14.8.2009 - 20.8.2009

כוכב מארס במנעד חיובי לכוכב יופיטר היום, השמש במולות לכוכב יופיטר ובתאריך 17.08 השמש תהיה מול כוכב נפטון. זה זמן נחמד ליוזמות חדשות, האנרגיה זורמת חופשי. שימרו על פרספקטיבה, מאחר וקל "לנפח" ציפיות, ולקחת על עצמכם הרבה מעבר למה שיש ביכולתכם לעשות. איזון יכול להחזיר אתכם למקום בעיקר בתאריך 17.08, כאשר כוכב מרקורי יהיה בצמידות לכוכב סאטורן. היבט זה יוריד את המשקפיים הוורודות ויאפשר לכם לראות את הנוף האמיתי.

17.08-18.08 אינם ימים קלים או נכונים בתהליכים של קבלת החלטות כלכליות או מדיניות. כוכב מארס יהיה בריבוע לכוכב אורנוס, המנעד הזה הוא בדרך כלל אלים מאוד. אנחנו לא יכולים לצפות מראש איזה אופי יהיה לאירועים, כאשר כוכב אורנוס, שנוהג להפתיע, נמצא בתמונה. זה יכול להתבטא ברעידות אדמה, בסופות הוריקן וטורנדו (תודה לאל לא אצלנו), תאונות ואסונות אוויר, וגם אירועי טרור ב"מקומות החמים" בעולם. אפשר לצפות גם לתקלות חשמל ואלקטרוניקה. אל תבחרו בפעילות שאופייה מסוכן, האופי הוא נפיץ מאוד, כך שזהירות היא מילת המפתח לימים האלה. מילולית ופיזית. בבקשה שימרו על עצמכם.

מצד שני, אורנוס מביא את החדשנות, רעיונות ייחודיים יצוצו, אלא שהם עלולים להיות טרום זמנם, בעיקר כשמיד מגיע גם כוכב מרקורי, עד 21.08, ומצטרף בהיבט דומיננטי לאורנוס. המסקנה שאתם יכולים להגיע אליה היא שהרעיון ענק, אך העיתוי גרוע. מולד הירח יהיה בתאריך 20.08 במעלה 27.32 במזל אריה, שם נמצא כוכב מארס בהורוסקופ של המדינה. המולד מעצים את כוחו של המארס (אל המלחמה), והזהירות מתבקשת במיוחד.

המולד יהיה במולות לכוכבים יופיטר, נפטון וכירון. מצב אשר יוצר אופוריה, אווירה שאין לה שום בסיס אינטלקטואלי. אדם יכול לקבל השראה ממורה או מדריך רוחני, אבל מומלץ לשאול שאלות, ובעיקר לבחון האם המסרים הם אמיתיים או דמיוניים.בתאריך 25.08 כוכב מארס יכנס למזל סרטן ויבנה מולות לכוכב פלוטו. זה צפוי להיות יום אלים במיוחד ונרחיב עליו בשבוע הבא.

14.08 הירח בטל משעה 06:16 עד 13:26. השמש תהיה מול היופיטר תעורר ציפיות גבוהות, יש נטייה לפעילות רבה יותר, האנרגיה גבוהה וההמלצה היא לא להגזים. קיימת אופטימיות וההומור מלווה את כולם. זהו יום טוב לבילוי חברתי ולשיחות על הא ועל דא, בניחותא. יש רצון לבלות ולחוות חוויות ויכול להיות נחמד אם תצאו גם לטייל. בכל מיקרה, יום כזה גורם לכל אחד מאיתנו לרצות הכל מכל מה שאפשר וההמלצה היא לבחור מה מתאים יותר ולקבוע לעצמכם סדר עדיפויות.

15.08 ההשפעה הנעימה של היופיטר ממשיכה גם היום. רעיונות צצים ונחמד לחגוג עם המשפחה או עם חברים. יש צורך להאמין בדברים נשגבים היום במיוחד והאופטימיות מוליכה שולל את כולם מפעם לפעם. ההמלצה היא לבחון כל סיטואציה פעם שנייה. לא צריך להאמין לכל מה שאתם שומעים או רואים וההערה הזאת נכונה גם לגבי עצמכם, לא להאמין גם למה שאתם מספרים לעצמכם.

