25.9.2009 - 1.10.2009

מבנה הכוכבים של הימים האחרונים מגיע לשיאו, כשכוכב מרקורי נעצר בתאריך 29.09 וההיבטים מביאים להארה חדה של תחושות פנימיות, אלא שקיים קושי להוציא אותן לפועל. כוכבים אלו עלולים לגרום לתוכניות חשובות להתבטל או לרדת מהבמה. אם הרעיון שלכם חיובי ומיוחד, שווה להשאיר אותו במגירה, עד שהערפילים יתפוגגו. מבנה הכוכבים הזה השפיע במהלך השבוע האחרון ולכן כל הפגישות של נתניהו, אובאמה ואבו מאזן, הושפעו ממנו. למרות שהיה רצון טוב, אפשר להביט על המפגשים של הימים האחרונים, כבועות זמניות, בתוך תהליכים היסטוריים.

כאן במדור נכתב בשבוע שעבר: "כוכב מרקורי ממשיך בנסיגתו, מה שגורם לא פעם לחוסר הבנה, או לטעויות בתקשורת בין אישית. הניסיונות להגיע להסכמות בין נתניהו ומיטשל, או הרצון לקיים פסגה משולשת בין אובאמה, נתניהו ואבו מאזן, בימים האלה, מועדים מראש לקצר תקשורתי. גם אם לכאורה תהיה הסכמה, בעתיד , יבינו הצדדים שהם למעשה לא הבינו האחד את השני ושיחקו עם כדורי פינג פונג דמיוניים".

הדברים שהיו נכונים עד עכשיו מסתיימים, על מנת לפנות מקום להתפתחויות חדשות ואם משהו תקוע בחייכם, זה הזמן להסיר את הדבק ולשחרר.

בימים אלה המון רעיונות מתעוררים ומתפזרים לכל הכיוונים. המחשבה מהירה מאוד, לעיתים מהירה מדי וגורמת למבוכה. אולי כדאי שתכינו רשימה ותחזרו לבחון אותה בהמשך. השמש בתחילת מזל מאזניים בהיבט לכוכב פלוטו בגדי, מעידה שכל מפגש שהיה בימים האחרונים, היה בעל אופי מתוח, עם נטייה לעימותי כוח.

עצירת מרקורי עדיין אינה מביאה את השחרור, נסו לחכות עד 05.10 כדי לחזור למסלול קבלת ההחלטות המעשיות בכל תחומי החיים.

בשבוע הקרוב, ההמלצה להיזהר בכל מקום בו אתם נמצאים. הפגיעות של כולנו גבוהה מאוד מהיום עד 03.10.

25.09 מעשים רוחניים נעשים היום ללא מחשבה שנייה, למילים יש מסר יותר אמוציונאלי והתקשורת הבינאישית היא על מישור יותר אינטואיטיבי. צפוי היום גם אי שקט, לכן נסו לא הכנס למצבים המעוררים חוסר הסכמה. אם אתם מתחילים היום משהו חדש, הוא עלול להשתבש בגלל חוסר סדר. הירח בטל היום משעה 17:06 עד למחרת בשעה 01:19 לפנות בוקר.

26.09 חוסר וודאות משפיע על המתרחש במהלך היום. גם היום נסו להימנע מעימותים, כל דבר שאינו נוח לכם, הזיזו אותו מדרככם. העדיפו להתפשר והתוצאה שתגיע בהמשך תוכיח לכם שההחלטה שעשיתם הייתה נבונה, יותר מכל אופציה אחרת שעלתה על השולחן. על מנת להתקדם לעבר המטרות הרצויות לכם, חפשו בן זוג או שיתוף פעולה שהם נכונים עכשיו יותר מתמיד. הלילה אנחנו עוברים לשעון חורף, בשעה 02:00 אחר חצות (27.09), אל תישכחו להחזיר את המחוגים שעה לאחור.

