18.9.2009 - 24.9.2009

מולד הירח מתרחש היום 18.09.09 בשעות הערב, במעלה 25.59 במזל בתולה. המולד יתרחש בצמידות לכוכב סאטורן מול כוכב אורנוס. זהו היבט בעל אופי חוסם, כבד שעלול להשפיע על מצב הרוח. מאחר וכל בית ישראל חוגגים את ערב החג, בארוחה משפחתית, רצוי להקדים תרופה ל"מכה" ולומר לבני המשפחה שינסו להתעלות, להעדיף את השמחה שיש בכינוס המשפחתי (אם כי אני יודעת שלחלקכם המפגש המשפחתי הוא לא שימחה), ולא לתת ל"שטויות" להשפיע על מצב הרוח, כמובן שזה תלוי רק באינטליגנציה רגשית של כל אחד מבני המשפחה.

מולד הירח מחדד את ההיבט בין הסאטורן והאורנוס, כמו טריגר בין הסאטורן, שעוצר ומגביל ובין האורנוס, החדשן. מולות שהשפיעה על כולנו ועל העולם כולו מאז סתיו 2008. היתרון בכל התהליך, שהוא מאפשר לנו לראות את המקום בו אנו טועים, או דבקים בהרגלים הרסניים, שאינם מאפשרים לנו להתפתח ולהעיז לתקן או לשנות, בכדי להשתחרר מאותן דעות קדומות. זה הזמן ליציאה מ"הקופסא", לתת הזדמנות, לקבל את החדש והאחר. הבחירה בגמישות בעת הזו תעזור גם להוריד מתחים.

בתאריך 22.09 כוכב מרקורי נמצא בטנגו צמוד לכוכב סאטורן ולאסטרואיד פאלאס, המסמל חוכמה. העדיפות היא להיצמד לרוטינה, לפעילות הדורשת להתמקד באותן מטרות. התמקדות תעזור לראות דברים בדרך אחרת. השמש העוברת למזל מאזנים תגיע למנעד לא קל עם כוכב פלוטו, ההמלצה היא לשמור רעיונות חדשים וכל מידע שליקטתם לעצמכם, לא לשתף בימים האלה אחרים. אובדן של מסמכים או חשיפה של אינפורמציה סודית, עלולים להביא לתוצאות לא רצויות.

מפת הסתיו, נפתחת רשמית בתאריך 23.09 כשהשמש עוברת לפנות בוקר את מעלת האפס, במזל מאזניים ופותחת קו של מתח עם כוכב פלוטו במזל גדי. פלוטו מביא מאבקי כוח וכדרכו, יחשוף התנהלות לא ראויה בכל מוסד או ישות מדינית.

בסוף חודש אוקטובר יעבור כוכב סאטורן למזל מאזנים וייצור היבט עם פלוטו במהלך חודש נובמבר, כך שאין לצפות לשקט. כזכור כוכבים במעלות הראשונות של מזלות היוזמה משפיעים על העולם כולו.

כוכב מרקורי ממשיך בנסיגתו, מה שגרם לא פעם לחוסר הבנה, או לטעויות בתקשורת בין אישית. הניסיונות להגיע להסכמות בין נתניהו ומיטשל, או הרצון לקיים פסגה משולשת בין אובאמה, נתניהו ואבו מאזן, בימים האלה, מועדים מראש לקצר תקשורתי. גם אם פגישה, ולכאורה תהיה הסכמה, בעתיד, יבינו הצדדים שהם למעשה לא הבינו האחד את השני ושיחקו עם כדורי פינג פונג דמיוניים.

18.09 מצב הרוח היום נע במהירות מקצה לקצה, מה שניראה עד כה יציב, מתפרק לחלקים, בעיקר בשעה שבה אתם פחות מצפים לכך. הכינו גיבוי טוב ותוכניות אלטרנטיביות לכל מה שתעשו היום. הערב הוא חג בו מתכנסת כל המשפחה, אך השמש והירח במזל בתולה, מביאים לביקורתית וחוסר שביעות הרצון, בעיקר עם סאטורן שמחבק אותם בשעות הערב. השתדלו להניח להתחשבנויות הקטנוניות, נסו להתרכך, הכל עובר וזה לא הזמן להיפגע מכל הערה. חישבו על כך שלכל דלת יש מפתח מתאים וערב ראש השנה, אנו מבקשים לעצמנו את כל המפתחות, כדי לפתוח את כל הדלתות.

