21.8.2009 - 27.8.2009

השבוע, בתאריך 23.08, כוכב וונוס יהיה בהרמוניה לכוכב אורנוס ובו בעת, השמש בהרמוניה לכוכב פלוטו, וביחד זהו מיבנה דינמי המביא מגוון של התפתחויות חיוביות. האווירה חושנית ותחושת הכוח חזקה.

כוכב מארס יהיה מול כוכב פלוטו, על המעלות של העולם, בתאריכים 25-27.08 וזה היבט קשה, קשוח ותחרותי, הדורש זהירות כפולה וכדאי להיות במצב של מוכנות, על מנת שתוכלו לבחון את המתרחש. כוכבים אלו מעניקים הרבה כוח, המאפשר להתמודד עם מטלות קשות במיוחד.

אולם האווירה הכללית מושפעת מתחושה של "כובד", בעיקר עם המולות של סאטורן ואורנוס המתקרבת לדיוק ב15.09.09 הכוכבים המשתלבים עם המולות הזו מחדדים את אופי הארועים.

הימים האחרונים שהיו רוויי אלימות הושפעו ממעברו של כוכב מארס במזל תאומים שיצר היבטים עם המולות סאטורן ואורנוס. אולם גל האלימות ממשיך בהשפעת כוכב מארס בשילוב עם כוכבים אחרים ומעורר תופעות של קינאה, כעס, ותוקפנות אלימה. מולד הירח היה אתמול בתאריך 20.08 במעלה 27.32 במזל אריה, שם נמצא כוכב מארס בהורוסקופ של המדינה. המולד מעצים את כוחו של המארס (אל המלחמה), והזהירות מתבקשת גם. כוכב מארס שיגיע למזל אריה באוקטובר 2009 וישהה בו כשבעה חודשים. השהייה הארוכה תהיה בגלל הנסיגה של כוכב מארס שם, מה שמבטא על פי רוב גם כעס כבוש שמתפרץ אחר כך כשהמארס חוזר להילוך קדימה.על כך עוד נרחיב בחודשים הבאים.

ואם לא די, אז בהמשך הימים הקרובים כוכב מרקורי שנמצא במזל בתולה יהיה בריבוע לכוכב מארס במזל תאומים, וישפיע כבר מהתאריך 21.08 עד 25.08.09 מה שיוצר מצבים של קונפליקט פנימי. הרצון להגיע לתוצאות מיידיות, המבוססות על מידע שאינו עולה בקנה אחד עם הרגשות והתחושות להם אנו כה זקוקים בכדי להירגע. תחת השפעת הזו, המתח המנטאלי גבוה במיוחד והמשמעות היא חוסר סבלנות.

למעשה הימים קרובים יכילו חוסר שקט שילך ויתחזק. האינטנסיביות תאפיין את הימים הללו, וגם אצל אלה מכם הנוטים לאיפוק, העצבים גואים. רצוי לחשוב לפני שמדברים או "יורים", כוכב מארס במזל תאומים, לכן המילים עצבניות, האגרסיה קשה יותר והיא משתלטת על כל חלקה טובה. נסו לגלות סבלנות עד כמה שאפשר. בימים כאלה הוויכוחים וחוסר ההסכמה מתלהטים מהר מדי.

חוסר הסבלנות להקשיב, הנטייה ל"חתוך" את דבריו של הזולת, עלול להשפיע גם על הנהיגה, חוסר התחשבות ברכב שנע על הכביש לפי הכללים, הצורך להספיק לעבור את הרמזור בשנייה האחרונה, כל אלה מאפיינים של מרקורי בריבוע למארס.

כוכב מרקורי בריבוע לכוכב מארס יתבטא גם בלשון שנונה, חריפה משתלחת ופוגעת. אנא היו זהירים בנהיגה בעיקר למרחקים קצרים, או בשכונה שלכם.