27.09 האמוציות היום מתנדנדות ופעימות הלב מואצות. בחרו לעצמכם עיסוקים שאינם דורשים החלטות מהירות. האווירה היום אינה מתאימה להסכמים חדשים, מאחר ואלה יופרו בהמשך. סבלנות היום מתאימה יותר. נכון לבטא רגשות ממקום של אמונה, ותזכו בתגובה נעימה. רעיונות שיעלו היום יכולים להיות משמעותיים וברורים יותר במהלך השבוע שיבוא. גמר חתימה טובה לכולנו, שיהיה צום קל לאלה שצמים (למרות שכתוב "ועיניתם את נפשותיכם"), ולאחרים, שתיהנו מקריאת ספר טוב.

28.09 הירח בטל משעה 05:23 עד שעה 13:07. היום יום הכיפורים. בשעות הערב אחרי סיומו של הצום, מפגשים חברתיים נחמדים, יתכנו הכרויות חדשות שישפיעו על תוכניות בימים שיבואו.

29.09 כוכב מרקורי נעצר היום, אך המתינו עוד כמה ימים להתחלות חדשות. לאט לאט תרגישו שהתמונה ברורה יותר ואפשר יהיה לתקן את הטעויות, ואת הפרטים ששכחתם בתכנון שעשיתם בימים האחרונים. זה הזמן גם לקחת את כל הניירת שהכנתם כדי להגיש למשרדים השונים, ולבדוק אם לא שכחתם איזשהו פרט, או כתבתם משהו מיותר.

היום עשוי להיות יותר פורה, כבסיס לכל מיני החלטות. תחושת ההקלה עוזרת, יש רצון לשיר ולצחוק, לקחת את הכדור ולרוץ למגרש המשחקים.

30.09 היום נוח יותר להמשיך בתוכניות, לדמיין ולפנטז. העולם הרגשי חזק יותר היום לכן גם קשה להחליט החלטות מעשיות ועדיף שאלו תהיינה אינטואיטיביות. הירח יהיה בטל משעה 13:38 עד למחרת בשעה 01:26 לפנות בוקר.

01.10 תחושת הביטחון מלווה אתכם. אתם מטפלים בכמה נושאים שהזנחתם ומוצאים גם פיתרונות לבעיות אישיות, שהדחקתם לאחרונה. מהיום ועד סוף השבוע, נסו לחשוב פעם שניה, לפני שאתם מסיקים מסקנות מהתפתחויות המתרחשות, מאוחר יותר הביקורת העצמית תעזור לכם להוציא את המוץ מהתבן.

כלכלה ושווקים

כוכב וונוס עבר למזל בתולה עד לתאריך 14.10. וונוס מסמלת את הכסף, ערך ומזומנים. יתכן מאוד ששוב יעשו פעולות כדי לתמוך בדולר, לא רק במדינת ישראל, אלא גם בארה"ב, שם מצב הדולר "עוזר" מאוד לחוסר וודאות, מה שמשפיע על המשבר.

השווקים ימשיכו להתנדנד, גם במהלך החודש הבא. סביר להניח שהוונוס שתתקרב לכוכב סאטורן תטביע את חותמה, ותשפיע על המגמה השלילית. יש אנרגיות שהשפעתן אינה מיידית, אבל הן מגיעות ומשפיעות.

חודש אוקטובר נחשב "דובי". החלק הראשון הוא יותר מדשדש ואחר כך צפויות ירידות. כוכב סאטורן עובר למזל מאזניים בתאריך 29.10 ובתאריך 15.11.09 הוא יגיע לריבוע מדויק עם כוכב פלוטו במעלה 2 במזל גדי. ההיסטוריה מצביעה על הכוכבים האלה כסמל למשבר רגשי, המשפיע על הפסיכולוגיה של הצרכנים. המנעד הקשה הזה היה בשנים 1929-1931. תקופה הזכורה בספרי ההיסטוריה הכלכלית כאחד המשברים (DEPRESSION) הקשים שעברה קהילת המשקיעים בעולם.