19.09 הירח בטל משעה 02:57 עד שעה 04:27. אתם חווים תחושה שמנסים להסיח את דעתכם ממה שקורה. אין תועלת היום להכריח מישהו שיענה על הציפיות שלכם, אם הוא כבר אכזב, התקדמו הלאה. כל מה שנימצא בספק, התרחקו ממנו, תנו לאחרים לבזבז מאמצים על משהו שלא יתממש ונסו גם להימנע מהוצאות מיותרות.

הרגשות והרציו אינם באותו המישור. חפשו לעצמכם מקום לנוח, לכתוב או לקרוא, הכל בלי פזיזות. אל תחזרו על אותם הדברים שוב ושוב, לא יקרה דבר אם פספסתם. לעיתים יש מצבים שצריך לקבל גם את חוסר הוודאות, הדברים יסתדרו בהמשך.

20.09 אתם חשים חזקים יותר במישור הרגשי, מה שיכול להפוך למפרש הנמצא על סירה ומאפשר לכם להפליג. מערכות יחסים חברתיות מעוררות שימחה היום וקל יותר לראות בכל אחד את הצד הטוב. האנרגיה המנטאלית גם היא במיטבה, אתם שופעים רעיונות מיוחדים, אבל יתכן מאוד שעם ניסיון המימוש, בהמשך הדרך, תבינו שההתלהבות שהייתה נעלמה. יהיה נוח היום לבטא את הרגשות האישיים בלי להשתמש ממש במילים, אולי עם ורד אדום, שיר או חיבוק. האינטואיציה במיטבה ועוזרת לקבל פרספקטיבה נכונה, כל מה שתעשו ויש בו בסיס דמיוני או אינסטינקטיבי יהיה נכון היום. תנו לתחושות הבטן להוליך אתכם. הירח יהיה בטל משעה 21:44 עד למחרת בבוקר בשעה 07:53.

21.09 יש תחושת ביטחון במה שאתם רוצים לעשות, מה שעוזר להוציא אל הפועל את התוכניות האישיות שלכם. יש כמה כוונות, שגם אם אין התאמה ביניהם, זה לא כל כך משמעותי. האווירה קצת "סמיכה" בימים הקרובים. יש סדר יום, שהוא לא גלוי ואולי גם מוסתר, שמביא צללים לא נחמדים אל מאחורי הקלעים. אלא שכל מה שרדוד ושטחי לא יכול להתקיים בימים אלה, הצבעים הם יותר דרמאטיים. אמון הדדי, ישפיע על ההרגשה שלכם, לכן נסו למצוא את הדרך לשיתופי פעולה, אלה יביאו לתוצאות.

22.09 יציאה לדרך היום ברגל ימין, תקדם אתכם לכל אורך הדרך ותוכלו לסיים את התוכניות. קל לכל אחד להיפגע רגשית היום מכל שטות ועדיף להימנע מכך. אל תסחפו, עצרו את הגלישה, כשתגיעו למטה תבינו שעשיתם עניין מלא כלום. חיזרו לעלות על סולם התקווה והאופטימיות. השינוי אותו אתם עושים במהלך החודש הקרוב, הוא אכן במטרה להביא שינוי.

23.09 הירח בטל משעה 06:34 עד שעה 14:44, נסו להתחיל את היום עם צחוק מתגלגל. הומור יכול לעזור לכם לעבור ימים הנראים עגמומיים. המגמה היום היא לדבר בכנות, גם אם היא אינה נוחה וההמלצה היא גם לומר את הדברים, אבל לא לקחת את עצמכם ברצינות רבה מדי. אתם מרגישים פוריים היום, המחשבות שלכם נושאות אתכם רחוק, אבל אתם שוכחים את הפרטים המרכיבים את הרעיונות החדשים. ההזדמנויות מגיעות לאורך היום, אבל העדיפו את אלה המגיעות לאחר השעה 14:50. מאידך, אם יש מישהו המנסה להכניס אתכם למשחקי ככוח, הימנעו והמשיכו הלאה.

