9.10.2009 - 15.10.2009

מצב הכוכבים הנפרש בפנינו בימים אלה מניב כמה אירועים משמעותיים שיעצבו את העולם במהלך השנים הבאות.

ההשפעה של כוכב פלוטו מביא צלילה לתוך תהומות הנפש ובתקופה הבאה נשמע סיפורים מפתיעים של יציאה מ"חושך לאור". על חלקם כבר שמענו לאחרונה, כמו חשיפת "הסוד" על הכור בקום, שבאירן, או הפרשיה של המנחה דויד לטרמן (עליו ארחיב בהמשך הכתבה) ואפשר להיות מוכנים לעוד פרשיות בכל הנושאים , כאלה שיוצרות כותרות.

כוכב מרקורי הוא השליח, שבסיפורי המיתולוגיה היה אחד מחמשת האלים והיה יכול להיכנס אל השאול לבקר את פלוטו, ולצאת משם. המפגש בין הכוכבים מספר לנו שאנחנו נגיע למקומות מפחידים, כאלו שלא רצינו להיות בהם, אבל נצא משם ונחזור עם מידע חיוני. זו תקופה בה כל אחד מאיתנו זוכה להכרות עם רעיונות "אחרים", היכולים להביא מהפך לכיוון הרצוי יותר.

כוכב יופיטר משנה מגמה בין התאריכים 14.10- 13.10 במעלה ה-17 במזל דלי. יופיטר הרמוני לשמש במאזניים וגם האסטרואיד ווסטה משפיע, וכך שהימים האלה הם נפלאים להתפתחויות רעיוניות, המתפשטות כהרף עין לכל מקום בעולם (זה כוחם של מזלות האוויר). אלה ימים טובים להתחלת פרסום חדש, מסע מכירות בכל תחום והזדמנות לקבל תמיכה חיובית לרעיונות שלכם. ברמה האישית, כוכב יופיטר מסמל הזדמנות ומזל. הוא מעודד התפתחות והבנה, העוזרת לקבל משמעות לחיינו, כך שתוכלו לצפות לתחושה של רעננות ושחרור.

כוכב ונוס ירקוד עם האורנוס ועם המארס, מערכת יצירתית מתעוררת די פתאום. המשיכה למין השני לא תהיה בשליטה, אך זה לא מבטיח שהעניין החדש הוא נכון לכם. סוף השבוע יהיה מאופיין יותר בריגושים, אבל זמניים מאוד.

בתאריך 15.10 תעבור הוונוס למזל מאזניים ותהיה במנעד לא קל עם פלוטו. האינטנסיביות תביא לאמוציות בעוצמות גבוהות, העלולות גם לקבל פן נגטיבי. תנאים לאופי מערכת היחסים עלולים ל"שבור" אותה, לכן היו ערניים אם ה"ביחד" חשוב לכם. קינאה ורכושנות יעלו את מפלס המתחים הבינאישיים. אהבות חדשות בהשפעת וונוס ופלוטו, הן על בסיס משחקים פסיכולוגיים ומאבקי כוח מניפולטיביים ורצוי לבדוק מה גרם לרצון להיות יחד.

בימים אלה חסרים כוכבים במזלות האש, גם כוכב מארס שהוא כוכב המסמל אנרגיה, מוטיבציה וכוח רצון לפעול, נמצא כעת במזל סרטן (מזל מים) עד לתאריך 17.10, כך שחסר בזמנים האלה הכוח המניע. אנו נמצאים בתקופה של רגשות ורעיונות, וכל פעולה שנעשית היא איטית יותר. זה אולי לא בדיוק מה שאנו רוצים וקיימת ביקורת אשר מגיעה מתוך הצורך בשלמות, אך הדרישה היא גם מעצמנו, כל עוד המרקורי והוונוס נמצאים במזל בתולה.

בנוסף לכוכב מארס במזל סרטן, נמצא שם גם זנב הדרקון, המחדד את הרגשות וגורם לתחושת חוסר אונים. אפשר גם שהתגובות הרגשיות יהיו קיצוניות יותר עד לתאריך 16.10. נסו להימנע מפעולות המבוססות על אמוציות טהורות, זה בדרך כלל לא מוצלח.

