18.12.2009 - 24.12.2009

כוכב מארס נעצר ומשנה מגמה בתאריך 20.12.2009 ואז מתחיל בנסיגה. פרויקטים וקמפיינים המתחילים עם כוכב מארס בנסיגה לא מביאים להישגים המבוקשים.

גם המאמצים להגיע להסכמי שלום, או הסכמות בתחומים הדורשים הדדיות, אינם מתקדמים לשום מקום.

כוכב מארס מסמל אנרגיה, יוזמה ואסרטיביות. בזמן הנסיגה הוא מאבד מהחיוניות שלו, כך שההרגשה של כל אחד תהיה כאילו הסוללה האישית מתרוקנת. אחת התופעות של המארס בנסיגה היא כעס מצטבר, שלא בא לביטוי, אבל עם עצירתו במרץ 2010, חבל על הזמן, הכל יצא החוצה.

ברמה האישית, החוויה היא שישנם מעצורים, כך שכל מי שאינו יודע, ממשיך במרוץ ותוהה מדוע הדברים אינם מתקדמים, ונפגשים במהמורות ומחסומים בדרך. התחושה הזאת תלווה כל אחד עד לתאריך 10.03.2010.

בשבוע הקרוב היזהרו בכבישים היזהרו בכל פעילות ספורטיבית תחת הכותרת "אקסטרים".

בתאריכים 24-25.12 מבנה הכוכבים אינו "משמח", בלשון המעטה, התחושה תהיה שיש להשקיע יותר מאמצים כדי להגיע לתוצאות הנדרשות. ישנו שילוב של עגמומיות המשולבת ברוע וסכנה, אבל רוב האנשים יחוו את הימים האלה בצורה מינורית יחסית. למעשה התקופה נוכחית משלבת רגשות מנוגדים. לאחר התאריך 21.12, שהוא היום הקצר ביותר בשנה, אור היום יתחיל להתארך בהדרגה, אבל הטמפרטורה תרד ומצב הכוכבים מוסיף כמה תבלינים לתבשיל, שיגרמו למבוכה.

נרות החנוכה מאירים את החלונות עוד הערב, ומעוררים את הלבבות. הצמידות של כוכב יופיטר, הנדיב וכוכב נפטון הרוחני, מגיעים לשיאם בתאריך 21.12 ומביאים איתם את התקווה וזווית ראייה, שהיא מעבר לגבולות היקום. הגל המתפתח עתה מאפשר לכל אחד מאיתנו לעלות עליו, "השמים הם הגבול", ההשראה פותחת את הלבבות, ממוססת את הדילמות ומפנה מקום לאמונה, סיפוק והגשמה עצמית.

הצד האחר בסיפור הזה הוא הצמידות שמש, פלוטו, עם ליקוי הלבנה, בנוסף כוכב פלוטו, הכוחני, יוצר ריבוע עם כוכב סאטורן, הרציני והם מסמלים את האווירה המדאיגה, אם בתחומי הכלכלה ואם בתחומי הביטחון.

חלקנו נסחפים אל תוך הפנטזיה ולא מאפשרים למציאות להשפיע, אולי נותנים לה להציץ מהחלון ליד החלומות. אחרים יעדיפו את המציאות הפלוטונית, לתת מקום לייאוש, שיעמיק את תחושת חוסר הנוחות ואפילו דיכאון.

למזלנו הגדול העולם אינו מתחלק לשחור ולבן, לטוב ורע. הכוחות הללו ארוגים זה בזה, בהתנסויות וחוויות המעוצבות בדרך בה אנחנו בוחרים. אולי כדאי לשלב את הספק עם התקווה, להעצים חלומות עם אחריות מעשית, כדי לעלות על דרך המלך. הצמיחה מגיעה מתוך הדרך בה אנו מארגנים את הבחירות שלנו, בלי לוותר על הראייה החודרת והעמוקה שיש לכוכב פלוטו, לצד החלומות היפים, שכוכב נפטון מעצים.

דוגמא לשילובים מבלבלים ברמה הגלובאלית:
בתאריך 20.12 האגרסיביות והמתח יגיעו לשיאם עם תחילת התהליך של נסיגת המארס. בו בזמן פועל הפרינציפ של הרמוניה ואהבה שמסמלים הצמד יופיטר/נפטון. סמליות אירונית של שתי גישות מנוגדות. במציאות זה התבטא אצל הנשיא אובאמה, שקיבל את פרס נובל לשלום, אבל שלח חיילים חדשים למלחמה באפגניסטן.

