16.10.2009 - 22.10.2009

מולד ירח צפוי בתאריך 18.10, מבנה הכוכבים בזמן הזה מצביע על חיפוש אחר תהילה כבוד ואור, במובן של ידע. אלה ימים טובים לתפוצה של מגוון נושאים, תקופה טובה להעביר מסרים להתקשר עם אנשים או לקדם מכירות. נקבל גם מידע על התפתחויות חדשות, אירועים שיתחילו עתה ויחשפו סיפורים ומידע שישפיעו על מהלך החודשים הקרובים לסירוגין, עד ספטמבר 2010.

עוד מבנה מעניין מתרחש באותו היום, שממקד אנרגיה של ליקויים. ראש/זנב דרקון יהיו בריבוע לשמש, אירועים מאותגרים בעת הזו, כך שאפשר לצפות להתפתחות אירועים משמעותיים המרחשים בזמן הזה.

ברמה האישית זה הזמן וההזדמנות לקבל יותר מידע אודות רצונותיכם, מה יש בכוונתכם לעשות בעתיד. אין כאן רע או טוב, זה הזמן לבחור. הרמז הוא בהיבט הנחמד בין המרקורי והמארס, הרומז לנו שהרעיון שלכם יהיה מבריק.

עוד מנעד פחות נעים, בלשון המעטה, יהיה ביום שבת, בין המארס והפלוטו, שיש לו היסטוריה של נפיצות ודראמה. אפשר לצפות לסצנות דרמאטיות בבית, מלחמות על תשומת לב וכדאי למצוא את הדרך לפשר ולקטוע מהר את המתח. נסו למצוא את המילים והביטויים השכליים והרציונאליים, כדי להשתלט על האגו שיתעורר.

המעבר של כוכב מארס למזל אריה, ראוי לתשומת לב, מאחר ובהמשך הוא יהיה בנסיגה החל מהתאריך 20.12.2009 עד 13.03.2010. כדאי להביט על האירועים אישיים מהיום עד סוף הנסיגה, מאחר ובנסיגה האירועים הללו יעברו בחינה מחדש בדרך משמעותית ומעמיקה יותר. תיפגשו אירועים שחלים לאורך התקופה הזו שוב, מנקודות מבט חדשה, כאשר המארס יחזור להילוך קדמי, אז הכיוון יהיה ברור יותר.

כוכב וונוס במפגש עם פאלאס בתאריך 21.10 יביא ליצירתיות מחשבתית, שתשפיע על עיצובים ודגמים חדשים בתחומי האופנה.

השמש העוברת במזל מאזניים מסמלת שלום, הרמוניה והדדיות, אלה מכם העוקבים אחר החדשות הבחינו בודאי שהדיפלומטיה צברה תאוצה בשבועיים האחרונים והפריצה המשמעותית היא הסכם שלום בין תורכיה וארמניה, בניצוחה של הגברת קלינטון. אומנם המשוכות במערכת היחסים עדיין לא נעלמו, אך מאידך, כמה נעימה המחשבה שיש תקווה לסיים מצבים של עוינות קשה ושהעוינות אינה חייבת להיות נצחית.

כוכב מרקורי עבר למזל מאזניים והיה זה שעזר לתקשורת שבמרכזה הרצון לחפש את שביל הזהב, הבעיה היא שכוכב סאטורן יגיע בתאריך 29.10 במזל מאזניים לאותן המעלות בהן היה המרקורי בזמן החתימה, האם הוא יאפשר לקדם את התהליך או יציב סימן שאלה חדש, האם הוא ירכך את האתגרים הצפויים כשכוכב סאטורן יהיה בריבוע מדויק לכוכב פלוטו, מנעד שמשמעותו משבר?

כוכב וונוס שהגיע למזל מאזניים, מזל של אהבה ואוהבים. במזל מאזניים זה המקום לשלום ודיפלומטיה, המעלימים את הביקורת והעולם נחמד יותר, פחות נשכני.

