30.10.2009 - 5.11.2009

השבוע מתחיל באווירת "קוצר רוח" וחוסר הסבלנות משפיע כמעט על כל דבר, על כן היו זהירים בנהיגה, או בטיפול במכשירי חשמל. כוכב נפטון נעצר בתאריך 04.11.09 ויופיטר מתקרב אליו (הצמידות לאורך נובמבר-דצמבר), יש לקוות שלא מדובר בעוד התפרצות של שפעת חזירים או שפעת בכלל. שינוי המגמה גורם למבוכה וקושי להבין מהו כיוון ההתפתחות של האירועים. דברים מתפתחים באופן טיפשי, יש טעויות, אתם שעלולים לשים טפסים בקלסר הלא נכון, או לשכוח את הדברים הכי טריוויאליים, אלא שזהו מצב זמני. שביל נפתח ומפנה מקום לחזון שיכול להתממש בעתיד.

הירח מלא בתאריך 02.11, במזל שור, במולות לכוכב מרקורי, והאסטרואיד סרס ובריבוע לכוכב מארס. מבנה זה יכול להעלות נושאים הקשורים באספקת מזון, או תוכניות, לא ריאליות, לחוקים הקשורים בבריאות או במעמד של ילדים. מבנה זה מתקשר גם לביטחון הכלכלי. יתכן ניסיון לפתור קונפליקטים פיננסיים בתוך המשפחה גם, מה שעוזר לחדש את האינטימיות. יחסי הגומלין בין הורים וילדים בולטים יותר, התקשורת ביניהם מתחזקת וקיימת אפשרות לפתור, באופן חד משמעי, בעיות מתמשכות.

כוכב סאטורן עובר למזל מאזניים ותשומת הלב עוברת למערכות היחסים השונות בחיינו. במהלך השנתיים וחצי הבאות, בהן סאטורן ישהה במזל מאזניים, נלמד אם הזנחנו את מערכת היחסים, איך ומה עלינו לעשות, נלמד לקחת אחריות ולהבין שיש פוטנציאל לשמחה באותם קשרים, בעיקר במערכת יחסים קרובה עם בן/בת זוג. זו תקופה המאפשרת הזדמנות להביא יציבות לתוך מערכת היחסים, היא מאתגרת אותנו להכניס שמחת חיים והנאה לחיינו ויש סיפוק מטיפוח קשרים קרובים עם אחרים. כוכב סאטורן יהיה במאזניים מתאריך 29.10.09 עד 05.04.2012, עם פסק זמן קצר בין התאריכים 07.04.2009-21.07.2010, הזמן בו הוא חוזר לבתולה.

כוכב סאטורן הוא סמל למשמעת ואדמיניסטרציה, ניכנס עתה למקום המסמל איזון והרמוניה. סאטורן מייצג את החוכמה הבינה שאי אפשר לרכוש אותה, היא קיימת או לא קיימת במציאות של כל אחד. הסאטורן המביא שיפוט קר ואובייקטיבי, המבוסס על ניסיון חיים של שופט וותיק במערכת בתי המשפט של החיים. במעברו במזל מאזניים, הוא עוזר להכיר ולתקן מצבים של חוסר איזון, על ידי החזרתו של שווי המשקל לחיים בתכנים מהותיים וחיוניים. במציאות בוחן הסאטורן את המתרחש עם הדרכה להכרה בערכים חדשים, שיתאימו לספר החוקים של מזל מאזניים. ואם עוד לא ידעתם, מזל מאזניים הידוע כמתלבט בתהליך קבלת החלטות, עושה זאת בגלל שהוא מכיל בתוכו את הקטגור, הסנגור והשופט.

30.10 היום יש ירח בטל משעה 06:55 עד שעה 19:57. בשעות הערב, יש רצון לעשות כמה דברים, שאולי לא חשבתם עליהם קודם, אולי קצת פזיזים, אולי מקדימים בעשייה, מה שידרוש מכם לחזור ולטפל אותם נושאים שוב בשלב מאורח יותר. בכל מיקרה מצב הרוח נחמד, והאופי הקליל מכניס בריזה המעוררת אתכם לפעול.

31.10 היו זהירים היום מ"מספרי סיפורים" שכל מטרתם להוליך אתכם שולל. אם אתם חשים ספקות, ויש לכם סימני שאלה, דחו או הימנעו מהתקשרות עם כאלה, כדי למנוע אכזבות. אל תבזבזו אנרגיה במקום כזה, יש לכם אנרגיה חיובית לבלות עם אנשים שאתם אוהבים, בארוחת בוקר, צהריים, או ערב. היכרות חשובה היום תשפיע על עתידכם.

