25.12.2009 - 31.12.2009

הירח המלא בתאריך 31.12.2009 ימצא בתוך מיבנה מורכב של כוכבים, במעלה 10 סרטן. השפעת הכוכבים בזמן הזה מסמלת תוכניות רווחה חדשות לציבור הרחב. ברמה האישית, ההשפעה תהיה לאורך כמה חודשים, בהם נלמד לחבק את האחריות הרגשית ולהיות רגישים יותר לאמוציות של אחרים, בעיקר של בני משפחה.

הירח במזל סרטן, עלול לעורר תחושות פרנויה, החשש הוא שיש זאב מעבר לדלת, גם אם זה לא נכון. הרגשות מבעבעים או גועשים כמו ים סוער והזיכרונות מציפים אתכם. נסו להיות בחברת בני המשפחה, זה יכול לעזור לתחושת המוגנות.

השבוע הרגשות עזים והעוצמה של אלה עלולה להביא לעימותים, נסו למתן את עצמכם. ההמלצה לתקופה הנוכחית היא למצוא את שביל הזהב, למתן את הסגנון ואת דרך ההתבטאות. כוכב מרקורי נמצא כבר בעצירה לקראת התחלת הנסיגה, בתאריך 26.12, והשפעתו כבר מורגשת, בעיקר עם נוכחות כוכב מארס בנסיגה מאז התאריך 20.12.2009.

כוכב מארס אשר נמצא במולות לכוכבים יופיטר, כירון ונפטון, במזל דלי, עוזר לדרמטיזציה של הרגשות, של האהבה והתחושות. אידיאליזם ויוזמה משולבים במוטיבציה חזקה. הבטיחו לעצמכם שכל הבטחה והוצאה שהתחייבתם אליה, היא ממקום של אחריות, לא בגלל אימפולסיביות רגשית.

כוכב מארס בנסיגה במזל אריה, מכניס את כולנו לכיוונים חדשים, אבל הפרויקטים החדשים לא יתקדמו כמו שאתם מצפים. הסגנון הקבוע בדרך בה אנו מתנהלים ישתנה במהלך החודשים הקרובים (עד לתאריך 10 מרץ 2010), יתכן שהסובבים לא יבינו אותנו ואנחנו לא תמיד נבין את אלה שנמצאים בחברתנו. התחושה שתתלווה לכל מאמץ תהיה שמניחים לנו מכשולים בדרך בה אנו צועדים, יש קושי לעורר התלהבות אצל האחרים ולכן גם יש קושי לקבל משוב חיובי.

אנחנו מעריכים עתה מחדש מהי הדרך הנכונה להתקדם, חושבים שוב איך להבטיח לעצמנו מחדש את הכיוון במטרה, בכדי להשיג את השינוי החיובי. קיימת העדפה לא לחשוף את הכוונות שלנו, אלא לשבת ולהמתין לפעולות מהצד השני, אך מוטב שתמצאו דרך פעולה בפרויקטים משותפים.

כוכב מרקורי בנסיגה, דוחף להיכנס לתוך הפנימיות שלכם. זה הזמן להעריך מחדש את האירועים שעברתם בשנה האחרונה, כדי להבין את המטרות שאתם מבקשים לכבוש במהלך השנה הקרובה.

המלצה אסטרולוגית: עם כוכב מארס, שמסמל את אל המלחמה, יש נטייה בזמן העצירה ועם התחלת הנסיגה לאיים עם חרב שלופה. אלא שהיוזם, שהוא גם הצד האגרסיבי, יפסיד או ייסוג בזמן שכוכב מארס נמצא בנסיגה.

במלחמת יום כיפורים באוקטובר 1973, כוכב מארס היה בנסיגה במזל שור, אז תקפו את מדינת ישראל צבאות ערב מדרום, מזרח וצפון. לאלה מכם שזוכרים, התחושה של חורבן בית שלישי הייתה בכל מקום, אבל בהמשך המלחמה, המגמה השתנתה והמלחמה הסתיימה כשמדינת ישראל שהותקפה, ניצחה את המלחמה.

לכן נקווה שמקבלי ההחלטות לא ינקטו בפעולה או במבצע כלשהו לפני התאריך 10.03.2010, הזמן בו מארס מסיים את הנסיגה.

ההמלצה הזאת נכונה לכל פעולה שמשמעותה יוזמה ואסרטיביות, לכן לאלה מכם החושבים על פתיחת עסק חדש, משרד חדש, חנות חדשה, פרויקט חדש, כדאי לדחות את הפתיחה או היוזמה, לתקופה שתתחיל אחרי 10.03.2010.

25.12 נסו למתן את הביקורת והניג'וסים, אלה רק מפריעים לקדם פעילויות. אל תיכנסו לעשייה בעלת אופי אובססיבי. אם יש סימני שאלה וספקות, קחו פסק זמן למחשבה או לתיקון שגיאות ואז תנועו הלאה. זה זמן טוב למפגשים חברתיים סביב שולחן ערוך, או סתם לצאת ולהתאוורר.