09.10 הרגשות היום עולים ויורדים, כמו בתוך סירה השטה בין הגלים הגבוהים. כל פרויקט שמתחילים אותו היום יהיה על בסיס מוצק ואתם יכולים לזכות בתמיכה. הבעיה עלולה להתעורר אם יש לכם כמה מטרות, שלא תמיד משתלבות זו עם זו ויוצרות ניגודים, כך שבמצבים כאלה אתם מבזבזים אנרגיה ונתקעים. הרגשות היום עלולים לערפל את המשמעות של המתרחש ותחושה חזקה של חוסר אמון עלולה להשפיע על האווירה היום.

10.10 הירח בטל משעה 03:33 עד שעה 04:48. הדמיון וההשראה משתלבים בכוח הרצון היום ותוכלו לפגוש אנשים המדברים על כל נושא מכמה היבטים, למעשה זה גם יאפיין את הימים הבאים. זהו יום נחמד למפגשים חברתיים, אבל זכרו לא לומר דברי ביקורת העלולים לקבל משמעות אחרת ממה שהתכוונתם. המילים היוצאות מהפה או נכתבות כמסר עלולות להישמע או להיות מובנות לא כמו שהתכוונתם, לכן השתדלו להיות בהירים בדרך ההתבטאות שלכם, הרצון להשפיע עלול לקבל גוון שתלטני. תתכן היום חשיפה של סודות, הכרויות חדשות לא צפויות, או שאתם מגיעים למקומות חברתיים חדשים.

11.10 חוסר וודאות משפיע היום על הדרך שלכם.יש חוסר ביטחון מול אתגרים חדשים. אבל אין זה הזמן לקבל אישור על כל דבר שאתם רוצים לעשות. עדיף להתפשר היום, התוצאות יוכיחו את עצמן אחר כך. נסו להציב גבולות בכל מקום בו תחשבו שזה נכון. כך גם יעשו אחרים לידכם. היוזמות מעניינות היום,יש מגמה להיות יותר מקוריים בפרויקטים חדשים ובמערכות יחסים אישיות. גם אם לא התנסיתם בעבר ביוזמות כאלה, זה היום לפתוח עיניים, להקשיב ולטעום מכל דבר.

12.10 הירח בטל משעה 03:28 עד שעה 07:03. נשמו עמוק היום, יום טוב ליהנות מהאוויר הטוב בחוץ. קחו פסק זמן, צאו לארוחת בוקר על שפת הים ואחר כך חיזרו לעבודה. ההרגשה שהכל זורם סביב, השתתפו בתחושה הזו, אל תדחפו לשום מקום כיוון שאין צורך, אתם גולשים לכיוון שאתם רוצים להגיע אליו. הבנות הדדיות עוזרות לקדם תוכניות על בסיס יציב. אין זה יום להחלטות אינטואיטיביות, הבחירה צריכה להיות על בסיס שמרני יותר וזכרו שהסבלנות משתלמת.

13.10 קל היום יותר לבטא את רגשותיכם ורצונותיכם, אך אל תיתנו לרגשות לסחוף אתכם. הכל סוער סביבכם, אבל במובן החיובי, כך שזה בסדר לעלות על הגלים האלה, אי אפשר לדלג על המתרחש, אך נסו לפחות להיות יותר ממוקדים. הכל קורה מהר מאוד ומשאיר אתכם חסרי נשימה בסופו של יום. קחו הכל בקלות, דלתות נפתחות בפניכם ומאפשרות הזדמנויות חדשות. הירח בטל משעה 23.19 עד למחרת יום רביעי בשעה 09:45.