01.11 היום הלשון משוחררת יותר מדי. זכרו שמילה שיצאה מהפה, אי אפשר להחזירה, לכן נסו לספור עד עשר. חוסר סבלנות מאפיין את כולם, אתם דוחפים אחד את השני, בצומת מצפצפים בתקווה שאולי הרמזור יתחלף כבר... הרגישות גבוהה, יש העדפה למפגשים חברתיים, כיוון שאתם לא רוצים להישאר היום בעשייה שגרתית. הירח בטל משעה 15:28 עד למחרת בשעה 02:45 לפנות בקר.

02.11 היום הירח מלא. האמוציות היום חזקות יותר ויש חוסר סבלנות. קשה מאוד לשמור על הגיון בתהליך קבלת ההחלטות, הרגשות משפיעים וגורמים למצבי הרוח להשתנות היום כמה וכמה פעמים. במפגשים בינאישיים, במקום העבודה, או סתם על כוס קפה, יש מגמה לסיפורי רכילות, ולעיתים גם לסגנון שהוא חסר טאקט. קחו בחשבון שמצבים כאלה עלולים לחשוף אתכם כמו בומרנג לאי הבנה ועלבון. מאידך, יש אווירה של חושניות, המאפשרת הנאה ממערכת יחסים אינטימית. צאו לבלות, לראות סרט או לבקר בתערוכה. אולי גם לכתוב שירה.

03.11 אלמנטים קשורים בעבר צצים ומעיבים על מערכת יחסים. המטענים הרגשיים אותם אתם נושאים מחפשים מקום, נסו להשתחרר מאלה היום. יש ניפוץ אשליות ואתם גם מבינים שיש קשרים בחייכם שאינם משרתים אתכם כפי שהיו בעבר. הניחו לכל אלה והמשיכו במסלול החדש שלכם. יש נטייה היום להתלונן על כל דבר שהוא חסר שלמות. האינטואיציה טובה יותר והיא תעזור לכם לנפות את המוץ מן התבן. הירח בטל היום משעה 20:03 עד למחרת בשעה 06:53 בבוקר.

04.11 חוסר שקט עלול להשפיע היום במיוחד האנרגיה בלתי נדלית. יש נטייה היום לדעתנות, והדרך בה אתם מנסים לבטא את עצמכם לא תמיד ראויה. יש מגמה חזקה לנמהרות, התרגזויות וטרוניות, כך שקשה לממש תוכניות, או להוציא לפועל את הדברים שתכננתם. לא מתאים לכם היום לשמוע על גבולות או לאמץ משמעת, הרצון בחופש חזק יותר. יש לכם צורך לחוות סיכונים, שימרו על עצמכם בבקשה, חוסר השקט וחוסר הסבלנות עלול לגרום לתאונות.

05.11 מצב הרוח היום מקסים. אתם ידידותיים, עוזרים וסימפתיים. זה יום מצוין לאלה העוסקים באמנות, קולנוע ונסיעות. מי שיוצא היום לחו"ל ייהנה מהטיול, או מכל מטרה שלשמה הוא נוסע. יש נטייה לשביעות רצון, לשלוות הרוח, הפעילות היום זורמת משולבת באופטימיות. יש רצון לבצע משהו מעשה גדול ולא שיגרתי, האופי היום הוא יותר רוחני, אם כי יש מזל לעסקאות כלכליות הנעשות במהלך היום. התקשורת היום אינטנסיבית, ולאלה מכם שיש אומץ, היום מתאים להתמודד עם אמירת האמת בלי כחל וסרק.

כלכלה ושווקים:

בתחילת חודש אוקטובר, נכתב כאן במדור, שלאורך השנים, אוקטובר אינו החודש שהמשקיעים מסופקים ממנו, מאחר ואינו מניב פירות. אלו המחפשים את התשואה היומית, לא פספסו, מאחר והיו ימים שהפתיעו לטובה. התנודתיות בשווקים התאפיינה בגאות ושפל, כאשר סוף החודש היה לצד של השפל.