מערכות יחסים הנבנות במהלך היום יהיו בעלות משמעות לטווח הארוך וגם מערכת יחסים קיימת, מתחזקת מבחינה רגשית.

16.08 הירח בטל משעה 09:18 עד שעה 16:13. למעשה הימים קרובים יכילו חוסר שקט שילך ויתחזק ויגיע לשיאו ביום שלישי הקרוב. האינטנסיביות תאפיין את היום וגם אצל אלה מכם הנוטים לאיפוק, הפקק של הבקבוק יעוף... אם אפשר לחשוב לפני שמדברים או "יורים", כוכב מארס (אל המלחמה) במזל תאומים לכן המילים עצבניות, האגרסיה קצת קשה יותר והיא משתלטת על כל חלקה טובה. נסו לגלות סבלנות עד כמה שאפשר.

17.08 היום יש כמה מבנים של כוכבים הגורמים מצד אחד להיות מעשיים, רציניים ולממש תוכניות תכליתיות, לצד תחושה ערטילאית המכילה רצון לברוח מהגבלות ואחריות. מחד, יש תחושה שההתפתחויות נעות יותר ברצף, אבל זה לא מדויק, בגלל הצמידות בין המרקורי והסאטורן, הדורש שלמות בפרטי פרטים. בנוסף ההיבט בין המארס ואורנוס יגיע לשיאו מחר, מה שלא משאיר מקום לרוגע טוטאלי, כך שמצבי הרוח סוערים יותר היום. יהיו שעות שתרגישו שאתם צועדים בערפל, ועל כן אל תסכמו תוכניות שאינן ברורות היום, עד שהעננים יתפוגגו. ומאידך הכל מסתדר כמו כפתור ופרח.

18.08 האמונה והעשייה משתלבים יד ביד. הירח בטל משעה 10:09 עד שעה 16:57. האנרגיה היום נפיצה במיוחד, הישמרו והיזהרו מהמקומות אליהם אתם מגיעים. הרגשות פועלים ללא מחיצות, ניצוצות עפים באוויר, הביקורת החריפה עולה, בעיקר בנושאים שנויים במחלוקת, וגורמת לאי נוחות ולתגובות גסות. קל לשגות במצבים נמהרים המתרחשים וכמו שנאמר "הפזיזות מהשטן".

הקונפליקטים נוצרים בגלל אגו, או רצון לשמור על חופש אישי. מרחב מחייה היום נחוץ במיוחד כפיתרון יעיל לפיזור מתחים בינאישיים העולים מדרגה. זה יום שאינו מאפשר שמירה על סטאטוס קוו, המגמה היא לעשות דברים מפתיעים, או שמתרחשים אירועים לא צפויים.

19.09 דברים קטנים מסתדרים היום, צפויה יציבות בעיקר ביחס לאכזבות שהיו אתמול, יום שלישי. המבוכה עדיין ברקע בגלל המנעד הקיים בין השמש והנפטון.

הפשטות מתאימה היום לכל מטרה והיא זו שתומכת בחיים, לשלב בין שמחה וסיפוקים קטנים ובין פעולות המביאות להתפתחויות בחיים. הניסיונות היום יביאו איכויות להתפתחויות עתידיות וכמו כן ירוו את הצמא ויכבו את האש. גם אם אתם חווים בשעות הערב אמוציות קצת סוערות, המציאות חיובית והשתדלו להתמקד במטרות ובערכים החשובים לכם. כמו כן, השאירו לכם גם מקום למה שעוד לא ידוע. היום ומחר נסו לחשוב לפני שאתם מדברים, כי יש נטייה לא לחשוב ואחר כך להצטער על המילים. זכרו, מילה שיצאה מהפה, אין לה דרך חזרה.

