23.10.2009 - 29.10.2009

המפגש בין כוכב נפטון לאסטרואיד ווסטה, בתאריך 29.10, עלול להוציא לאור פרשייה נוספת בנוסח מיידוף. האסטרואיד ווסטה, מסמל ביטחון והשקעות, ובקשר עם כוכב נפטון הוא עלול לחשוף עוד סקנדאל.

כוכב מארס עבר למזל אריה ויבנה, במהלך השבוע הקרוב, מנעד לשמש במזל עקרב, מצב שיוצר אווירה של עימות, וויכוחים ופעולות איבה. מבנה הכוכבים יגיע לשיאו בתאריך 29.10 ועלול להצית את הטמפרטורה, הנטייה היא להתרגז מהר מדי, אבל תגובה מהירה והחלטית תניב גם תוצאות טובות יותר.

המעבר של כוכב סאטורן במעלות האחרונות של מזל בתולה, לפני שהוא עובר למזל מאזניים, יוצר סוג של מועקה לא מוגדרת. כוכב סאטורן עובר למזל מאזניים בתאריך 29.10 וידגיש את הערך של חברות ודיפלומטיה, נימוסים ותרבות בשיח הבינאישי והחברתי. קיימת תקווה שהמעבר הזה יביא שיעור לאנושות ולפוליטיקאים, ויסייע להם ללמוד את חשיבותם של שיתוף פעולה, מציאת דרך הפשרה ופיוס בעולם כולו.

כצפוי, אנו ממשיכים לחוות את מצב הכוכבים הממשיך להביא לאירועים משמעותיים שישפיעו על העולם בשנים הבאות.

הריבוע שיבנה בין הסאטורן והפלוטו במהלך החודש הבא, משפיע על ההרגשה שיש קונפליקט בסיסי, בין הרצון ליציבות והרצון לשנות בדרך יותר יסודית. בימים הבאים יתאפשר לכל אחד מאיתנו להבין למה אנחנו מצפים מעצמנו בתוך התהליך הצפוי. האידיאל יהיה בניסיון לשלב בין השינוי והקונסרבטיביות.

23.10 הירח בטל היום משעה 08:37 עד שעה 08:39. (אין טעות!). היום נחמד לפעילות המקדמת את תוכניותיכם. מתאים לחתימת חוזה או הסכם שישרת אתכם לטווח הארוך. אם יש משהו שאינו לרוחכם, הניחו לו. אתם בוחנים כיוונים חדשים ובוחרים את אלה שמתאימים לכם, נכון לבדוק את שיתופי הפעולה. פתיחות לצד קלילות תביא היום להתפתחויות רצויות.

24.10 היום אתם עלולים לבחור בכמה כיוונים מנוגדים, מה שגורם לבזבוז אנרגיה. הרגשות היום קצת מעורבים. המתינו לנתיב בו תרגישו שאתם צועדים בביטחון. היום שבת, תנו לעצמכם לנוח. לאלה מכם שיש חלום או שאיפה, ספרו על כך ותופתעו משיתוף הפעולה וההבנה של הקרובים אליכם.

25.10 היום מתאים להוציא לפועל כמה רעיונות שאופיים הרפתקני, אבל הכל במידה, אל תגזימו או תקצינו. תפגשו בחוויות והתנסויות חדשות, חלקן יישארו איתכם לזמן ארוך. רעיון שניראה היה מעניין, מכיל בתוכו חוסר הבנה ואינו מעשי. מחשבה שנייה תמנע בעיה אחר כך. אל תאמינו לכל מה שמספרים לכם, אבל אל תיכנסו לעימותים מיותרים. הירח היום בטל משעה 20:04 עד שעה 21:08.

26.10 אל תמהרו בבחירות שלכם היום. הרכישות היום פזיזות והרגשות ישתנו במהלך היום. התחייבויות אותן תעשו היום, תשפענה על האווירה, לכן שימרו על סבלנות בכל מצב אליו אתם מגיעים היום ונסו להתמקד במטרות שלכם. הנושא החברתי יהיה מוצלח היום, בעיקר בשעות הערב, גם פגישות רומנטיות יענו על הציפיות.

27.10 יום פורה עם פוטנציאל להתפתחות רעיונית, שתבשיל למעשה. ההומור ישפיע על מצב הרוח, אתם צוחקים או שרים. קשה לשמור היום על פורמאליות, כך שעדיף שתצאו למפגשים חברתיים, לטיולים בסביבה הקרובה.

28.10 יום טוב לבטא את עצמכם עם רגש, לשכנע את מי שצריך ולדעת לקבל תגובה בהתאם. הירח בטל היום משעה 09:20 עד שעה 09:45. מצבים שמתפתחים היום יהיו בהירים, מאחר ואתם משלבים בין הגיון ורגש. למרות שיש סיטואציות המשלבות מאבקי כוח מאחורי הקלעים, התקשרויות שיעשו היום ישרתו אתכם לטווח ארוך, כך שנכון לצעוד היום לכיוון העתיד.

29.10 קל להיכנס היום לחיכוכים. אל תבחרו מטרות חדשות בפזיזות. נסו למתן את עצמכם בשיקול דעת, בלי לבזבז אנרגיה סתמית. השיעור אותו תלמדו היום יהיה בעל ערך, על כן כל החלטה שתעשו רצוי שתהיה שקולה. ההבחנה בין טוב ורע מתבקשת וזו תעזור לכם לצעוד בדרך הבטוחה לבחור את המטרות הבטוחות שיקדמו אתכם.