16.10. האווירה קרירה היום. בפגישות אליהם אתם מגיעים עם רעיון מעניין, אתם נתקלים בחוסר התלהבות. אל תופתעו. כדאי לבחון תחילה את כיוון הרוח ואל תמהרו להחליט או להסיק מסקנות. כל אחד לוקח את עצמו ברצינות רבה מדי, אל תעשו אותו הדבר. המשיכו לצעוד בקצב שלכם. הירח בטל בין השעות 12:17 עד שעה 12:29. (נכון רק 12 דקות). בכל מצב אליו נקלעתם, ואתם חשים ספקות לגביו, עשו צעד לאחור, תנו לאחרים לבזבז את זמנם.

17.10 מצב הרוח עולה ויורד, אבל בדרך כלל התחושות חזקות ועליזות. אפשר להפליג על הגלים האלה, גם אם לא נולדתם מלחים, היסודות שמנחים אותם היום יהיו חזקים ויביאו תמיכה הדדית. מערכות יחסים שהקשר הראשוני מתחיל היום, יהיו מבוססים על רגשות טובים, חברות אמיתית וקל לכל אחד לראות את שני צידי המטבע, נסו לזכור זאת בתקופה הזאת. במערכות קיימות, קל להתגבר על הקושי, לבטא רגשות בלי צורך להשתמש במילים. האנטנות האינטואיטיביות מורמות היום, כך שכל אחד מקבל פרספקטיבה טובה על המתרחש. כל פרויקט שמערב אינסטינקטים ודמיון הוא חיובי, לכו עם תחושות הבטן שלכם, זה המדריך הטוב ביותר עתה.

18.10 הירח בטל משעה 07:32 עד שעה 16:23. היום מולד ירח, הרגשות מתעוררים, האינטנסיביות חזקה ומחייה מחדש את חיי האהבה, החושניות שמוכרת לכם מהעבר חוזרת. יש מגמה לשתף אחרים במה שאתם מרגישים, אבל אל תחזרו על עצמכם שוב ושוב. גם במישור החברתי יש נטייה לצאת מהשבלול, להגיע למקומות חדשים ומפתיעים.

19.10 תחושה של כוח מניעה אתכם, בלי שתצטרכו "לעבוד" מאחורי הקלעים. אתם חווים תחושה של הצלחה, בלי להיכנס לתחרויות וקונפליקטים. קל היום להיפגע רגשית ואתם עלולים למצוא את עצמכם מסתובבים בתוך מעגלים אינסופיים עד שאתם נופלים. נסו לשבור את המעגל המיותר הזה, צמצמו את המעברים המתסכלים מתקווה לאכזבה, מחר שוב זורחת השמש.

20.10 יש מגמה להציב גבולות היום ולשמור על הפרטיות. עולות יוזמות יוצאות דופן לצד מעורבות אישית בפרויקטים ייחודיים, זה המן להעיז להקשיב, לפקוח עיניים ואפילו לטעום. יתכן שאתם חווים "בלגאן" רגשי, בלי כוונה או בגלל מטרות מנוגדות. הסתבכות עלולה להפוך כדור שלג, כך שההמלצה היא לעצור מיד כל התפתחות בכיוון ולנסות לברר את הסוגיות שגרמו לכך. הימנעו היום מהתחייבויות ארוכות טווח. יתכן שהאווירה עגמומית יותר, אבל לא מדובר באי נעימות. הירח בטל היום משעה 20:48 עד שעה 22:49.

21.10 היום ומחר הם ימים טובים להסכמות. מצב הרוח חיובי יותר, יש רצון לשתף את בן הזוג במטרות המשותפות. אולי תצאו לארוחת בוקר משותפת, או ארוחת ערב אינטימית. האמון הדדי עוזר במיוחד, יש אנרגיה טובה לקדם תוכניות, כל צעד שתעשו מבטיח לכם שאתם עולים על המסלול הנכון כדי להגיע ליעד המשותף.

22.10 התחושות הטובות ממשיכות, הרגשות חמים, התקשורת טובה במיוחד, האהבה פורחת, העריכו את מה שאתם חווים היום. הדברים הקטנים האלה הם שבונים את החוויות בחיים, השקיעו גם בדברים הקטנים, אלה תמיד יחזירו לכם חיוך בשעת הצורך. המסלולים היום חלקים יותר, הבנה הדדית בונה ומשרתת אתכם לטווח ארוך. הישארו בצד הקונסרבטיבי והמשיכו בדפוסי פעילות מוכרים, מאחר ולאלה יש יותר פוטנציאל עתידי.

