומארס בנסיגה. מהלך זה יניב תוצאות מאכזבות.

בשנה הקרובה נשמע על שינויים שיעשו משרד האוצר, שיזם את המהלך, או ה"דויטשה בנק" שרכשו את המניות, או שגם וגם. כוכב מארס עדיין בנסיגה, כל פעולה, או פרויקט שהחל בזמן הנסיגה מאכזב בתוצאותיו את היוזם, כך גם הסיפור הזה.

אצלנו:

מדינת ישראל חווה עתה את טיולו של כוכב מארס במזל אריה, בבית הסטאטוס, המסמל גם את השלטון והאוטוריטה, וגם את האופן בו רואים אותנו בעולם הגדול.

כוכב מארס הוא לוחמני מטבעו ועתה במהלך הנסיגה שלו, הוא נוטה יותר לאלימות, פעילות אגרסיבית, לוחמנות וכל אלה באים לידי ביטוי מאז התאריך 20.12.2009. במעברו של המארס בהורוסקופ של מדינת ישראל, הוא יגיע לכוכבים פלוטו, סאטורן ולירח. המארס יהיה במזל אריה וישפיע עד חודש יוני 2010. החודש במהלך ינואר ואחר כך בתחילת חודש אפריל 2010 הכעס מתחזק ומוליך לפעילות אגרסיבית ופעולות נמהרות שמדינת ישראל יוזמת.

בנוסף למהלכו של המארס, סידרה של מבני כוכבים מהתאריך 10.01.10 עד סוף פברואר, מצביעה על פוטנציאל לאכזבה, כעס, כאב ומתחים לאורך התקופה.

גם מעברו של כוכב אורנוס על הוונוס המקודמת, באותה התקופה, מביא לשיבושים ושינויים שמעוררים סוג של התרסה או אירועים פתאומיים, שגורמים למפח נפש. הירח המקודם בהורוסקופ של המדינה בערך מתאריך 25.01, במנעד לסאטורן עד סוף פברואר, מוסיף ומחזק את האפשרות הזו. כוכב פלוטו במנעדים שונים לכוכב וונוס ולירח מתאריך 13.01 עד לתאריך 19.02, מוסיף גוונים של דאגה ובלבול.

האימפולסיביות גואה ומחממת את המנועים של האגרסיה והתרסה, עלולה להביא להתפתחותם של אירועים לא צפויים, כמו שנכתב כאן. השילובים השונים בין הכוכבים מצביעים על כמה חודשים בעייתיים למדינת ישראל, מה שידרוש הרבה סבלנות ומשמעת עצמית, מצפון נקי שיעזור לנווט את התקופה בדרך אפקטיבית. אפשר שחלק מהמתיישבים ביהודה ושומרון, הנוטים להתנגד להקפאה, עלולים להתיר את הרסן בדרך פתאומית ומזיקה שתוצאותיה עוצמתיות. יהיה נכון מצד המערכת המדינית להתחשב באלה בדרך ובסגנון בה ינסו לרסן אותם.

"יש מצבים שבהם אם אינך יוצא מהדעת, פירושו של דבר שאין לך דעת לצאת ממנה." (ויקטור פרנקל) .

בחזרה לארכיון