24.09 יתכן שיש מטרות שונות שאינן מתואמות. אל תבזבזו אנרגיה, העדיפו לנוע למטרות ממוקדות. יש לכם אפשרות ליהנות מהפרטים הקטנים היום. הרגשות והתחושות שלכם טובות היום ונכון יהיה לאסוף את כל הפרטים. לימדו להעריך את הטוב, ותרגישו שאתם עולים על דרך המלך.

כלכלה ושווקים

למרות ההתערבות של בנק ישראל, הדולר ממשיך להיות חלש יחסית וכפי שכבר ניכתב כאן, זהו משחק נגד כוחות השוק. קשה להאמין שעם כוכב מרקורי ברטרו, החלטות רציניות שמתקבלות יהיו בסיס להתפתחויות בהמשך. אחרי התאריך 29.09, כשכוכב מרקורי יעצר, יגיעו בזה אחר זה התיקונים לאותן החלטות.

אין לצפות ליציבות בשווקים לאורך השבועות הקרובים. אפשר לדבר אולי על מזל בשווקים הישראליים, מאחר והיום ה- 18.09, עם מולד הירח הנמצא על ציר המולות של סאטורן ואורנוס, השווקים אינם פעילים, אבל השווקים הפעילים יגיבו למבנה הקשה.אם לא היום, זה יהיה בהמשך, חוסר הוודאות ישפיע על תנודתיות, כך שזהירות של המשקיעים כדאית עתה וגם בחודש הבא. חודש אוקטובר המתקרב, עלול להיות יותר חלש.

מותר לכם להישאר בזמן הזה חשדנים מול כל ההבטחות של מומחים וכלכלנים ומול כוח המשיכה, הביטחון היחידי הוא מצנח, כדי לא ליפול מהצוק הגבוה.

מחשבות אסטרולוגיות על הניסיונות של ארה"ב לשנות את המציאות

בתאריך 17.04.2009, לפני המפגש הראשון בין באראק אובמה ובנימין נתניהו, כתבתי כאן על השוואת המפות של השניים: "

כוכב סאטורן של נתניהו הוא על כוכב מארס של אובאמה. נתניהו יעזור לאובמה להפוך את המילים לסדר יום. אובמה המדבר עצמו לדעת, ישמע על הקונפליקט האמיתי, שכנראה יסכל את התוכניות הראשונות שלו. ביבי ימנע אותן באדיבות רבה, הוא בן מזל מאזניים ויעשה זאת בחן רב, אבל בתקיפות, עם שילוב של מארס-פלוטו אצלו בהורוסקופ מול השמש-אורנוס של אובאמה.

במפה המקודמת כוכב נפטון של נתניהו הוא על המארס של אובאמה, החשיבה היצירתית של ביבי תשפיע על דרך פעולתו של הנשיא באראק אובאמה, בנוגע למדינת ישראל".

אכן מאבקי כוח על הרצון, אבל עם ניואנסים. אובאמה לומד שיש לפעול בזהירות. שיתוף פעולה יכול לקדם את האינטרסים של שני הצדדים, ונתניהו, בעל הסאטורן, מלמד את אובמה, בעל המארס, שרצוי גם לשים רגל על הברקס בהתבטאויותיו.

אנו עדים למעין "מאבקי הכוח" בין השניים. אומנם זה נעשה בעזרת שליחים של כל אחד מהאישים, אבל למעשה נתניהו העמיד תנאים וחלק מההסכמה שתתקבל אפשר להבין אותה כ"הצגה", אובאמה דורש, ומסכים כנראה שלא להסכים עם נתניהו...

