4.12.2009 - 10.12.2009

היזהרו בין התאריכים 04.12-05.12. כוכב מארס במנעד לסאטורן וכוכב נפטון במנעד לסרס. הראשון קשור לבריאות והשני עלול להביא לזיהומים באוכל או באספקת מזון, הרעלת מזון או בחירה בשינוי הרגלי אכילה בלי לקבל ייעוץ אישי.

בתאריך 07.12, מרקורי מתקרב אל פלוטו ושני אלה מעצימים את כוחה של המילה הכתובה והמדוברת, ולכן גם את השפעתה. התקשורת תשפיע יותר בטווח הקרוב, זכרו שאחרים עלולים להגיב באופן לא צפוי למילים שלכם. למעשה, אנחנו בשבוע שהמתחים בו גבוהים יותר מהממוצע, עד שלא פעם תשמעו את עצמכם מבקשים לעצמכם פסק זמן, אך למעשה, זה לא הזמן הנכון לצאת לחופשה. אנא הזהרו בנהיגה .

החל מהתאריך 10.12 אל תאמינו לכל מה שאתם שומעים. מרקורי במנעד ליופיטר ונפטון, מביאים להגזמה, הבטחות והצהרות נשמעות יותר אבל קיים פער בין מה שמצהירים ובין היכולת לממש. עם זאת, זמן טוב לכתיבה או ציור.

בהמשך החודש כוכב מרקורי וכוכב מארס יתחילו בנסיגה. שני אלה גם יהיו במנעד לא קל זה עם זה. השמועות על השפעת חזירים, על החיסונים המסוכנים, גורמים לאנשים להתחמק מאותם חיסונים. המבוכה תגדל סביב הנושא, כך גם חוסר הבנה בתקשורת בין הציבור הרחב והשלטונות. הרושם הוא שהשפעת לא הפכה לפנדמיה כמו שציפו.

כוכב יופיטר, במזל דלי, מצטרף לכירון בתאריך 07.12 ובהמשך לכוכב נפטון. זה מחזק את החזון ההומניטארי, נשמע יותר על פעילות בכיוון עזרה סוציאלית ואנושית בחברה בכל העולם. ההזדמנויות הן של אלו היודעים כיצד לבנות בריתות ויחסים חברתיים המבוססים על ערכים. מול השלישייה במזל דלי מתקדם וכמעט דורך במקום כוכב מארס עד לתאריך 20.12 ואז ייעצר ויתחיל בנסיגה.

המולות של כוכב מארס ליופיטר ונפטון משפיעה לכיוון הגזמה, או ציפיות גדולות מאוד שאין להן בסיס ממשי. ההמלצה היא לבחור את מה שכבר הוכיח את עצמו, לא להדליק מנועים כשאין דלק במיכל. אבל גם אם התחושה האישית שהסוללה האישית מרוקנת, אל תשקעו, שימרו על השמחה, השמש זורחת כל בוקר מחדש.

04.12 אנשים חשים חוסר ביטחון, ואין זה נכון לעודד, או לחפש כיוון חדש, אלה לא יתקדמו לפי הציפיות. היום מתאים ליהנות מהדברים הקטנים, אלה מספקים יותר, אפשר גם שאלה יתפתחו אף יותר מהציפיות. הסיפוקים הקטנים משתלבים בחיי היום יום ומעשירים את השגרה בשמחה.

05.12 הירח בטל היום משעה 07:08 עד שעה 19:07. זה יום מתאים לפסק זמן, אפשר ליהנות מהמתרחש, בלי לצפות להתפתחויות חדשות. אולי כדאי לסגור מעגלים במפגשים חברתיים. האווירה חגיגית יותר, מתאימה למפגשים שאופיים שמח. בשעות הערב, אפשר לתכנן תוכנית לשבוע הקרוב, החשיבה הגיונית יותר. עם זאת, הימנעו מלרדת לצידי הכביש, המשיכו בדרך המוכרת למסע שלכם.

06.12 החוויה של לקום הבוקר להרגיש ולדעת מה אתם רוצים, תעזור לכם לנצל את ההזדמנות המופיעה היום. שיתוף פעולה והחלטות משותפות, משרתות את המטרות שלכם, מבלי שיתעוררו קונפליקטים בהמשך. אתם מסיימים תוכניות כמו שחשבתם עם תוצאות בהתאם. ההתקשרויות אותן אתם יוזמים עתה ישרתו אתכם בהמשך ולא תביטו לאחור בצער או חרטה, זה מרגיש נכון ויביא לצעד גדול קדימה. אל תחפזו לשום מקום, עשו הכל בשיקול דעת, הרגשות גם הם פורחים היום ואמוציות מביאות למחלוקות וכעסים שצצים כך פתאום מעבר לפינה. אל תיתנו לכעסים לנהל לכם את סדר היום. עצרו, סיפרו עד עשר והמשיכו.

