2.10.2009 - 8.10.2009

ביום שלישי האחרון, בתאריך 29.09 נעצר כוכב מרקורי ובתאריך 30.09 החל בהילוך הקדמי. מבנה הכוכבים במהלך השבוע הקרוב מביא לראייה פנימית חדה במיוחד, אם כי זו אינה מבטיחה תמיד את היכולת לממש את הרעיונות הנפלאים. כוכב מרקורי הוא השליח המהיר, העוזר ליזום ולהמריץ את העניינים. השינוי בכיוון של המרקורי מקל על התקשורת הבינאישית, אבל בהמשך, השילובים שלו עם האורנוס, בתאריך 04.10, ואחר כך עם הסאטורן, יעורר מתחים חזקים שעלולים להביא למשבר.

מאידך, ישנם מבנים הרמוניים, המביאים רעיונות חדשים ויציאה מהקופסא בדרך החשיבה. נכון יהיה לשתף פעולה לסיעור מוחות בעבודות צוות, מה שמביא גם לתמיכה הדדית. בתאריך 08.10 המבנה אינו טוב בכדי להציג רעיונות חדשים, הצורך ברישום פרטים (מזל בתולה) דורש עבודת הכנה, לפני שאתם ממשיכים. המרקורי ממשיך למנעד לא קל עם פלוטו בתאריך 10.10 ונדרשת זהירות בתקשורת. אפשר שתאמרו או תסמסו מילים שלא התכוונתם לתוכן ולפרשנות שתתקבל, או להשפעה ולדראמה שתתפתח בעקבותיהם.

מצב הכוכבים הנפרש בפנינו לאורך הימים הבאים מניב כמה אירועים משמעותיים שיעצבו את העולם במהלך השנים הבאות. כמו למשל, התחלת השיחות בז'נבה בין המעצמות ובין אירן ביום חמישי האחרון. כל היבט עם כוכב אורנוס "מקפיץ" את המתח והרצון להשתחרר, אבל לעומתו כוכב סאטורן רציני, שומר על שליטה עצמית ובהמשך, ההשפעה של כוכב פלוטו מביא צלילה לתוך תהומות הנפש. בתקופה הבה נשמע סיפורים מפתיעים של יציאה מ"חושך לאור".

כוכב מרקורי הוא השליח, שבסיפורי המיתולוגיה היה אחד מחמשת האלים והיה יכול להיכנס אל השאול לבקר את פלוטו, ולצאת משם. המפגש בין הכוכבים מספר לנו שאנחנו נגיע למקומות מפחידים, כאלו שלא רצינו להיות בהם, אבל נצא משם ונחזור עם מידע חיוני. זו תקופה בה כל אחד מאיתנו הוא שליח של שינוי, שינוי המאפשר הכרות עם רעיונות "אחרים", היכולים להביא מהפך לכיוון הרצוי יותר.

בתאריך 04.10 הירח מלא, ב-11 מעלות במזל טלה. מבנה הכוכבים מעורר את האמביציה ודוחף להישגים. המפגש עם זאוס, (כוכב אורני), מסמל אנרגיה מכוונת.

במישור אחר, הזאוס מסמל משאיות, רכבים כבדים, אופניים וכל מכשיר שיכול להסיע אותנו סביב. יתכן שנשמע על נושאים שונים הקשורים במכשירים מכאניים, כמו גם בעיות קטנות וקלקולים וכד', ולכן נהגו בזהירות. בנוסף, צפויה גם התפתחות מפתיעה בטכנולוגיה.

בקנה מידה עולמי, נשמע שארה"ב מעורבת בכוח בכמה אירועים על פני הגלובוס, על פורומים פוליטיים וצבאיים בעולם הגדול, שינסו להגיע לשיתופי פעולה בניהם. מצב הכוכבים המתפתח לקראת התאריך 14.10, מרמז על הסלמה במשבר בינלאומי, יתכן שזה קשור באירן. (לירח המלא במעלה ה11 בטלה, יש חלק בתהליך הזה, כפי שאסביר בהמשך המאמר ).

02.10 מה שנאמר לכם ומה שאתם חווים רגשית אינו נמצא באותו מקום היום, כך שכדאי לשמור על ערנות ביחס למה שקורה סביבכם. אם אתם מרגישים בטוח יותר לרשום את הנתונים על הנייר, עשו זאת בזהירות ושימו לב לפרטים לפני שאתם חותמים. המטרה שבחרתם אולי אינה ריאלית ועדיף היום לתמרן את הדברים. אפשר לבנות יסודות חדשים כדי להתחיל ולקדם תוכניות.