כלכלה ושווקים:

כוכב סאטורן יוצר ריבוע מדויק בחודש הבא עם כוכב פלוטו, אבל הרטט כבר החל להשפיע. הקונפליקט הבסיסי הוא בין הרצון ליציבות והרצון לשינוי. זה מרמז על בעיה המביאה לוויכוחים ודיונים לגבי ההתנהלות הכלכלית בעבר, בהווה ובעתיד. יש ניסיונות לחזור ל"נורמליות", אבל לא ניתן יהיה להתעלם ממה שקרה, מהעוצמה והטלטלה, ונתוני האבטלה בעולם. המבנה הזה יכול להצביע על כך שבעולם הגיעו לתחתית של המשבר ומכאן יש ניסיון לתקן, בעזרת פיתרונות ריאליים לטווח הארוך, או שעלול להיות שינוי משמעותי שיגרום להאצת המגמה והמפולת תקבל גוון נוסף ותמשיך, בעיקר בגלל שלא טיפלו בשורש הבעיה שהביאה למשבר הפיננסי.

מצבו של הדולר ממשיך להיחלש, לא רק בישראל, אלא בגלל המגמה העולמית. סימן השאלה מתעורר בנושאים הנ"ל, האם יהיו יוזמות חדשות בחודשים הקרובים של שר האוצר האמריקאי והנגיד שם בשיתוף פעולה עם הפדראל רזרב, בכדי לשפר את המצב? המנעד המדויק בין הסאטורן והפלוטו שיגיע במהלך חודש נובמבר תובע את זה.

מבנה הכוכבים על מפת המדינה שלנו, מעיד על המשך התפתחות כלכלית וכמו שכבר ניכתב כאן במדור כמה פעמים, המצב הכלכלי כאן ימשיך באלכסון כלפי מעלה. המסע של כוכב יופיטר במזל דלי מואץ לקראת כוכב נפטון, וזה כמובן ישפיע על השווקים שיחייכו בירוק, ויחזירו את האינפלציה לכותרות, בעיקר בנובמבר דצמבר הקרובים. בתאריך 14.10 עברה הוונוס למזל מאזניים ותהיה שם עד 07.11, עליות ושיאים חדשים יכולים להתרחש במסגרת הזמן הזה, אבל יש כמה מגמות מעורבות שעלולות להשפיע. כך שבשלב המוקדם אולי דשדוש, אבל רוב המגמות מעידות על התפתחויות חיוביות במהלך החודש. המשיכו לשמור על ערנות.

אצלנו:

כוכב מארס עובר למזל אריה בתאריך 16.10.2009 וישהה בו עד לתאריך 07.06.2010, תקופה שהיא ארוכה יחסית.

הדגש הוא על כל התהליך, מאחר והמארס יהיה בהמשך בנסיגה. מעכשיו הוא מתקדם עד המעלה ה-19 ואחריה, יתחיל בנסיגה חזרה עד המעלה הראשונה, על כן כל התקופה עד לתאריך 20 בדצמבר 2009, יהיה מעניין לעקוב אחר ההתפתחויות כאן באזורנו, מאחר ואותן מעלות יזכו לביקורו של המארס 3 פעמים, חזרה שאופייה ירידה לתכנים במימדים עמוקים יותר.

השפעת מארס החלה בתאריך 11.10.2009 על הורוסקופ מדינת ישראל, כבר במעלות האחרונות של מזל סרטן, וכדרכו, כוכב מארס פוגע ריגשית, כאילו מישהו תקע לנו סכין בלב. העובדות הן שמדינת ישראל נפגעה, בעיקר רגשית, מהודעות שהתלוו לדו"ח של השופט גולדסטון, או מההצהרות של תורכיה שנחשפה כמדינה עוינת לנו. אחרי הפגיעה, התגובה של כוכב מארס הייתה תקיפה, נקטו יוזמה, גם אם זה כרוך בחיכוכים. אומנם אי אפשר לקנות מעמד בעולם עם המארס, אבל הדרך בה הגיבו מיד משרד החוץ, מחלקת ההסברה וחלק מהמנהיגים למקטרגים, מביאה הערכה למדינה ומחזקת את עצמאותה.

