11.12.2009 - 17.12.2009

מולד ירח ב 16.12.2009 ימצא בתוך מיבנה כוכבים שישפיע על התחום הפיננסי. זה "מדליק" את התחום הכלכלי, מוסיף דלק למשבר הקיים, ורומז שעוד הפתעה זדונית ומרושעת נוסח מיידוף צפוייה להגיע לכותרות.

המבנה הנ"ל, גם צובע את האווירה בתחושת "באלאגן". במערכות יחסים יהיה צורך להשקיע מאמץ נוסף כדי לשמור ולממש התחייבויות החשובות לאותן מערכות. הוונוס במזל קשת בהרמוניה לכוכב מארס, "עוזרת" לאלה החופשיים ברוחם להנות מאהבה בימים האלה. ב17.10 האווירה שמחה יותר.

מיום אתמול, 10.12 עד 13.12, אל תאמינו לכל מה שאתם שומעים. הגזמה והצהרות שגויות מאפיינות את הימים האלה. עדיף להתבטא ביצירתיות, כתיבה ציור או מוסיקה. בין ה14.12-15.12 נינוחים קצת יותר, חוויים יותר רוחניות והשראה.

כוכב מארס במזל אריה, צפוי להתחיל בנסיגה ב20.12, והשפעתו כבר מתחילה לעטוף את פעילותינו. פרוייקט או קמפיין כלשהו שמתחיל בזמן הנסיגה של המארס, אינו מביא להתפתחות המבוקשת. המתינו עד לסוף חודש מרץ עם יוזמות חדשות, גם בתחום העיסקי. התחלות עם המארס בנסיגה מביאות לתוצאות מאכזבות בעתיד. אבל, כוכב מארס שהוא כוכב אש, במזל אריה שהוא מזל אש, יש לו הרבה כוח. האנרגיה גבוהה והיצירתיות חזקה יותר, קיים רצון לבטא את עצמכם באסרטיביות. הנסיגה של המארס, מספרת לנו שהכוח הפוטנציאלי מופנם יותר. כך שעם סיום שלב הנסיגה, ב10.03.2010, נוכל להחצין את העבודה שעשינו בהצלחה גדולה. המארס בנסיגה יאפשר לנו לבחון את הדרך בה אנו פועלים, אולי להבין את הכעסים האגרסיות ואת הטינה שצברנו. הוא יעזור לנו לבחון מחדש את האתגרים שלנו, מה בחרנו לעשות בעבר מול העתיד.

במובן הארצי, מדיני, בעולם הגדול, הניסיונות לקדם מו"מ לשלום לא יתקדמו לשום מקום. כך שאפשר לחזור ולהחזיר את היוזמה בחזרה למגירה, לא לבזבז את האנרגיה עד שהמארס יחזור להילוך קידמי ב10.03.2010.

סביר להניח שגם בנושא הצבאי יהיו הערכות מחדש שהן משמעותיות, בעיקר עם בני ברית.

הנסיגה של כוכב מארס במזל אריה, תעורר בעיות לבני מזל אריה ולאלה שמזל אריה דומיננטי בהורוסקופ האישי שלהם, בעיקר בכל הקשור לגאווה ויהירות המאפיינת אותם כל כך, יצר השתלטנות יתעורר אצלם בוודאות.

ואסור לשכוח! כוכב מרקורי ניכנס גם הוא לנסיגה ב26.12 עד 22.01.2010, על כן השתדלו לסיים מו"מ, לחתום חוזים ולסכם את מה שצריך עוד במהלך השבוע הקרוב. השילוב של כוכב מארס בנסיגה החל מ20.12, המסמל את המנוע האנרגתי של כל אחד מאיתנו, ובהמשך המרקורי גם, יורגש בעשייה היומיומית. הכינו מלאי מהמוצר "סבלנות", לו תידרשו במיוחד בחודשים הקרובים.

11.12 התקדמות תהיה קלה היום. האנרגיה נושאת אתכם בלי סימני שאלה בעזרת הרוח. אם אתם מבינים את האווירה בה אתם נימצאים ומשתפים פעולה, התמורה המתקבלת ממעשיכם היום יש לה משמעויות ארוכות טווח. הגישה הנינוחה היום תאפשר הזדמנויות חדשות, הדלתות ניפתחות לפניכם ושיתופי פעולה עוזרים לכם בכל תחום.

יהיה נכון היום לבטא במילים את רגשותיכם, להתגבר על המעצורים, להעזר באינטואיציה כשצריך. הדימיון והיצירה משתפים פעולה היום. הירח בטל משעה 19.43 עד למחרת בשעה 06.32 בבוקר.