20.08 היום מולד ירח במזל אריה בשעה 12:02. היצירתיות והאינטנסיביות ממתינים על המדף, רק לגשת ולקחת. קל לבטא שימחה היום, התחושה שהכל פתוח לפניכם, מאפשרת לעשות הכל. המולד עצמו מביא בריזה רעננה למציאות היומיומית, אך ההמלצה היא לא להתחיל דברים לפני המולד רק אחריו, מאחר והאנרגיה עלולה להיות נמוכה. הירח בטל משעה 13:00 עד שעה 17:00. יש היום תחושה חזקה של ביטחון שהכל יסתדר בסופו של דבר. האמונה בעצמכם ובאחרים עוזרת לממש דברים.

כלכלה ושווקים:

בשבוע האחרון, המולות בין סאטורן ואורנוס קיבלה איתות חזק מכוכב מארס, שגרם לשווקים לגלוש במדרון כמה ימים. עתה המארס יתקרב ויגיע להיבט מדויק עם האורנוס, המולות שוב נדלקת ושיאה יהיה סביב התאריך 18.08.

למעשה אפשר לחלק את השבוע, השמש במולות ליופיטר, נפטון וכירון מביאה לעליות. שילוב של אופטימיות אבל גם אשליות. ביום שני המרקורי עם הסאטורן, יתכן שמגיע מידע שלילי המשפיע על מצב הרוח ומצב הכוכבים הרגיש השבוע, יהיה שילוב של השמש מול הנפטון בתאריך 17.08, לצד המרקורי והסאטורן.

בתאריך 18.08 המארס יוצר היבט מדויק לכוכב אורנוס ומתניע את המולות בין הסאטורן והאורנוס, ההיבט עלול לטלטל שוב את השווקים. גם אם לא תהיה צלילה גדולה, ההמלצה להישאר ב"היכון". המשמעות היא רק דחייה של הטלטלה, סבלנות ו"התגוננות" למביני דבר, תעזור. לעיתים ההשפעה נפרסת לטווח רחב יותר. במהלך התקופה שבין 01.09.2009-18.09.2009, יהיה עוד "תיקון" במשבר. נמשיך לעקוב.

מחשבות על ההיסטוריה של הדולר:

בשבוע שעבר נכתב כאן: "הפעולות של הנגיד פישר, לחזק את הדולר, ישפיעו לטווח קצר, מאחר והמהלך מנוגד למה שקורה בשווקים בעולם הרחב, בהם הדולר נחלש מול המטבעות האחרים". מצב הכוכבים בארה"ב אינו מעיד על שינוי, לא בתקופה הקרובה. כדי להבין את סיפור הדולר, עלינו לחזור לתאריך 06.11.2000, אז סאדאם חוסיין, "אללה ירחמו", החליט לשנות את המטבע בה יהיה מסחר הנפט ובחר ביורו, במקום בדולר. ההתפתחות, שהתרחשה בשקט יחסי מאחורי הקלעים, לא קיבלה כותרות. המניפולציה האמריקאית באותה העת נבנתה באלגנטיות, הכותרות סיפרו על הדיקטטורה של סאדאם, על הנשק הגרעיני המאיים על כולם, אלא שהאמת הייתה, שהממשל האמריקאי היה נואש למעשה, מאחר והדולר החל לאבד מערכו ביחס למטבעות האחרים, ובעיקר מול היורו, וזוהי הסיבה שהביאה את מלחמת המפרץ.

באמריקה, במהלך השנים האחרונות, הרבה דיסאינפורמציה הגיעה מהתקשורת וגורמי השפעה בתחומי הכלכלה, אבל כוכב סאטורן, הגורם להתפכחות, יגיע לכוכב נפטון במפה של ארה"ב, בחודש אוגוסט 2009.

בפעם הקודמת הוא היה שם בין השנים 1979-1980, אז בארה"ב הייתה אינפלציה גבוהה והתרחשה המהפכה האירנית, נלקחו אז בני ערובה מהשגרירות האמריקאית בטהרן. למעשה, מאותה תקופה התחילה המהפכה האיסלמית נגד השליטה של הפטרודולרים, חיזוק כוחו של הנפט במזרח התיכון ואז אירן הצטרפה לאותה מערכה נגד הדולר.