תחזית למדינה לשנה הקרובה:

מדינת ישראל במהלך השנה הקרובה עוברת הרבה שינויים, כאשר הכותרת היא "שחרור". אנו נכנסים לתקופה בה קיימת השתחררות מתפיסות או מכללי משחק שהיו עד כה חלק מהמציאות ונעים לעבר תקופה חדשה.

יש בחינה של כיוונים ואפשרויות חדשות, בכדי לפתור בעיות.

שנה בה הדינאמיקה גבוהה והמטרה להביא להחלטות ולפעולות, שיכולות להביא לשגשוג ולרפורמות מנהליות חדשות, הכוונה לעודד השקעות חדשות ולשחרר בירוקרטיה, על מנת שהכל יזרום בתחום הכלכלי והמסחרי,אלה יהיו מודגשים יותר במהלך השנה ויביאו להתפתחויות כלכליות חיוביות.

עוד נושא ששמים עליו דגש השנה, הוא המישור המשפטי, ניראה שישנם ניסיונות לפתור עומס בבתי המשפט, אולי מגוון גדול יותר של בתי משפט, להליכים מזורזים יותר. תהליך נוסף, שכבר מתקיים ויימשך, הוא בחירת שופטים, גם כאלה שאינם שייכים ל"קליקה". זאת להבדיל משנים עברו.

נהיה עדים לרצון להמשיך ולקיים מנהל תקין, חשיפה של עוולות חברתיות וכד'.כל נושא של צדק והגינות, שרות אמין לציבור, גם אלה יבנו על תשתית ראויה, כשכללי המשחק מבוססים על חוקים ונורמות מקובלים.

מה שמוסיף ומחזק את התהליכים הללו זו המולות בין כוכב סאטורן וכוכב אורנוס במפת הממשלה, היבט זה מצביע על כוונה לשבור את הסטאטוס קוו ומעברי הכוכבים, במהלך השנה הקרובה, על ההורוסקופ של המדינה, משתלבים עם אותם הכוכבים.

את השנה הקרובה, אפשר לחלק לשני חלקים, החלק הראשון הוא מהתקופה הנוכחית ועד אפריל 2010, והחלק השני הוא מאפריל ואילך.

בנימין נתניהו החל לכהן כראש הממשלה, בתאריך 31.03.09, כאשר נישבע אמונים למדינת ישראל. בהווה, לנתניהו ולממשלתו, יש יכולת לתמרן טוב יותר את המצב, יש הרבה כדורים באוויר, ישנה תחושה של מרחב ואפשרות לבחור בכמה כיוונים לפעולה, בו זמנית. נהיה עדים להחלטות, המאפשרות לתמרן טוב בכל החלופות האפשריות.

לפי מפת הקומפוזייט, רואים שיתוף פעולה בין מדינת ישראל וארה"ב. יש הסכמה הדדית, (אולי גם הסכמה לא להסכים) עם כוכב סאטורן בהמשך על הציר 4-10 (אירן?), אבל זה היבט המשפיע זמנית ולסירוגין מאחר וכוכב פלוטו משפיע במגמה הפוכה.

מאפריל 2010, הממשלה תצטרך לתמרן במציאות מורכבת יותר, תמרון שיהיה לא פשוט, הדורש החלטות קשות וסדר עדיפויות משתנה, איך לתמרן בין אינטרסים חיוניים ומנוגדים. זה יכול להתבטא בלחצים פוליטיים מבפנים, או לחצים חיצוניים ואלה יוצרים סדר יום חדש.

ההורוסקופ המקודם של נתניהו עם מדינת ישראל, מעיד על התנהלות הרמונית, לצד התמיכה שהוא מקבל.