07.12 נצלו את הבוקר להניח יסודות לעבודתכם והחלטותיכם. במשך היום משעה 10:56 בבוקר ועד השעה 21:06, הירח בטל, לכן יהיה נכון להמשיך את מה שהתחלתם אתמול. אל תשנו את בסיס התוכניות שלכם, יתכן שבמהלך היום תרגישו שאתם בתוך ערפל מחשבתי, אך אל תיבהלו, זו ההשפעה של הירח הבטל.

08.12 חשיבה שלילית משפיעה על הסביבה. יש בלבול, כך שאל תהיו לחוצים, הניחו לעצמכם להירגע, לבחון את המתרחש כדי לראות מה קורה ונסו להימנע מביקורתיות, מאחר וזו לא מובילה לשום מקום. אתם נקלעים לצומת בה המטרות שלכם מנוגדות, או שאתם נתקלים בהתנגדות והמשמעות תתבטא באנרגיה מבוזבזת. יתכן שתחשבו שמנסים להונות אתכם, אבל זה רק בגלל רגשות מעורבים. עדיף להיות סבלניים, כאשר תרגישו יותר בטוחים תוכלו להתמקד במטרות.

09.12 מצב הרוח עולה ויורד, גם סיטואציות שהיו לכאורה יציבות מתפרקות בפתאומיות. כך שלכל מה שתעשו נסו להכין גם תוכנית אלטרנטיבית, רק במקרה ש... הירח הבטל יתחיל בשעה 12:04 עד שעה 00:47 אחרי חצות.

10.11 אין טעם לחזור ולנסות כל דבר שנתקל בקשיים. בשעות הבוקר יתכנו תככים במקום העבודה. כל דבר שיש לכם ספק, הניחו לו, האווירה האמוציונאלית קרירה יותר. בהמשך זהו יום טוב לשיתופי פעולה ומצבים של אמון הדדי. האווירה נוחה מאפשרת לכם להירגע וזה זמן טוב לחתום חוזים, מבנה הכוכבים הוא חיובי, מתאים להתחלה חדשה, או למו"מ. רעיונות חדשים שצצים ועולים מאפשרים לכם לממש אותם על הצד הטוב ביותר.

כלכלה ושווקים:

ההודעה המפתיעה של הבנק בדובאי, התרחשה כאשר אורנוס עצר, כמה ימים לפני ששינה מגמה בתאריך 01.12. העצירה הזו שמביאה בכנפיה הפתעות מכל סוגים, יכול גם לגרום להלם, לשבירת הסטאטוס קוו ואכן, הודעת הבנק של דובאי גרמה להפתעה.

כאן במדור נכתב בתאריך 06.11.2009 "קיימת סבירות שמנעדים שונים...כוכב וונוס במזל עקרב עם המארס, ובהמשך כירון ובעיקר נפטון, יביאו סקנדלים נוספים בתחום הפיננסי, קרוב לשליש האחרון של נובמבר". המשבר של דובאי בהחלט התרחש לקראת סוף נובמבר. דובאי היא דוגמא של מה שעלול להתרחש בעתיד הקרוב בעוד מדינות בעולם.

כעת בשמים, בנוסף להיבט אורנוס מול סאטורן עד לתאריך 26.10.2010, יש השפעה של הריבוע סאטורן ופלוטו כבר עתה ועד לתאריך 21.08.2010. אלה יוצרים ביחד מבנה לא פשוט של כוכבים, שמפעיל את השווקים וגורם לשינויים לטווח ארוך. אלה המשברים הכלכליים או חובות- גרעון של מדינות שונות בעולם. במובן החיובי, המבנה הזה מביא להמצאות מדהימות בתחום המדע והטכנולוגיה.

בהמשך יגיעו הכוכבים יופיטר ונפטון במזל דלי, מזל אוויר, שמחזק את האינפלציה ומולם נעצר כוכב מארס שיתחיל בנסיגה בתאריך 20.12.2009. זה מחזק את האופטימיות הלא רציונאלית המביאה לעליות גבוהות בשווקים, אך באותה העת יכולה לחזק את המשברים הקיימים, והאופוריה והביטחון יהפכו להגזמה, שבמקום לעודד את התקווה לעתיד, נראה איבוד שליטה, היסטריה ופאניקה.

בימים האחרונים חזרו המשקיעים, למרות הקריסה בדובאי, ובחרו לבטא את הצמידות האופטימית של היופיטר והנפטון שתגיע לשיאה בתאריך 21.12.09. גם כוכב וונוס במזל קשת מחזק את השווקים בזכות האופטימיות ובכלל, הוונוס בקשת שולחת אנשים לצאת ולבזבז. אבל תמיד נזכור שכוכב אורנוס הוא מפתיע בדרכו, ולא ניתן לצפות מראש איך הוא יתנהג בימים הבאים.