18.12 כדאי להזדרז ולסגור כמה עסקאות היום. במקום שאתם יכולים לבטא רגשות במילים תרגישו בפסגה. התחושות נוחות יותר, אתם חשים שיש שליטה גדולה על המתרחש בחייכם, מה שמביא לתוצאות המבוקשות. אמנם הסביבה לא תמיד תומכת, אבל זה לא מאיים עליכם. אם מזג האוויר מאפשר, צאו קצת להתאוורר, בלי להסתכן בשום דרך, אתם יכולים להתנסות בחוויות חדשות וליהנות מטעמים חדשים. הירח בטל היום משעה 22:07 עד למחרת בשעה 12:39.

19.12 משעות הצהריים, קיים צורך למפגשים חברתיים, אך להבדיל, מפגשים אינטימיים אינם מוצלחים היום, האווירה קרירה יותר. היום מתאים יותר לפעילות רגועה, לא להתלהם או להתלהב מכל התפתחות. ניתן לנהל משא ומתן, אבל אל תשקיעו אנרגיה ממקום של פזיזות, קשה להגיע למימוש תוכניות ארוכות טווח, שביעות רצון היא רק לכאן ועכשיו.

20.12 היום המארס נעצר. אנחנו נכנסים לתקופה בה אפשר יהיה ללטש תוכניות ומטרות, אבל לא להוציא אותן אל הפועל, או לסיים אותן. הקשיים שיצוצו רבים ממה שאתם צופים והפיתרון הוא להתמקד בתוכנית או מטרה אחת מרכזית, ולהתפשר עליה. אין זה הזמן להתחלות חדשות, החוכמה בימים הבאים היא להתמודד עם הפרטים, לפתור אותם, לא לשקוע בתוכם. עליכם לדעת לאן פניכם מועדות והדרך הטובה למצוא אותה, זה להביט לאחור, לראות היכן הייתם.

הרגשות היום ניידים והתחושה העיקרית היא שאתם תקועים. הימנעו מבחירות או החלטות פזיזות, מרכישות אימפולסיביות. אם אתם "מתחממים", אל תדליקו את עצמכם יותר, צאו להתאוורר. הסבלנות חשובה עתה יותר מתמיד.

21.12 הדרך להגיע לשביעות רצון היא לא ממה שיש לכם, אלא מה אתם עושים עם זה. קיים צורך לבטא את רצונותיכם כדי להתפתח. האווירה רוחנית יותר, קשה להתמקד בצד המעשי בחיים, אך אי אפשר לעצב תוכניות לטווח הארוך על בסיס פנטזיות. תנו לעצמכם היום ליהנות מהדמיון העשיר, מה שיכול להניב רעיונות מפתיעים, אם אלה תכליתיים, תבדקו בזמן אחר. תיהנו היום מהשמחה, תרשו לעצמכם לצחוק ולשיר, צאו לשחק משחקים. אין זה יום המתאים להיכנס להתחייבויות. תנו לאירועים להתרחש ותזרמו איתם בחיוך ואושר. הירח בטל היום משעה 14:52 עד שעה 01:42 אחר חצות.

22.12 קיימת תחושה של כוח ממה שקורה מאחורי הקלעים, אולם ההישגים אינם גלויים, גם אם אתם יודעים שאלה פועלים לטובתכם. אל תיכנסו להתמודדות או לעימותים והתרחקו מאנשים המנסים למשוך אתכם למקום כזה. ההתפתחויות עוזרות לכם אתם בוחרים את היעדים ומתקדמים לקראתם.

23.12 בשעות היום יהיה נוח יותר, אתם חשים שהכל זורם על מי מנוחות יחסית. יש הבנה עם קולגות וההמלצה היא להמשיך בדרכים המוכרות והקונסרבטיביות, חיזרו לדרכי פעולה מוכרות שכבר הוכיחו את עצמם, יש להן יותר פוטנציאל מעשי. לקראת הערב המזג עלול להיות סוער יותר. אפשר שתהיינה הפתעות, חוויות רגשיות חדשות, תחושה של הרפתקנות אשר מתנחלת במהלך שעות הערב, אך שימרו על עיניים פתוחות לכל כיוון.

