30.11.2007 - 6.12.2007
בימים האחרונים הקשר בין השמש במזל קשת, סאטורן במזל בתולה ואורנוס במזל דגים, לא עוזר להתפתחות. ההיבט בין כוכבים אלה גרם גם לרעידות האדמה הקלות שהיו, (לא רק ברמה הארצית-פיזית, אלא גם אירועים שיש להם משמעות כזאת) ואולי עוד יהיו בימים הקרובים.

הכוכבים יופיטר ופלוטו עומדים להשפיע על תהליכים שונים בקוסמוס. אם זה במישור האישי, הפוליטי, הכלכלי והדתי. הצמידות הזו משפיעה במהלך כל החודש על המתרחש ביקום. התמונה הגדולה המשתרעת לפנינו היא עם דגש על אמונה, אמון והתפתחות רוחנית. זו תקופה בה הנשמה עוברת תהליך מטהר, שחרור המביא ריפוי (healing) יוצא דופן, וזאת בעיקר בגלל שהתהליך מתרחש במזל קשת. יופיטר מסמל את המזל הטוב, התפתחות והרחבה, הקשת הוא התקשורת הבינלאומית, תרבות קלאסית ומערכת אמונות, פילוסופית ודתית.

פלוטו מסמל את הטרנספורמציה, מסמל תהליכים של מוות התחדשות ולידה מחדש. טיולו של כוכב פלוטו בכל מזל חושף את מגוון הצבעים כולל התשורות, המתנות והאתגרים שיש באותו המזל, ובשבועות הקרובים, נחווה את השפעתו המרוכזת של פלוטו במזל קשת. השילוב של שני אלה הוא כמו אמפליפייר, שמדליק באינטנסיביות שלו כל נושא וההשפעה תהיה בצורך לפעול או להגיב מייד ובאימפולסיביות. נסו לחשוב לפני שאתם מתבטאים, אבל, זה לא יהיה קל. אנחנו נמצאים בתוך תהליך שאין בו מבחר תשובות למתרחש לנו ולסובבים אותנו. מזל קשת זו האינטגרציה, ואחת הדרכים זה לאמוד את יכולותינו להרהר ולהתבונן על עצמנו, להבין את דרך החשיבה שלנו, ואל תצפו לציון גבוה.

יש כמה סיבות שיצרו מקור לדאגה. חשבנו שאלה עזבו והלכו להם לדרכם, אבל הם עלולים עתה לשוב עם להבות אש ישנות, או תחושה של פספוס הזדמנויות. אל ייאוש. תנו לעצמכם רשות לנקות, לטהר את הגוף, את המחשבה, את הלב והנשמה. תנו לעצמכם לטייל ולחוות את החוויה האישית, חוויה של התעוררות, מפגש עם האור האלוהי בעת הדלקת נרות חנוכה.

בתאריך 6.12 כוכב מרקורי וכוכב וונוס יוצרים קשר עם כוכב סאטורן. התקשורת החברתית אינה קולחת. מערכות יחסים אינטימיות דורשות מאמץ נוסף, כאשר המגמה היא להתנגד כדי לא להיות פגיע. נסו לראות שאינכם הורסים אם אתם יוצרים קירבה גדולה מדי. האגו חייב לזוז הצידה. בחרו יום אחר למו"מ או דיון או נסו לארגן הסכמה בנושא בעייתי.

כוכב אורנוס עדיין ב-14.5 מעלות במזל דגים בהיבט לקופידון (כוכב אורני) הנמצא ב-14.13 מעלות במזל קשת. קופידון משפיע על אינטגרציה, כך שכל זה גורם קושי לכל פעולה בעלת אופי כזה. ניסיון לבנות עכשיו קבוצה, מועדון או שיתוף פעולה מכל סוג שהוא, לא יצליח, בגלל שהאופי של האינדיבידואל הוא לשמור מאוד על עצמאות. זה יבלוט כאשר כוכב סאטורן יגיע למעלה 14 במזל בתולה בספטמבר אוקטובר 2008.