יש עמידה תקיפה על עמדות להוכיח את האמת והצדק, כפי שמדינת ישראל רואה את הדברים. על פי רוב, זה יביא אותנו למקום חדש. המקום הרגיש הזה יזכה לביקור חוזר של כוכב מארס במרץ 2010, אפשר לצפות לביקורת נוספת שמטרתה תהיה שוב לפגוע בתדמית של המדינה.

מבנה הכוכבים, על ההורוסקופ של מדינת ישראל, מבטיח שעכשיו ובעתיד, כל נושא ההסברה והוצאתו של הצדק לאור, יקבל מקום של כבוד בפעילות יזומות של מוסדות הממשלה מול העולם ונקבל תהודה ראויה לעומת העבר. בקיצור, לא ישתקו יתגוננו או ימרחו, אלא יפעלו בתקיפות כמו שראינו בימים האחרונים, מול תורכיה או דו"ח גולדסטון וכך גם התמונות האחרונות שהראו לעולם את הפרות ההסכם 1701 של החיזבאללה.

בהורוסקופ של מדינת ישראל מזל אריה דומיננטי, ומסמל את הסטאטוס של המדינה. כמו כן, במקום הזה נמצאים הירח, המסמל את העם, סאטורן ופלוטו, ולבסוף כוכב מארס על מעלת המלכות במזל אריה.

בשנים 2005-2006 עבר כוכב סאטורן במזל אריה והביא בשלב הראשון את הפינוי וההינתקות מגוש קטיף, כדי למצוא חן בעיני אומות העולם, (כוכב סאטורן עבר על הירח). אחר כך נחטפו החיילים גלעד שליט, ה' ישמרהו ויצילהו, גולדוואסר ורגב הי"ד ואז פרצה מלחמת לבנון השנייה. דרך אגב, בתקופה ההיא, כוכב מארס היה במזל אריה!

מחשבות אסטרולוגיות נוספות על המארס המגיע למזל אריה:

כוכב מארס בנסיגה, בעיקר "מסובב" את הראש של הגברים בחיינו. האזהרה היא בעיקר לקוראים שהם גברים. כדאי לשים לב למה שקורה בחייכם בשבועות הקרובים עד לתאריך 20.12. המארס ידגיש את הנושא שאתם רוצים להתקדם איתו, כדאי לבחון אותו אחר כך, ולא להתעלם מההשפעה הריגשית. הבעיה המוזרה שתהיה לגברים תתבטא בחיפוש אחר כיוון, גם אם לא יודו בכך. האנרגיה של מארס היא נוקשה, הצורך לבחון מחדש מצבים מגיע בעיקר כשיש אובדן אסטרטגיה. מארס מטבעו הוא פזיז ועם הנסיגה, הוא מאבד מכוחו, על כן אין זה הזמן להתחיל עסק חדש, פרויקט חשוב וכד'. האנרגיה הגאה של מזל אריה המופיעה תמיד עם עוצמה והעזה. השילוב עם המארס בנסיגה, יוצרת תמונה לא נוחה, כך שאל תצפו להסתערות קדימה. ההמלצה היא לבדוק מי נוקש בדלת בזמן שהמארס מגיע למזל אריה. כוכב מארס במזל אריה הוא אנרגטי מאוד, אוהב את ההצגה והדראמה המשולבים במזג סוער. יש לו פוטנציאל של לוחם גדול, הנלחם ללא הפוגה, אבל נא לזכור שגם אם הכעס נכון וצודק, האמוציות הנושאות את הלוחם פוגמות ביכולתו לראות נכון את המציאות ומקשות על שיקול דעת נבון. האריה זקוק לחנופה, הערצה ושבחים ובזמן הנסיגה, התסכול שלו עלול לגרום לו להצטנף...

אלה מכם שנולדו עם הוונוס בנסיגה ועדיין פנויים, ימצאו את אהבת חייהם בזמן שהמארס יהיה בנסיגה.

"לכל יום מחשבות, מילים ומעשים המיוחדים לו, קשוב להם" (רבי נחמן מברסלב)

בחזרה לארכיון