1.1.2010 - 7.1.2010

בתאריך 31.12.2009 היה ליקוי לבנה, בדרך כלל כדאי לדחות כל החלטה חשובה עד אחרי שהליקוי מתרחש, מאחר ואחר כך כל דבר ניראה אחרת. אם עושים מהלך לפני הליקוי אפשר לצפות שהתוכנית תקבל כיוון אחר בדרך למטרה המבוקשת.

כך שאפשר להבין עתה את ההתחלקות במאבק הפוליטי בשבוע האחרון והתוצאה המאכזבת למחנה פוליטי אחד, ובעיה שהתעוררה במחנה הפוליטי האחר. (ליכוד-קדימה). בשבוע הקרוב הדברים יהיו ברורים יותר. זה הזמן להזכירכם שצפוי ליקוי חמה בתאריך 15.01.2010, כך שעדיף לדחות קבלת החלטות חשובות, או מהלכים רציניים, במהלך השבוע שחל בין ה- 08.01.10 עד אחרי הליקוי עצמו.

בנוסף, הזכרנו כאן בשבועיים האחרונים שאנו בתקופה בה כוכב מארס וכוכב מרקורי נמצאים בנסיגה עד לתאריך 15.01.10 והשפעה של הצל במסלולו של מרקורי תימשך עוד כמה ימים. נסיגתם של שני אלו מביאה לבחינה מחדש של החלטות ופעולות שנעשו. זה מבטיח תקופה קולנית, וויכוחים לוהטים בגלל חילוקי דעות, אותם לא ניתן לפתור בימים כאלה. כל וויכוח חושף עוינות ולא קל בגלל התכנים הביקורתיים.

העניין בו עסקו הפוליטיקאים בשבוע האחרון, רחוק מסיומו! השגיאה הייתה שהמשיכו לנהל את המהלכים, שהחלו לפני תחילת הנסיגה של המארס והמרקורי, בזמן שינוי המגמה של הכוכבים. כאשר הנסיגות יסתיימו נשמע על ההתפתחויות במחנות הפוליטיים.

ברמה האישית, כדאי לכל אחד לשים לב, שכל הצעה העולה על הפרק תעבור עריכה מחדש, תיקונים ואפילו קריסה, אחרי שהמרקורי יתיישר, מאחר וכוכב מארס ממשיך בנסיגה והמבנה בין הסאטורן לפלוטו חוזר בסוף חודש ינואר, וגם נבנית מולות בין השמש הוונוס והמארס. השילובים של הכוכבים מקשים על בהירות, כך שגם אם נשמיע כמה מילים, סביר להניח שהפרשנות תהיה מוטעית, לא יבינו את מה שרצינו לומר באמת. זה עלול לאתגר קצת את מערכות היחסים, כך שנסו להתחמק ממצבים שבהם אתם עלולים לאבד שליטה.

בנוסף, ליקוי הלבנה של אמש, יכול להחזיר אותנו לאירועים שחווינו בקיץ האחרון. התוצאות יהיו במהלך השבועיים הקרובים, אולי בלי שנבין איך זה קורה. מכיוון שהירח במזל סרטן, הסבירות היא שמדובר ברמה הרגשית, המשפחתית, רגשות שניסינו שלא לחשוף אותם. אלה מצבים שמשמעותם קבלת אחריות והתחייבות ממקום חיובי של הערכה עצמית. נכון ששום דבר אינו בהגדרה של חובה אישית, אבל תרגישו שאתם רוצים בכך. אני חוזרת על ההמלצה, לחשוב היטב לפני שמדברים, לשקול את המילים.

בחלק הראשון של החודש יש יותר צורך בפרטיות, החוויות יותר אישיות, קיים רצון להביט פנימה, להעריך מחדש מה עשינו עם עצמנו לאחרונה. במחצית השנייה של החודש, נחזור ונחבור לאחרים והפעילות החברתית שוב תעסיק אותנו.

השמש והוונוס מטיילים ביחד במהלך החודש, ויביאו הרבה הזדמנויות לשמחה חברתית וחשיפה לקשרים רומנטיים. גם נושאים הקשורים לעולם האמנות מתקדמים עם פוטנציאל לפריצת דרך וסביר מאוד שהתחום הדיפלומטי יושפע גם הוא ממצב הכוכבים הזה, אבל הבעיה היא שכל עוד ישנו שילוב של הכוכבים מרקורי ומארס בנסיגה, מו"מ עלול לאכזב, בעיקר כשיש ציפיות.