מולד הירח שיהיה בשבוע הבא בתאריך 9.12 במעלה 17.16 במזל קשת, "מדליק" את ההורוסקופ של 11.9.2007, בו היה ליקוי חמה במעלה 18 בבתולה. כך שכל העניינים שהתחילו באותו הזמן ולא היו ברורים, או שהמידע לא היה גלוי, יצאו לאור עתה. בכלל המעלה ה-18 במזלות המשתנים היא דומיננטית בכמה אירועים משפיעים, כמו ועדת וינוגראד, התקיפה בסוריה, ואלה עומדים להתעורר עם הגעתו של כוכב אורנוס למעלה זו, בעיקר בחודשים פברואר- מרץ 2008. מולד הירח עם הכוכבים יופיטר ופלוטו יביא גם לחדשות ובעיקר נשמע על אנשי עסקים המשפיעים על תהליכים, כמו מיזוג בין חברות שונות.

כלכלה:

הנושא הכלכלי ממשיך לעורר סימני שאלה, בעיקר אחרי שנפל האסימון והבנו שהדולר איבד את כוחו, (על כך התחלתי לדבר משנת 2004 בתוכנית הרדיו "לילה חי מאוד", ברשת ב') ומשבר האשראי בארצות הברית נחשף בגדול, אבל כדאי לראות גם כאלטרנטיבה את השקל שלנו כמה הוא חזק עכשיו, בעיקר מול הצלילה של הדולר. (וגם היורו מול הדולר חזק יותר). נקווה שהשווקים בישראל ידעו להתנתק מהשווקים בעולם, בעיקר בגלל כוחו של המשק הישראלי. לפי שעה מצבו של המשק הכלכלי בישראל נע במישור חיובי, לפחות עד פברואר- מרץ 2008, אז יתכן שנצטרך להיות מחושבים יותר, אבל על כך אכתוב בהרחבה בהמשך. השווקים עדיין לא נותנים תחושת ביטחון, ובזמן כתיבת שורות אלו כל יום, הוא יום חדש. לדעתי, חוסר היציבות הוא זמני, והתיקון יבוא.

ההיסטריה או הפאניקה הם עקביים, העובדה שאנחנו בתקופה בה יש תנועות משמעותיות, המארס בנסיגה מאז התאריך 14.11, האורנוס שינה מגמה בתאריך24.11 והצמידות של כוכב יופיטר עם פלוטו בתאריך 11.12, כל אחד מאלה משפיע על הפסיכולוגיה של המחזורים בשווקים.

כאסטרולוגית אני רואה שהמצב הזה עומד להסתיים וכדאי לזכור שכניסתו של כוכב יופיטר למזל גדי, בהיבט חיובי לכוכב סאטורן, כאשר סאטורן יוצר קשר חיובי עם כוכב פלוטו, יביאו את השווקים לתנועה חיובית. המצב ישתפר, אלא שהמשקיעים בינתיים מקבלים עצות למכור, דווקא כשהכול נמוך או לקנות דווקא כשהכול גבוה למעלה, בקיצור לפעול בזמן הלא נכון. התוצאה היא חוויה לא נעימה. לכן לפני כמה שבועות ביקשתי מכולם "סבלנות", ולא במקרה, כי היה קשה לחזות מה ילד יום, ולכן עדיף היה להמתין. המחשבה שעומדים להפסיד את "המכה" הגדולה, גורמת לפעולות לא רציונאליות.

יש עתה רצועת זמן בה כוכב מארס, יופיטר ופלוטו משפיעים על תנועות חדות. מארס נוטה לדחוף קדימה לפעולה אימפולסיבית, הבעיה היא שמארס, נימצא עתה בנסיגה עד לתאריך 30.1.2008, כך שזה לא הזמן האידיאלי לפעולה. כוכב אורנוס אינו רציונאלי וגם זה משפיע על התנועה בשווקים, אבל הכול זמני, גם אם אומרים לכם אחרת. המשבר הנוכחי עומד לפני סיומו, לפחות לפרק זמן מסוים והאיתות הראשון יהיה כאשר כוכב יופיטר יעזוב את כוכב פלוטו, אחרי התאריך 20.12.2007 ויעבור למזל גדי. הצמידות של כוכב יופיטר וכוכב פלוטו גורמים לתחושת הדחיפות, להיסטריה, בעיקר בגלל שכוכב פלוטו שולט על החוב ועל פחד מהרע יותר.