הזהב ממשיך להתחזק ומראה שהוא שומר על עצמו גם בימים בהם הדולר קצת עולה. כוכב מארס נעצר בהדרגה בימים אלה וישנה מגמה בתאריך 20.12.09 ובהמשך כוכב מרקורי ייעצר וישנה מגמה בתאריך 26.12, זה בהחלט יכול להביא לשינוי מגמה בשווקים וגם אולי בזהב. אלא שזה מצב זמני (הזהב). כל עוד הדולר ושאר המטבעות, מאבדים מכוחם, הכסף הגדול ילך לכיוון הזהב. אנשים בוטחים יותר בזהב, אולי כי לזהב אין חותמת מדינית כלשהי.

דובאי:

דובאי קיבלה את עצמאותה מבריטניה ביום 02.12.1971. השמש,יופיטר ונפטון בצמידות במזל קשת, המבטאים את החזון הענק להפוך למדינת תיירות, חזון שהתבסס על מקורות הנפט שלהם. כוכב וונוס במזל גדי, הירח במזל תאומים לצד הסאטורן, נתן את הצד המעשי שאיפשר לחזון הזה לקרום עור וגידים.

מבנה ההורוסקופ מעיד על הרפתקאות הנדל"ן שלקחה על עצמה דובאי ואלה הפכו בסופו של דבר לנכסים רעילים ולא ריאליים. ההרפתקאות הארכיטקטוניות הענקיות שלהם, שכולנו ראינו והבטנו עליהם בהשתאות ובהתפעלות בתמונות שקיבלנו דרך הדואר האלקטרוני, נראו הגשמה של הבלתי אפשרי.

עתה הכוכבים סאטורן (התפכחות ומשבר) ופלוטו (חובות) יושבים על הצירים הכלכליים של ההורוסקופ. לאחרונה במדור נכתב שכל מצב שהוא רעוע כלכלית, לא יהיה ניתן להגן עליו עם הגעתו של כוכב פלוטו למזל גדי, ועתה הריבוע עם כוכב סאטורן מביא לקריסה. בנוסף השמש המקודמת בריבוע לאורנוס המקודם, מצביעה על ההפתעה וההלם שליוו את ההודעה של הבנק שם. אלה בעיות שילוו אותם עד אוגוסט 2010.

אבו דאבי ודובאי הן חלק מהאיחוד הערבי, פדרציה של 7 מדינות. יש המצפים שאבו דאבי תכסה את החשבון. אין ספק שמיבנה הכוכבים יביא לבנייה מחדש של הכלכלה שם, אבל במציאות שלהם, הם עדיין לא הגיעו לקצה והמשבר עלול להיות יותר דרמאטי. סביב פברואר 2010, נשמע על עוד קשיים ולמעשה, בחודשים הקרובים יהיה קשה לדובאי למצוא פיתרונות לגירעונות הגדולים. עזרה חיצונית יכולה לעזור במידה מסוימת, אבל התיירות עליה בנו את התוכניות הכלכליות, לא תענה על הציפיות שלהם בעתיד הנראה לעין.

ועוד תזכורת על אירן:

כאן במדור נכתב בתאריך 23.10.2009: "מיקומו של כוכב יופיטר על ציר 1-7 עורר אופטימיות באירן וממשיך להשפיע עד תחילת חודש נובמבר 2009. האופוריה ממשיכה כמה שבועות, אבל אינה מוחקת את החשדנות העולמית מהמניפולטיביות של האיראנים... בהמשך, במהלך חודש נובמבר, התהליכים שהיו עד כה מתחת לפני השטח עולים וצפים למעלה ויעידו על ניסיונות של מניפולציות מצידם של האיראנים , זאת מאחר שכוכב פלוטו משתתף בכמה ממבני הכוכבים… הגעתו של כוכב מארס למזל אריה והחניה שהוא עושה ליד האופק בהורוסקופ הזה, ואחר כך חזרתו על אותן המעלות, מעידים שהבועה המתפתחת עתה, כאילו אירן תחבור ל"כוחות האור", תתנפץ תוך זמן קצר, ובין דצמבר לפברואר 2010 הבעיות יחזרו. המשבר בדעת הקהל הבינלאומית יעלה שוב לכותרות ואירן תשוב להופיע כמדינה עוינת ומחרחרת מלחמה, בסגנון מרושע ואגרסיבי".

אין צורך להוסיף. הכותרות בכל כלי התקשורת בשבוע האחרון כותבים בדיוק את הסיפור הנ"ל ועל דרך ההתנהלות של אירן בראשותו של אחמדניג'אד.

"מעשינו מעצבים אותנו בדיוק כשם שאנו מעצבים את מעשינו" (ג'ורג' אליוט)

בחזרה לארכיון