למעשה תמונת המצב די מתערפלת, מאחר וכוכב נפטון נעצר לקראת שינוי המגמה בתאריך 04.11. אופיו של כוכב נפטון גורם לאשליה, בנוסף נפטון ה"שולט" על הים, מסמל גם רכילות, שמועות, נוכלות, רמאות וחיפוש אחר המצב האידיאלי, או אחר חזון רוחני, כך שהשימוש במושגים של גאות ושפל בימים האלה וגם בשבוע הבא, אינו מיקרי. כוכב נפטון גורם לשווקים לנחות. במציאות, מגיע המפגש הראשון בין הסאטורן והפלוטו בתאריך 15.11 ומבנה זה ישפיע כמו צלצול שעון מעורר. בשבוע האחרון השמש עברה ממזל מאזניים ההרמוני למזל עקרב, מסע שהתחיל עם הרגשה לא נוחה, מאחר ומזל עקרב הוא תובעני, דורש אחריות ומחויבות. מזל עקרב, הוא סמל להנהלת חשבונות, מיסים, חובות לצד הבנה שיש ל"הקריב קורבנות" במטרה לאזן את התקציב (אישי או מדיני).

אי אפשר להתעלם מהמפגש החוזר בין הכוכבים יופיטר ונפטון, המתפתח לאורך החודשים נובמבר-דצמבר 2009. כך שהאווירה האופטימית שליוותה את השווקים בין החודשים מאי לאוגוסט, חוזרת. במהלך נובמבר 2009 צפויים שילובים של שמחה ועליזות, לצד רצינות וכובד ראש. יתכן שעד אמצע החודש השווקים יהיו מניבים יותר, ואחר כך יגלשו שוב. למרות האופטימיות והכותרות שארה"ב יצאה מהמשבר, המבנה של הכוכבים אינו מאשר זאת. כוכב פלוטו העובר במזל גדי, עוד לא סיים את ה"פוליש". מחיר הנפט צפוי לרדת שוב בהמשך. כוכב אורנוס חוזר כעת לאותו מקום בו היה כשמחירי הנפט נסקו מעלה, אבל אחרי שישנה מגמה, ויתקדם לקראת סוף מזל דגים, מחירו ירד.

אצלנו:

הביקורת שנשמעה לאחרונה על התנהלותו המוסרית והאתית של אהוד ברק, הובילה אותי לבחון את המפה המשותפת (קומפוזייט), של אהוד ברק ומדינת ישראל.

מיבנה הכוכבים המתמשך, הוא חיובי. ממשיך ומשפיע עד חודש מרץ 2010. אלה כוכבים המעידים על היכולת שלו לשמור על מעמדו במרכז הממשלה, בצומת המרכזית בה מתקבלות ההחלטות האסטרטגיות. כך שברק שומר על מעמדו לפי שעה, עם מרחב ראוי בו הוא יכול לבטא את כישוריו. הכוכבים מעידים על הפרגון והערכה שהוא מקבל על תיפקודו כשר. בתמיכה ושביעות הרצון מרוב האוכלוסייה.

אולם לתוך מיבנה הכוכבים הנ"ל ניכנס בהווה ומשפיע כוכב סאטורן, עד אמצע חודש דצמבר 2009, והמשמעות היא שישנם מצבי מחלוקת זמניים שאינם ניתנים לפיתרון. הקושי קיים. הראייה אובייקטיבית ומכירה במגבלות היכולת האישית של ברק בתקופה זו. זהו מצב המעורר ביקורת ומערער את האמון והביטחון ביחסים בינו ובין המדינה. אלה ימים של עימותים והרגשה שלו שהוא ניצב "לבד". אולם עם כוכב סאטורן על ציר 1-7, הוא מצידו מעמיד גבולות, לא מוכן לקבל את הלחץ. האכזבה שלו קיימת. במצב הנוכחי, ברק לומד לחיות ללא ציפיות ,אלא רק מעצמו. הסבלנות בימים אלה משתלמת. על ברק להבין שבימים כאלה חשוב לבנות ערוצי תקשורת לליבון אותם המצבים שמעוררים את המחלוקת.

הסיפור הוא שבין החודשים מרץ-מאי 2010, כוכב אורנוס ניכנס לתמונה ועלול לערער את מערכת היחסים של אהוד ברק ומדינת ישראל, וזה עלול לגרום למשבר.

במפת השילוב המקודמת של מדינת ישראל ואהוד ברק, יש גם סימנים לחוסר יציבות, שעלול להביא לניתוק בקשר שלו כשר הביטחון, החל מהחודשים מרץ -אפריל 2010. גם במפת השילובים המקודמת שלו עם מפלגת העבודה מתפתח תהליך, שעלול להביא לניתוק שלו מהמיפלגה בשלב מאוחר יותר.

האם יהיה זה משבר זמני או קבוע? נמשיך לעקוב.

" לכל יום מחשבות, מילים ומעשים המיוחדים לו, קשוב להם" (רבי נחמן מברסלב)

בחזרה לארכיון