טרגדיית האשראי, זו הדוגמא למה מסוגלים הכוכבים יופיטר ופלוטו. היקף ההפסדים מתברר עתה, אלא שזהו משבר זמני, הסיפור יהיה הרבה יותר רציני כאשר הכוכבים יגיעו למזלות היוזמה (טלה, סרטן מאזנים וגדי) מסוף 2008 עד 2015. עד אז, (ואחרי המשבר הזמני בגלל יופיטר ופלוטו), צפויים השווקים להמריא לגבהים חדשים ב2008. אולי כדאי להמתין גם לכוכב מארס שישנה את כיוונו לקראת סוף ינואר 2008. אנחנו ניראה כיצד מנסים לפתור מהר את בעיית הסאב פריים ברצועת הזמן הקרובה, באמצעות עסקאות של הבנקים והמוסדות האחראים על הלוואות, עם בעלי הבתים שנפגעו מהמשבר האחרון. יתכן שינסו לתאם מחדש את השערים והריבית כדי להקל על בעלי הבתים, אבל סימן השאלה יישאר, מאחר והכוכבים אורנוס, סאטורן ופלוטו יהיו בהיבטים דינמיים בין השנים 2009-2015, וזה ישפיע חזק מאוד על הכלכלה בארה"ב. אז נחווה שוב את ה"דה ז'ה וו".

המשקיעים החושבים על הטווח הקצר, יוכלו לנצל את שנת 2008, ולזכור שמערכת הכספים המבוססת על הדולר בעולם כולו עומדת להשתנות. כוכב סאטורן המקודם בהורוסקופ של ארה"ב מתחיל נסיגה, וזה משפיע על הירידה לטווח ארוך במצב הפיננסי של ארה"ב. השינוי יתבטא בכך שהרבה מדינות יחליפו את המטבע המסחרי מדולר ליורו, התהליך שבו הדולר מתחלק כלפי מטה, גורם ליורו להתחזק. כך המטבע האירופאי, היורו, עומד לתפוס את מקומו של הדולר במסחר הבינלאומי. בשנת 2009, כוכב פלוטו במזל גדי ייצמד לראש דרקון, מצב שישפיע מאוד על הכלכלה, ואז כל בועת מחירים תתנפץ.

אנפוליס:

עוד ניסיון להוציא שפן מהכובע?

אם נביט על ההורוסקופ של ג'ורג' בוש, ניראה את הצורך שלו לפעול. אלא שהכוכבים "מספרים" את הסיפור שכבר כולנו הבנו, הוא מנסה לנכס לעצמו הישג כלשהו, להאדיר את עצמו, האגו שלו חזק כל כך בזמן הזה, כאשר יופיטר בהיבט לפלוטו בהורוסקופ שלו בתאריכים 24.11 עד 29.11, אבל הוא מנסה לקדם רעיון שאין סיכוי שיסתיים לפני תום תקופת כהונתו, למרות ההצהרות שנשמעו. מאמצע חודש נובמבר 2007 עד חודש ינואר 2008 כולל, כוכב סאטורן נעצר ומשפיע על מפת ההשבעה של בוש וזהו היבט שקוף לקשיים הצפויים לכל מאמץ והשתדלות, ומכשולים אינסופיים שיש להתגבר עליהם. לפי ההיסטוריה, בוש לא ניחן בסבלנות הנדרשת לתהליך איטי כל כך.