אובאמה, הנשמע לאחרונה שוב כמו בן מזל אריה ששואג, אחרי כמה חודשים של ברק מעומעם. כוכב יופיטר, מגיע למעלות המזל העולה בהורוסקופ האישי שלו ומעניק לו בחזרה קצת חיוניות, אך למעשה, זה יהיה זמני מאוד. הוא מתחיל להבין את כובד תפקידו מנקודת מבט רצינית יותר והשנה הקרובה תחליש את כוחו כמנהיג.

כוכב נפטון "ינוח" על זנב דרקון בהורוסקופ שלו, מה שמצביע על קושי להתמקד. אובאמה עלול להבטיח הבטחות לאומה האמריקאית, שאין לו יכולת לממש, ציפיות גבוהות, שמאכזבות אותו ואת הסובבים, בגלל שאינן ריאליות והתהליך הזה ישפיע עד אוקטובר 2010.

למעשה הכוכבים העוברים על ההורוסקופ האישי של אובאמה, (כוכב נפטון על ציר 4-10, כוכב אורנוס על ציר 2-8 ונקודת ביניים אורנוס/נפטון על ציר 6-12) מציירים תמונה ברורה של מוגבלות. אובאמה נדמה כמו אדם שנמצא לכוד במציאות שאינה מאפשרת התפתחות וכדאי לו לא לנסות ולשנות את המציאות. הוא חי בבועה ועלול להבין אחר כך שלמעשה עצם את עיניו מלראות מציאות בעייתית, שככל הנראה לא היה לו נוח לראות.

מי שעוקב אחרי פעולותיו, במדיניות חוץ, ראה כיצד הרוסים באדיבות רבה, דחו שיתופי פעולה עם ארה"ב, מה שעורר מתח ביחסים בין שתי המעצמות. משחקי פוליטיקה נראו עד כה בהיסטוריה עם המולות של סאטורן אורנוס, היבט ש"תידלק" את המלחמה הקרה, והמתחים ביניהם לא יתמתנו בקרוב, אלא ההפך, הם עלולים להחריף. אפשר היה לראות זאת גם כאשר צפון קוריאה "שמה פס" על הושטת ידו של אובאמה, אחר כך גם מדינות ערב הביכו אותו ואת בקשותיו, וכמובן אירן, שמתעלמת מהניסיונות לחדש קשרים מצידו של אובאמה.

מחשבות נוספות:

השילוב בין סאטורן אורנוס, מולד ירח וכוכב מרקורי בנסיגה, עלול לדחוף להסכמות בוועידות ומפגשים בין כמה מנהיגים בעולם. נשמע על רעיונות חדשים בשבועיים הקרובים, כאלה שיראו כרעיונות טובים, אבל הפרטים המרכיבים "מחוספסים", בעיקר בגלל שכוכב התקשורת נמצא בנסיגה.

גם אם יש רצון טוב להגיע להסכמה או פשרה, אין אמון והסכמה אמיתיים וכל אחד מהצדדים יאשים את השני, בחוסר נימוס, או בחוסר כנות, או בשניהם. הצדדים רואים את השגיאות אצל הזולת, אבל מסרבים לראות אותן אצלם.

איך זה ישפיע עלינו, על הניסיונות להגיע להסכמה עם הפלשתינאים? התשובה ברורה. איך זה ישפיע על השווקים? יש הרבה סודות מאחורי הקלעים. מפגשים בין מנהיגים, כלכלנים, יועצים ודמויות משפיעות.

מצבו של הדולר בעולם ממשיך להיחלש ויש סכנה שהיחלשותו תשפיע על הכלכלה. סאטורן אורנוס מייצגים תמיכה והתנגדות, מה שעלול להתבטא במשבר בימים הבאים. זה עלול להתבטא באוויר שייצא מהבלון, מפגשים מהירים של אנשי כלכלה ומנהיגים המטכסים עצה והשורה האחרונה היא שאפשר לצפות לכל דבר, אם זה אירועים פוליטיים, או כלכליים וגם אסונות טבע.

" אי אפשר לאדם לא בשכל לבדו ולא ברגש לבדו, תמיד צריך שיהיה ממזג את השכל עם הרגש" (הרב קוק)

בחזרה לארכיון