ובהמשך למה שכתוב למעלה, בתאריך 25.08. כוכב מארס יכנס למזל סרטן ויבנה מולות לכוכב פלוטו, עד לתאריך 27.08. המבנה הזה גם הוא אלים במיוחד. השילוב של כוכב מארס וכוכב פלוטו, מצביע על כוח שאי אפשר לעמוד מולו, אופיו תחרותי וקשוח, שדורש זהירות מיוחדת. זהו כוח שבבסיסו הוא מונע מאמוציות ומרגשות עזים, עוצמה שאין עליה שליטה ולכן הופכת לאנרגיה אלימה מאוד. אנחנו נידרשים לשליטה עצמית יוצאת דופן. נסו לזכור שעדיף לא לענות להתגרויות מהזולת, לנסות להתגמש, ולזכור שאלימות עוד לא פתרה עד היום שום דבר.

אנא זיכרו בבקשה, ההשפעה של הכוכבים יש לה צל המשפיע כמה ימים לפני או אחרי ההיבט המדוייק.

הפעם המארס והפלוטו יהיו גם על מעלת האפס, מעלה המשפיעה על העולם כולו, כך שיתכן שהאירועים יהיו אלימים במיוחד ויורגשו בכמה מקומות בעולם. תחת היבט זה, נרצחה מנהיגת האופוזיציה בפקיסטאן בנזיר בוטו בתאריך 27.12.2007, ומבצע "עופרת יצוקה" החל בתאריך 27.12.2008 גם הוא תחת השילוב של מארס פלוטו.

כוכב מארס במולות לפלוטו "יעורר נשכחות". מעלת אפס במזל גדי, תחזיר אותנו לקונפליקט לא סגור עם אלמנטים כמו החיזבאללה או החמאס, כשלוחותיה של אירן. מאחר והשילוב של הצמד חמד הזה היה בתאריך 27 לדצמבר 2008 כאשר ישראל יצאה למבצע "עופרת יצוקה". אז גם סאטורן נעצר כעבור כמה ימים, (בתאריך31.12) במעלה 21 במזל בתולה, מעלה אליה הוא חוזר בהווה בתאריך 26.08 אחרי מולד הירח שהיה בתאריך 20.08, על כוכב מארס בהורוסקופ של המדינה וכל אלה במנעד לא קל לכוכב מרקורי. האם עלול להיות משבר? או שאולי זה מסמל נקודת פתיחה להתפתחות עתידית כזו שנבין בעתיד? כוכב מארס משמעותי מאחר ויהיה בנסיגה במזל אריה במהלך שנת 2010. מארס בנסיגה מבטא אנרגיה עצורה, כעס כבוש, שיתפרץ אחר כך כפי שכבר נכתב כאן לא פעם, ולכן זה משפיע גם על עימותים צבאיים.

21.08 הארה פתאומית משפיעה היום. המחשבה מטיילת אבל מאותגרת לא פעם. היום מתאים לראות את הצדדים השונים של הדברים, מה שמקשה להיצמד למטרה. התקדמו, אבל אספו תוך כדי התקדמות מידע. היו מוכנים למצבים שהאמוציות משפיעות, וגורמות לקרירות במערכות יחסים. כתף קרה? אל תופתעו. אנשים מתייחסים אל עצמם ברצינות גדולה מדי, אל תהיו כמותם.

22.08 יום טוב להסכמות, ללטף את האגו, או סתם ללטף את הגב. קל לראות דברים עין בעין, לחלק מטרות ורגשות. קיימת יכולת להוציא לפועל פעולות שמביאות בהמשך לתוצאות ואמון הדדי ישפיע על האווירה. הירח בטל משעה 14:43 עד שעה 18:12. בשעות הערב, שיחות מתפתחות עלולות להכיל גניבת דעת, ואם אפשר להימנע מכך, זה בידכם, שמירה על ערנות תוכל להיות דרך המסייעת להימנע מאכזבה. תנו לאחרים לבזבז אנרגיה ומאמץ, ואל תיפלו לרשת.