השבועות הקרובים משמעותיים ודרמאטיים, בעיקר בגלל הצמידות של יופיטר ופלוטו בדיוק בתאריך 11.12. המעבר הזה עובר על כוכב יופיטר בהורוסקופ של מדינת ישראל ב-27.39 מעלות במזל קשת. וזה משפיע מצד אחד על האופטימיות, כאשר כוכב יופיטר עובר על יופיטר, מצד שני, זה הזמן עם פוטנציאל להתפתחות משמחת בכל נושא. במקרה שלנו, (מדינת ישראל), התמונה סבוכה קצת יותר, בגלל שכוכב פלוטו המגיע גם לאותה מעלה (27 בקשת) וכוכב מארס המקודם (ב-27.39 מעלות במזל בתולה), שנמצא עתה בדיוק בריבוע ליופיטר בהורוסקופ של המדינה, וכוכב אורנוס המקודם (ב- 27.47 מעלות במזל תאומים), נמצאים במולות. מהמחצית הראשונה של חודש דצמבר, הצמידות של כוכב יופיטר עם כוכב פלוטו מעוררת את האנרגיה העצבנית והאגרסיבית, המלווה את המדינה כבר 18 חודשים. (דרך אגב, זו גם הסיבה שהאלימות בתוך המדינה עלתה כמה מדרגות בחודשים האחרונים). ועוד, כוכב מארס הנע לאיטו בגלל הנסיגה, מגיע לכוכב אורנוס המקודם במהלך ינואר פברואר 2008. מארס העובר את אורנוס, יתיר קצת את המתח והאגרסיביות באדיבות יופיטר. מעברו של המארס לכוכב אורנוס בהורוסקופ מלידה, (ב -24.21 מעלות בתאומים), ישחרר את הוונוס המקודמת הצמודה לכוכב אורנוס, זה סימן לפוטנציאל של אירועים לא צפויים, קשים וחמורים. כל זה קורה בין התאריכים 16 בינואר 2008 ועד לתאריך 6 לפברואר 2008 ובכלל עד אמצע חודש מרץ, אז המבנה הקשה של הכוכבים מתחיל להתפוגג ומעברו של כוכב מארס בנקודות כל כך רגישות במפת מדינת ישראל מסתיים. אז גם אפשר יהיה לבחון האם אכן מתקיים תהליך כלשהו...

בכל מקרה, עד אמצע מרץ, המתחים יהיו מאוד גבוהים עם פוטנציאל להתפרצות אלימה ברצועת הזמן אשר מתחילה בדצמבר 2007. המפגש של יופיטר ופלוטו משפיע על עוד כמה נקודות חמות על הגלובוס. שני אלה חוצים את מרכז השמים של מפת הליקוי 19.3.2007 על טהרן, ובריבוע למעלות הליקוי במחצית הראשונה של דצמבר, מה שמעיד שאירן פגיעה מאוד בזמן הזה. גם המלחמה בעירק מושפעת מאלה ומפלוטו בפרט לאורך השנה הקרובה, זה מצביע על כך שכוחות הרשע מתחזקים שם וגם על מאבקי כוח.

מפת המפגש המשולש, מעידה על סיטואציה שאינה חד משמעית, מה שאינו יכול להצביע על ביטחון לטווח הארוך. כוכב מארס בהווה במזל סרטן, נימצא בהיבט לכוכב נפטון במפת המדינה, מצביע על אשליה או בועה שתתנפץ בהמשך. בהסכמי אוסלו, המארס היה על כוכב נפטון של המדינה ואני לא צריכה להוסיף מילים.

והאירוניה... כאשר אהוד אולמרט החל לנאום בעברית באנפוליס בתאריך 27.11.2007, כוכב נפטון היה על האופק של אותו אירוע. כוכב נפטון דומיננטי גם בהורוסקופ האישי של ראש הממשלה, גם במפת המדינה ובכלל כוכבים נוספים המופיעים ביחס להורוסקופ של המדינה בנוגע לכל מו"מ, יחד עם התוספת שציינתי למעלה (הנאום), יוצרים את התחושה שיש הונאה, חוסר וודאות והרבה מאוד דברים המתרחשים מאחורי הקלעים.

בשבוע שעבר, ציינתי את העובדה שמצב הכוכבים מעיד על כיפופי ידיים, על לחצים הגורמים אולי לכניעה. למרות הרעש והצלצולים, אין שום סיכוי שמי מהנוכחים בוועידה המדוברת תומך או מאמין בקיומה של מדינת ישראל. מצב הכוכבים, על ההורוסקופ של מדינת ישראל, אינו מאפשר מו"מ הוגן ואובייקטיבי עם כל גורם הקיים על הגלובוס. המפגש הבא נקבע באזורינו לתאריך 12.12 יום שכולו "ירח שחור", המשמעות היא בזבוז זמן ואנרגיה.

במאמרי על "פעמי שלום או אשליות שלום",(www.tovasafra.com) כבר כתבתי שאין סיכוי לתהליך מו"מ המוליך לתוצאה חיובית לפני שנת 2016, עם הנחה או אנחה, אולי משהו יתחיל ב2011...

בחזרה לארכיון