12.12.הסודיות מאפיינת את הימים הקרובים. הכל נעשה בשו שו. האינטנסיביות חזקה יותר, וסדר יום שיהיה יותר סודי משפיע על הצללים המופיעים סביב. קשה להבין מה קורה מאחורי הקלעים, ואין זה יום בו ניתן לברר או להקל. הכל מרגיש כבד יותר. קחו את הדברים בפרופורציה. בהמשך הסודות נחשפים, ואם אתם מאלה שיודעים לקחת מצבים שאינם נמצאים בצד החיובי ולהפוך אותם למנוף, אתם זוכים ובגדול. הבנה הנוצרת עתה, תשרת אתכם בהמשך. השארו בצד הקונסרבטיבי ואשרו לעצמכם מחדש את דרכי הפעולה המוכרים שיש להם גם פוטנציאל יותר מניסיון אמוציונאלי לשבור את המסגרת.

13.12 הרגשות אינם באותו מישור עם הפעולות, למעשה הכיוונים מנוגדים, מה שגורם ליום שלכם להיות עקר. פזיזות לא תועיל, וגם אל תנסו לחזור ולבקש שוב ושוב את אותו הדבר, מאחר וזה לא משיג את מטרתו. יש ימים כמו היום שאין בהם וודאות או ביטחון.אבל אלה יגיעו בהמשך. היום מתאים להעיז לנסות ולנתר מעל הגדר, להגיע למקום שלא הייתם בו עד כה. יוזמות משולבות בתושייה מקורית מפתיעים לטובה. שימרו על עיניים פקוחות, אל תחששו להתנסות. היום נכון לחוות חוויות אחרות. אומנם קל להפגע מכל מילה או שטות. אם זה קורה, הרמז הוא שהגיע הזמן לחתוך את החבל הקושר אתכם למה שהיה, ולא לתת לתקווה להעלם אי שם בחשיכה. מחר גם זורחת השמש.

14.12 הירח בטל משעה 03.16 עד שעה 14.25. השימחה וההומור ילוו אתכם היום. קל לבטא את האמת, כנות מהווה בסיס לכל מצב. אל תחששו לומר את הדברים, אבל גם אל תקחו את עצמכם ברצינות רבה מדי. צצים רעיונות גדולים, אבל שימו לב לפרטים החסרים. מאוד קל היום לפגוש בתיסכולים והטרדות, נסו להתחמק מכאלה, מאחר ואתם הם אלה שמתדלקים אותם. חוסר סבלנות אינה סגולה טובה, גם אם אתם בטוחים שאתם צודקים. קל לנגוח את הראש בקיר. תוכניות שאתם מנסים לבסס עתה אינם בשלות עדיין, כך שעדיף לבחון אותן שוב.

15.12האווירה מקסימה, יש רצון לאהבה, ואתם גולשים למצבים שיש בהם שימחה ועליצות, התפתחויות שיכולות להניב תוצאות בהמשך. הדלתות הניפתחות עתה לחברויות חדשות ויפות, שבהמשך יביאו לכם אושר ואהבה. ההבנות נבנות על רמזים הדדיים,על תקווה וחזון שיש בהם הבטחה. עדיף לא לקחת אותם כמובן מאליו. צריך להמשיך ולבשל את התבשיל עוד קצת, הסבלנות תביא אתכם אל חלון ההזדמנויות הממשי.

16.12התחילו את היום בהחלטה, שלא מסכימים לשום דבר לפני שאתם בודקים עם זכוכית מגדלת את הנתונים. קל להלכד בתוך מצב חסר משמעות. קל עתה ליפול לתוך שותפויות ומערכות יחסים שהן למעשה באלאגן. בכל השקעה חדשה, השקיעו בפרטים הקטנים, זה יהיה נכון לטווח הארוך. מולד הירח היום במזל קשת מאפשר ליזום תוכניות חדשות. הרעיון תפור בתפרים גסים, אבל תוכנו ברור וכן. ניואנסים אינם חשובים אם עליתם על הדרך הנכונה. התנאי שכל התחלות מבוססות אך ורק על האמת והיושר. הירח בטל היום משעה 14.01 עד 32 דקות אחרי חצות. (0.32).

17.12 צפוי מיפגש עם מצבים שלא עונים לכם על הציפיות, זה עלול לאפיין את רוב היום. נסו להמנע מסיטואציות המעוררות אי נוחות בבטן, ומעלות סימני שאלה. תחושה של חוסר ביטחון צובעת את האווירה סביבכם. אין אלה ימים להתנסויות לא מוכרות, כך שאל תלכו רחוק מדי, המתינו קצת לפני שאתם מתניעים את המנוע האישי. בשעות אחר הצהריים האווירה תהיה נינוחה יותר.