26.12 שעות הבוקר נחמדות למפגשים חברתיים. בשיחות המשותפות, יתכנו רעיונות חדשים, אבל יתכן מאוד שלא הבנתם אותם ואתם מרגישים שהרעיונות אינם מעשיים, כך שכדאי לבחון שוב את מה ששמעתם ולא לקבל כל מילה כתורה מסיני. המילים הן בעלות אופי רגשני יותר והאווירה רוחנית יותר, ומשפיעה על התכנים. הירח בטל משעה 13:46 עד שעה 22:26.

27.12 כדאי לדחות טיולים ונסיעות. ישנם קשיים בתקשורת ועדיף לא לקבוע יותר מדי פגישות להיום. הנטייה היא לקטר על הקשיים, במקום לחשוב על מה שבורכתם בו. האופטימיים שביניכם יפנו מקום לאמונה ביכולותיהם, מה שיעזור לזרימה. קשרים הנבנים היום ישרתו אתכם, ולא תצערו על כך, עם זאת, אל תצפו ליותר מדי מעצמכם.

28.12 הרצונות דוחקים אתכם ולמעשה הכל נובע רק מכעסים שהצטברו. רגשות ופעולות מנוגדים זה לזה, מה שמקשה על מימוש תוכניות. היום מתאים לצאת מהקופסא, לעשות דברים לא שגרתיים, להתנסות, אבל כל אלה בקטן, לא להגזים, אלא לשנות כמה צבעים כדי להרגיש חיים. אל תחפזו, נסו לא לחזור על עצמכם פעם אחר פעם והימנעו מעימותים, מה שלא הובן במשפט הראשון, לא יובן במשפט השני. בעוד יום-יומיים הביטחון יחזור. הירח בטל משעה 19:55 עד למחרת בשעה 03:13.

29.12 המילים עפות, מבלי להשקיע מחשבה במשמעות שלהן. המשיכו לשפר את הקשרים שניבנו בתקופה האחרונה, הכנות חשובה היום ואל תחששו לשנות את דעתכם, לשפר את המסרים או לעדן אותם. שימו לב שעקשנות משרתת רק כוחניות ואחר כך אתם עלולים למצוא את עצמכם מתפתלים, כדי לתקן ולחזור לומר את הדברים בחן. תלונות גם הן אינן משרתות אתכם, רק מציקות לסובבים. שיחות אמוציונאליות, יהיו דרך ביטוי מתאימה יותר,לא נכון רק לתמוך ולפרגן בלי הגבלה.

30.12 האנרגיה נושאת אתכם קדימה בלי סימני שאלה. רוח הדברים משפיעה על האירועים ויש מגמה להתקוטט, כמעט על כל נושא. הוויכוחים חסרי טעם וכל מפגש או התקשרות "נופלים" לתוך בלגאן לא צפוי, לכן קחו צעד אחד אחורה והסתכלו שוב על המתרחש, מנקודת מבט של צופה. היום מתאים לבטא רגשות ללא מילים, האינטואיציה חזקה יותר, הדמיון עשיר יותר, תנו לתחושות הבטן להנחות אתכם. הירח בטל משעה 22:31 עד למחרת בשעה 04:45 לפנות בוקר.

31.12 הרגשות אינטנסיביים יותר בימים הקרובים. קיים רצון לשחרר ולהתבטא, מבלי לברור את המילים, אך קשה לכם לומר את מה שאתם מתכוונים והציפיות גבוהות. נסו להמתין עם הדברים, לא לדחוף בכוח קדימה, למרות שסבלנות לא נראית בימים האלה. אם משהו לא מתאים לכם, הניחו לו, יש תחושה של חוסר ביטחון, לכן אל תבחרו כיוונים חדשים לפעולה. תנו לסערת הרגשות לשכוך, המתינו בבגרות, עוד יום אחד, לתחושת האיזון ואז תקבלו החלטות.

כלכלה ושווקים:

המארס בנסיגה, המרקורי מגיע לנקודה בה משנה מגמה בתאריך 26.12, אך למעשה השפעת המרקורי היא תמיד כחמישה ימים בערך, לפני הנסיגה.

המולות בין סאטורן ואורנוס עדיין ברקע, עד לתאריך 26.07.2010 והריבוע בין כוכב סאטורן לכוכב פלוטו ממשיך להשפיע. מבנה השמיים הוא כוחני בימים האלה. כוכב וונוס עובר למזל גדי בתאריך 25.12.2009, השמש תהיה בהיבט לסאטורן ולפלוטו, ובהמשך הוונוס ופלוטו בין התאריכים 28-29.12, ישפיעו על המגמה בשווקים.

ליקוי הלבנה בתאריך 31.12 גם הוא גורם משפיע על השווקים. כוכב מארס בנסיגה במזל אריה, מזל אריה הוא סמל הזהב, לכן יש גם לנסיגת המארס השפעה על מחירי הזהב. לסבלניים ביניכם, התשואה תגענה בהמשך, מאחר והזהב יגיע לשיאים חדשים.