עתה בתאריך 27.08.2009, כוכב סאטורן יגיע שוב אל הנפטון בהורוסקופ של ארה"ב, ובאותה העת, בהורוסקופ של ארה"ב, סאטורן ואורנוס מאתגרים את המארס, אל המלחמה במיתולוגיה, הנמצא במזל תאומים. המבנה הזה הוא פוטנציאל של אנרגיה נפיצה. המארס בדרכו יגיע אל היופיטר והוונוס המסמלים שפע, וכוכב פלוטו נע לאיטו למעלת האפס במזל גדי, אחרי שבנה את המולות עם המארס במעלת האפס במזל סרטן, כבר בתאריך 25.08.2009. משמעות הדבר שהאינפלציה תמשיך שם, ולמרות כל הספינים, הפיתרון למצבו של הדולר ולמצבה של הכלכלה באמריקה, עדיין די תקוע.

ירח בטל:

מאחר ואני נשאלת שוב ושוב על המשמעות של הירח הבטל, הנה לפניכם שוב ההסבר: הירח הוא המחוג המפעיל את התפקוד המעשי של כל דבר עלי אדמות, כולל גאות ושפל, אלא שהירח נמצא בשעות מסוימות ב"חופשה". במקום להיות תוסכלים, עדיף לשתף פעולה עם הירח והזמנים שלו.

על פי רוב הירח משנה מזל כל יומיים שלושה, ובדרכו יוצר היבטים שונים עם שאר הכוכבים. המנעד האחרון עם הכוכב שנמצא לקראת סוף המזל מתחיל את הזמן של הירח הבטל, כלומר הירח אינו יכול ליצור היבטים חדשים באותו המזל עד המעבר למזל הבא. אין דבר היכול לזרום בחופשיות עם הירח בטל, עדיף לא לתכנן או לתזמן אירועים לזמנים אלה. פגישות אשר נקבעו לשעות אלו נדחות בדרך כלל וקיימת תחושה של מאבק נגד הזרם בשעות אלו. כאשר הירח מתחיל להתקדם וחוזר לשורה, הכל חוזר ללוח זמנים מסודר. עלי פי רוב, בזמני הירח הבטל, יש דחייה בטיסות ופקקים בכבישים הראשיים. שעות אלה מתאימות למדיטאציה, ליוגה, לקריאה, התבוננות, נמנום, או להמשך פעילות שגרתית, בבית או במשרד. אבל זה לא זמן מתאים ללכת לקנות ירק חדש אצל הירקן, מאחר וגם אם תכננתם ארוחה שבה מככב הירק החדש, היא לא תתממש, או שהתבשיל יצא כל כך רע, שסופו לפח. חולצה חדשה שנרכשה בשעות ירח בטל, תישאר בארון, כך גם ספר חדש וכן הלאה. הימנעו מהתחלה חדשה. כי זו לא תעלה על הדרך שאותה תיכננתם.

לקראת הסתיו והחורף הקרוב, צפויים הרבה שעות של ירח בטל, מאחר וכוכבים רבים צפויים להיות במעלות ראשונות של המזלות, כמו פלוטו, סאטורן שיעבור למזל מאזניים וכוכב יופיטר למזל דגים.

לסיכום, שעות הירח הבטל גורמות לאנשים להרגיש "לא מחוברים", בלי כיוון. לכן זה הזמן האידיאלי להתכנס פנימה, להתבונן ולנסות להבין את מה שאתם חווים, וכמובן, להימנע מהחלטות חשובות, כיוון שכושר השיפוט לוקה בחסר וההחלטות אינן ריאליות. התחלות חדשות נתקלות בקשיים, וצצות בעיות לא צפויות בגלל קשיים ודחיות. פעולות יוצרות תוצאות לא צפויות ומאמצים יצירתיים מתפתחים לכיוונים לא צפויים. חוזים, הבטחות או חוקים חדשים, יהיו בקשיים ורכישות יתבררו כלא מספקות או לא ימלאו את המטרות שלשמן נרכשו. הרוטינה שאינה מכילה החלטות חדשות על פי רוב זורמת ללא בעיות, ואם תהיו עסוקים בה בזמן הירח הבטל, לא תחוו דחיות או תסכול.

בחזרה לארכיון