01.01 ענייני כספים ואהבה מתערבבים זה בזה. הרגשות עזים, אבל ההתבטאות עלולה להיות לוחמנית ועטופה במילים חריפות. במהלך היום תרגישו שאתם חווים מלחמה בין הרגש וההיגיון, בניסיון לקבל החלטות, אך הרגשות ינצחו היום. אולי החברים יחשבו שאתם ב"קריז". הצורך הוא באווירה ביתית ומשפחתית, לכן חפשו את המקום בו אתם מרגישים מחובקים. הירח בטל היום משעה 17:42 עד למחרת בשעה 04.41.

02.01 הסגנון אלים יותר, זכרו שמילה היוצאת מהפה, אינה יכולה להעלם אי שם. חפשו דרך להתבטא בדרך אחרת למרות שהאנרגיה אינה בשיאה. הרגשות מתעוררים במהלך היום,יש רומנטיקה באוויר. מצאו כורסא, שבו ליד החלון הביטו על הנוף, קראו ספר, הקשיבו למוסיקה ואם מזג האוויר מתאים, צאו לטייל.

03.01 היצירתיות מגיעה היום לשיאים חדשים, הרעיונות מעניינים ומצב הרוח נחמד, עם הומור באוויר. תנו לעצמכם זמן ליהנות משקט ושלווה, שחררו עצמכם ממצבים מעיקים. הירח בטל משעה 23:56 עד למחרת בשעה 04:53.

04.01 זהו יום נחמד, התקשורת זורמת, עם הרבה חן. מערכות יחסים נבנות לאורך זמן וההרגשה היא שעוברים מעניין לעניין בקלילות. אפשר לנצל יום כזה אם אין ברירה לקדם תוכניות חשובות לטווח הארוך, אם החלטתם שאין לכם זמן לחכות לסיום תהליכי הנסיגה, אפשר לבחור את היום כנקודת פתיחה ליוזמות מקצועיות ארוכות טווח, אבל הבטיחו לעצמכם שבחנתם את כל הפרטים ואת כל הסעיפים לפני שאתם מתקדמים הלאה.
במישור הרגשי, אם יש לכם משהו חשוב לומר, אמרו זאת, בעיקר אם אתם מדברים על האמוציות שלכם.

05.01 שימרו היום על ערנות, בעיקר כאשר נשמעות הבטחות לא צפויות. יש להניח שההבטחות האלה, גם אם הן נובעות ממקום טוב, אין להן בסיס ולכן הן לא ימלאו אחר הציפיות שלכם. כך גם בתחום האמוציונאלי, אתם צפויים היום להתרגש, לחוות חוויות חדשות, אבל גם כאן, המלצה היא ליהנות כאן ועכשיו, בלי ציפיות נוספות. יוצאים לארוחה במסעדת יוקרה, נהנים מכל הטעמים, אבל לא נשארים ללון בה, ממשיכים הלאה להתנסות אחרת. הירח בטל משעה 19:24 עד למחרת בשעה 06:58 בבוקר.

06.01 האמוציות משתנות והופכות את התחושה לכבדה יותר, תהליך קבלת ההחלטות נע בין רגש והגיון, עד שההחלטה מתקבלת בשנייה אחת, בעזרת "תחושות הבטן".
החשיבה יצירתית, ויש נטייה לעטוף כל אירוע במעשיות, שלא תמיד ברורה. בשעות אחר הצהריים פנו לעצמכם זמן למפגש חברתי, או מצאו לעצמכם תכנים תרבותיים, כמו ביקור במוזיאון או תערוכה, הצורך מתבטא בנושאים אסתטיים יותר.

07.01 היום משלב בתוכו גם מתחים, המובילים למאבקי אגו וגם בחירה של מטרות לזמן קצר, שעוזרות לשפר מצבים בחיים בטווח הארוך. במפגשים אישיים או עסקיים, נסו להימנע מוויכוחים העלולים להתפתח למאבקי כוח. האנרגיה המושקעת בכך מיותרת, מאחר ואנו נמצאים בתוך תקופה שכל מה שניראה קבוע או מוחלט הוא זמני לגמרי. יש צורך בביטוי של עצמאות וחוסר תלות באחרים, פנו זמן לעצמכם ובחרו לעצמכם פעילות שתתאים לרצון הזה במהלך היום.

כלכלה ושווקים:

התקופה מוזרה עתה יותר לשווקים הכלכליים בגלל הכוכבים בנסיגה, אבל שילובי הכוכבים גורמים למסרים המעורבים שמקבלים, אם זה מפוליטיקאים או אנשי כלכלה. כך שעד לתאריך 15.01, עם כוכב מרקורי בנסיגה, ההמלצה היא תמיד לא להמתין, אלא לפעול בתוך מסחר יומיומי. המגמות משתנות בפתאומיות, תוך כדי המסחר ובמהלך היום עצמו. יש חוסר יציבות, ואם נראה שנפרץ גבול חדש, היו מוכנים לנסיגה שתבוא אחריו מייד. אין בתקופה הזאת מקום לטכניקות המוכרות לכם בשווקים, זריזות היא הכלי המתבקש, האלטרנטיבה היא שתרגישו מתוסכלים.