כוכב סאטורן יתחיל בנסיגה בתאריך 13.01 ויהיה בריבוע לכוכב פלוטו, מה שישפיע על השווקים, שיהיו חלשים או מאכזבים.

משבר קדימה וציפי לבני:

מבנה ההורוסקופ של "קדימה" בעייתי. בתאריך 25 בנובמבר 2006, כאשר הוחלט על הקמתה והיא נרשמה כחוק, כוכב מרקורי וכוכב מארס היו בנסיגה, מה שהעיד על אכזבה עתידית מהתוצאה. בהווה, המארס בנסיגה וגם כוכב מרקורי נעצר לקראת נסיגה, גורמים ל"שד" לצאת מהבקבוק.

קדימה, שהוקמה על ידי אריק שרון, נעזבה על ידו בכורח הגורל. השמש (המנהיג, דמות האב), במזל קשת, בריבוע לכוכב אורנוס (ניתוק, מהפך פתאומי). גם הירח בריבוע לשמש (מתחים בין חברי המפלגה למנהיגות) ולמרקורי (וויכוחים והחלטות מתנדנדים בין רגש והיגיון) ובמולות לאורנוס. כך שאין יציבות לאורך זמן. מאותה מציאות בינואר 2006, עלה מנהיג חדש, אהוד אולמרט, שהיה ראש ממשלה הראשון, שהודח בגלל התנהלות פלילית, ועתה ציפי לבני, שהרבה מהעיתונאים קשרו לה כתרים עד הבחירות. קוראי המדור זוכרים שלאורך הדרך, בעיקר לפני הבחירות, נכתב כאן שלבני תגיע עד לבאר אבל לא תזכה לשתות ממנה.

במפה של מפלגת קדימה, כוכב מארס נימצא על ציר 4-10, כלומר במשפחת קדימה יש ויהיו חילוקי דעות ואי שקט, מיום שהוקמה. מאחר ואריק שרון לא הספיק לנהל את המפלגה החדשה, מחליפו היה אולמרט. ציפי לבני ידעה מכך חוסר שביעות רצון ובכל הזדמנות שהייתה, העבירה ביקורת והפגינה כתף קרה (בעיקר אחרי דו"ח וינוגראד). אומנם היה אי שקט, אבל אז לבני עשתה זאת בקול חלש מאחר והיה חשוב לה להישאר בתפקידה. גם הירח במזל בתולה נימצא בדיוק מול אורנוס, מה שלא בדיוק מראה על התנהלות רגועה.

בהווה ולאורך 2010, בהורוסקופ האישי של ציפי ליבני, כוכב פלוטו על ציר 1-7 "עוזר" לה לעשות טעויות.

כוכב מארס במזל אריה שהגיע לציר 1-7, מיקד בעיות סביבה, כמו הניסיון הניבזה לשפוט אותה כ"פושעת מלחמה" בבריטניה, ועתה הידיעה שיש התמרמרות וניסיון לערער בלשון המעטה את דרכה כיו"ר המיפלגה, (אפללו, רונית תירוש וכניראה שעוד כמה מאחורי הקלעים) אלה פוגעים בה, פגיעה רגשית. כוכב מארס במיקום כזה נותן תחושה של כאב פתאומי וחד מאוד. מאידך, המיקום של המארס על ציר זה מעורר אסרטיביות/אגרסיביות ואכן ציפי ליבני נעמדה בשבועיים האחרונים על רגליה האחוריות בדרך התבטאותה.

המפגש שלה עם מופז, ביום חמישי 24.12.2009, היה בזמן ירח בטל, הניסיון לקדם תוכניות עם כוכב מארס בנסיגה בימים האלה (מופז מבקש פריימריס) לא אידיאלי. האם ציפי לבני תקשיב למופז עם כוכב מארס על הציר 1-7 בהורוסקופ האישי שלה, סימן השאלה גדול.

כאשר בוחנים את מפת ממשלת ישראל, אפשר לראות שצפוי שינוי במבנה שלה החל מאפריל 2010. מי עוזב? מי ניכנס? הממשלה תעבור שינוי ותתייצב בספטמבר-אוקטובר 2010. נרחיב בנושא בשבועות הבאים.

"מצב הרוח" שלנו: הליקויים מגיעים, זה מתחיל עם ליקוי לבנה בתאריך 31.12.2009 ואחריו ליקוי חמה בתאריך 15.01.2010. יש התחלת מעגלי אנרגיה חדשים, המביאים לחשיפה וגילויים חדשים. סאטורן פלוטו, יגרמו לקצב איטי יותר של צמיחה בכל תחום. נחווה אירועים מתסכלים של דחייה, תחושה שאנחנו נמצאים בתוך תנועה מפוקקת בכל תחום בחיינו. יש ברירה להיות מאוכזבים ויש ברירה לחפש את המקום בו כדאי להירגע, להקשיב למוסיקה לקרוא ספר וליהנות מהנוף.

"ישנם כאלה המביאים אושר לאן שהם הולכים, ויש כאלה המביאים אותו כשהם הולכים" (אוסקר ויילד)

בחזרה לארכיון