24.12 הרגשות היום עלולים לבלבל אתכם, לרגע אחד יהיה נדמה לכם שאדם קרוב "מספר סיפורים", אלא שזה לא מדויק, מאחר והעוצמות הרגשיות מטעות. זה יכול להיות גם מצב הפוך, הרגשות מטשטשות את המציאות ואתם עלולים למצוא את עצמכם במלכודת שלא התכוונתם אליה. בשני המקרים, נסו לקחת צעד אחד אחורה ולבחון את המתרחש. הירח בטל היום משעה 10:08 עד שעה 13:40. קיימת תחושת חוסר וודאות המשפיעה על הביטחון שלכם בהתמודדות עם אתגרים חדשים. עימותים אינם המשחק הנכון, אבל להתחמק ממה שקורה זה גם לא נכון, עדיף לתת מקום לפשרה והתוצאות תהיינה טובות יותר. מצבי הרוח משתנים לקראת הערב, לכן אל תכניסו את עצמכם למצבים שיש לכם ספקות לגביהן. המתינו כמה ימים שום דבר לא בוער עכשיו.

כלכלה ושווקים:

הכוכבים מתרגמים עתה את המולות של סאטורן/אורנוס עד לתאריך 25.12.09. כוכב וונוס בהיבט לכוכב אורנוס בתאריך 19.12 ואחר כך בהיבט לסאטורן בתאריך 29.12. מאחר וכוכב אורנוס מסמל את ה"לא צפוי", זה גורם לאתגר חדש בכל פעם. השמש וונוס במזל קשת הם אופטימיים, אבל השמש עוברת למזל גדי בתאריך 21.12 ואחריה בתאריך 25.12 הוונוס גם היא עוברת לגדי.

כוכב אורנוס מתקשר להתפתחויות הגורמות להפתעה ושוק, הסאטורן יותר לכיוון הפסד, הגבלה ומתח, ושינוי המגמה של כוכב מארס, גם הוא יהיה גורם משפיע על השווקים. השילוב של סאטורן/פלוטו מסמל את המיסים וההיטלים שמגיעים אלינו לאחרונה. (מס בצורת, העלאת תעריפי המים, אבל מן הסתם יגיעו עוד "חדשות" דומות ומרנינות בתחומים אחרים). סאטורן אומר "אין מספיק" כסף, יש שגיאה שצריך לשלם עליה, אבל גם להשתלט עליה. פלוטו מסמל את החוב ובשילוב הזה הוא גם "מחזק את הכאב". השילוב של שני אלה ממליץ על קבלת החלטות כלכליות, אומנם לא פופולאריות, אבל תובע באותה שעה למצוא את הפיתרונות לבעיה, או לשגיאה, שנוצרה מתוך שיקול דעת ואחריות. את המגמה הזאת חווים בכל מקום בעולם, המיסים הם הכלי העיקרי של הרשויות להתגבר על טעויות של הממשלות השונות בעולם. כן, אנחנו משלמים על כך. עם זאת, אפשר לראות זאת גם בעסקים, כמו למשל הניסיון המתמשך למצוא פיתרון אקרובאטי ל"אפריקה ישראל". כל עוד לא יפתרו את השגיאות, הפלוטו במזל גדי יהפוך כל אבן, החובות לא ייעלמו ועם הסאטורן יהיה צורך לצמצם את התקציבים, את המרחב והגמישות, שניתנו לבעל החברה, כדי למצוא את הפיתרון לרפא את החברה. השילוב של השניים מקשה ומכאיב לבעל החברה.

השפעת המארס בנסיגה ברמה האישית:

כוכב מארס נע סביב ההורוסקופ האישי כשנתיים. הממוצע הוא שישה שבועות בכל מזל ופועל כמו טורנדו קטנטן בכל נקודה אישית בהורוסקופ. מארס מעורר פעילות בכל תחום לפי המקום במפה האישית ועתה, כאשר הוא בנסיגה, תהיה האטה של הקצב לכמה שבועות, מה שיאפשר להטעין מחדש את הסוללה הפנימית המרוקנת.

עם המארס בנסיגה, המגמה היא לבחון שוב ולסקור דברים שנעשו, לחפש את הדרך הטובה יותר ולעשות את המתבקש מחדש. אין מדובר בבחינת דרכי החשיבה, זה תפקידו של כוכב מרקורי, המארס מבקש מכם לסקור כיצד עשיתם דברים, כיצד פעלתם והתמודדתם עם אתגרים שונים, איך התמודדתם עם כעס, תרעומת או אגרסיה.