הכלכלה והשווקים לאורך לשנת 2010:

למרות הערכות אופטימיות, ההמלצה היא להשאיר את היד לא רחוק מהמעצור יד. עם כל הכבוד לאנשי הכלכלה, האזהרות התקבלו מהאסטרולוגיה עוד לפני 2007, לפני המפולת הגדולה, אסטרולוגים בעולם קראו את מצב הכוכבים העומד להתפתח, ככזה שיביא לקריסה כלכלית בארצות הברית וממנה בהשפעת קוביות הדומינו, לכל העולם. אפשר למצוא גם כאן במדור את הכתבה שנכתבה עוד בקיץ 2007 על המשבר הצפוי. (בתוכנית רדיו "לילה חי מאוד" בה אני משתתפת, הזהרתי במהלך יוני ותחילת יולי שהשווקים ישנו מגמה בדיוק בתאריך 27.07.2007, בנוכחות אנשי כלכלה, ששללו את דברי באופן בוטה, שאין מישהו שיכול לדעת כזה דבר, אבל התוצאה כבר נרשמה בהיסטוריה). עתה כשמביטים על מבנה הכוכבים המתפתח אין סימני שאלה, אנו שוב בבועה וההתפכחות תגיע בחודש אוגוסט 2010!!!

לאורך השנתיים האחרונות, ניכתב כאן, שמצבה הכלכלי של מדינת ישראל הוא חיובי וההשפעה של מה שקורה בארה"ב ושאר העולם, תהיה יחסית מינורית. ואכן, מבחינה כלכלית, מדינת ישראל ממשיכה לצמוח ובשנה הקרובה, התהליך החיובי ימשך. אנחנו נמשיך לעקוב כאן במדור אחרי ההתפתחויות בכל שבוע.

אירן:

בימים האחרונים אנו עדים לההתנגשות האלימה בין האופוזיציה לשלטון באירן. במדור כאן, נכתב כבר בתאריך 19.06.2009 שהמהפכה הירוקה חסרה דמות מנהיג של ממש. כך שיעברו עוד כמה שנים עד שאירן תשתחרר מהמנהיגות הנוכחית שם.

הימים הללו, עד לתאריך 07.01.2010, יהיו פגיעים במיוחד, ברוטאליים, בעיקר בגלל התנהלותו הלוחמנית של השלטון, שהתנהלותו מלווה באלימות ותתעצם עד סוף חודש פברואר 2010. למרות שנשמע על רגיעה, מבנה הכוכבים מבטיח עוד התנגשות כוחנית בפברואר הקרוב. במהלך 2010-2011 אי השקט ימשך, הבעירה לא תשכך, אבל השינוי האמיתי יגיע רק כאשר הכוכבים אורנוס ופלוטו יגיעו למעלה 11, האחד במזל טלה והשני במזל גדי. המהפך יגיע בין 2013-2014 וטירוף המערכות שם יהיה גדול.

2010

סיימנו את 2009 עם ליקוי לבנה מאוד אמוציונאלי והתחלנו היום את 2010, עם הכוכבים מרקורי ומארס בנסיגה. שני אלה הם הכוכבים המניעים את חיינו ועתה למעשה רומזים לנו, לא לקפוץ על הסוס ולנסות לדלג מעל המשוכות בתקווה שמגיעים למרחבים החדשים. אלה מכם שהם קצרי רוח, יתאכזבו מהמהלכים שיתחילו בימים האלה.

נסו להמתין עם התוכניות הגדולות לתחילת האביב, סוף מרץ 2010. אנחנו בפתחו של עידן חדש! הכוכבים המשפיעים על אופיו של כל תהליך, נכנסים בהדרגה למזלות היוזמה במהלך השנה הקרובה, ומצטרפים לכוכב פלוטו, הנמצא כבר במזל גדי, ולכוכב סאטורן, הנמצא כבר במזל מאזניים. בהמשך יגיעו האורנוס למזל טלה, וגם היופיטר, שינוע השנה בין מזל דגים לטלה. זה מבטיח לנו שנים שאופיין יהיה תכליתי ומעשי, לעומת הפילוסופיה והתאוריות שאפיינו את השנים שעברו.

"רבים משולים לאגמים קפואים, רק בודדים שוטפים זורמים כנהרות שופעים ואינם חסרים לעולם" (אברהם יצחק הכהן קוק)

בחזרה לארכיון