28.8.2009 - 3.9.2009

אנו נמצאים כשבוע לפני נסיגת מרקורי, שמתחילה בתאריך 06.09, אבל ההמלצה לחישובים היא כבר מהתאריך 01.09.09, בגלל השפעת הצל של התהליך. כאשר מרקורי נמצא בנסיגה רצוי שלא לא לחתום על חוזים חדשים, לא לבצע רכישות של נדל"ן או מכונית חדשה וזה כולל גם מכשירי חשמל לסוגיהם. דאגו לגיבוי החומר הקיים במחשב, מאחר ובתקופת הרטרו התקלות אופייניות יותר. אלו מכם שנולדו עם מרקורי בנסיגה, ימצאו שהחודש מביא להם הזדמנויות חיוביות.

תקופת הרטרו, היא זמן טוב להתבוננות פנימה, להעריך מחדש את כל השינויים שהתרחשו במהלך החודשים האחרונים. המסלול של כוכב מרקורי בנסיגה הוא עד לתאריך 29.09, אבל עם הצל רצוי לנהוג באותה הזהירות עד לתאריך 05.10. בהווה, כוכב מרקורי במזל מאזניים בנסיגה עוזר להתבונן על מערכות יחסים עם אחרים, על הדרך בה אנו יוצרים תקשורת בינאישית שיש בה כבוד הדדי. בהמשך, בתאריך 17.09 המרקורי בנסיגה יגיע למזל בתולה ובעת הזו נעריך את עבודה שעשינו. זו תקופה טובה לנקות שולחן ולהבין מהם הכישורים שיש לנו, כדי להשתלב במקום חדש, אחרי שתקופת הנסיגה תסתיים. גם המולות סאטורן ואורנוס מתקדמת לקראת דיוק בתאריך 15.09 ואנו חווים את ההרגשה של התחלה חדשה ומיד אחריה עצירה ועיכוב ושוב התחלה חדשה שאחריה עיכוב ועצירה, וכך חוזר חלילה.

בימים האחרונים ההתבטאויות שלנו היו משוחררות וחריפות יותר, כך שלא פעם פגענו או נפגענו ממילים שנאמרו בהיסח הדעת, או "חתכנו" את הזולת ובמילים בחוסר סבלנות. כל זה בהשפעת ההיבט בין המרקורי והמארס הממשיך עד לתאריך 06.09, כך שההמלצה היא לספור עד עשר לפני שאתם מעבירים ביקורת או מנג'סים למישהו שיקר לכם. זכרו בבקשה, מילה היוצאת מהפה אי אפשר להחזיר.

ההיבט הזה משפיע גם על סגנון הנהיגה, לכן נסיעות בטווחים הקצרים, בשכונה וברחוב הקרוב לבית, או נסיעות שהן בשגרה היומיומית, לעבודה לדוגמא, דורשות ערנות וזהירות. המבנה בין האסטרואיד ווסטה, כוכב פלוטו וראש דרקון, מצביע על נושאים סוציאליים העולים על השולחן, אנו ערב ראש השנה והכותרות יהיו סביב העזרה לזולת ומזון לנזקקים.

הירח המלא יהיה בתאריך 04.09.09 במעלה 12 במזל דגים. המיקום הזה הוא מול האסטרואיד פאלאס, השולט על החוכמה. פאלאס משפיע גם על המערכת החיסונית, וגם על תבניות, כך שיתכן ונשמע על תוצאות מוצלחות של מחקרים חדשים העוזרים לטפל בבעיות הנובעות מכשל במערכת החיסון, שפעת החזירים? איידס? וכד'.

28.09 יום נחמד היום שמתאים להתבוננות על הסביבה בה אתם חיים, הצורך באסתטיקה מביא אתכם להשקיע בטריטוריה שלכם. הכישורים שהוכחתם בימים האחרונים אינם מבטיחים לכם שינוי מקצועי, אבל ההנאה מהתוצאות מוסיפה למצב הרוח החיובי שלכם. אלה מכם המשקיעים הקטנים, יופתעו מהדיבידנדים, לא משהו גדול, אבל נחמד לחשבון הבנק.

29.08 הירח בטל משעה 08:26 עד שעה 17:45. המסר היום הוא רגשי יותר ומילים מקבלות משמעות נוספת. העשייה היא לכיוון יותר רוחני, ההשראה גורמת לפעולה ללא מחשבה נוספת, מה שמוסיף זוהר להרגשה הכללית. מימוש תוכניות, שהיו דמיוניות בעבר, מעניק לכם תחושה של סיפוק.