כאשר המארס יחזור להילוך קדמי, בתאריך 10.03.2010, יהיה לכם מושג איך להתמודד עם העבודה שלכם, עם פרויקטים, מטלות ומחויבויות שיש לכם. המארס במזל אריה יצא מהמאורה שהיה בה, ינפנף ברעמה יבריק מחדש את הגאווה שלו ויחזור להתניע, בדרכו הדרמאטית, את היצירתיות הנפלאה בה הוא מתמחה. הוא יעלה שוב על הבמה המרכזית וישיב את השמחה לעצמו, ולכל הסובבים אותו, בנדיבות האופיינית. גם בני מזל טלה, ירגישו את הקשיים, מאחר והמארס הוא הכוכב השולט על המזל שלהם והם צפויים להרגיש קשיים ואכזבות.

בינתיים, חישבו על התכנסות פנימה, דאגו למלאי ספרים, שוקולד טוב, ערימה של סרטי ווידיאו, מאחר ולוח הזמנים העמוס יפנה מקום לפסק זמן. זה הזמן לעסוק בפרטים, לבחון את נקודות החולשה מהם התעלמתם לאורך תקופה, בחנו גם את העוצמה האישית, גלו את הצד הרוחני החבוי בסליק הפרטי. אין ספק שזו תקופה טובה לנוח ולחזק את עצמכם לקראת הבאות.

חשוב לציין שאלה שנולדו עם המארס בנסיגה, רגילים לתדר הזה, ויחוו אותו כגל הזדמנויות לשפר מצבים בחייהם.

השפעת המארס בנסיגה מבחינה מדינית:

בהורוסקופ של מדינת ישראל, מזל אריה מייצג את בית הסטאטוס. כוכב מארס ניכנס כבר בחודש אוקטובר האחרון למזל אריה והחל לנוע לאיטו, עד השלב שהחל לנעוץ את רגליו במקום. במקום זה נמצאים גם כוכב פלוטו, סאטורן והירח. השפעת המארס על המפה של המדינה תהיה עד יוני 2010 והמיקוד יהיה סביב ינואר 2010 ועד חודש אפריל. הכעס והאגרסיה, האכזבה והמתחים עלולים לגרום לתבשיל, הנמצא עתה על אש נמוכה, להגיע עד לנקודת רתיחה ואולי להוביל לפעולה מצד ישראל.

גם הכעסים, לצד אי השקט, שהתעוררו ביהודה ושומרון עם הכרזתו של ראש הממשלה נתניהו על הקפאה, הם תוצאה של כוכב מארס הנע לאיטו ועובר על הכוכבים בהורוסקופ של המדינה. הצתת המסגד באש על ידי הקיצונים, גם הוא בהשפעת המארס, כוכב של אש העובר במזל אש.

ציפי לבני, חווה בימים אלה את כוכב מארס, הנמצא עתה בעצירה על הציר 1-7 במפה האישית שלה. זה החל בהתבטאויות ביקורתיות שלה, בכמה אירועים, על מהלכים או החלטות ממשלה, בסגנון די אסרטיבי, והמשיך בשבוע האחרון, עם הניסיון לגרור אותה למעצר ומשפט כ"פושעת מלחמה" בלונדון. תגובותיה היו גם בסגנון מרסיאלי והיא אמרה שהיא גאה בהחלטה על מבצע "עופרת יצוקה". כוכב מארס במיקום הזה, גורם גם לפגיעה רגשית ולמתח גדול, ולמרות שכלפי חוץ היא הציגה ביטחון גדול, אין ספק שהיו לה הרבה "דפיקות לב". הנושא הזה עוד לא הסתיים, מאחר ועתה המארס חוזר על אותן נקודות, ויחזור שוב בסביבות מאי 2010, שאולי אז ייסגר המעגל באיזשהו אופן. בינתיים כוכב יופיטר על הצירים האלה סיפק לה את הגיבוי המדיני.

אהוד ברק גם הוא חווה את כוכב מארס על ההורוסקופ האישי שלו על ציר 4-10. הכותרות המופיעות חושפות פגמים בהתנהלות המוסרית שלו ושל רעייתו, עיתונאים ורכילאים מצביעים על קלקולים מצטברים כיו"ר המפלגה. עם מעבר המארס הוא ניפגע, למרות הדימוי החברתי שהוא כביכול מנותק. עם זאת באותה שעה, עם המארס במיקום הזה מתגלה אהוד ברק בהחלטיות שלו, כשקבע את ביטול ההסדר עם ישיבת הר ברכה, בחסותו של הרב מלמד. עם המארס, עמד אהוד ברק על רגליו האחוריות וקבע את הדברים בדרך שאינה משתמעת לשני פנים. גם אצלו בסביבות מאי 2010 יחזור המארס וישפיע.

"אדם ללא פגמים הוא כמו ספינה ללא מטען" (מרק טווין)

בחזרה לארכיון