23.08 השמש עוברת היום למזל בתולה. חוזרים לקרקע. זה זמן נכון לעסקים, להפוך חלומות למציאות ולהפנות תשומת לב למטלות ארציות. ה"בתולה" הקפדנית מפרקת את התוכניות הגדולות לפיסות קטנות ופשוטות, מה שעוזר להשיג תוצאות מעשיות. אולם צריך לזכור שניתוחים פרטניים עלולים לשתק אותנו, בגלל הרצון לשלמות. על הבתולה נאמר ש"מרוב עצים אינה רואה את היער", כך שירידה לפרטי פרטים עלולה גם להיות בעוכרינו. החיים מורכבים מפרטים, אבל המטרה היא לבנות את הפאזל לתמונה הגדולה, ולא ההפך.

24.08 הרגשות היום נעים למעלה ולמטה, בעוצמה שאינה יציבה וכל מה שנותר זה להיכנס לסירה ולשוט על הגלים העולים ויורדים. היסודות אותם אתם מניחים היום הם חזקים ותומכים, המשיכו לפתח את הדרך שהתחלתם בה. מערכות יחסים חמות, ונעים במיוחד לגלות את הצד הטוב בכל אחד, אבל כדאי לזכור, יש לכל אחד עוד צדדים שעוד לא חשפתם. אפשר היום לדלג מעבר לחומות, כדי לבטא את הרגשות בלי להשתמש במילים. האנטנות האינטואיטיביות היום בהיכון וכך כל אחד מקבל מסרים. פרויקטים המבוססים על אינסטינקטים או דמיון נכונים היום, תנו לתחושות הבטן להוביל אתכם היום. הירח בטל היום משעה 21:09 עד שעה 22:17.

25.08 כוכב מארס ניכנס למזל סרטן, הדחף קהה יותר והתשוקות במגננה, אך מלבד היום ומחר, כשכוכב פלוטו נמצא מולו ומחזק את העוצמות הרגשיות, ולא תמיד לכיוון הרצוי. תחושת הכוח היום חזקה מאוד, כזו שאין לה מעצורים, כך שקונפליקטים עלולים להתעורר. הרגשות משפיעים גם על טון הדיבור ועלולים להיות מניפולטיביים, והכל בשם המטרה. הטריקים היום ומחר משפיעים על האינטנסיביות ואולי מסתירים סדר יום מתקדם מאחורי הקלעים. נסו להיות קלילים יותר עד כמה שאפשר.

כוכב מרקורי עובר למזל מאזניים. מעבר העוזר לפתיחות מחשבתית, מסייע ליכולת לשמור על אובייקטיביות ויכולת לראות את העניין משמאל ומימין, מלמעלה ומלמטה. כוכב מרקורי במזל מאזניים עוזר לבנות גשרים וכך גם למצוא את התשובה הנכונה.

26.08 הפגיעות היום גבוהה יותר, אתם סובבים את עצמכם במעגלים אינסופיים עד שאתם נופלים. קצרו את הדרך, אין טעם לחזור על עצמכם, כך תמנעו גם אכזבות מיותרות. האווירה עגמומית היום, קור רוח יכול להועיל לשפר את הדורש תיקון. מערכות יחסים סולידיות שוות השקעה ואם יש חוסר הבנה, נסו להסיר את הערפילים. לכו על הצד הבטוח ולא תצטערו. הירח בטל היום משעה 21:34 עד למחרת בשעה 06:16. הוונוס עוברת למזל אריה היום.

27.08 היום מתחיל עם חיוך ענק, אולי בגלל שאתם שומעים או מספרים בדיחה טובה. הרגשות פתוחים יותר, יש תחושה של הפתעה והנאה בסביבה הקרובה. רעיונות גדולים צצים היום, קל לדבר על כל דבר, אבל השתדלו לא להיכנס לפרטי פרטים. אם אתם יודעים מה התוכניות שלכם להיום, תוכלו לקדם אותן, להתחלק במטרות עם חבר או שותף ולקבל החלטות הדדיות, וכך להרוויח מכל העולמות.