03.10 הירח בטל משעה 05:20 עד שעה 11:21. אירועים חברתיים מתפתחים היום, חלקם יהיו משמחים ומעוררי השראה, חלקם בזבוז זמן. מפגש חברתי יכול להבשיל להסכם עתידי. בימים הקרובים הרבה נושאים שהיו בהמתנה, יתחילו להתקדם. העיתוי יהיה נכון בשבוע הקרוב. נסו לעבור שנית על הפרטים, כדי לא לקדם משהו לפני הזמן. ההרגשה העיקרית בימים הקרובים היא של התחדשות ורעננות. וכל מה שיש לכם ספק לגביו, הניחו לו.

04.10 היום הירח מלא, זהו יום אקטיבי מאוד. יש צורך במרחב גדול יותר, מאחר וקל מאוד לעצבן אחד את השני. היום מתאים לטפל בכל פרוצדורה שנדרשת, כאשר הדברים מסודרים, הכל נע בקלי קלות. הרגשות טובים היום, וזה משפיע על הדרך בה אתם פועלים במשך היום. אל תגררו דברים, השקיעו ועשו את הנדרש כדי לדעת שסיימתם מה שצריך לסיים. לקראת הערב, תקלעו למצבים בהם המחשבות מוסחות וקשה להתמקד. נסו לראות ולהבין את שני צידי המטבע. עדיף לאסוף מידע ואז לקבל תמונה רחבה של המתרחש, כך תוכלו לתעל את האנרגיה בהצלחה למקום הרצוי.

05.10 הירח בטל משעה 07:46 עד שעה 18:33. היום ברובו, מתאים להמשיך רק מה שכבר התחלתם לעשות. בשעות הערב, עדכנו את ספרי החשבונות ואת מספרי הטלפונים. הימים הקרובים יהיו יותר תכליתיים.

06.10 כל עבודה שיש לעשותה היום, תהיה עניינית, בלי תחכומים מיותרים. הרגשה של ביטחון בסיסי ותמיכה הדדית עוזרות לכם לעלות על דרך המלך, אך אל תתנו לפרטים מיותרים לבלבל אתכם ואל תתפתו להבטחות גדולות, התקוות שעולות היום יאכזבו אתכם בהמשך.

07.10 אתם יודעים היום מה אתם רוצים ולמה אתם מצפים. שיתוף פעולה יהיה מבורך, לכן התחלקו במטלות. יש רצון גם לצאת להרפתקאות קטנות, זה נחמד במידה ותשמרו על הגבולות של עצמכם, אל תעשו דבר בגלל פיתוי רגעי. הרגשות הפנימיים עלולים להיות מנוגדים למציאות בה אתם גולשים היום, התקשורת יותר אמוציונאלית, לכן יש מילים שלא התכוונתם להן ואלה עולות כטריז בניכם לבין היקרים לכם וגורמות לתסבוכת שעלולה להפוך לכדור שלג, שאין לכם שליטה. אם אכן זה קורה, הניחו לדברים היום, טפלו ותקנו ביום אחר. הירח בטל משעה 19:10 עד שעה 23:46.

08.10 היום התקשורת רצינית יותר, אין מקום להתבטאות רגשית וזה גם לא מתאים היום. גם הפעולות שאתם עושים תכליתיות בלי מריחה מיותרת. זה יום נהדר לארגן ולסדר את הבלגאן בכל התחומים הקיימים בחייכם. יש מקום להתייחס לפרטי פרטים, לשלוט על סדר עדיפויות. כל הסכם שייחתם היום, ישרת אתכם בדרך הטובה ביותר. הירח במזל תאומים הרמוני לשמש במזל מאזניים, כל בעיה שתתעורר בדרך תיפתר בהמשך. היום יש נטייה לגלוש לתוך דפרסיה, מצב הרוח עלול להיות מתסכל בגלל המפגש הריאלי עם המציאות. הידיעה מראש את המצב יכולה לעזור לכם למנוע את התסכולים ולשלוט על הדרך בה אתם חווים התנסויות ואתגרים.