כלכלה ושווקים:

הכותרות של הימים האחרונים, על "מרקסטון", עם הודאתו של היו"ר במתן שוחד, לא הפתיעה את הקוראים מאחר וכאן במדור נכתב בתאריך 6.11.2009 כי "קיימת סבירות שמנעדים שונים... כוכב ונוס במזל עקרב עם המארס, ובהמשך כירון ובעיקר נפטון, יביאו סקנדלים נוספים בתחום הפיננסי, קרוב לשליש האחרון של נובמבר". אנחנו לקראת מבנה נוסף של כוכבים שיביא כותרות חדשות על סקאנדאלים, נוכלויות והתנהלות מכפירה בתחומים הפיננסיים.

כוכב מארס נעצר במנעד לווסטה, מעיד על הצהרות של ביטחון גדול בעולם העסקים לאלה המרכיבים משקפיים עם עדשות וורודות, התחזיות הכלכליות יהיו גם הן עטופות בסרטים ופרחים בגוון הוורוד.

לוח הזמנים בין 10.12-29.12 מכיל הרבה מבנים המשפיעים על השווקים, כולל עצירת הכוכבים מארס ומרקורי. דגש על התאריכים 20.12-21.12, היום בו החורף מגיע רישמית לאזורינו וכוכב מארס מתחיל בנסיגה. הוונוס והשמש במזל קשת בהיבטים חיוביים עם המארס במזל אריה. מזלות האש על פי רוב עוזרים לתחושת האופטימיות. ומביאים לאלכסון עולה בשווקים. הצמידות האחרונה של היופיטר ונפטון במזל דלי בשבוע של ה20.12 משפיעה כבר עתה.

אבל יש גם מוקשים בחבורה הזאת. השמש והוונוס יוצרים מנעדים ומדליקים את המולות סאטורן/אורנוס. התאריכים 13.12-14.12, 20.12. אחר כך ההיבט המתמשך של סאטורן/פלוטו משפיע כשהשמש והוונוס עוברים למזל גדי, ב22.12, ובעיקר בתאריכים 28.12-29-12.

לפי המיבנים עתה השווקים צריכים לעלות, אבל עדיין יש אפשרות שארועים פתאומיים ולא צפויים גורמים לנפילות קצרות וחדות. אחרי ה21.12 כשמזל גדי מופעל ההמלצה להיות דרוכים יותר.

מחשבות אסטרולוגיות על התקופה:

כוכב מארס עומד לשנות מגמה במזל אריה, וימים המושפעים מהצמד יופיטר-נפטון ב20-21.12. לפנינו דינמיקה שיש בה סתירות, מאחר וכוכב מארס נעצר, וצובע את התקופה באגרסיות, עם פוטנציאל לאיומי מלחמה. באותו הזמן הצמידות בין יופיטר ונפטון מתקשרת למסע חיפושים אחרי שלום והאופי פאסיבי יותר. כך שלמעשה אנחנו חווים את התקופה הקרובה משלבת פאסיביות ואגרסיביות. אנחנו ניראה את מנהיגי העולם מתנהגים בהתאם בימים הקרובים.

אנו עדים לביזוי ההסכמים הבינלאומיים מצד אירן בנושא הגרעין. אנו עדים להחלטות הנשיא אובאמה, לשלוח עוד 30,000 חיילים לאפגניסטאן, בניגוד להבטחותיו והבטחות הדמוקראטים לסגת משם. כלומר הוא ממשיך במלחמה שהבטיח לסיים אותה. כוכב מארס בנסיגה, אינו נחשב חיובי ליוזמות שמשמעותן אגרסיביות ועלולות להוליך למלחמה. זה זמן בו הצד האגרסיבי, מרגיש ביטחון בכוחו, בעיקר עם כוכב מארס במזל אריה. ואולי אפילו, ביטחון מופרז, וזה גם רמז לאדון אובאמה שהוא בן מזל אריה בעצמו, שכדאי שיזהר בעיקר בתפקידו כמפקד העליון והראשי, בתקופה הנוכחית עד 10.03.2010, שמא יחליט החלטות צבאיות פזיזות שהתוצאה שלהן לא תהיה זו שציפה לה, אלא תוצאה מאכזבת ומביכה. זהו המארס בנסיגה.

הצמידות של היופיטר-נפטון תהיה עתה האחרונה. בפעמיים הקודמות, סיב 27.05.2009 וב10.07.2009, השווקים נסקו למעלה.

פוליטית סיום התקופה הזאת, מסיימת תקופה של תקווה ואידיאליזם, בהקשר של מנהיגים בעולם, ובדרך ההשראה והחזון עתיד לבוא. האידיאלי וההשראה יפנו מקום למציאות הריאלית שתגיע עתה. לא רק מילים אלא גישה תכליתית. זה זמן להתמקד בכלכלה, בעבודה, להוריד את האבטלה, ולראות כיצד היוזמה נעה מהמקום של המילים להוצאה לפועל, וקבלת תוצאות.

"הרגל את עצמך לחשוב רק מחשבות חיוביות הן תחוללנה בך נפלאות" (רבי נחמן מברסלב)

בחזרה לארכיון