כלכלה ושווקים:

על פי רוב חודש אוקטובר אינו מספק פעילות כמו שהמשקיעים אוהבים, אך הגלים בשווקים מפתיעים גם לטובה, למרות שעדיין לא פותחים את בקבוק השמפניה. גם הדולר אינו מפתיע. וכפי שכבר נכתב כאן, אם לא תעשה פעולה משמעותית מצד הפדראל רזרב, על מנת לחזק אותו, הדולר עלול להמשיך לאבד מכוחו.

כוכב פלוטו במזל גדי מתקשר בעיקר לריבית הנמוכה, שיש לה השפעה הרסנית על החוסכים, בעיקר אלו שתכננו לחיות מהריבית בגיל הזהב.

פלוטו, שעובר קדימה ואחורה על כוכב וונוס בהורוסקופ ארה"ב, הוא האיום על ערך הכסף ועל יציבות הדולר, עד כדי כך שיש מדינות, כמו סין, שמסמנות לאחרונה סימן שאלה למעמדו של הדולר לטווח הארוך. כוכב פלוטו יגיע גם למולות עם כוכב יופיטר באותה מפה. מעברים של כוכבים כמו נפטון, אורנוס או פלוטו לכוכבים וונוס או יופיטר הם מבנים קלאסיים המסמלים פשיטת רגל באסטרולוגיה. אמנם, אין זה אומר שבהכרח זה מה שקורה תמיד, אבל אם המדיניות בארה"ב תמשיך בתהליכים הנוכחיים ותרחיב את הגרעון, הם מעלים את הסיכון ואז הפוטנציאל, שהתסריט הנ"ל אכן יתרחש, הוא גבוה. ההורוסקופ של הבורסה בניו יורק, עם כוכב המסחר "מרקורי" במעלה 23 במזל שור, במנעד באותה מפה לכוכב פלוטו ב- 23 מעלות במזל דלי. כוכב נפטון מטייל על כוכב פלוטו, ועוזר ל"בועה" לפרוח. גם הצטרפות של כוכב יופיטר בימים הקרובים אל כוכב נפטון באותו מסלול, במזל דלי, עוזרת לשפר את מצב הרוח, מאחר והאופוריה שהייתה בחודשי הקיץ חוזרת, וכך גם התגובה של השווקים. התחושה היא שהצמידות הזו התמקמה בתוך ההורוסקופ ומניעה את כל העולם. נכון שהמשקיעים מודדים את העסקים לפי תנודות הגלים הגבוהים ואינם מודעים למבנה שעומד להתפתח בין הסאטורן לפלוטו, ויגיע לשיאו בתאריך 15.11.2009 ואז תידרש זהירות. נכון שלא כל היבט נכתב באבן ולעיתים יש צורך לחכות לעוד כוכב שיצית את התהליך, אבל כדאי לזכור שהקשיים עוד לפנינו.

ההסכם "הדיפלומטי" עם אירן לאן?

במהלך החודש האחרון, מאז החשיפה של הכור בקום, מתנהל מהלך שמטרתו "להוריד" את אירן מהמרוץ להעשרת אורניום.

מיקומו של כוכב יופיטר על ציר 1-7 עורר אופטימיות באירן וממשיך להשפיע עד תחילת חודש נובמבר 2009. האופוריה ממשיכה כמה שבועות, אבל אינה מוחקת את החשדנות העולמית מהמניפולטיביות של האירנים. האווירה באירן ממשיכה לעורר אי אמון ובהמשך, במהלך חודש נובמבר, התהליכים שהיו עד כה מתחת לפני השטח עולים וצפים למעלה ויעידו על ניסיונות של מניפולציות מצידם של האירנים, זאת מאחר וכוכב פלוטו משתתף בכמה ממבני הכוכבים.

בהנחה והשעה של ההורוסקופ של אירן החדשה נכון, יתכנו גם מאבקי כוח בתוך המדינה, ול"תערובת" מתווספים גם הכוכבים סטורן ופלוטו, הצובעים גם הם את התחושה של חוסר בהירות היוצרת גם חשש ואי נוחות.

הגעתו של כוכב מארס למזל אריה והחנייה שהוא עושה ליד האופק בהורוסקופ הזה, ואחר כך חזרתו על אותן המעלות, מעידים שהבועה המתפתחת עתה, כאילו אירן תחבור ל"כוחות האור", תתנפץ תוך זמן קצר, בין דצמבר לפברואר 2010 הבעיות יחזרו. המשבר בדעת הקהל הבינלאומית יעלה שוב לכותרות ואירן תשוב להופיע כמדינה עוינת ומחרחרת מלחמה, בסגנון מרושע ואגרסיבי.

כוכב סאטורן, ייעצר בסוף חודש נובמבר עד אמצע חודש פברואר 2010 ויהיה במנעד לכוכב וונוס במפה של אירן, דבר שיכול להעיד על כך שהאזרחים שם מאוכזבים ואולי גם דואבים, בגלל אירועים המתרחשים בחודשים הנ"ל. בחודש פברואר 2010 יעלה מפלס המתח עם מעברו של כוכב אורנוס על כוכב מארס בהורוסקופ של אירן ובהמשך, ישנם מבנים נוספים המשפיעים עד אפריל 2010, ולסירוגין עד מאי 2011. כל אלה "מתגברים" את העמדה והסגנון הלוחמני של האירנים. אם כי האינטנסיביות נראית חדה יותר בין דצמבר 2009 עד פברואר 2010.

יתכן שהמתחים המופיעים על הורוסקופ של אובאמה, באותו לוח זמנים (נובמבר 2009-פברואר 2010 ), נובעים ממשבר במדיניות החוץ שלו, האכזבה שדרכו לא מתקבלת, וזה ידחוף אותו להתנהגות יותר אסרטיבית.

"בכוחו של אדם להפוך מבוי סתום לפרשת דרכים" (אי"ה=אברהם יצחק הכהן קוק)

בחזרה לארכיון