כלכלה ושווקים:

בתאריך 29.09 הסתיים הרטרו, ובתאריך 30.09, אחרי שינוי המגמה של כוכב מרקורי, ראינו גם את שינוי המגמה בשווקים, שינוי שהתרחש במהלך היום, מעבר מעליות לירידות.

יש כמה קבוצות כוכבים שישפיעו במהלך השבועיים הקרובים עד התאריך 17.10. כוכב וונוס במזל בתולה, יגיע לרקוד טנגו עם אורנוס ואחר כך עם כוכב סאטורן, בהמשך הוא גם יבנה ריבוע עם כוכב פלוטו. זהו תרגום של ה T , שאופיו משברים. אבל בדיוק באותם הימים ההשפעה של הכוכבים יופיטר ונפטון ברקע, בין התאריכים 10.10-16.10, כוכב יופיטר מיישר הילוך בתאריך 12.10, וזה משפיע על אופטימיות. ביחד יש שילובים מנוגדים, מצד אחד יש כאן שפע וחיוניות של השווקים, אבל לא נשכח שאותם כוכבים הם גם פאניקה והיסטריה, וכל מנעד חיובי מכיל גם אופי שלילי. כך שאלה ימים בהם הכל צפוי. שימרו על ערנות! כוכב נפטון בתמונה והוא הגורם תמיד לסימני שאלה, איזה מניפולציות נרקמות מאחורי הקלעים במטרה ליצור אילוזיה, כדי שתאמינו במשהו שאינו אמיתי.

הפחדים מהחלשות הדולר מחזקים את מחיר הזהב. השווקים בארץ מגיבים כמעט תמיד לשווקים בארה"ב. אולם בניגוד למצב הכלכלי, והאפשרויות הכלכליות, מצב הכוכבים ביחס להורוסקופ מדינת ישראל, מדבר על התפתחות כלכלית. אופטימיות חיובית המניעה את האזרחים ואנשי העסקים.

מחשבה אסטרולוגית על הדולר: כוכב סאטורן עובר בתאריך 29.10, למזל מאזניים ויוצר ריבוע (מנעד קשה) עם כוכב פלוטו, עד לתאריך 21.08.2010. אלה מעלות המשפיעות על ההורוסקופ של הדירקטוריון של הפאדראל רזרב. בגלל העוצמה של ההיבט הזה, הדבר המתבקש הוא לחשוב על גורלו של הדולר האמריקאי, הנמצא כבר עתה בקצה הצוק. אפשר לצפות לשינוי משמעותי. האם הוא יתחזק? או בדיוק ההפך, והוא יתרסק לגמרי.

אצלנו וגם שם...:

בשבוע שעבר, לאחר המפגש של נתניהו עם אובאמה והמפגש המשולש, יצא אובאמה בהצהרה, שתוכנה היה מרוכך יחסית להתבטאויותיו הקודמות. קוראי המדור בודאי לא הופתעו. מעריכת השוואה בין המפות של נתניהו, ראש הממשלה של מדינת ישראל ואובאמה, נשיא ארצות הברית, נכתב כאן בתאריך 17.04.09:

"נתניהו יעזור לאובמה להפוך את המילים לסדר יום. אובמה המדבר עצמו לדעת,ישמע על הקונפליקט האמיתי, שכנראה יסכל את התוכניות הראשונות שלו. ביבי ימנע אותן באדיבות רבה, הוא בן מזל מאזניים ויעשה זאת בחן רב, אבל בתקיפות, עם שילוב של מארס-פלוטו אצלו בהורוסקופ מול השמש-אורנוס של אובאמה. אכן מאבקי כוח על הרצון, אבל עם ניואנסים. הניסיון של אובאמה לפעול מהר יתקל בזהירות ובאחריות של נתניהו שינסה להעבירה אל אובאמה".

"במפה המקודמת כוכב נפטון של נתניהו הוא על המארס של אובאמה, החשיבה היצירתית של ביבי תשפיע על דרך פעולתו של הנשיא באראק אובאמה, בנוגע למדינת ישראל".

מצבי הכוכבים על ההורוסקופ של אובאמה ומפת ההשבעה, מעידים על הלחץ בו הוא נימצא, מול מאמצי הדיפלומטיה שלו. כוכב אורנוס מול כוכב מארס במפה האישית מביאים לגישה יותר אסרטיבית מצידו בין אוקטובר לנובמבר, ויתכן שכמה אירועים לא צפויים גורמים לו להגיב באגרסיביות. אחרי תחילת נובמבר, למרות שהוא חשב הוא הצליח בדרכו לאחרונה, מצב רוחו משתנה במהירות לתסכול ומשא כבד. גם מפת ההשבעה שלו מאשרת את המתחים והמגבלות שחווה ארה"ב בכוחה מול העולם. סביר להניח שהוא "יזכה" בביקורת.