14.10 היום מתבקשת זהירות, בכדי לא ליפול לתוך תסבוכת. שימו לב לכל האותיות הקטנות, לכל אות ופסיק, שלא יופיע אחר כך מאי שם ויהיה לסיפור גדול שלא הבחנתם בו. ההרגשה שהעבודה הנכונה נעשתה תגיע, אבל רק אחרי שבדקתם הכל. אם הציפיות שלכם מאיצות בכם קדימה, עצרו, עד שתקבלו אישור שלא דילגתם על שום פרט. הביטחון שהכל יסתדר, ממלא אתכם בסיפוק והאמונה בעצמכם ובאחרים נפלאה היום. הדדיות משפרת כל סיטואציה בדרך ומהווה מדרגה נוספת לקידום אישי וחברתי.

15.10 אסטרטגיה מתוחכמת לא תמיד משפרת את התוכניות האישיות ולא ממש עוזרת לממש את כל המטרות שהצבתם לעצמכם לטווח הארוך. משהו הלך לאיבוד בכל התוכניות המורכבות שלכם ומצב הרוח שמלווה אתכם, לא יעזור לתקן היום את הדברים. צאו מהמעגל שנכנסתם אליו, אין תחושה של יציבות במקום שיש תנודתיות ודפרסיה. היו מוכנים לכך שהיום אינו מתאים להתפתחות, ויהיה עליכם לחזור על כל דבר שהכנתם ואולי לשנות כמה סעיפים. היום עובר ומחר שוב זורחת השמש.

כלכלה ושווקים:

אנו עדים לכותרות המשלבים ספינים, שמטרתם לעורר את האופטימיות, כדי לאזן את השווקים בעולם, אולם, אלה פועלים בניגוד למציאות. השילוב המתקרב של כוכב סאטורן, שיכנס למזל מאזניים בסוף חודש אוקטובר, יצור היבט קשה עם כוכב פלוטו וישפיע על הכלכלה בעולם.

כוכב יופיטר מסמל גם מסחר, בהורוסקופ של ארה"ב הוא יושפע בחודש נובמבר מסאטורן פלוטו ויעורר הפרעה, שעלולה לצמוח, אם לא יעשה משהו דרמאטי כדי לתמוך בדולר. כבר עתה, כוכב פלוטו מול הוונוס במפה שם, יחד עם הסאטורן והוא עלול בנובמבר "לדרוס" את הדולר, כאשר מחזור הפיננסים הרגיל ניפגע גם הוא. זהו היבט שישפיע לסירוגין לאורך השנתיים הקרובות, אבל כדאי לדעת שנשארה זכות הבחירה והעובדה שיש היבטים של פשיטת רגל, זה לא בהכרח מחייב שזה אכן יתרחש, רק צריך לוודא שהחוב לא יעבור את היכולת הכלכלית ולא לקבל החלטות מסוכנות. אלא שבשלב זה, לא נראה שזה המצב בו נוקט ממשל ארה"ב, הם דבקים במצב בו תהליך קבלת ההחלטות מסוכן, מה שמעורר סיבה לדאגה שם.

אין ספק שעם מעברו של כוכב נפטון על המפה של הבורסה בניו יורק ובריבוע לכוכב מרקורי, המניפולציות ו"מספרי סיפורים" יעשו "עבודה" מאומצת.

עד התאריך 16.10 יש כמה היבטים משמעותיים, המדליקים את הכוכבים סאטורן, אורנוס ופלוטו. אולם, באותה מידה יש את השילוב של היופיטר נפטון וכירון, המביאים אופטימיות. כוכב יופיטר משנה מגמה בתאריכים 14.10-13.10 וזה כמובן מעורר גלים גבוהים, אולם באותם הימים גם כוכב וונוס נצמד לכוכב סאטורן וההשפעה גם הפוכה. מי ממבני הכוכבים ינצח?

את השילוב של היופיטר ונפטון כבר חווינו, השפעתו העיקרית היא אופטימיות ללא פרופורציות ובעקבותיה האינפלציה ממריאה גם כן. אלא שלאור השילובים המנוגדים, יש אופציה שהפעם ההיבט הזה עלול גם לגרור בהלה ופאניקה, שישפיעו על תנועות השווקים. זו תקופה בה עדיף להיות זהיר וערני, מאחר ושינויים יכולים להתרחש בו זמנית, באותו היום.