קל היום לזרום בכל התחומים, אבל אם אתם נשארים וצועדים בצד הקונסרבטיבי של המדרכה, ומאשרים בכך תבניות פעולה מוכרות, הפוטנציאל להצלחה גדול יותר.

כלכלה ושווקים:

האופי של השווקים ימשיך להיות לא צפוי עד לתאריך 27.08. כוכב מארס יוצר שילובים הגורמים לתנודתיות רחבה לכל הכיוונים, למעלה או למטה.

עתה גם כוכב מרקורי, ההליוצנטרי, נמצא במזל קשת עד לתאריך 26.08 והוא אופטימי ומשפיע על מחירי המתכות היקרות והמטבעות. מיקומו גם משפיע על תנועה רחבה בשווקים. סביב התאריכים 25.08-27.08 כוכב מארס יהיה במולות לכוכב פלוטו ועלול להדליק את המבנה הצפוי של הכוכבים סאטורן בריבוע לפלוטו, שתהיה לו גם השפעה על המצב הכלכלי. צריך להבין שלא תמיד התקווה והאופטימיות מתממשים לפי הציפיות.

צמד הכוכבים יופיטר ונפטון עם האופוריה חסרת הבסיס,הביאו לשווקים שמחה ועליצות, אולם כפי שנכתב כאן במדור כמה וכמה פעמים, הם גם הביאו בכנפיהם את האינפלציה לכאן, וזו תימשך כל עוד תהיה השפעה של הכוכבים האלה על היקום. הצמד הזה יחזור שוב לשיאו בדצמבר 2009.

הכוכבים יופיטר ונפטון הם כמו צמד ספקולנטים-מהמרים. הנטייה שלהם היא לכיוון בזבוז הדפסת כסף ויצירת בועה גדולה. כוכב נפטון הוא בן זוג של הנוכלות וההונאות, ואלה מתמזגים עם הבטחות של כוכב יופיטר שנותן הערכות גבוהות מעל ומעבר, וכך נשמעים חלק מהכלכלנים והאנליסטים, שעתה הם כבר רואים את הקצה של... אבל לא ידעו לראות את ההתחלה של המשבר האחרון.

כוכב יופיטר מצביע על אופטימיות גבוהה ,הנפטון יוצר ערפל ואלה משפיעים בהווה על היסודות של הכלכלה. הם צובעים את המסכים בירוק, ומעלים סומק בלחיים. אבל רק בשבוע האחרון נזכרנו שוב שיש צמד כוכבים נוסף כבד יותר (סאטורן מול אורנוס) המשפיע ברקע והוא זה שיצר את המשבר עוד בסוף 2007, והמולות הזו ממשיכה עד יולי 2010. והמופע שלהם יוצר מאבקי כוח עם המשקיעים או המהמרים. והתזכורת הבאה שלהם תגיע לשווקים בחודש ספטמבר הקרוב.

לא פעם כאן במדור, ציינתי שמצב הכוכבים של מדינת ישראל מעיד על מצב כלכלי טוב יותר ממדינות אחרות בעולם, בעיקר מול ארה"ב ואנגליה. התמונה לא תשתנה ובמהלך החודשים הקרובים הכוכבים יופיטר ונפטון לציר 5-11 ימשיכו את הדינאמיקה הכלכלית החיובית, מה שמבטיח פתיחת עסקים חדשים ואפשרויות פיננסיות חיוביות חדשות.

השווקים? הם מגיבים למה שקורה בארה"ב , בכל מקום בעולם וגם כאן בארץ, למרות ההבדל בתשתית הכלכלית.

בחזרה לארכיון