תקופה קשה לארה"ב, צפויה בין סוף נובמבר לדצמבר. משבר שפורץ וממשיך את המתיחות עד תחילת מרץ 2010, ופיתרונות אולי רק לקראת אוגוסט 2010. המשבר מכיל כאב צער ופחד. אולי סיפור חדשותי שיפגע ברגשות האוכלוסייה שם.

ימים משמעותיים שם היו בין 29.11-03.12, אבל התקופה הכוללת עד פברואר 2010 תהיה דרמאטית רצינית וקודרת במדינה שם. יתכן שהמשבר יהיה קשור לניסיונות דיפלומטיים וצבאיים שפוגעים בארה"ב, ויוצרים מתחיים קשים.

העולם ואירן:

בסתיו 2005 ובאביב 2006 החל משבר הגרעין, אז הופיעו ליקויים על הציר טלה -מאזניים ועתה הירח המלא בתאריך 04.10.09 על המעלה 11 במזל טלה, מעורר את אותן המעלות. ההתפתחויות האחרונות עם חשיפת האתר הגרעיני באירן, העלו את הנושא לכותרות הראשיות בכל העולם.

בימים אלו יש ניסיון מצד ארה"ב והמעצמות האחרות, רוסיה, בריטניה, גרמניה צרפת וסין להשפיע ולשנות את המסלול בה בחרה אירן ואחמדניג'אד להתקדם לקראת פיתוח פצצות גרעין וכו'.

בתאריך 29.10 כוכב סאטורן ניכנס למזל מאזניים ובאמצע נובמבר יהיה בריבוע לפלוטו. החשיפה לא מפתיעה כאשר בוחנים את המפות השונות של אירן. יש שתי מפות של אירן שהן אקטיביות במושגים האסטרולוגיים.

1) אירן קיבלה את שמה החדש אחרי השתלטותו של השאח, ראזה חסאן, על פרס, שהכריז על עצמאותה בתאריך 21.03.1935. השמש במעלת האפס במזל טלה. (פלוטו וסאטורן בתחילת מזלות היוזמה).

2) ההכרזה על הרפובליקה האיסלמית בתאריך 1.4.1979, הייתה עם חזרתו של חומייני לאירן, השמש ב-11 מעלות טלה.

כוכב סאטורן הנע למזל מאזניים, מגיע לאותה נקודה שהיה בה בספטמבר 1980, כאשר עירק פלשה לאירן ופרצה שם מלחמה. גם המנעד של סאטורן פלוטו אינו זניח בזמנים כאלה, הוא פעל בתאריך 1982-1983 כאשר השגרירות האמריקאית הופצצה בלבנון עם תוצאה קטלנית וקשה, זה היה בהמשך לתגובה לטבח הפליטים, בסברה ושתילה, באמצע ספטמבר 1982.

אחר כך בפברואר 1993 ההתקפה הראשונה על מגדלי התאומים. בספטמבר 2001 התקפת הטרור הקשה שהרסה את מגדלי התאומים והביאה לפלישת ארה"ב לאפגניסטן. ועתה בנובמבר 2009 עד ספטמבר 2010, ההיבט חוזר לבמה המרכזית, והוא מדגיש את המחלוקת בין המזרח התיכון וארה"ב. מה שמביא לקונפליקט.

במרץ 1959, ארה"ב חתמה הסכמים כלכליים עם אירן, וביולי 1960 הכירה אירן במדינת ישראל. אז היה מנעד קשה בין כוכב מארס במזל שור וכוכב אורנוס ב-20 מעלות במזל אריה. מנעד כזה הוא נפיץ ואינו מאפשר שקט ויציבות.

בהווה, כוכב מארס נעצר לפני תחילת הנסיגה השנה בתאריך 20.12.2009 במעלה ה-20 באריה. אופיו של המנעד הזה עלול לבוא לידי ביטוי במתח כבר במהלך החדשים הבאים.

" כשהנשמה מאירה, גם השמים עוטי ערפל מפיקים אור נעים" (הרב יצחק הכהן קוק)

בחזרה לארכיון