והתקווה? השילוב של הכוכבים יופיטר, נפטון וכירון במזל דלי, ממשיך ויגיע לשיאו בחודש דצמבר 09, ככך שיש לשער שהשווקים יתחילו לטפס ויגיעו לגבהים חדשים בהדרגה, במהלך החודשיים הבאים. בנובמבר עוד נראה דייסה, של שילובים פחות נחמדים ואחר כך יגיעו אלה שיגרמו לכולם לחייך. נמשיך לעקוב.

דרך אגב, הזהב כמפלט של מאוכזבי הדולר, ממשיך לענות על הציפיות.כאן בשבועות האחרונים במדור, הודגש אוקטובר כחודש טוב במיוחד למחירו של הזהב.

אצלנו:

מאז ערב יום כיפור ולאורך חול המועד סוכות, קיבלנו דוגמית ממעברו של כוכב סאטורן על כוכב מארס המקודם בהורוסקופ של מדינת ישראל, ראינו זאת ביידוי האבנים של המוסלמים בהנהגת השייח ראאד סאלח בירושלים ומאז ערב יום כיפור, קריאות החמאס, שיש לפתוח באינתיפאדה על רקע העימותים האלימים האחרונים בהר הבית.

המעבר הנוכחי הוא קצר ומהיר, אך הוא יחזור באפריל 2010 ו"יבלה" על כוכב מארס כמה שבועות. במאמר שפורסם כאן במדור בתאריך 02.10.09 נכתב:
"מחודש אפריל 2010 עד אמצע חודש יולי 2010, כוכב סאטורן חוזר למזל בתולה, ייעצר על כוכב מארס המקודם במפת המדינה. גם המבנה הזה מעורר אי נוחות... גם ניסיונות לאינתיפאדה יכולים להתעורר..."

אירן: לשאלת הקוראים על הושטת היד של אירן למהלך דיפלומטי, התשובה היא בכוכב יופיטר הנמצא במזל דלי, היושב מול האופק של ההורוסקופ של אירן, מקום היוצר איזושהי אופוריה זמנית ותו לא. הבעיה האמיתית לא נפתרה ונטיות השתלטנות של אירן לא נעלמו.

כוכב מארס במזל אריה יגיע וייעצר על האופק במפה של אירן וגם המארס, בקידום עם אורנוס, מזהירים שהבעיות יצוצו שוב תוך חודשיים. חשיפה נוספת של שקרים יביאו למשבר בדעת הקהל הבינלאומית.

רכילות צהובה באסטרולוגיה

בעבר, הזכרתי כאן במדור, שחלק מההשפעות של כוכב פלוטו במזל גדי, יהיה חשיפת שערוריות בכל מקום הנחשב ממסד או מוסד מכובד. פלוטו המסמל גם סקס, חושף בדרכו לא רק התנהלות כלכלית לא נאותה ושחיתויות במוסדות השונים, אלא גם סודות אחרים והדוגמא הנוכחית היא מוסר אישי ופרשיות סקס לא מכובדות של ידוענים. אחת הדוגמאות היתה לא מזמן. בכלי התיקשורת הופיעו תמונות מביכות של ראש ממשלת איטליה ברלוסקוני, מבלה עם ידידים וידידות, ללא בגדים.

דויד לטרמן

בשבועיים האחרונים עלה לכותרות המנחה דויד לטרמן, עם הווידוי האישי על מערכות יחסיו עם מתמחות שלו בתוכניות. לטרמן עשה זאת כדי להשתחרר מתשלום דמי סחיטה. לטרמן בן מזל טלה, עם אופק במזל שור. כוכב וונוס במזל דגים, חם ורומנטי, זה וונוס של פנטזיות ועניין. הקשר בין ונוס ובין האורנוס, מספר על הצורך בריגושים ובהיכרויות מגוונות. האופק במזל שור, מציין שלטרמן זקוק ליציבות ועם המרץ הבלתי נדלה של בן מזל טלה וירח במזל גדי, הוא מחפש סטאטוס וכבוד מקצועי. הירח שלו בבית התקשורת, קרוב לאסטרואיד יונו, המסמל אהבה. בהורוסקופ של דויד לטרמן, כוכב מארס והאסטרואיד סרס, נמצאים במעלת האפס במזל טלה, האסטרואיד יונו במעלה אחת במזל גדי ומכיוון שהמעלות הראשונות הן בעלות השפעה גלובלית, הפך סיפורו המביך לסיפור תקשורתי בכל העולם.