לקראת שעות הערב הירח במזל גדי, הניסיון לשמור על איפוק, יוצר מצבים מלחיצים ולכן נסו להימנע ממעשים נמהרים וטיפשיים. אל תיכנסו למאבקי אגו, הניחו לעצמכם, עוצמת הרגשות משפיעה על דרך ההתבטאות וסבלנות תעזור היום יותר.

30.08 רצוי להתחיל את היום ברגל ימין. מבנה הכוכבים בשעות הבוקר חיובי ויכול לסייע לכם לסיים פרויקטים שנמרחו כבר הרבה זמן. יש לכם ביטחון שהפעולות שאתם מבצעים נעים בכיוון שנכון לכם, חוזים אותם אתם חותמים היום ישרתו אתכם היטב, ולא תצטערו או תתחרטו על אלה. היום טוב במיוחד לבני מזל גדי, התכנים מעשיים יותר ותוכלו לקדם תוכניות בכל התחומים.

31.08 האווירה נעימה ומאפשרת לכם לומר את מה שאתם מרגישים, אבל עשו זאת במינון נכון. שיחות אמוציונאליות נעימות יותר וזה זמן טוב לתמיכה הדדית. הצעות עסקיות המגיעות היום תהיינה יציבות, יתכן שלא מרשימות כל כך, אבל הן טובות ומבטיחות את העתיד. יתכנו היכרויות ומפגשים עם אנשים בוגרים ורציניים יותר, שיכולים לעזור לקדם את האמביציות והמטרות בצד התכליתי. היום נחמד להתנסויות חדשות, טעמים אחרים, חוויות נחמדות, אבל הכל במידה. הירח בטל משעה 21:08 עד למחרת בבוקר בשעה 06:43.

01.09 הירח במזל דלי בימים הבאים, הנושא החברתי מטופח יותר. אין מקום למערכות יחסים בהן הלב פועם בקול גדול כיוון שהאווירה קרירה יותר.

הכנות גם היא נמצאת בשטח והשילוב בין מזל בתולה ומזל דלי מעיד על עבודת צוות. יום נוח למו"מ, אבל היזהרו מהחיפזון. הקדישו תשומת לב לפרטים, כדי לשפר את השיטות הקיימות ובה בעת גם לשפר מערכות יחסים בעבודה.

02.09 היום די דומה באופיו ליום האתמול, אבל האווירה שמחה עם יותר הומור ואופטימיות. האנרגיה גבוהה וצצים רעיונות שכדאי לשים לב למרכיבים שלהם, האם יש לכולם בסיס וממשות.

03.09 הירח בטל משעה 08:18 עד שעה 18:18. בשעות היום המשיכו בפעילות הרגילה, אך אל תתחילו משהו חדש והימנעו מפגישות חשובות. הירח יעבור למזל דגים לפנות ערב והאמוציות שוב יתעוררו, המגע הבינאישי יהיה ללא מילים. ברקע המנעד בין המארס ומרקורי, עלול לעורר וויכוחים, חילוקי דעות ויהיה קשה לשמור על אובייקטיביות. נסו לא לקחת כל הערה באופן אישי.

כלכלה ושווקים:

בתאריך 11.09 כוכב פלוטו נעצר ומשנה מגמה. זהו יום משמעותי, אם בימים שלפניו השווקים יהיו בצבע ירוק, המגמה תשתנה, ואם בימים שלפני כן השווקים יהיו "מבוישים" עצירת כוכב פלוטו תחזיר את הצבע ללחיים.

ספטמבר אינו חודש קל למשקיעים. מולד הירח צפוי בתאריך 18.09 במעלה 26 במזל בתולה. המולד צמוד למבנה הבעייתי בין כוכב סאטורן וכוכב אורנוס שהדיוק שלו יגיע בתאריך 15.09, בהפרש של מעלה אחת.

אווירת חוסר הביטחון משפיעה על הפעילות, כך שרוב המשקיעים יעדיפו לפעול בזהירות. לחודשים ספטמבר ואוקטובר יש היסטוריה של "אי נחת" מהתוצאות בשווקים, כך שחודש ספטמבר הנוכחי עלול גם להיכנס באותה הסטטיסטיקה.