ציפי לבני:

יתכן שבהמשך, יופעל על ציפי לבני לחץ להיכנס לממשלה, (אולי בגלל המצב הביטחוני?), כוכב סאטורן על ציר 4-10, אבל זה מצב זמני. כוכב פלוטו יגיע לציר 1-7 וישחרר אותה מהבטחות או קיבעונות, שמלכדה את עצמה לתוכם, מרגע שנבחרה כיו"ר קדימה. או התמודדות על מקומה, במפלגה או בפוליטיקה.

קיימת אפשרות, הנראית מהמפה המשותפת שלה עם מפת המדינה, שאולי ייעזרו בה בקשרי חוץ, אבל בחודשים הקרובים, שיתוף הפעולה אם יהיה, לא יהיה חשוף אלא מאחורי הקלעים. מבנה הכוכבים מעיד שלמרות שזכתה בסטאטוס של יו"ר המפלגה הגדולה במדינה, לא קיבלה הכרה, וזה נשאר כך.

ביטחון:

מדינת ישראל מושפעת השנה מכוכב מארס העובר למזל אריה, ב16.10.2009 וישהה בו כשבעה חודשים והחל מהתאריך 20.12.2009 יהיה בנסיגה עד שייעצר על מעלת האפס במזל אריה, בתאריך 10.03.2010. כוכב סאטורן מתקרב לאופק של המדינה ובנוסף, היבט בין הכוכבים פלוטו וסאטורן, משתתף לאורך ההיסטוריה במבני כוכבים שהביאו למלחמות (ההיבט הזה היה בזמן מלחמת השחרור שלנו, כך שזה היבט נמצא במפת המדינה, הוא הופיע בזמן מלחמת יום כיפורים, והיה גם בזמן התקפת הטרור על מגדלי התאומים בתאריך 11.09.2001, מה שהוביל בהמשך למלחמת המפרץ השנייה), ההשפעה הזו מעידה על עוינות בין מדינות, וגם בתוך המדינות עצמן.

ההיבט הזה מחודש נובמבר, עלול לגרום לאווירה טעונה יותר במדינה. המתח עלול להתעורר אולי בגלל השכנים הטובים שיש לנו?

הסיפור עם אירן מורכב, על מדינת ישראל יהיה להתמודד עם הבעיה (נושא שארחיב כאן במדור בעתיד הקרוב). הקשיים נראים יותר בסוף קיץ 2010, אם כי גם בחודשים שלפני, יש מצבי כוכבים המצביעים על תקופות רגישות יותר. קצת לפני שכוכב מארס מתחיל בנסיגה , בחודש דצמבר 2009,ואחר כך באביב, כשמסתיימת הנסיגה של המארס. במהלך החודשים מרץ - אפריל 2010.

מחודש אפריל 2010 עד אמצע חודש יולי 2010, כוכב סאטורן חוזר למזל בתולה, ייעצר על כוכב מארס המקודם במפת המדינה. גם המבנה הזה מעורר אי נוחות. למעשה בכל המצבים שתיארתי אי אפשר לדעת בוודאות מול מי נצטרך להתמודד. גם ניסיונות לאינתיפאדה יכולים להתעורר, מה שמביא למסקנה שכך או אחרת, השנה "יהיה שמח..."

מחשבה אסטרולוגית:

לאורך השנתיים האחרונות, כוכב נפטון במנעד לא קל לשמש במפת מדינת ישראל, כוכב נפטון, מסמל סמים ואלכוהול. ההשפעה ההרסנית על תושבי המדינה, שהגיעה בהדרגה גם לילדים ולנוער, נותנת אותותיה, והנושא של שיכרות והשפעותיו, חוזר לכותרות כמעט יום יום. התקווה תבוא עם התרחקות כוכב הנפטון לקראת אמצע 2010 כשיגיע למעלות האחרונות של מזל דלי ויעבור למזל דגים, מה שיחזיר את המודעות או יותר נכון את הפיכחות לחיינו.

בחזרה לארכיון