בהווה יש את הרושם שלטרמן, שחשף את הפרשה בתוכנית שלו, משתלט עליה, אלא שזה לא מדויק. בקרוב, מופיעים כוכבים המעידים על חוסר וודאות הקשור לסטאטוס שלו. כוכב אורנוס יגיע לבית הקריירה במפה מקודמת שלו במהלך החודשים פברואר -מרץ 2010 והבעיות כנראה ימשיכו. מעמדו כבר לא יהיה יציב כל כך, כוכב פלוטו נמצא בבית התקשורת ויגיע לאסטרואיד יונו, וכנראה יחשוף עוד סיפור מאחורי הקלעים. גם כוכב מארס יהיה במנעד חד לאסטרואיד יונו, כך שהחל מחודש פברואר 2010 ולאורך חודשי האביב, צפויות עוד התפתחויות, אולי עוד סודות ודיסאינפורמציה שיחשפו. לטרמן יצטרך למצוא דרך חדשה לבטא את עצמו ואולי גם הוא יפתיע את עצמו בבחירה שיעשה החל מקיץ 2010.

רומן פולנסקי

פולנסקי הוא "ילד יהודי", אדם יצירתי וברוך כישרונות, בן מזל אריה המופיע כמלך כריזמטי, עם האופק במזל מאזניים, אשר מוסיף לו המון קסם אישי. כוכב סאטורן בבית המשפחה, מראה על בדידותו מגיל צעיר, כאב הנובע מחסכים בגיל צעיר.

רומן פולנסקי איבד את הוריו ושרד את השואה, חוויות שנשארו כמו כוויות בנפשו. ההורוסקופ שלו מעיד על אדם הזקוק לריגושים אינסופיים, עם הירח במזל סרטן (מקום קלאסי לאוהבי צילום), במנעד לכוכב אורנוס וכוכב וונוס בצמידות לכוכב יופיטר, בבית הסודות. כוכב וונוס המסמל אהבה ומערכות יחסים, בקשר צמוד עם היופיטר. זהו היבט המעיד שפולנסקי אינו מסתפק במערכת יחסים אחת, אלא כמה וכמה קשרים בו זמנית וכמובן הדברים נעשים בסודיות. בנוסף, הימצאותה של הוונוס במזל בתולה "עוזרת" לפתח סטיות וחיבה מיוחדת לכל מה שנחשב ביזארי.

גם מיקומו של הירח בבית הקרירה ובמנעדים לפלוטו ולמארס, מחזקים את הצורך שלו ליהנות מכל דבר שהחברה רואה בו טאבו, בעיקר סקס, אלימות ושחיתות מוסרית. ממבנה המפה שלו אפשר להבין שההזדמנויות לחוויות ביזאריות היו לא מעטות וההנאה העיקרית שלו זה הליכה על חבל דק, פעילות קיצונית היכולה לסכן אותו ואת שמו. עתה כוכב סאטורן הגיע לבית 12 (בית סוהר,מעצר,או מוסד סגור) והגיע לכוכב וונוס ופולנסקי נעצר.

במצב הכוכבים הנוכחי, עדיף לפרקליטיו לנהל מו"מ ולהגיע לפשרה כלשהי, מאחר ואם הוא יקלע לתוך משפט, זו תהיה סחבת ארוכה בלי יכולת להוכיח שהוא היה "במצב של חוסר שפיות זמני".

" אם רצונך לבחון אופיו של אדם, תן בידו כוח" (אברהם לינקולן).

בחזרה לארכיון