ריבוע ה T של הכוכבים במזלות ה"יוזמה" 2010-2012

מזלות היוזמה=קרדינאל, הם טלה, סרטן, מאזניים וגדי.

אלו מזלות המסמלים התחלות של דברים, תחילתם של אירועים וכד', הם פעילים ויוצרים ארועים. לדוגמא: המזלות הללו מסמלים את ארבעת עונות השנה, התחלות חדשות, עם בואו של מזל טלה מתחיל האביב, מזל סרטן מגיע עם הקיץ. מזל מאזניים מתחיל את עונת הסתיו וכשמגיע מזל גדי הוא מביא איתו את החורף.

מעלות האפס במזלות אלו נחשבות למעלות המשפיעות על כל העולם, על כן מעברם של כוכבים חיצוניים למזלות היוזמה, מעוררים אירועים ובונים מדרגות להתפתחויות חברתיות חדשות.

ה"סיפור" במהלך השנתיים הקרובות הוא שכוכבים משפיעים עוברים למזלות הקרדינאל. כוכב פלוטו עבר בינואר 2008 למזל גדי והשפעתו הייתה מיידית על הכלכלה בכל העולם, השפעה שעדיין קיימת.

כוכב סאטורן עובר למזל מאזניים בסוף חודש אוקטובר 2009, ומסמל מבנה בסיסי מקושר עם מוסדות ממשל ואוטוריטה.

שני הכוכבים האלה יאתגרו ממשלות וממסדים במהלך התקופה הזאת, ההשפעה שלהם היא בתחומים הכלכליים והמסחריים. דוגמאות לכך ניתן לראות למשל בינואר 1994, עם הריבוע הזה, הגיעו להסכם סחר חופשי בצפון אמריקה, (NAFTA).

בספטמבר 2001, הייתה המולות בין שני אלה ואז אירע אסון מגדלי התאומים, שגרם להתפכחות מכאיבה בעולם.

כוכב אורנוס עובר למזל טלה במהלך חודש מאי 2010. ומביא איתו יוזמה חדשה ומרעננת, רצון להתחדשות אבל גם מהפכים. הגעתו של האורנוס למזל טלה יוצרת מתח עם כוכב פלוטו וההשפעה תתבטא בשינוי עמוק, טרנספורמטיבי, בחברה ובתרבות שיהיה לסמל של המאה ה-21.

השילוב הנ"ל יבנה בסופו של דבר בעולם כולו, תהליכים חדשים, אומנם זה לא יקרה בקלות, מאחר והריבוע יוצר קונפליקטים, אך האינטנסיביות הזו תשפיע על מבנה הכלכלה החברה והתרבות גם בשנים הבאות ותביא להערכה מפוכחת של העתיד. המרובע הזה בין סאטורן, פלוטו ואורנוס היה במזלות היוזמה גם בשנים 1929-1932, שהזיכרון מהתקופה הזו הוא המיתון הגדול, תמרור היסטורי, אותו ראו לנגד עיניהם הכלכלנים בשנה האחרונה ולכן התלכדו הממשלות למצוא פיתרונות בטרם יטבעו שוב בסיטואציה דומה.

וברמה האישית של כל אחד:

למעשה, הצורך של הסאטורן לשמר את המבנה הקיים, מול הדחף של האורנוס לשינויים רדיקאליים, מתקיים כבר מאז שנת 2008 ומצביע על הבעיה של הזמנים האלה. ההתמודדות בהווה עם הקשיים היא זו שתשפיע על האתגרים וההזדמנויות שיגיעו בשנתיים הבאות.

מערכת היחסים בין כוכב סאטורן הרוצה להמשיך ולשמר את ההישגים שהיו עם כוכב אורנוס האוהב התחדשות והתנסות, יכולים ליצור ביחד את הבסיס לשינויים מועילים ותומכים, כאלה שיבנו את הגשר לעתיד טוב יותר. במקום לדאוג מה יהיה מחר, אפשר היום, עם מודעות, לסלול דרך מוארת, בעזרת מחשבה מפוכחת המשלבת גם תעוזה, כך גם נוכל לקבל על עצמנו את האחריות על חיינו.

"אתה נמצא במקום בו נמצאות מחשבותיך, וודא שמחשבותיך נמצאות במקום בו אתה רוצה להיות" . רבי נחמן מברסלב.

בחזרה לארכיון